Położona w południowo-zachodniej części subkontynentu Kerala jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych i na miesiąc miodowy. Jest znany jako „własny kraj Boga” lub „raj na ziemi”. Olśniewające piękno tego stanu sprawi, że będziesz zahipnotyzowany i zachwycony. Unikalne dla stanu są jego rozlewiska, rozległe dzieło połączonych rzek, które mają spokojne piękno i utrzymują stan na zawsze zielony. Kerala słynie z bogatej zieleni i rozlewisk, które zapewniają ciszę i spokój. Niektóre stacje na wzgórzach, takie jak Munnar, Vagamon i Wayanad, znane są z chłodnego klimatu, nietkniętego miejskim gwarem i zanieczyszczeniami. Oto kilka pięknych miejsc, do których musisz zabrać swoją lepszą połówkę!

Piękne miejsca na miesiąc miodowy w Kerali:

1. Wayanad:

Jest to dzielnica miasta Kalpetta. Wzgórze graniczy z Tamil Nadu i Karnataką. Miejsce ma różne oferty i pakiety na podróże poślubne. Hotel Green Gates jest jednym z najpopularniejszych w okolicy. Ich pakiet zawiera wszystko na egzotyczny pobyt i zwiedzanie oraz inne zajęcia. Mają też kilka opcji do wyboru pokoi, w których chciałbyś się zatrzymać?.

Wayanad

 • Romantyczne rzeczy do zrobienia: Jeśli oboje uwielbiacie próbować czegoś odważnego, zaplanuj wędrówkę na szczyt Chembra. To z pewnością będzie jedno z najlepszych wspomnień, ponieważ widok, który dostaniesz ze szczytu, powali Cię na kolana.
 • Jak zdobyć: Najbliższe lotnisko, z którego można dotrzeć do Wayanad, to międzynarodowe lotnisko Calicut, oddalone o około 65-75 km. Jeśli przyjeżdżasz pociągiem, wsiądź do pociągu do Calicut i wysiądź na tej samej stacji. Stamtąd można dojechać autobusem lub taksówką do Wayanad. Drogą do Wayanad kursuje wiele autobusów z różnych części Kerala.
 • Najlepszy czas na wizytę: Najlepszy czas na wizytę w Wayanad to październik – maj, ponieważ jest to idealne miejsce na zwiedzanie i trekking, wycieczki przyrodnicze i fotografię. Od czerwca do września przeznaczony jest dla osób, które uwielbiają oglądać zieleń Wayanad z opadami deszczu.
 • Gdzie się zatrzymać: Możesz odpocząć w kurorcie Vythiri, aby spędzić ten idealny romantyczny pobyt w Wayanad. Atmosfera i środowisko wokół ośrodka są tak hipnotyzujące?.
 • Inne atrakcje: Jezioro Pookode, jaskinia Edakkal, herbaciarnie, wyspy Kuruva.

2. Kowalam:

Miasteczko na plaży w pobliżu Thiruvananthapuram jest jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Oprócz plaży i kurortu, Kovalam rozwija się również w turystyce ajurwedyjskiej (w tym niesamowity masaż ajurwedyjski, spa i terapia relaksacyjna). W Kovalam znajduje się wiele nadmorskich kurortów i istnieją różne środki transportu, które łączą Kovalam ze wszystkimi pobliskimi wspaniałymi plażami.

