W krajach azjatyckich dziewczęta i kobiety ozdabiają swoje dłonie i stopy mehndi przy każdej specjalnej lub pomyślnej okazji, a zwłaszcza na weselach. Mehndi często określany jako henna oznacza piękną okazję i wywołuje słodki uśmiech na twarzy, gdy jest zaprojektowany na rękach. Mehndi nie jest zbyt popularne w kulturze bengalskiej, ale ze względu na wpływy z północnych i zachodnich Indii stało się tendencją do stosowania mehndi również w ich społeczności.

Bengalski Mehndi wzory na wesela

Najnowsze i łatwe projekty bengalskiego Mehndi dla rąk z obrazami:

Rzućmy okiem na bengalskie wzory mehndi, które są stosowane zarówno na dłoniach, jak i stopach.

1. Projekt bengalskiego Mehandi w stylu pawia:

Pawi styl bengalski Mehandi Design

Ponieważ paw jest znany jako piękny ptak i wygląda znakomicie, gdy jest stosowany jako mehndi na dłoniach. Pawie pióra ozdobione małymi półokręgami i kropkami rozciągniętymi na dłoniach podkreślają ten wzór w bardzo artystyczny i ładny sposób oraz podkreślają wygląd dłoni poprzez liczne zagięcia.

2. Wzory bengalskiego Mehndi dla nowożeńców:

Wzory bengalski Mehndi dla nowożeńców

Ten rodzaj ślubnego bengalskiego mehndi wygląda znakomicie i jest inspirowany starożytnymi rzeźbami świątynnymi. Na ramionach z tyłu duże kwiaty w kształcie główki z małymi liniami i łukami. Liście mango zaprojektowane wraz z kwiatem sprawiają, że cały ślubny wzór jest bardzo atrakcyjny i sprawia, że ​​panna młoda wygląda wyjątkowo od innych.

3. Śliczne bengalski projekt Mehndi z motywem winorośli:

Śliczne bengalski projekt Mehndi z motywem winorośli

Ten typ bengalskiej henny wygląda bardzo uroczo, gdy jest stosowany przez młode dziewczyny na dłoniach. Uroczy pięciopłatkowy kwiatek zaprojektowany na dłoni, a reszta dłoni wypełniona krzywymi i małymi liniami. Na palcach zastosowano motyw winorośli, dzięki czemu wydaje się wyjątkowy i niesamowity.

4. Cieniowany kwiatowy bengalski Mehndi wzory:

Cieniowany kwiatowy bengalski Mehndi wzory

Kwiatowy wzór w bengalskim mehndi jest bardzo powszechny i ​​popularny, ponieważ przypomina kwiat, piękny o niebiańskim wyglądzie. Kwiatowe wzory są na ogół skośne na dłoni, a głowa jest nieodłączna od delikatnego nadgarstka do palca i wygląda bardzo modnie.

5. Styl arabski Heavy Look bengalski Mehndi Design:

Arabski styl Heavy Look bengalski Mehndi Design

Wzory Mehndi inspirowane są krajami arabskimi. Ten typ projektowych dziewczyn uwielbia się stosować, ponieważ daje im modny i atrakcyjny wygląd. Na dłoniach piękne i misterne małe linie i krzywe są zaprojektowane z motywem winorośli na palcach, dzięki czemu wyglądają na ekskluzywny typ projektu.

6. Tradycyjny bengalski projekt Mehendi dla stóp:

Tradycyjny bengalski projekt Mehndi dla stóp

Tradycyjnie w kulturze bengalskiej dziewczęta nakładają na stopy i dłonie „alta” w kolorze głębokiej czerwieni. W dawnych czasach i nadal nakłada się go na brzegi stóp wraz z dużym kółkiem pośrodku stóp. Obecnie projektowanych jest wiele ładnych wzorów, takich jak kwiatowy, winorośli lub liście mango, które nadają typowy i tradycyjny bengalski wygląd.

7. Prosty bengalski projekt Mehndi:

Prosty bengalski projekt Mehndi

Ten rodzaj wzorów mehndi jest bardzo prosty w aplikacji, ale świetnie wygląda, gdy jest ozdobiony na dłoniach. Małe liście mango wraz z liśćmi zostały zaprojektowane, aby nadać młodym dziewczynom ładny i uroczy wygląd.

8. Pełna ręka bengalski Mehndi Design:

Pełna ręka bengalski Mehndi Design

To niesamowicie wyglądający projekt mehndi, w którym obie ręce są wypełnione skomplikowanymi i cienkimi liniami i krzywymi. Ten rodzaj konstrukcji nazywa się pełną dłonią, a obie dłonie są ozdobione niesamowitym i żywym wzorem, który w piękny sposób zakrywa dłonie i palec. To najlepsze bengalskie projekty mehndi na każdą okazję.

9. Okrągły wzór bengalski Mehndi Design:

Okrągły wzór bengalski Mehndi Design

Wiele młodych dziewcząt uwielbia stylizować mehndi w inny i stylowy sposób. Tak więc ten rodzaj okrągłego wzoru może być dla nich idealnym wyborem, ponieważ zapewnia im również fajny, ale tradycyjny wygląd.

10. Odbicie lustrzane Bengalski Mehndi Projekt:

Odbicie lustrzane bengalski Mehndi Design

Bengalskie dziewczęta i kobiety również uwielbiają i zdobią ten rodzaj lustrzanego odbicia mehndi. Słodki słuch jest zaprojektowany, gdzie w jednej ręce zaprojektowano połowę obrazu, a drugą połowę, podobnie jak w drugiej dłoni. Więc po dołączeniu wyświetlany jest piękny projekt, który nadaje Tobie i Twoim dłoniom niebiański wygląd.

Teraz codzienne ozdabianie dłoni i stóp henną zyskuje na popularności ze względu na skomplikowany i bajeczny design, który nadaje kobiecie nowy wygląd i czarującą osobowość. Na każdą okazję każda kobieta zdobi mehndi i uzyskuje ten piękny i piękny wygląd. Chociaż mehndi wymazuje się w niektóre dni, ale kobiety i dziewczęta nakładają go bardzo łaskawie na swoje dłonie i stopy.