Indie to kraj, który z każdą porą roku doświadcza drastycznych zmian. Ludzie często obawiają się odwiedzania Indii, gdy zbliżają się miesiące letnie. Kwiecień jest progiem tej zmiany. Jednak kilka miejsc byłoby doskonałym miejscem na miesiąc miodowy w kwietniu. Tutaj podajemy listę 9 najbardziej romantycznych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu z pięknymi zdjęciami.

Najlepsze miejsca na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu 2020 r.

9 najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu:

1. Kowalam:

Kovalam to nadmorskie miasteczko w Kerali z trzema niesamowitymi plażami w kształcie półksiężyca, z których mogą korzystać odwiedzający tutaj turyści. Słynie z kurortów jogi i ośrodków ajurwedy oraz obozów medytacyjnych i doskonale nadaje się na bogate duchowo wakacje. Malowniczy krajobraz i relaksujące otoczenie sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu.

Podróże poślubne w Indiach w kwietniu - Kovalam Beach

 • Kovalam to miejscowość turystyczna pełna własnego, nieskończonego piękna. Każda chwila spędzona w cudach tej natury będzie pielęgnowana i będzie towarzyszyła Ci przez całą Twoją życiową podróż. To jedno miejsce, w którym pogoda pozostaje przyjemna i spokojna, dzięki czemu jest to świetny czas na spędzenie z lepszą połówką.
 • Jeśli kochasz zapach morza i ciepło słońca, Kovalam pozostaje najlepszym miejscem na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu, aby doświadczyć sennego widoku latarni morskiej z niebieskimi falami wody, co czyni go idealnym romantycznym spacerem.
 • Ze względu na położenie w stolicy Kerali, dostęp do lotniska jest najlepszym sposobem na dotarcie do Kovalam, ponieważ podróż z lotniska można wykonać taksówką, która zajmie około 15 km.
 • Kovalam można najlepiej doświadczyć podczas monsunów i przed nadejściem lata, we wrześniu i marcu.
 • Większość ofert zostanie wystawiona w sezonie monsunowym, ponieważ uważa się, że jest to najlepszy czas na pobyt w hotelu. Sagara Beach Resort, Taj Green Cove Resorts and Spa itp. to tylko niektóre hotele oferujące ekskluzywne oferty.
 • Kerala znana jest z lokalnych potraw, dzięki czemu jest znana na całym świecie. Kovalam zapewnia swoim turystom wspaniały smak rodzimych potraw, takich jak Puttu, Kerala Appam, Kappa itp. Pikantne curry rybne i mięso powinny być tymi daniami, które należy skosztować podczas wizyty.

2. Wyspy Lakshadweep:

Wyspy te składają się z różnych raf, podwodnych brzegów i atoli. W przeciwieństwie do Goa, ta strona nie przyciąga masy wesołych ludzi i dlatego jest bardziej spokojną lokalizacją z białymi piaszczystymi plażami, turkusowym oceanem, gęstymi lasami palmowymi i cichym otoczeniem. Ta lokalizacja jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w kwietniu w Indiach na podróż poślubną?.

miejsca do odwiedzenia w kwietniu w Indiach dla par - Wyspy Lakshadweep

 • Tropikalny klimat na wyspach Lakshadweep sprawia, że ​​jest to odpowiednie miejsce do zwiedzania z lepszą połówką.
 • Wyspa Bangaram daje możliwość obserwowania niezwykłych raf koralowych i gatunków wodnych, dzięki czemu jest to jeden z tych przyjemnych chwil spędzonych z ukochaną osobą. Chcesz więcej akcji? Kadima, jedno z głównych miejsc do wędkowania w Lakshadweep, oferuje Tobie i Twojej ukochanej wyzwanie dla tego życiowego doświadczenia. Na pewno uzyskasz doskonałe zdjęcia, ponieważ Kavaratti daje Ci esencję piękna natury.
 • Lakshadweep będąc wyspą ma dostęp do ogólnych szlaków morskich. Najbardziej zalecanym dotarciem do Lakshadweep jest statek, który łączy port Kochi z Lakshadeep. Po dotarciu do Lakshadeep łodzie służą głównie do podróżowania z wyspy na wyspę, więc upewnij się, że nie masz choroby morskiej!
 • Prawdziwą kwintesencję Lakshadweep można doświadczyć od października do połowy maja, ponieważ oferuje najlepsze widoki i piękno natury, dzięki czemu jest to najlepszy czas na wizytę.
 • Będąc jednym z największych miejsc turystycznych, Lakshadweep oferuje duże usługi hotelarskie, od niskiej do wysokiej klasy. Kadmath Beach Resorts, dom namiotowy Thinnakar itp. to tylko niektóre usługi hotelarskie oferujące dobre oferty dla swoich turystów?.
 • Lakshadweep to nie tylko wspaniałe widoki, ale także uwielbiane przez siebie przepyszne przysmaki z owoców morza. Curry rybne jest najwyżej oceniane ze względu na pyszną marynatę i podawane ekologiczne i świeże ryby. Narybek ośmiornicy jest uważany za jedno z ulubionych dań smakowanych i lubianych przez wielu turystów. Lokalnie bogate smaki i aromat morza przyciągają więcej fanów jedzenia Lakshadweep.