Kovalam

 • Romantyczne rzeczy do zrobienia: Wybierz się na wycieczkę krajoznawczą na łodzi mieszkalnej i przez rzekę Karamana, jezioro Vellayani i wykutą w skale świątynię jaskini Vizhinjam.
 • Jak zdobyć: Samolotem, najbliższe lotnisko to międzynarodowe lotnisko Trivandrum, które znajduje się zaledwie 15 km od miasta. Pociągiem można wysiąść na głównym dworcu kolejowym Trivandrum i wybrać się do Kovalam, który znajduje się 12 km od stacji. Jeśli przyjeżdżasz autobusem, często kursują autobusy z różnych części Kerali.
 • Najlepszy czas na wizytę: Idealnie nadaje się do zwiedzania Kovalam w sezonie zimowym – od listopada do lutego, gdzie temperatura będzie umiarkowana. W tym czasie można też miło spędzić czas na plaży Kovalam.
 • Gdzie się zatrzymać: Możesz zatrzymać się i zatrzymać na plaży Kovalam, która zapewnia doskonały widok na morze z balkonu lub spędzić jedną noc w łodzi mieszkalnej.
 • Inne atrakcje: Sivananda Yoga Vedanta Dhanwanthari Ashram, plaża Kovalam, jezioro Vellayani, wioska Chowara & Plaża i przypływy autorstwa Leela.

3. Munnar:

Olśniewająca górska stacja znajduje się cztery godziny jazdy od Cochin. Zielone dywany rozwijają się, ukazując piękne wodospady i ogrody herbaciane, które zapewniają spokojne i większe niż życie doświadczenie podczas miesiąca miodowego. Istnieją różne rodzaje kurortów, które są wyposażone w łaźnie parowe i jacuzzi. Zwiedzanie jest tutaj koniecznością. Jest wiele miejsc, których nie chciałbyś przegapić. Skąpane w słońcu wzgórza to idealne miejsce na wyjątkowy czas dla was dwojga.

Munnar

 • Romantyczne rzeczy do zrobienia: zaplanuj niespodziankę dla swojego partnera w pobliżu ogrodów herbacianych lub przeżyj miłość na kempingu, jeśli oboje uwielbiacie mieć coś przygód.
 • Jak zdobyć: Najbliższe lotnisko to międzynarodowe lotnisko w Cochin, które znajduje się 125 km od Munnar. Najbliższa stacja kolejowa to Aluva lub Cochin. Stamtąd możesz wynająć taksówkę lub taksówkę. Drogą kursują autobusy do Munnar lub taksówką, aby dotrzeć do Munnar.
 • Najlepszy czas na wizytę: Zima to idealny czas na wizytę w Munnar – od września do grudnia
 • Gdzie się zatrzymać: Możesz zatrzymać się w herbaciarni Munnar, aby podziwiać błogi widok
 • Inne atrakcje: Fabryka herbaty Lockhart, punkt echosondy Munnar, Carmelagiri Elephant Park i Chinnar Wildlife Sanctuary

4. Wagamon:

Vagamon to kolejna piękna stacja górska z chłodną temperaturą przez cały rok. Vagamon to piękny dom dla różnych kwiatów i paproci. Łąki i lasy sosnowe to obowiązkowa wizyta, a są kurorty, które zapewniają cały pakiet zwiedzania i zajęć, aby pobyt był wart każdej chwili.

Vagamon

 • Romantyczne rzeczy do zrobienia: spacer przez mglisty las sosnowy Vagamon topi serce dla bratniej duszy. Jeśli jesteś trochę żądny przygód, preferowany byłby trekking na jałowe wzgórza.
 • Jak zdobyć: Najbliższe lotnisko to międzynarodowe lotnisko w Cochin, oddalone o 100 km. Najbliższa stacja kolejowa to Kuttikanam, która znajduje się 22 km od Vagamon. Najbliższy dworzec autobusowy to przystanek autobusowy Vagamon, do którego dojeżdżają autobusy z różnych dzielnic i miast.
 • Najlepszy czas na wizytę: Miło byłoby odwiedzić Vagamon w okresie od marca do czerwca, ponieważ temperatura byłaby umiarkowana.
 • Gdzie się zatrzymać: Wzgórza Winter Vale i Vagamon to jedne z najwyżej ocenianych ośrodków, w których można zatrzymać się na noc.
 • Inne atrakcje: Jałowe wzgórza, Thangal Para, wodospad Marmala, las sosnowy Vagamon, jezioro Vagamon, Mundakayam Ghat i tama Idukki.

