Mehndi to starożytna forma sztuki ciała, praktykowana od tysięcy lat na Bliskim Wschodzie, w Indiach i niektórych częściach Afryki. Kobiety wolą stosować mehandi na prawie wszystkie okazje, aby wyglądały wyjątkowo.

Mehendi oferuje sposób na uczestnictwo w wielowiekowej tradycji nadal praktykowanej w Indiach. Istnieje wiele książek projektowych Mehndi, które pomagają w wyborze najlepszych projektów.

Książki projektowe Mehndi z obrazami

Najlepsze projekty książek Mehndi:

Oto lista niektórych z najlepszych indyjskich książek o projektach mehndi wraz z przykładowymi projektami mehndi, które pomagają uzyskać najlepsze możliwe projekty mehendi.

1. Ponadczasowa sztuka malowania henny autorstwa Loretta Rome:

Książka do malowania ponadczasowej sztuki henny autorstwa Loretta Rome

Loretta Rome śledzi pochodzenie i znaczenie tradycyjnych projektów, pokazuje, jak tworzyć je na skórze, oraz ujawnia przepisy, narzędzia i techniki potrzebne do malowania projektów, od prostych do złożonych. Ta książka zawiera praktyczne informacje i twórcze inspiracje.

2. Książka do malowania ciała henną autorstwa Carine Fabius:

Art of Henna Body Painting Book autorstwa Carine Fabius

Jest to bardzo polecana książka przez wiele osób, ponieważ zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące henny, która jest wypełniona inspirującymi zdjęciami tradycyjnych i współczesnych wzorów mehendi. Ta książka pokazuje, jak stworzyć własne piękne wzory henny.

3. The Art of Mehandi Designs Book autorstwa Sumity Batry:

Art of Mehandi Designs Book autorstwa Sumity Batra

The Art of Mehendi zagłębia się w historię mehendi w świecie mody lat 90. i oferuje praktyczne instrukcje, jak zrobić i zastosować hennę. Ponad 30 oryginalnych projektów, 125 kolorowych fotografii i 150 rysunków liniowych przewodnik dla zarówno modowych, jak i świadomych duchowo.

4. Henna od stóp do głów! Książka o dekorowaniu ciała/farbowaniu włosów/medycynie autorstwa Normy Pasekoffa Weinberga:

Książki Mehandi Design 4

Dekoracja ciała przy użyciu barwników wykonanych z naturalnej henny nigdy nie była bardziej popularna, a ta książka o mehendi zawiera pełne instrukcje, przepisy i projekty dotyczące sztuki skóry z henny oraz jak używać Mehndi do barwienia włosów w celu uzyskania naturalnego odżywiania włosów i paznokci, leków i nie tylko.

5. Książka o rękach Nadii autorstwa Karen English:

Książka Ręce Nadii autorstwa Karen English

Ta prosta książka o projektowaniu mehndi mówi, jak przygotować hennę i jak ważne są mehandi na wesela i inne okazje. Ma proste i popularne projekty spośród wszystkich innych projektów. Ten styl Mehendi polega na dużych, skonstruowanych kwiatowych wzorach, które zwykle są podkreślane przez kobiety.

6. Sztuka Mehendi Book autorstwa Jane Glicksman:

Książka o sztuce Mehendi autorstwa Jane Glicksman

Ta wspaniała książka o projektach mehandi opisuje starożytną sztukę malowania rąk, kostek i innych wzorów mehendi na każdą okazję. Ta książka dla dzieci zawiera sztukę Mehandi, listy zakupów materiałów eksploatacyjnych i mnóstwo unikalnych wzorów.

7. Kreatywna książka do kolorowania Haven Mehandi Designs autorstwa Marty Noble:

Kreatywna książka do kolorowania Haven Mehandi Designs autorstwa Marty Noble

Ta arabska książka o projektach mehendi zawiera mnóstwo egzotycznych ptaków, motyli i kwiatów, wszystkie te projekty mehandi oferują kolorystom szereg ekscytujących wyzwań. 31 uderzających wzorów opartych jest na autentycznych źródłach indyjskich, afrykańskich i bliskowschodnich. Ta arabska książka o projektowaniu mehndi oferuje ucieczkę do świata inspiracji i artystycznego spełnienia.

8. Mehndi: książka do malowania ciała henną:

Mehndi: książka do malowania ciała henną

Starożytna sztuka malowania ciała henną szeroko stosowana w różnych krajach jest różna i obejmuje różne kultury i tradycje religijne. Oprócz nowoczesnego zastosowania henny jako modnego, tymczasowego tatuażu, tradycyjne wzory były wykorzystywane do celebrowania ślubów i świąt religijnych.

9. Tradycyjna książka o sztuce ciała z henny autorstwa Marty Noble:

Tradycyjne Henna Body Art Book autorstwa Marty Noble

Ta książka o projektach ślubnych mehndi zawiera kolekcję uroczych obrazów, zaadaptowanych z autentycznych projektów mehndi, zawiera ponad 160 pięknych, bezpłatnych wzorów, które są używane do zakrywania dłoni, przedramion i stóp, a także motywy cienkiej linii, koronkowe i paisley; szczegółowe obrazy egzotycznych ptaków i ludzkich twarzy.

Wniosek:

Wszystko to są najpopularniejsze indyjskie projekty książek o mehandi, które mówią o starożytnej indyjskiej sztuce projektowania henny, jest najgorętszym dodatkiem w dzisiejszym świecie mody. Artysta Mehandi do gwiazd przedstawia ostateczny przewodnik po tej 3000-letniej formie sztuki malowania ciała.