Mówi się, że henna to starożytna sztuczka do barwienia nie włosów i dłoni, ale także paznokci. Jest uważany za naturalny lakier do paznokci. Dało piękny odcień koloru, od jasnopomarańczowego, przez łagodną czerwień do ciemnego brązu. Mehndi na paznokcie jest podobny do mehndi stosowanego do rąk; jednak proces składania wniosków może się różnić.

Jak zastosować Mehndi na paznokcie dla początkujących:

Oto kilka kroków, które pomogą Ci profesjonalnie zastosować mehndi na paznokciach.

1. Przygotuj pastę Mehndi:

Jak nakładać hennę na paznokcie

Myśląc o tym, jak zrobić gwóźdź mehndi w domu, pierwszą rzeczą, nad którą musisz popracować, jest przygotowanie pasty mehndi. Aby zrobić pastę, weź hennę w proszku i wymieszaj ją z sokiem z cytryny i wodą, tworząc gęstą pastę. Podczas dolewania wody trzymaj zegarek, ponieważ musisz zachować gęstą pastę. Przykryj miskę i odstaw mieszaninę na prawie 4 do 6 godzin, aby barwnik całkowicie się wymieszał.

2. Oczyść paznokcie:

Następnym krokiem w gwoździach mehndi jest przygotowanie do tego paznokci. Dokładnie wyczyść paznokcie za pomocą oczaru wirginijskiego lub płynu do naczyń, aby usunąć cały brud z wnętrza paznokci. Spiłuj je i pokrój do odpowiedniego kształtu. Unikaj używania mydeł do czyszczenia paznokci podczas nakładania mehndi, ponieważ pozostawiają one warstwę mydła w granicach paznokci i skórek. Przytnij je, nadając im idealny wygląd.

3. Zastosuj wazelinę:

Aplikacja wazeliny jest bardzo ważna, gdy myślisz o pokolorowaniu tylko swoich paznokci. Kiedy nałożysz wazelinę na paznokcie i otoczenie, tylko twoje paznokcie złapią kolor mehndi. Dlatego nałóż wazelinę na kilka minut przed nałożeniem mehndi na paznokcie.

4. Nałóż hennę na paznokcie:

Kiedy twoje paznokcie są gotowe, teraz nadszedł czas, aby nałożyć gwóźdź mehndi na palce jeden po drugim. Możesz nakładać mehndi za pomocą szerokiego sztyftu, który ma szerokość podobną do paznokci. Wystarczy nałożyć grubą warstwę mehndi na paznokcie jeden po drugim i pozostawić pastę do całkowitego wyschnięcia. Im więcej mehndi pozostanie na twoich paznokciach, tym ciemniejszy odcień będziesz w stanie uzyskać.

5. Zakryj paznokcie:

Po nałożeniu mehndi na paznokcie i wysuszeniu go, nadszedł czas, aby zakryć opuszki palców lub powiedzieć paznokcie. Weź okład kuchenny i pokrój go na małe kawałki. Do tego samego zadania można również użyć papieru foliowego lub plastiku. Prawidłowo zakryj paznokcie, nie pozostawiając żadnej strony otwartej. Możesz również użyć bawełnianych rękawiczek na noc, jeśli trzymasz mehndi przez noc, aby uzyskać ciemny kolor.

6. Usuń pastę z paznokci:

Do usuwania henny z paznokci należy unikać wody lub innych płynów. Wystarczy delikatnie zeskrobać mehndi z paznokci i osuszyć je wilgotnym ręcznikiem papierowym. Upewnij się, że unikasz używania wody przez następne 2 do 3 dni, aby kolor również przyciemnił się i utlenił. Do ochrony paznokci pod prysznicem możesz użyć masła lub balsamu pielęgnacyjnego z henny, który pozwoli zachować stabilność koloru.

7. Inne wskazówki:

Dziewczyny, które naturalnie szukają czarnych paznokci, mogą również nakładać czarne mehndi na paznokcie, aby uzyskać długotrwały kolor. Niektórzy używają również diamentów, odcieni kolorów itp. Do ozdabiania paznokci, nadając im nowy wzór popularnie zwany zdobieniem paznokci. Takie dekoracje są powszechnie wykonywane na ślubach i innych tego typu okazjach.

Kiedy nakładasz mehndi na paznokcie, nie tylko je kolorujesz, ale także chronisz, aby stały się zdrowe i silne. Są również korzystne w zmniejszaniu wszelkiego rodzaju infekcji grzybiczych, w sposób ziołowy. Pomaga w utrzymaniu mocnych i długich paznokci.