Mehndi zajmuje ważne miejsce w większości krajów Bliskiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej, czy to dla małżeństwa, zaręczyn czy festiwali. Obowiązkowe jest świętowanie z zastosowaniem mehndi na naszych rękach i stopach. Wzory Mehndi z kwiatowymi wzorami są bardzo poszukiwane zarówno dla dłoni, jak i stóp, ponieważ kwiaty będące częścią natury odzwierciedlają piękno natury w postaci różnych kształtów i rozmiarów płatków. Te wzory kwiatowe mehndi są popularne i lubiane przez wszystkich i używane w większości tradycyjnych wzorów mehndi. Mehndi jest obecnie używany jako alternatywa dla tymczasowych tatuaży przez kobiety i dziewczęta. Wzór kwiatowy jest wiecznie zielony i zawsze poszukiwany. Miękkie detale w projektach sprawiają, że są bardziej efektowne wśród zwykłych wzorów mehndi!

wzory kwiatowe Mehndi

Poniżej znajduje się 15 najlepszych wzorów mehndi kwiatowych na dłonie, dłonie i stopy.

Piękny i modny projekt Mehndi dla dziewczynek

Kwiatowe wzory Mehndi są ulubionym miejscem dla pań. Tutaj mamy kolekcję najnowszych projektów artystycznych Kwiatowej Henny z obrazami.

1. Kwiatowy wzór Mehndi dla stóp:

Kwiatowy wzór Mehndi dla stóp

Proste wzory kwiatowe mehndi na stopach wyglądają czarująco i zawsze nie muszą być skomplikowane, aby wyglądać ładnie. Ten czarujący wzór najlepiej pasuje do stóp dzięki zakrzywionym liniom, kropkom i kształtom płatków kwiatów. Kwiatowy wzór z kropkami i płatkami na palcach sprawia, że ​​stopy wyglądają delikatnie, mimo że są wykonane tylko na dwóch palcach. Skośny projekt sprawia, że ​​detal wygląda prosto, ale nie jest zagracony. Ten łatwy projekt mehndi na stopach można wykonać na festiwale i funkcje, gdy brakuje czasu.

 • Nadaje się do: Festiwale i funkcje.
 • Para z: Odzież etniczna.

2. Łatwy projekt Mehndi kwiatu:

Łatwy projekt Mehndi kwiatów

Kwiatowe wzory mehndi składają się głównie z lżejszej konstrukcji w porównaniu do dłoni, gdzie są bardziej skomplikowane i szczegółowe. Cały projekt jest pełen krzywizn, które są podszyte półpłatkami kwiatu i kropkami, aby nadać mu delikatny wygląd. Noski mają liściasty wzór pasujący do kwiatowego wzoru. Ten projekt jest dość prosty i nie wymaga dużego wysiłku. Ten projekt można wykonać dla prostych funkcji i festiwali.

 • Nadaje się do: Festiwale i nieformalne funkcje.
 • Para z: Etniczne sukienki.

3. Kwiatowe wzory Mehndi na wesela:

Kwiatowe wzory Mehndi na wesela

Słoń, który graniczy z dłonią w tym kwiatowym mehndi, nadaje projektowi królewskiego charakteru. Kwiatowy wzór jest misternie wykonany na przedramionach i przedstawia doskonałą wytworność. Jest to wzór z pełną dłonią, w którym kwiaty na końcach palców zostały zacienione, aby wyglądały bardziej efektownie. Ten projekt wymaga dużo cierpliwości ze względu na skomplikowaną grafikę. Ten wzór można wykonać na dłoniach i jest idealny na wesela i funkcje zaręczynowe.

 • Nadaje się do: Wesela.
 • Para z: Strój ślubny.

4. Arabskie wzory Mehndi na ręce:

Arabskie wzory Mehndi dla rąk

Ten typ arabskich wzorów kwiatowych mehndi jest pod silnym wpływem starożytnych kultur Persji i Bliskiego Wschodu. Wzory mehndi to połączenie delikatnych motywów kwiatowych narysowanych jak winorośl na dłoniach. Arabski mehndi jest głównie zdominowany przez kompozycje kwiatowe i swobodnie płynące ukośne ścieżki na dłoniach. Te projekty mogą być bardzo stylowe i szybko zyskują popularność. Ten projekt jest idealny na festiwale i wesela.

 • Nadaje się do: Festiwale i wesela.
 • Para z: Lehengas.

5. Prosty projekt kwiatu Mehndi na ręce:

Prosty kwiat Mehndi Design dla rąk

Jest to jeden z tych prostych wzorów kwiatów mehndi, które mogą łatwo zrobić początkujący. Projekt to połączenie linii, krzywych, kropek i prostych motywów kwiatowych. Sztuka jest prosta i przyjemna dla oka. Pomimo prostej konstrukcji, obejmuje całą dłoń. Ten projekt jest preferowany przez młodzież, a prostota zwiększa iloraz piękna projektu. Kwiaty pośrodku dłoni biegnące skośnie do nadgarstków sprawiają, że jest bardzo atrakcyjna. Ten typ projektu byłby idealny do prostych funkcji i festiwali.

