Mehandi jest istotną częścią naszej indyjskiej kultury. Odgrywa znaczącą rolę w ślubie i innych pomyślnych rytuałach. Nie tylko mehndi, ale nawet użycie kurkumy jest również opisane w najwcześniejszych hinduskich wedyjskich księgach rytualnych. Pierwotnie Mehendi był używany tylko na kobiecych dłoniach i stopach, ale z biegiem czasu staje się częścią rytuałów, które nawet mężczyźni mogą stosować podczas ceremonii lub innych rytuałów. Plamienie się pastą mehndi jest obecne w naszych obyczajach religijnych, co ukazuje symboliczną reprezentację „przebudzenia wewnętrznego światła”.

Rajasthani Mehndi wzory z najlepszymi obrazami

Istnieje wiele hinduskich rytuałów, po których stosuje się Mehendi na dłonie i stopy. Festiwale takie jak Karva Chauth, Vat Purnima, Diwali, Bhai Dooj i Teej zawierają rytuały stosowania Mehendi. Na tych festiwalach kobiety i dziewczęta w każdym wieku nakładają Mehendi w dłonie. Henna była pierwotnie używana jako forma dekoracji głównie dla hinduskich narzeczonych. Niektórzy aranżują projektanta Mehendi do tak ważnych rytuałów, aby każdy mógł mieć obie ręce wypełnione dobrymi projektami Mehendi, ale niektórzy ludzie często angażują się, pokazując swoją kreatywność, robiąc samemu. Istnieją różne odmiany i wzory sztuki Mehndi, a jedną z najpiękniejszych i najbardziej skomplikowanych form sztuki Mehndi jest Rajasthani Mehndi.

radżastański mehndi projektuje główne 2

Wzory Rajasthani Mehndi obejmują głównie taniec ludowy, tradycję, formy sztuki, kreatywność i kolory kultury radżastańskiej. Wzory lub sztuka Rajasthani Mehndi pokazują unikalne reprezentacje henny za pomocą kwiatów, liści (zwłaszcza liści mango, ponieważ uważa się je za pomyślne), wzorów w kształcie pawia itp., które odzwierciedlają indyjską kulturę i tradycję.

Wzory Rajasthani Mehndi są nakładane na dłonie lub stopy lub na oba, według własnego wyboru. Ze względu na napięty harmonogram wszystkich, ludzie wybierają odpowiednią opcję, czyli kupowanie gotowego stożka Mehendi. Jednak w wielu wiejskich rejonach Indii kobiety wciąż wierzą w rozcieranie świeżych liści henny na kamieniach mielących z dodatkiem oleju, które nie są aż tak wyrafinowane jak pojawiają się profesjonalnie przygotowane rożki henny, choć nadal dają znacznie ciemniejsze kolory i pozostają na dłoniach. dłuższy okres. Wzory Rajasthani Mehndi są bardzo skomplikowane. Często imię lub inicjały pana młodego są ukryte pod wzorami Mehendi.

Tradycyjne i piękne wzory Rajasthani Mehndi:

Tutaj wymieniliśmy 25 najlepszych wzorów radżastańskich mehndi wraz ze zdjęciami na wszystkie okazje.

1. Wzory Rajasthani Mehndi dla narzeczonych:

Rajasthani Mehndi Wzory dla narzeczonych

Projekty Mehendi czasami zawierają kilka skomplikowanych wzorów, które są stosowane do narzeczonych przed ceremonią ślubną. Panny młode, zarówno dłonie, jak i stopy, są wypełnione ciężkimi wzorami. Te projekty często przedstawiają zdjęcia młodej pary lub mogą zawierać różne cieniowane wzory kwiatów i liści. W Radżastanie panowie otrzymują projekty, które często są tak wyszukane, jak te dla narzeczonych. Mehndi z pełną ręką wygląda jeszcze piękniej, gdy towarzyszą im kolorowe bransoletki.