5. Warkala:

Nadmorskie miasteczko Varkala to również niezwykle piękna plaża i nie można przegapić zachodu słońca (będzie to prawdopodobnie najbardziej romantyczny moment z twoją lepszą połową). To jedyne miejsce, gdzie znajdziesz klify przylegające do morza. Formacja Varkala ma różne wylewy i uzdrowiska po drugiej stronie formacji klifowej. Lokalna restauracja sprzedaje przepyszne jedzenie i sklepy z lokalnymi produktami.

Warkała

 • Romantyczne rzeczy do zrobienia: Wieczorny spacer po plaży Varkala, podziwianie zachodu słońca i planowanie kolacji przy świecach jest niesamowity?.
 • Jak zdobyć: Najbliższa stacja kolejowa to Trivandrum lub Varkala. Jadąc autobusem można wysiąść na przystanku autobusowym Varkala. Istnieje również przejażdżka łodzią mieszkalną z Cochin, która zabierze Cię do Varkala.
 • Najlepszy czas na wizytę: Od października do lutego to idealny czas na wizytę.
 • Gdzie się zatrzymać: Ośrodek na plaży Clafouti zapewniłby ci widok na plażę z pokoju?.
 • Inne atrakcje: Jezioro Kappil, Anchuthengu i fort Anjengo, świątynia Janardana Swamiego

6. Paravur:

Paravur to idealne miejsce, aby przeżyć niezapomniane rejsy po rozlewiskach. Jest blisko Varkala, a system śródlądowych dróg wodnych jest wyjątkowy dla tego miejsca. Musisz tego spróbować. Koniecznie trzeba też odwiedzić jezioro Paravur. Ośrodki mają różne oferty i zniżki na spędzenie wyjątkowego czasu razem.

Paravur

 • Romantyczne rzeczy do zrobienia: Nocleg na barce pływającej po rozlewiskach to idealny wybór dla par na miesiąc miodowy.
 • Jak zdobyć: Najbliższe lotnisko to międzynarodowe lotnisko Cochin, najbliższy dworzec autobusowy to przystanek autobusowy Paravur, do którego przyjeżdżają autobusy ze wszystkich części stanu. Możesz także wybrać taksówkę z Cochin, aby dotrzeć do Paravur. Najbliższa stacja kolejowa to stacja Paravur.
 • Najlepszy czas na wizytę: W okresie październik – grudzień, temperatura byłaby idealna do zwiedzania.
 • Gdzie się zatrzymać: Istnieje wiele kurortów i willi, które oferują pobyty domowe dla turystów i par odwiedzających Paravur.
 • Inne atrakcje: Kościół Vallarpadam, Marine Drive, Muziris Heritage, plaża Munakkal,

Kerala jest z pewnością Ojczyzną Boga ze względu na bogatą kulturę, dziedzictwo i spokój. Dla nowożeńców Kerala oferuje wiele pakietów dla nowożeńców, o które warto spróbować. Oprócz wyżej wymienionych miejsc, istnieją inne romantyczne miejsca, takie jak Nelliyambathy, Athirapilly, Kumarakom, Thekkady itp..

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Jakie są stacje Hill w Kerala?

Odp.: Istnieje wiele miejsc, takich jak Wayanad, Vagamon, Munnar, Thekkady i Nelliyambathy, które słyną z chłodnego klimatu i mglistej mgły.

2. Jaki jest najlepszy czas na wizytę w Kerali na miesiąc miodowy??

Odp.: Kerala jest najlepsza podczas zimy (październik – styczeń), ponieważ temperatura byłaby chłodna i całkiem chłodna w porównaniu do innych czasów, kiedy jest gorąco i wilgotno.

3. Ile dni powinienem spędzić na miesiąc miodowy w Kerala?

Odp.: Możesz zrobić 5 – 7-dniową wycieczkę do Kerali i odwiedzić wszystkie te miejsca, o których mowa powyżej.

4. Gdzie jest dostępna łódź mieszkalna??

Odp.: Kerala słynie z bogatych rozlewisk i podróży łodzią mieszkalną. Jeśli planujesz odwiedzić Keralę na pobyt na barce mieszkalnej, przyjedź do Alleppey.