Pomyśl, że jesteś w swoim ulubionym stroju i nagle pojawia się kropla mehndi! Tak, jest to powszechny problem podczas stosowania mehndi. Nawet jeśli nie aplikujesz, możesz dostać takie plamy od innych. Czasami myśl o tym, jak natychmiast usunąć mehndi z rąk, powoduje również plamy na ubraniach. W tym czasie twój umysł bezpośrednio wpadłby w panikę, myśląc, jak usunąć plamy mehndi z ubrań. Bez wątpienia plamy są trudne do usunięcia; nadal możesz się ich pozbyć.

Jak usunąć plamy Mehndi z ubrań w domu?

Najlepsze sposoby na usunięcie plam Mehndi z ubrań:

Oto kilka domowych rozwiązań do usuwania plam mehndi z ubrań.

1. Usuń plamę, gdy tylko spadnie:

Usuń plamy Mehndi z ubrań

Tak, podstawowym krokiem, aby uniknąć przyciemnienia mehndi na ubraniach, jest szybkie usunięcie kropli. W tym celu po prostu chwyć miękką szmatkę i po prostu przetrzyj plamę. Nie pocieraj szmatką plamy. Może to rozprzestrzenić mehndi, czyniąc ubrania bardziej brudnymi, a plama trudniejsza do usunięcia.

2. Użycie mydła do prania:

Korzystanie z mydła do prania

Następnym krokiem w kierunku naturalnego usunięcia kolorowych plam z ubrań jest użycie mydła do prania. Zanurz trochę mydła do prania na plamie i delikatnie szoruj plamę okrężnymi ruchami. Kontynuuj szorowanie, aż znajdziesz kolor na ubraniu. Wypierz ubrania zimną wodą i powtórz ten sam proces ponownie. Aby uzyskać lepsze wyniki, możesz również użyć starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować plamy.

3. Użyj mleka:

Użyj mleka usuń mehndi

Mleko jest bardzo przydatne do usuwania plam. Nawet jeśli szukasz sposobu na natychmiastowe usunięcie koloru mehndi z rąk, mleko byłoby bardzo korzystne. Weź trochę roztworu mleka i zanurz w nim plamę na prawie pół godziny. Następnie wyjmij ubrania z roztworu mleka i nałóż na nie mydło w płynie. Szoruj obszar szczoteczką do zębów lub po prostu szorująco ruchem okrężnym. Zobaczysz cieniowanie kolorów ubrań. Jeśli plama jest uparta, powtórz ten sam proces ponownie, aby ją usunąć.

4. Użyj nadtlenku wodoru:

Użyj nadtlenku wodoru

W przypadku uporczywych plam Mehndi pomocne jest również użycie nadtlenku wodoru. Zaledwie jej kropla pomogłaby w całkowitym usunięciu plamy z ubrań. Upewnij się jednak, że używasz roztworu w odpowiedniej ilości, ponieważ użycie większej ilości może dać efekt wybielania ubrań. Mała kropla z pewnością załatwiłaby sprawę, ale jeśli nie, przejdź do innej techniki usuwania plam.

5. Użyj octu:

Użyj trochę octu

Ocet to odpowiedź na Twoje pytanie, jak usunąć plamy z henny z ubrań. Ocet jest w stanie usunąć prawie wszystkie plamy z ubrań, w tym plamy z mehndi. Nawet jeśli potarłeś mehndi na ubraniach, biały ocet da ci najlepszą sztuczkę, aby usunąć plamę. W tym celu po prostu nałóż trochę białego octu na plamę i delikatnie pocieraj obszar okrężnymi ruchami. Wypłucz ubrania ciepłą wodą. Możesz również powtórzyć proces, jeśli nadal znajdziesz plamy na ubraniach.

To było kilka popularnych kroków, które pomogłyby ci usunąć plamy mehendi z ubrań. Niektóre inne rozwiązania, jak usunąć plamy mehndi z ubrań, obejmują odplamiacz enzymatyczny, enzymatyczny detergent do prania, amoniak, alkohol do nacierania i spirytus metylowy. Plamy, które powstają podczas farbowania włosów na twarzy, plecach lub ubraniach, można również usunąć za pomocą specjalnych sztuczek w celu całkowitego umycia. Na rynku dostępny jest również odplamiacz z garbników, który pomaga pozbyć się plam mehndi.