2. Rajasthani Bridal Mehndi Design dla pełnych rąk:

Rajasthani Bridal Mehndi Design dla pełnych rąk

Jest to typowy projekt mehndi dla nowożeńców Rajasthani dla pełnych rąk z bardzo skomplikowanymi szczegółami. Lewa ręka zawiera wizerunek księcia radżastańskiego, który reprezentuje pana młodego, a prawa ręka zawiera wizerunek księżniczki przedstawiającej pannę młodą. Ponieważ dłoń jest pełna szczegółowych projektów, opuszki palców pozostają otwarte. Ten obraz panny młodej i pana młodego można narysować w dowolnym miejscu w dłoniach, na przykład na dłoniach, nadgarstku lub ramionach. Ten Rajasthani Mehandi nadaje się do ozdobienia stóp panny młodej prześcieradłami z welonu i motywami ptaków. Jest to jeden z najlepszych projektów radżastańskich mehndi.

3. Łatwe wzory radżastańskich Mehendi:

Łatwe wzory radżastańskich Mehendi

Jedną z najczęstszych i najłatwiejszych form projektowania Rajasthani Mehendi jest tworzenie tradycyjnych motywów, takich jak obramowanie liści mango wypełnione małymi kwadratami. Liściaste wzory dodają projektom więcej charakteru. Ten projekt nadaje się nawet na każdą funkcję domową, a nie na duże okazje, takie jak wesela. Te wzory mogą rozciągać się na całą długość dłoni, dzięki czemu są bardzo odpowiednie dla panny młodej i jej najbliższych przyjaciół!!!

4. Nowoczesne indyjskie wzory Rajasthani Mehandi:

Nowoczesne indyjskie wzory Rajasthani Mehandi

Teraz jest to niezwykle artystyczny, nowoczesny indyjski projekt Mehendi. Bardzo ładnie wykonana z kilkoma dużymi motywami kwiatowymi i bardzo okazała. Zobacz, jak kwiaty i liście mają w sobie cień i jak opaski wydobywają pełnię wzoru. Projekt staje się lepszy i gęstszy w kierunku nadgarstka, a następnie łokcia.

5. Wzory dla nowożeńców Rajasthani Mehndi dla dziewczynek:

Wzory dla nowożeńców Rajasthani Mehndi dla dziewczynek

Nie ma pewnej zasady, że to musi być twój ślub tylko do zastosowania Mehendi! Przyjaciele panny młodej mogą wybrać wzory według własnego wyboru. Większość przyjaciółek panny młodej wybiera mniej skomplikowany i prosty projekt niż panna młoda. Niewiele pięknie wykonanych kwiatów i liści może dopełnić efektowny, ale tradycyjny wygląd.

6. Okrągłe wzory Rajasthani Mehandi:

Okrągłe wzory radżasthani mehandi

Oprócz motywów pawich kwiatów czy liści na wiele okazji nadają się również okrągłe wzory z kilkoma cieniowanymi partiami. Te projekty są czasami trudne do stworzenia, ponieważ Mehendi natychmiast pokazuje swoje kolory. Tutaj nie będziesz miał szansy na usunięcie zastosowanego Mehendi i ponowne narysowanie go. Okrągłe projekty Mehndi lub okrągłe struktury wymagają dokładności i o wiele lepiej jest, aby te projekty były stosowane tylko przez artystów Mehendi.

7. Stopy i palce pokryte Rajasthani Mehendi Designs:

Stopy i palce pokryte Rajasthani Mehendi Designs

Generalnie skupiamy się na dłoniach lub stopach w połowie, całkowicie zapominając o palcach. Aby uzyskać pełny wygląd, ważne jest również narysowanie czegoś na palcach. Palce dłoni pokrywają się ciężkimi wzorami, ale pozostawienie palców stóp sprawia, że ​​wygląda niekompletnie. Końcówki palców mogą być pokryte prostymi liniami lub kropkami, nadając mu tradycyjny wygląd radżastański. Sama panna młoda może zastosować ten prosty wzór mehndi.

8. Piękny projekt Rajasthani Mehendi:

Piękny Rajasthani Mehendi Design

Aby projekt wyglądał piękniej, należy uważać na linie. Linie te nie tylko pomagają w dopełnieniu motywu, poprzez pogrubienie tych linii tworzy głębię i ciemność motywów tworząc widoczną granicę. Idealne cieniowanie płatków, aby projekt wyglądał super szykownie i super elegancko i dla nowożeńców!

9. Kwiat Rajasthani Mehendi Design:

Kwiat Rajasthani Mehendi Design

Jeśli uważasz, że motywy kwiatowe są bardzo powszechne i chcesz spróbować czegoś innego, możesz pokryć całą dłoń wzorem liści podobnym do tego pokazanego na powyższym obrazku. Tutaj czubki palców wypełnione są henną. Z drugiej strony ten projekt Mehndi jest bardzo prosty z tylko kątowymi wzorami.

