Shimla to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach. Będąc górską stacją, klimat i malownicze zielone wzgórza oraz ośnieżony szczyt sprawiają, że jest to ulubione miejsce par. Są tu także gęste lasy jodłowe, dębowe i kwietne łąki. Do odwiedzenia jest wiele świątyń. Pary żądne przygód mogą nawet spróbować trekkingu i przejść przez długie przejażdżki po wzgórzach. Poniżej wymieniliśmy kilka pięknych miejsc na miesiąc miodowy w Shimla ze zdjęciami.

Słynne miejsca na miesiąc miodowy w Shimli ze zdjęciami:

1. Glen:

Glen to piękne miejsce na piknik w Shimla, ze strumieniem przepływającym przez gęste lasy. Jest blisko hotelu Cecil i Kennedy House, więc jeśli pary zostają tam z powrotem, muszą odwiedzić to miejsce na spokojne i pogodne chwile z bliskimi.

2. Kufry:

miejsca na miesiąc miodowy w shimla

Kufri zyskało miano na sportowych i turystycznych mapach Indii ze względu na swoje trasy narciarskie, Seed Potato Farm and Food Craft Institute. Kufri w Shimla to korzystne miejsce w zimie ze względu na sport i przygód pary miałyby tu czas na galę. Zapewnia również piękny widok na pasma Badrinath, Kedarnath, Shiwalik i Pirpanjal, które również z dużej wysokości.

3. Letnie Wzgórze:

Summer Hill jest dość malownicza, na przedmieściach Shimli. Oferuje spacery w cieniu, aby pary w spokojnym otoczeniu dały im trochę czasu na spędzenie ze sobą. Znajduje się tutaj słynny Uniwersytet Himachal Pradesh.

4. Kościół Chrystusowy:

Kościół Chrystusowy leży na grzbiecie i jest drugim najstarszym kościołem w północnej części Indii, zbudowanym w 1857 roku. Ma majestatyczny wygląd, witrażowe okna. Kościół reprezentuje nadzieję, wiarę, miłość, cierpliwość i pokorę. Wiadomo, że jest synonimem Shimli, nikt nie może policzyć miasta bez tego kościoła.

5. Tattapani:

Tattapani to gorące źródło, do którego pary mogą się udać i popływać. Odmładza tylko ciało, ale działa leczniczo. Jest jeden bungalow turystyczny, który może pomieścić około 20 osób, jeśli pary będą miały szczęście znaleźć to wolne, będzie im łatwo i nie będą musieli dużo podróżować.

6. Mashobra:

Mashobra jest popularnym miejscem piknikowym w Shimli, pośród lasu dębów i sosen. To daje parom miejsce do spacerów i rozmów, a wtedy nawet nie wiedziałyby, jak czas leci, w pięknej scenerii. Okolica przylegająca do Mashobry słynie z sadów jabłoniowych, oczywiście jabłek w kolorze żółtym, zielonym i czerwonym. Co roku w czerwcu odbywają się tam coroczne targi Sipi Fair. Widzimy na dole kobietę, szczęśliwą w swoim sporcie przygodowym, przemieszczającą się z jednego punktu do drugiego na linie.

7. Fagu:

Fagu ma bardzo sielankowe otoczenie i jest przeznaczone głównie dla par szukających samotności i spokoju. Jest też pełna sadów jabłoniowych, a widok na Himalaje jest bardzo piękny z Fagu. Jest to również bardzo popularne miejsce trekkingowe w Shimla.

8. Kamna Devi:

Kamna Devi to świątynia i popularne miejsce piknikowe znajdujące się w pobliżu Bioleauganj. Daje to parze zupełnie inne spojrzenie na Shimlę, więc jeśli spędzali czas w mieście, powinni podejść z daleka i zobaczyć to z innej strony. To wzgórze znane jest pod nazwą Prospect Hill. Widać stąd Summer Hill i Jutogh.

9. Narkanda:

Narkhanda w Shimla pokazuje zapierający dech w piersiach widok na linię śniegu w Himalajach, a także gęste lasy. Szczyt Hatu znajduje się na wysokości 3143 metrów nad poziomem morza, około 8 km od Narkandy. Zimą najpopularniejszym sportem jest narciarstwo. To jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy shimla, więc nigdy nie przegapisz tego pięknego miejsca?.

10. Indyjska kawiarnia:

Znajduje się tu słynna kawiarnia, której w zimową pogodę pragnęłyby wszystkie pary.