Jak idealnie zrobić stożek mehndi w domu? chcesz poznać proces i kroki z tym związane. Robienie Mehndi w domu to bardzo genialny pomysł. Mehndi jest naprawdę esencją kultury indyjskiej. Jego bogaty kolor i niesamowity zapach sprawiają, że wszyscy się na niego zakochujemy. Jest to forma sztuki, która jest zarówno doceniana, jak i lubiana. Ale nawet jako uznany artysta może się pomylić, jeśli używane narzędzie nie jest skonstruowane do perfekcji.

Wykonany projekt mehendi może przedstawiać Cię jako nowicjusza, jeśli stożek henny nie jest prawidłowo wykonany. Jest wiele osób, które używają patyczków do tworzenia wzorów henny, ale proces ten jest niezwykle trudny do nauczenia. Dlatego od wieków używa się ręcznie zwijanych stożków mehandi, aby ułatwić proces i ćwiczyć sztukę bez nadmiernego obciążania rąk artysty. Tutaj podajemy krok po kroku proces prawidłowego tworzenia stożków Mehndi w domu z perfekcją, dzięki czemu projekt Mehndi jest ciemniejszy.

Jak zrobić stożek Mehndi

Jak zrobić stożek Mehandi krok po kroku?

Robienie rożków z henny nie jest nauką o rakietach. Wykonanie kilku prostych kroków (i zdecydowanie kilkukrotne ćwiczenie) może sprawić, że będziesz doskonały.

Rzeczy, których potrzebujesz

Pierwszym zadaniem jest zebranie potrzebnych materiałów i narzędzi:

 • Celofan lub Flora phane lub arkusz Mylar. Robienie rożków jest łatwiejsze przy grubszych arkuszach.

  • Nożyczki.

  • Taśma klejąca.

  • Małe gumki do zabezpieczenia stożków.

Metoda krok po kroku przygotowania stożka Mehendi:

Jak zrobić stożek Mehndi 1

Gdy już będziesz mieć wszystkie zapasy do swojej dyspozycji, zacznij od zadania pod ręką.

 1. Wytnij arkusz na prostokąt o wymiarach 6X7 cali. Chociaż można również użyć trójkątnych elementów, prostokąty są bardziej preferowane ze względu na dodatkową warstwę materiału, którą zapewniają, a to samo pomaga zapobiegać wszelkim wyciekom po zwinięciu w stożek.
 2. Rozpocznij zwijanie stożka – Wystarczy, że chwycisz prawy górny róg prostokąta, a następnie złóż go w lewo, w kierunku środka. Środek szerszej krawędzi arkusza staje się spiczastym końcem stożka.
 3. Rzuć i toczyć! – Kontynuuj zwijanie arkusza, aż w końcu uformujesz stożek. Możesz użyć niewielkich ruchów pchająco-ciągnących, aby dostosować długość i szerokość stożka, zgodnie z własnym pragnieniem i wymaganiami.
 4. Kiedy dojdziesz do końca, przesuń stożek, a następnie pociągnij go, aby otworzyć końcówkę zgodnie z twoim pragnieniem. Zaleca się, aby otwór końcówki był tak mały, jak otwór na szpilkę. Jeśli potrzebujesz większych otworów, końcówkę można później obciąć nożyczkami.
 5. Połącz taśmę! – Mały ogonek końcówki stożka musi być odpowiednio zaklejony. Podczas przyklejania pozostawić półtora cala od końcówki.
 6. Następnie wokół czubka stożka należy przykleić mały kawałek taśmy. To zabezpieczy końcówkę i ochroni maleńki, maleńki otwór na miejscu. Zapobiega również rozpakowaniu i rozlaniu henny.
 7. Przyklej taśmą wzdłuż szwu około półtora cala kawałkami. Zabezpiecz również od wewnątrz taśmą.

Jak zrobić Mehendi

Istnieją dwa sposoby na zrobienie Mehendi w domu?.

1. Świeże liście:

 • Jeśli planujesz używać liści Mehendi, dokładnie je wyczyść
 • Zmiel je na pastę z niewielką ilością wody
 • Upewnij się, że pasta nie jest grudkowata ani gruboziarnista
 • Gładka pasta może być używana jako Mehendi

2. Suche liście lub proszek

 • Osusz liście Mehendi w słońcu i przypudruj je lub użyj gotowego proszku Mehendi na rynku
 • Pastę wymieszać z wodą i kilkoma kroplami soku z cytryny
 • Możesz dodać do mieszanki kilka kropel olejku eukaliptusowego, aby uzyskać lepsze rezultaty

Jak używać stożka Mehendi do idealnej aplikacji:

 1. Wypełnij stożek do połowy lub dwóch trzecich długości przygotowaną henną.
 2. Przekręć stożek tuż nad pastą z henny i użyj małej gumki, aby uszczelnić stożek.
 3. Odetnij trochę końcówkę, jeśli jest za mała. Sprawdź i dostosuj zgodnie z własnym wyborem.
 4. Aby utrzymać stałe ciśnienie, przesuwaj gumkę wzdłuż stożka.
 5. Voila! Teraz masz niesamowite stożki henny, które wytrzymają całe wydarzenie bez rozwijania, rozwijania lub rozwijania dużych, niechlujnych końcówek.

Jak sprawić, by stożek Mehendi był ciemniejszy?

Te proste wskazówki mogą pomóc Ci uzyskać ciemniejszy kolor Mehendi, który może natychmiast upiększyć Twoje dłonie:

 • Pozostawienie mieszanki Mehendi na noc może pomóc w lepszym kolorze, ponieważ Mehendi potrzebuje kilku godzin, aby uwolnić barwnik.
 • Wymieszaj jedną część soku z cytryny z trzema częściami cukru. Nanieś tę mieszankę na nałożony Mehendi za pomocą wacika. Ta metoda zapewnia, że ​​Mehendi nie wysycha i pozostaje na skórze przez dłuższy czas.
 • Pozostawienie Mehendi na rękach na co najmniej 2-3 godziny powoduje ciemniejszy kolor
 • Po zdejmowaniu Mehendi wystawiaj dłonie na dym z goździków rozgrzanych na patelni. To również sprawia, że ​​twój kolor Mehendi jest ciemny.
 • Nie myj swojego Mehendi wodą. Zamiast tego użyj trochę oleju kokosowego do oczyszczenia resztek

Następnym razem, gdy planujesz wziąć udział w weselu lub tradycyjnym wydarzeniu, możesz wypróbować ten łatwy proces, aby zrobić stożek Mehendi. Idealnie wykonany stożek Mehndi to sekret nieskazitelnego projektu na twoich dłoniach. Jak mówią „praktyka czyni cię doskonałym”, nie poddawaj się na jedną próbę. Próbuj, aż opanujesz tworzenie idealnego i wytrzymałego stożka Mehendi.