10. Wzory Rajasthani Feet Mehendi:

Rajasthani Feet Mehendi wzory

Niezależnie od tego, jaki projekt wybierzemy do zastosowania mehndi, czy to dla rąk, czy stóp, projekty Mehndi powinny zawsze podążać za lustrem odbijającym sztukę, co oznacza, że ​​obie ręce powinny być identyczne. Dlatego projekty Rajasthani mehndi są uważane za najtrudniejszą formę sztuki.

11. Tradycyjne wzory Rajasthani Mehandi:

Tradycyjne wzory Rajasthani Mehandi

Jest to przykład tradycyjnego projektu Rajasthani Mehndi. Dłoń i nadgarstek są wypełnione wzorem w liście pawia i mango, dzięki czemu wygląda bardziej elegancko i pięknie.

12. Rajasthani Hand Mehndi Design na każdą okazję:

Rajasthani Hand Mehndi Design na każdą okazję

Projekt, który wypełnia dłoń, jest bardziej odpowiedni dla cienkiej i długiej dłoni. Dłoń może być wypełniona bardzo misternymi płatami welonu, kwiatami i liśćmi. W tym typowym projekcie można jednak uniknąć odbicia lustrzanego, ponieważ narysowanie tak szczegółowego projektu zajmuje dużo czasu. Ten projekt Rajasthani mehndi na dłonie jest idealny na każdą okazję.

13. Proste cieniowane kwiaty radżastańskie Mehandi:

Proste cieniowane kwiaty radżastańskie Mehandi

Jeśli nie jesteś tak dobry w rysowaniu, lepiej spróbuj skrzyżować linie lub pola. Dołącz kilka prostych, cieniowanych kwiatów i spróbuj połączyć je z innymi motywami za pomocą innych rodzajów arabskich wzorów. Możesz nawet wypełnić kilka pudełek lub zacienić je, aby uzyskać bardziej drastyczny wygląd kompletnego projektu mehndi.

14. Całe stopy pokryte Rajasthani Mehandi Designs:

Całe stopy pokryte Rajasthani Mehandi wzory

W tym projekcie całe stopy pokryte są wzorem z welonu z tradycyjnymi motywami pawia, po których następują proste linie aż do łydki. Możesz zachować odstęp między wzorami, ponieważ nadają one Twojej skórze bardziej sprawiedliwy wygląd.

15. Wzory kątowe zacienione Rajasthani Mehndi:

Kątowe Cieniowane Wzory Rajasthani Mehndi

Ta ciężka konstrukcja mehndi jest wykonana w komplecie za pomocą kanciastych wzorów i wypełniona bardzo skomplikowanymi detalami. Tutaj czubki palców są proste, ponieważ dłoń jest wypełniona tak ciężką konstrukcją. Możesz również dodać iskierki lub kilka kolorowych kamieni, aby Twój projekt wyglądał bardziej niepowtarzalnie i pięknie.

16. Rajasthani Feet Mehandi Designs dla narzeczonych:

Rajasthani Feet Mehandi wzory dla narzeczonych

Na weselu radżastańskim stopy panny młodej pokryte są mehndi. Wzory Mehndi stóp obejmują całe stopy aż do łydki i można zobaczyć lustro odzwierciedlające projekt. To idealny wybór do pomalowania paznokci dopasowanych do stroju w zależności od dnia.

17. Projekt Dulha Dulhan Rajasthani Mehndi:

Dulha Dulhan Rajasthani Mehndi Design

Słynny Rajasthani Mehendi zaprojektowany jest piękniejszy, projektując obraz panny młodej i pana młodego. Obrazy rysują się na dłoni, a gdy obie dłonie łączą się z panną młodą i panem młodym, można zobaczyć razem, co jest głównym motywem tego projektu. Z jednej strony wizerunek Panny Młodej, az drugiej wizerunek Pana Młodego podkreśla weselny nastrój. Najczęściej preferowany projekt przez panny młode.