3. Mahabaleshwar:

Ta położona w Maharashtra stacja na wzgórzu oferuje naturalne widoki widoczne z różnych punktów, takich jak Wilson Point, Bombay Point lub Elphinstone Point. Jest źródłem rzeki Krishna i znajduje się na idealnej wysokości, z chłodną bryzą i zapierającymi dech w piersiach widokami na pasma górskie i doliny. Słynie z farm truskawek i morwy, które turyści mogą odwiedzać. Inne zajęcia, które można tu uprawiać, to trekking, jazda konna lub pływanie łódką po wiedeńskim jeziorze. Jego spokojne otoczenie, malownicze tło i obecność różnych atrakcji turystycznych sprawiają, że jest to jedna z najlepszych stacji górskich w Indiach na kwietniowy miesiąc miodowy.

Mahabaleshwar

 • Mahabaleshwar to idealne połączenie dobroci natury z esencją miejskiego stylu życia. Jest uważany za ekstazę dla nowożeńców i najlepsze wrażenia z podróży.
 • Najlepszy czas na wizytę w Mahabaleshwar to okres od października do czerwca. Doświadcz deszczu od lipca do września.
 • Dotarcie do Mahabaleshwar będzie przyjemną podróżą lotem na lotnisko w Pune lub drogą łączącą NH4 ORAZ Mumbai – Pune Expressway.
 • Chcesz poczuć luksus? Odwiedź ośrodek i spa Bright Land, które oferują doskonałe oferty i spokojny pobyt z widokiem na majestatyczne góry Sahyadri i dolinę Krishan z meandrującą rzeką.
 • Szukasz ekologicznych i świeżych truskawek? Mahabaleshwar to właściwe miejsce do odwiedzenia. Można tu doświadczyć szerokiej gamy potraw, takich jak koktajle mleczne, maharasztriańskie thali itp.

4. Manali:

Manali znajduje się w Himachal Pradesh i słynie ze świątyni Dhungri, w której kapłani czczą boginię Hidimbę. Ta górska stacja, podobnie jak wiele innych, obejmuje kilka klasztorów położonych w dolinach lub szczytach górskich. Malowniczy krajobraz, idealna pogoda, lasy z drzewami Deodar i zielone łąki sprawiają, że jest to idealne romantyczne miejsce na kwietniowy miesiąc miodowy w Indiach.

Manali

 • Manali jest uważane za jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu, ponieważ miejsce to zapewnia niebiańską atmosferę i wspaniałe wrażenia spędzone w chwilach.
 • Spędź czas w świątyni Hadimba, ponieważ pokryte śniegiem wzgórza i wspaniały widok na przyrodę dają Tobie i Twojej lepszej połowie poczucie błogosławieństwa, dzięki czemu jest to najbardziej niezapomniany czas spędzony razem.
 • Od października do lutego uważany jest za najlepszy czas na wizytę w Manali, ponieważ jest to sezon zimowy, w którym pary mogą cieszyć się chłodną przyjemnością świeżych opadów śniegu.
 • Manali to jedno z tych miejsc, które jest rajem dla turystów; stąd duża liczba turystów odwiedza Manali i ułatwia znalezienie najlepiej dopasowanych hoteli w rozsądnej cenie.
 • Bombay Bhelpuri to pikantne i pikantne jedzenie uliczne dostępne w Manali. Samosas, Khatta, Sidu itp. to niektóre uliczne jedzenie znane w Manali.

