Miesiąc miodowy jest jednym z najważniejszych wydarzeń w twoim życiu, a jeśli planujesz, to co może być lepszego niż wycieczka do najbardziej centralnego stanu Indii, Madhya Pradesh. Obfite w wiele atrakcji turystycznych, ma też bardzo bogate dziedzictwo kulturowe i związaną z nim historię. Co więcej, urbanizacja stworzyła unikalną mieszankę starego i nowego, która dodaje smaku. Madhya Pradesh to bezpieczne miejsce dla nowożeńców do odwiedzenia, ponieważ oferuje wiele niespodzianek i niesamowitych pakietów. Czy to romantyczna kolacja przy świecach na szczycie wzgórza, czy wieczorny spacer po forcie, Madhya Pradesh ma wszystko, czego szukasz. To jedne z najlepszych miejsc, które możesz odwiedzić podczas podróży poślubnej z ukochaną w sercu Indii!

Najlepsze miejsca na miesiąc miodowy w Madhya Pradesh:

1. Bhopal:

Bhopal

Właściwa mieszanka historii i urbanizacji, Bhopal jest jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Madhya Pradesh. Jest pod silnym wpływem XIX-wiecznych władców muzułmańskich. Miasto zostało podzielone na dwie części przez dwa naprawdę piękne jeziora. Pary mogą odwiedzić zabytki, takie jak Jama Masjid lub odwiedzić klub łodzi MP Tourism. Nie można też pominąć pociągu-zabawki przypominającego autobus Bhopal na kółkach.

2. Mandu:

Mandu

Idealne miejsce dla miłośników historii, Mandu znane jest również jako Hampi w środkowych Indiach. Otaczają go architektoniczne wspaniałości z różnych epok, zbudowane przez różnych władców. Poza tym pary nie powinny przegapić zachodu słońca z Pawilonu Rupmati, który zapewnia zapierający dech w piersiach widok.

3. Indore:

Indore

Położone na południowym krańcu płaskowyżu Malwa, Indore słynie z komercyjnego klimatu, jaki nadaje turystom. Od pałaców po muzea i od świątyń takich jak Omkareshwar po piękne zaplanowane parki, Indore ma to wszystko! Trochę tłoczno, ale jeśli chodzi o zakupy w podróży poślubnej, nie możesz przegapić Indore!

4. Dżabalpur:

Dżabalpur

Z niezrównaną scenerią i licznymi atrakcjami turystycznymi, Jabalpur jest jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Madhya Pradesh. Otoczony granitowymi i piaskowcowymi wzgórzami, słynie z marmuru i bliskości Parku Narodowego Kanha do miasta. Ozdobiony rzeką Narmada, jest to nie do przegapienia!

5. Chhatarpur:

Chhatarpur

Kolejne niesamowite miejsce do odwiedzenia w MP, Chhatarpur to piękne historyczne miasto. Pary poszukujące spokoju i piękna, a także żywe zainteresowanie historią, zdecydowanie powinny odwiedzić Chhatarpur. Piękne naturalne krajobrazy zapewniają spokój ducha, z dala od miejskiego zgiełku. Majestatyczne wodospady Pandav to obowiązkowa wizyta.

6. Pachmarhi:

Pachmarhi

Jedno z najpopularniejszych miejsc na miesiąc miodowy w Madhya Pradesh, ta piękna stacja na wzgórzu słynie z malowideł naskalnych w lesie, punktów widokowych, wodospadów i jeziora. Zachód słońca z Sunset Point, Orkiestra w Cantonment i urzekające jezioro razem sprawiają, że to miejsce jest niezapomnianą wizytą dla par.

7. Rewa:

Rewa

Wielkie rzeczy przychodzą w małych opakowaniach. Nie ma lepszego opisu dla małego miasteczka Rewain Madhya Pradesh. Słynie z muzeum, wodospadów i historycznych wiosek, jest to jedno z najlepszych miejsc, w których można cieszyć się pięknem natury. Pałace i forty dodatkowo podkreślają piękno tego miejsca. Wizyta w wodospadach Keonti, w fortach Rewa i Govindgarh oraz eksploracja Venkat Bhavan to tylko niektóre z obowiązkowych rzeczy w Rewie.

8. Amarkantak:

Amarkantak

Położony u zbiegu lasów Vindhya i Satpura, Amarkantak jest jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Madhya Pradesh. Przepływ w różnych kierunkach Narmady i Sone sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej przyjemny dla oka. Znane również jako miejsce pielgrzymek, jeziora, wodospady i piękne źródła sprawiają, że jest to idealne miejsce na miesiąc miodowy.

9. Park Narodowy Kanha:

Park Narodowy Kanha

To musi być najlepsza atrakcja turystyczna w Madhya Pradesh, dzięki bardzo zróżnicowanej florze i faunie. Zajmujący rozległy obszar o powierzchni 1940 km², najbardziej znany jest z tego, że pomaga gatunkowi Barasinga (jelenia bagiennego) przed wyginięciem w Indiach. Gęsta flora składa się z Sal, Bambusa i niesławnych drzew Mahua, a także flory, która szczyci się zwierzętami takimi jak Tygrys, Blackbuck i Paw. To miejsce to także raj dla obserwatorów ptaków. Park Narodowy Kanha to przyroda w najlepszym wydaniu.

Artykuł mówi wszystko i nie powinno się zastanawiać nad odwiedzeniem tego pięknego stanu na miesiąc miodowy! Istnieje wiele niesamowitych pakietów wycieczek i ofert, które witają nowożeńców w Madhya Pradesh. Niezależnie od tego, czy jest to pełna przygód przejażdżka przez Park Narodowy, czy romantyczne przytulne miejsce na górskiej stacji, Madhya Pradesh wita całym swoim ciepłem i miłością. Jeśli znasz inne lokalizacje niż ta, podziel się z nami swoimi sugestiami i opiniami.