18. Barat Rajasthani Mehndi Projekt:

Barat Rajasthani Mehndi Design

Ten rodzaj projektu przedstawia ceremonię ślubną w formie artystycznej. Ten projekt podkreśla wizerunek Doli i procesu Barat. Tradycyjna ceremonia jest pięknie podkreślona w tego typu wzornictwie. Szkicowanie tego obrazu wymaga dużo czasu i cierpliwości. Ale ludzie radżastańscy są znani ze swojej szybkości i pracy artystycznej, jeśli chodzi o Mehndi.

19. Skomplikowany projekt przedniej ręki Rajasthani Mehndi:

Przednia ręka Rajasthani Mehndi Design

Ten rodzaj projektu wygląda skomplikowanie, gdy się go zobaczy, ale to nic innego jak promień linii, który tworzy wzór. Obrazy kwiatowe nie są używane w tego typu projektach. Wygląda dobrze z indyjskimi ubraniami etnicznymi i zachowuje się jak bransoletki.

20. Skomplikowany projekt pełnej ręki Rajasthani Mehndi:

Pełna ręka Rajasthani Mehndi Design

Jest to przeplatający się wzór z zakrzywionymi liniami i kropkami, który wydobywa złożoną projektowaną pracę. Projektowanie skomplikowanych mehndi z pełną ręką wymaga ogromnej koncentracji i cierpliwości. Ten typ wzoru jest najczęściej używany dla panien młodych ze względu na bogactwo, które podkreśla design.

21. Wzór pawia Mehndi Design:

Wzór pawia Mehndi Design

Mehndi to tradycyjny sposób ozdabiania damskich rąk, który dodaje do projektu Mehndi wzór pawia, który jest jednym z najstarszych i tradycyjnych wzorów używanych podczas ślubu lub innej świątecznej okazji. Wzór pawia obejmuje całą dłoń wraz z innymi motywami kwiatowymi łączącymi wzór pawia.

22. Projekt lustra Rajasthani Mehndi:

Lustro projekt Rajasthani Mehndi

Jednym z najbardziej znanych projektów Rajasthani Mehndi jest konstrukcja lustra. W tym typie ten sam wzór jest replikowany na obu dłoniach, który odbija się jak lustro. Jest to jeden z najtrudniejszych projektów do stworzenia, ponieważ ten sam projekt musi zostać skopiowany, co wymaga pełnej koncentracji, a projekt obejmuje całą rękę wykonaną na dłoni, kontynuując aż do przewagi.

23. Kryszna Radha Rajasthani Mehndi Projekt:

Kryszna Radha Rajasthani Mehndi Design

Innym zadziwiającym projektem Rajasthani Marwari jest przedstawienie Krishny i ​​Radhy w formie artystycznej poprzez zaprojektowanie ich na dłoni podczas ślubu czwórki panny młodej. Reprezentuje kulturę i jedność pary, która została zilustrowana. Obraz jest połączony z kwiatowym lub pawim wzorem, który wydobywa samo w sobie piękno bez żadnych kolorów.

24. Rajasthani Mehndi Design tylko na palcach:

Rajasthani Mehndi Design tylko na palcach

Osoby w podeszłym wieku, które chcą ukryć zmarszczki lub lubią ozdabiać przednią rękę tylko wtedy jest to najlepszy projekt. W tego typu projekcie mehndi palce przedniej dłoni są zaprojektowane z liśćmi lub motywem kwiatowym z wymaganą ilością odstępów przedstawiających wzór Rajasthani.

25. Projekt Karva Chauth Rajasthani Mehndi:

Karva Chauth Rajasthani Mehndi Design

W ten dzień świątecznych pań ubierają się w uroczysty sposób, jak panna młoda, dodając im urody, ozdabiając ich dłonie stosunkowo prostym wzorem mehndi. Wzór Rajasthani wzorowany na arabskim wzornictwie, w którym mehndi jest nakładany na dłoń i przenoszony na jeden z palców.

Połączenie nowego ze starym designem wydobywa zaskakujący wzór, który jest modny w ostatnich dniach. Zachowanie naszej tradycji jest głównym powodem nowych metod łączenia, aby dopasować się do stylu młodszego pokolenia, ponieważ moda różni się od dawnych czasów. Ta modyfikacja jest potrzebna, aby zachować nasze wartości i kulturę, która została przyjęta przez ludzi na całym świecie.

Wypróbowanie prostego wzoru radżastańskiego w stylu arabskim będzie dobrym początkiem, ponieważ jest mniej czasochłonne i łatwe do naszkicowania na rękach innych osób niż przymierzanie go na sobie na początku.