 • Nadaje się do: Festiwale i imprezy okolicznościowe.
 • Para z: Ubrania etniczne i proste nowoczesne ubrania.

6. Piękny kwiat Mehndi Design:

Piękny kwiat Mehndi Design

Ten prosty arabski kwiatowy wzór mehndi idealnie nadaje się do noszenia z tyłu dłoni. Prostota projektu sprawia, że ​​wygląda tak atrakcyjnie. To kwiatowy wzór pośród liściastych wzorów. Ten wzór uzupełnia piękno dłoni, zestawiony z prostym pierścionkiem. Arabski mehndi kładzie nacisk na projekt bel z liściastymi wzorami i motywami kwiatowymi. Jest to projekt, który można nosić na co dzień i jest popularny wśród dziewcząt na studiach.

 • Nadaje się do: Ubrania studenckie i funkcje domowe.
 • Para z: Nieformalny strój.

7. Wzory kwiatów Mehndi na ręce:

Kwiatowe wzory Mehndi na ręce

Jest to kolejny przykładowy projekt kwiatu backhandu, który przypomina arabski kwiat mehndi. Wzór zaczyna się od palca wskazującego i spływa nieco poniżej nadgarstka. Na środkowych palcach znajduje się mały, dobrze zaprojektowany kwiatowy wzór. Pozostałe palce pozostają nagie, jeszcze bardziej podkreślając piękno mehndi. Ten projekt jest odpowiedni dla młodych dziewcząt i można go nosić na festiwale i codzienne funkcje.

 • Nadaje się do: Przypadkowe funkcje i festiwale.
 • Para z: Nieformalny strój.

8. Kwiatowy wzór Mehndi dla stóp:

Kwiatowy wzór Mehndi dla stóp

To bardzo kreatywna forma mehndi wykonywanego pieszo. Piękny kwiatowy wzór mehndi jest wykonany na kostce i bocznej części stopy. Jest tak artystycznie wykonany podkreślając piękno kwiatów. Kwiaty mają odcienie ciemności i światła na płatkach, dzięki czemu wyglądają bardziej uderzająco. Nienaganną grafikę można zobaczyć w tym projekcie na motywach kwiatowych i wzorach liści. Ten rodzaj projektu pasuje do młodych dziewcząt.

 • Nadaje się do: Śluby i funkcje zaręczynowe.
 • Para z: Ubrania etniczne i lehengas.

9. Proste wzory kwiatów Mehndi:

Proste wzory kwiatów Mehndi

Dziewczyny, które nie lubią mieć na dłoniach misternie skomplikowanych mehndi, mogą zdecydować się na tak proste projekty. Ten projekt przypomina arabski kwiat mehndi, który zyskuje popularność wśród młodych dziewcząt ze względu na swoją prostotę. Wariacje można wykonać, tworząc grube lub cienkie linie zgodnie z projektem, dzięki czemu wygląda bardzo ładnie. Kwiatowe motywy na palcach dodają urody dłoni. To pasuje do dziewcząt na studiach i można je nosić podczas nieformalnych funkcji.

 • Nadaje się do: Festiwale i funkcje.
 • Para z: Etniczna odzież, salwar kameez.

10. Uroczy projekt dla nowożeńców Mehndi na ręce:

Bridal Mehndi Design dla rąk

Ten projekt po raz kolejny jest backhandowym kwiatowym wzorem mehndi w stylu arabskiego projektu mehndi. W przeciwieństwie do zwykłego prostego projektu, ten ma nieco bardziej skomplikowaną, szczegółową pracę. Projekt składa się z dużych i małych motywów kwiatowych. Ten projekt Mehndi pokazuje wykwintność w wykonanej grafice i jest odpowiedni dla narzeczonych. Wykonanie obu rąk jest inne, ponieważ projekty nie są identyczne. Pomimo różnic w konstrukcji obu rąk, konstrukcja dwuręczna idealnie pasuje. Ten wzór może być używany podczas wesel, a także może być używany dla panny młodej.

 • Nadaje się do: Zaręczyny i ślub.
 • Para z: Lehengas i strój ślubny.

11. Kwiatowe wzory Mehndi na plecach:

Kwiatowe wzory Mehndi na plecach

To bardzo ładne i proste kwiatowe wzory mehendi z tyłu. Tradycyjny kwiatowy wzór z liśćmi i winoroślą nie wymaga dużego wysiłku i można go łatwo wykonać. Motywy kwiatowe są bardzo proste. Liściasty wzór otaczający kwiaty podkreśla piękno projektu. Idealnym strojem do noszenia byłaby bluzka z głębokim dekoltem z tyłu, aby lepiej eksponować projekt. Ten rodzaj projektu może być noszony przez młode kobiety zarówno na formalne, jak i nieformalne okazje.

