Mehndi jest odwieczną tradycją w krajach azjatyckich i perskich i jest używany prawie jako klejnot na specjalne okazje, takie jak śluby, baby shower, rakhi itp. Jednak henna lub mehndi wygląda dobrze nie tylko dzięki misternemu wzornictwu, ale także z kolor. Zależy to od rodzaju i jakości henny, faktury dłoni, a także od użycia dodatkowych surowców w celu wzmocnienia koloru. Niektórzy ludzie naturalnie uzyskują ciemny kolor henny, a niektórzy nie. Więc tutaj mamy kilka najlepszych wskazówek, jak sprawić, by mehndi był ciemny.

Jak sprawić, by Mehndi Dark nasze najlepsze 6 porad

Najlepsze wskazówki, jak sprawić, by Mehendi był ciemny:

1. Mieszanka cukru i cytryny:

Cytryna jest bardzo dobrym katalizatorem do uwalniania barwnika, podczas gdy cukier pomaga mehndi w kontakcie ze skórą. Możesz więc zagotować trochę wody z cukrem, a następnie dodać krople cytryny. Podczas nakładania Mehandi jak i po wyschnięciu nakładaj tę mieszankę co najmniej trzykrotnie dla ciemnego koloru. Jest to jeden z najlepszych i naturalnych domowych sposobów na przyciemnienie mehndi.

2. Zastosuj balsam po usunięciu skórki Mehndi:

Po usunięciu skórki mehndi po wyschnięciu możesz użyć balsamów dostępnych do celów medycznych, aby pomóc w przeniknięciu koloru do skóry i pozostawić na noc. Nie używaj wody po usunięciu mehndi. Nie wpadaj w panikę, balsamy rozwiążą twój problem, który może sprawić, że Mehendi będzie ciemniejszy!.

3. Zastosuj Ghee po usunięciu projektu Mehndi:

Gdy usuniesz skórkę mehndi po jej wyschnięciu, możesz użyć „Desi ghee”, aby pomóc w rozwoju i penetracji koloru w skórę i pozostawić na noc. Nie używaj wody po usunięciu mehndi. To najlepsza naturalna metoda przyciemniania mehndi.

4. Przejedź rękami nad oparami gazu goździków:

Kiedy nałożysz ostatnią rundę mieszanki cytryny i cukru, możesz dodać do Tawy kilka 4-5 goździków i pozwolić mu przesunąć ręce po oparach goździków. To nie tylko wysuszy hennę, ale także pomoże wniknąć kolorowi w skórę. Uważaj jednak na to.

5. Pozostawienie henny na długi czas:

Aby uzyskać lepszy kolor, trzymaj mehndi przez długie godziny, nie pozwalając wodzie w ogóle dotykać dłoni. Kiedy skończysz ostatnią rundę mieszanki cytryny i cukru i wyschnie, użyj oleju musztardowego i nałóż go tylko raz i pozostaw, aż usuniesz mehndi. Możesz nawet rozważyć usunięcie go następnego dnia o zmierzchu. Jest to jedna z najlepszych metod, jak sprawić, by Mehendi była ciemna i stosowana przez większość ludzi, ponieważ nie ma skutków ubocznych.

6. Unikaj wody przez co najmniej 24 godziny:

Od momentu nałożenia mehndi do czasu usunięcia wysuszonej skorupy w ogóle nie wkładaj wody. Więc lepiej zrobić wcześniej wszystkie prace domowe i inne, a następnie usiąść dla mehndi. To poza tym nawet po zdjęciu należy unikać mycia rąk wodą. Jeśli jednak w ogóle musisz, to natychmiast po tym nałóż wazelinę lub ghee.