Delhi to jedno z głównych miast metropolitalnych w Indiach, miasto władzy, będące stolicą kraju. W dzisiejszych czasach ludzie są tak zajęci, że nie mogą poświęcić trochę czasu swoim bliskim. Jeśli są weekendy, kiedy pary decydują się spędzić czas gdzieś, z dala od ruchliwego miasta, to jest kilka miejsc, które mogą rozważyć na krótki miesiąc miodowy. Chociaż wiele słyszeliśmy o negatywach tego miejsca na temat nękania kobiet, Delhi nadal jest bezpiecznym miejscem podróży dla par i rodzin. Wymienione poniżej miejsca są konkretnymi przykładami bezpiecznych destynacji dla par na miesiąc miodowy w Delhi. Oto dziewięć najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w pobliżu Delhi, które warto odwiedzić.

Różne miejsca na miesiąc miodowy w pobliżu Delhi:

1. Narodziny:

miejsca na miesiąc miodowy w pobliżu Delhi

Nainital znajduje się u podnóża Kumaon; jest oddalone od Delhi o 228 km i można do niego dojechać samochodem lub autobusami, do których dojazd zajmuje około 8 godzin. Nazwa miasta w języku hindi oznacza “jezioro oka”, ponieważ jest pełne jezior. Miasto leży w środku gór i ma chłodną temperaturę przez cały czas, czasami pada śnieg również zimą. Scenerie i pogoda sprawiają, że miejsce to jest dość romantyczne?.

Atrakcje w pobliżu: Jezioro Nainital, widok na śnieg, szczyt naini, szczyt tiffin.

2. Manesar:

miejsca na miesiąc miodowy w pobliżu Delhi

Manesar był wcześniej wioską i niewielu ludzi było jej mieszkańcami, ale teraz stało się szybko rozwijającym się miastem przemysłowym ze względu na szybki rozwój i jest również znane jako nowy Gurgaon. Po długiej podróży na to wzgórze sprawi, że pary będą świadkami piękna pasm Aravalli. Ma również kilka miejsc turystycznych, takich jak Rezerwat Ptaków Sultanpur, jezioro Damdama, gdzie pary mogą wybrać się na spokojną przejażdżkę łodzią i zobaczyć piękne zachody słońca.

Atrakcje w pobliżu: Farmy Lohagarh, kolejka ogrodowa Neverenuf, Park Centralny, wzgórza Aravali

3. Naukuchiatal:

Naukuchiatal

Naukuchiatal to naturalnie piękne miejsce widokowe, oddalone od Delhi o około 250 do 300 km. Wszędzie ma góry i jest dobrym miejscem na relaks. Ma ośrodek nad jeziorem, który jest najlepszy i trzyma pary z dala od zgiełku. Wczesnym rankiem brzegi jeziora są piękne z śpiewem ptaków. Jest miejsce, w którym ludzie mogą uprawiać paralotniarstwo.

Atrakcje w pobliżu: Podniebna przygoda z ptakami, jezioro Nainital, Kainchi dham, jezioro Bhimtal, świątynia Hanuman Garhi

4. Lansdowne:

Lansdowne

Lansdowne byłoby jednym świetnym miejscem na miesiąc miodowy, który również przy niskich kosztach. Jest około 228 km od Delhi i ma kilka ekscytujących miejsc, które pary mogą odwiedzić. Mogą być świadkami pasma Himalajów, jest jezioro Bhulla Lake, gdzie ludzie pływają łódką i biorą udział w innych zajęciach na rzece.

Atrakcje w pobliżu: Bhulla Tal, bałagan RGarwali, Bheem pakora, muzeum pułku Dharwan Singh, safari w dżungli, świątynia Tarkeshwar Mahadev.

5. Mussoorie:

Mussoorie

Mussoorie to niesamowita górska stacja około 280 km od Delhi. Można do niego dojechać koleją, autobusami i taksówkami mogą być trochę drogie. Klimat jest umiarkowanie zimny przez cały czas i wczesna zima byłaby miło dla par, aby tam pojechać i spędzić trochę czasu razem. Kempty Fall, przejażdżka łodzią po jeziorze, wzgórze z bronią to tylko niektóre z obowiązkowych wizyt.

Atrakcje w pobliżu: Jezioro Mussoorie, droga Gunhill, droga wielbłądów, rezerwat przyrody Jabharkhet, wodospady Kempty.

6. Agra:

Agra

Najlepszą porą na odwiedzenie Agry byłyby wczesne zimy, kiedy dni miałyby znośną temperaturę, a noce byłyby dość chłodne. Historie miłosne, które reprezentują siłę i więź między dwojgiem ludzi, zawsze inspirują pary. Taj Mahal stworzony przez Shah Jahana dla Mumtaza to trzeba odwiedzić, aby przypomnieć ludziom, jak głęboka może być miłość.

Atrakcje w pobliżu: Fort Taj Mahal Agra, Grobowiec Akbara, Grobowiec I’timād-ud-Daulah, Meczet Jama, Agra, Taj Nature Walk, Jezioro Keetham, Park Wodny Delfinów, Anguri Bagh, Wielka Brama, Pałac Jahangir i brama Delhi.

7. Wzgórza Morni:

Wzgórza Morni

Morni Hills to stacja na wzgórzu powyżej 1220 metrów nad poziomem morza i leży w północnym stanie Haryana, około 277 km od Delhi. Jest to odgałęzienie gamy Shivalik. Miesiąc miodowy powinien odbywać się w cichych miejscach i tak jest. Ludzie znajdują wiele kolorowych ptaków na całym świecie, a niektóre sporty przygodowe, takie jak wspinaczka skałkowa i trekking, mogą ich zainteresować.

Atrakcje w pobliżu: Tikkar Taal, fort Morni, wzgórza Morni, świątynia Bhureshwar Mahadev,

8. Shimla:

Shimla

Shimla jest malowniczym miejscem z zielonymi wzgórzami i ośnieżonymi szczytami w odległości około 355 km od Delhi. Shimla to najlepszy sposób na dotarcie w niższe partie Himalajów. Przez cały rok panuje tu chłodny klimat, a zimą spada poniżej zera. Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych dla par na miesiąc miodowy.

Atrakcje w pobliżu: Kolej Kalka-Shimla, droga Mall, Jakhoo, The Ridge Shimla.

Do tej pory możesz być zdezorientowany, wybierając miejsce na miesiąc miodowy w Delhi. Cóż, wybór należy do Ciebie. To jedne z najbardziej ruchliwych i najpopularniejszych miejsc na miesiąc miodowy w Delhi. Najlepiej odwiedzić te miejsca w miesiącu od października do lutego, ponieważ klimat będzie przyjemny i dobry do zwiedzania. Czy to z kochankiem czy współmałżonkiem, te miejsca są najlepsze na wizytę w podróży poślubnej i nigdy nie można zapomnieć wspomnień, które dzieliliśmy z tymi miejscami podczas miesiąca miodowego. Masz jeszcze jakieś inne miejsca do zaproponowania? Następnie proszę o komentarz. Twoje cenne sugestie mogą pomóc wielu odkrywcom turystycznym znaleźć rozwiązanie dla swoich lokalizacji na miesiąc miodowy.