 • Nadaje się do: Funkcje formalne i nieformalne.
 • Para z: Strój, w którym tył ma głęboko wycięty dekolt, aby wyeksponować projekt.

12. Kwiat róży Mehndi Projekt:

Kwiat róży Mehndi Design

To, co sprawia, że ​​ten projekt jest wyjątkowy, to to, że jest bardzo przyjazny dla początkujących. Piękny pączek róży na każdej ręce wraz z łodygą cierni dodaje piękna całemu projektowi różanego kwiatu mehndi. Ten projekt ma w sobie elementy nowoczesnej fuzji i ma w sobie ostry charakter. Jest to przyciągający wzrok minimalistyczny kwiatowy wzór mehndi, który jest wspaniały do ​​oglądania i z pewnością przyjmie drugie spojrzenie w tłumie.

 • Nadaje się do: Funkcje nieformalne i uczelniane.
 • Para z: Odzież etniczna i zachodnia.

13. Kwiatowe arabskie wzory Mehndi na ręce:

Arabskie wzory Mehndi dla rąk

Jest to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych wzorów kwiatowych dla mehndi, który jest gęsto narysowany otoczony wzorem liści. Ten projekt jest lubiany przez nastolatków. Aby zachować wygląd projektu, utrzymuj go pozbawiony koloru paznokci, aby bardziej zaakcentować projekt mehndi. To, co sprawia, że ​​ten projekt jest popularny, to to, że jest bardzo łatwy do wykonania i może być łatwo wykonany przez początkujących. To może być noszone przez młode dziewczyny na nieformalne okazje i festiwale.

 • Nadaje się do: Funkcje uczelni i funkcje rodzinne.
 • Para z: Nieformalne i zachodnie zużycie.

14. Proste wzory kwiatów Mehndi dla rąk dla dzieci:

Kwiatowe wzory Mehndi dla rąk dla dzieci

Wszystkie dzieci uwielbiają kwiaty. Dlatego projekt mehndi z kwiatem róży byłby natychmiastowym ulubieńcem małych dziewczynek. Jest dobrze znanym faktem, że bardzo trudno jest sprawić, aby dzieci cierpliwie siedziały przy szczegółowych, skomplikowanych projektach mehndi, więc łatwy kwiatowy wzór mehndi jest dobrym wyborem dla dzieci. Ten piękny, ale prosty wzór mehndi z uroczymi motywami kwiatowymi, które są łatwe do narysowania, jest idealny dla małych dziewczynek.

 • Nadaje się do: Dzieci na każdą okazję.
 • Para z: Etniczny strój i nieformalna odzież dziecięca.

15. Współczesne wzory kwiatowe Mehndi na ręce:

Kwiatowe wzory Mehndi na ręce

To wzór z grubymi obramowaniami, z pięknym kwiatem na końcu. To świetny projekt mehndi dla panny młodej, która chce czegoś minimalistycznego i nowoczesnego. To piękny projekt, który można obnosić, aby przyciągnąć wzrok wszystkich i wyróżnić się w tłumie. Można to nazwać jednym z najpiękniejszych wzorów mehndi na dłoniach wśród najnowszych projektów.

 • Nadaje się do: Śluby i zaręczyny.
 • Para z: Nieformalne i zachodnie zużycie.

Dodatkowe wskazówki:

 • Przed nałożeniem mehndi kompletne zabiegi woskowania i szorowania.
 • Utrzymuj ręce w czystości przed zastosowaniem mehndi.
 • Należy kupić dobrej jakości mehndi.
 • Kiedy mehndi wysycha projekt sprayu z cytryną i wodą z cukrem, sprawi to, że mehndi będzie trzymać się dłużej, a zastosowanie Vicksa lub oleju musztardowego przez noc sprawi, że będzie ciemniejszy.
 • Po usunięciu wysuszonego mehndi nie dotykaj wody przez 5-6 godzin.
 • Idealnie, mehndi należy nakładać 24-48 godzin przed dniem D.

Kwiatowe wzory mehndi na dłonie to kolejna tradycja i obowiązkowa ceremonia przedślubna. Indyjskie wesela kładą duży nacisk na rytuały, takie jak ceremonia Mehndi przed ślubem. Ta ceremonia stała się istotną częścią ceremonii ślubnej. Mówi się, że bez niego panna młoda i jej piękno są niekompletne. Dawno minęły czasy, kiedy polegaliśmy na naszych siostrach, sąsiadach i krewnych za ich doświadczenie w wykonywaniu mehndi, teraz skupia się bardziej na profesjonalnych artystach mehndi, którzy specjalizują się w najnowszych trendach w sztuce projektów Mehndi!!!