5. Ranthambore:

Ranthambore w Radżastanie leży pomiędzy Aravallis a pasmem Vindhya. Dzięki temu oferuje wspaniałe widoki z górami i dolinami w tle. Najbardziej znany jest jednak park narodowy, który jest rajem dla miłośników dzikiej przyrody. Jezioro Surwal to idealne miejsce na romantyczną przejażdżkę łodzią z nowożeńców.

Ranthambore

 • Ranthambore daje poczucie dzikiej przyrody, a jeśli ty i twój partner jesteście miłośnikami dzikiej przyrody, jest to właściwe miejsce na wspólne spędzenie czasu. Jest domem dla Królewskich Tygrysów Bengalskich i piękna wydm w Radżastanie.
 • Jogi Mahal położony na skraju jeziora Padam jest domem dla starożytnego drzewa figowego, dającego poczucie czasów Mogołów. To sprawia, że ​​podróż jest bardziej znacząca i łączy się ze świeżym powiewem powietrza.
 • Zapraszamy na wspaniały pobyt w Ranthambore Kothi Resort and Spa, ukazującym ich współczesną architekturę i wspaniałą gościnność. Ponieważ wielu turystów odwiedza to miejsce, stawki wahają się od najwyższych do najniższych i można je wybrać za rozsądną cenę?.
 • Od października do kwietnia najlepszy czas na wizytę w Ranthambore daje możliwość zobaczenia majestatycznych tygrysów bengalskich. Zimy są idealne na przygodę z dziką przyrodą.
 • Przygotuj się, aby oczarować swoje kubki smakowe najlepszymi smakołykami tradycyjnej żywności radżastańskiej. Bardzo znane dal baati to pikantne, ale bogate danie, przecięte dużą ilością masła. Desery, które trzeba koniecznie skosztować, to jalebis i churmaladoo.

6. Bombaj:

Bombaj lub Bombaj to handlowa stolica Indii. Jest to tętniące życiem, tętniące życiem miasto metropolitalne z mnóstwem atrakcji turystycznych, w tym różnymi centrami handlowymi, zabytkami, bibliotekami i tak dalej. Znajduje się tu Essel World, pierwszy tego typu park rozrywki w Indiach. The Gateway of India, The Haji Ali Dargah, Shree Siddhivinayak Ganpati Mandir, Taraporewala Aquarium on Marine Drive – to tylko niektóre z powodów, dla których jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu.

Bombaj

 • Ciesz się bujną zielenią i najlepszymi, czy wypełnionymi zajęciami, w Karnala Bird Sanctuary w Bombaju. Tutaj jest domem dla ponad 15 gatunków rodzimych ptaków. Połącz się z naturą i ciesz się tymi chwilami.
 • Jeśli jesteście tego rodzaju parami szukającymi przygód, Kamshet w Bombaju będzie najlepszym miejscem do odwiedzenia. Ciesz się ekscytującymi zajęciami, takimi jak paralotniarstwo i parasailing itp.
 • Lotnisko w Bombaju ma połączenie z wieloma lotami międzynarodowymi, co ułatwia szybsze dotarcie do celu. Bombaj jest główną siedzibą zarówno zachodnich, jak i centralnych kolei. Są one połączone z wieloma stacjami, co ułatwia dostęp.
 • Od listopada do lutego to miesiące zimowe w Bombaju, który jest najprzyjemniejszym okresem w miesiącu, co czyni go najlepszym miejscem na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu.
 • Przygotuj się na pełne poznanie swoich kubków smakowych! Uliczne jedzenie w Bombaju jest powszechnie znane z różnorodności pikantnych, słodkich i kremowych potraw. KheemaPav, White biriyani, Samosa itp. to tylko niektóre z takich dań, które polecają turyści.

7. Mussoorie:

Mussoorie to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu. Ma idealną pogodę w kwietniu, aby cieszyć się różnymi miejscami, które oferuje turystom fascynujące widoki gór, rzek i dolin, Camel Back Road, niesławna świątynia Jwalaji Devi Durga, stare kościoły i klasztory, widoki zachodu słońca i tak dalej.

Mussoorie

 • Mussoorie, królowa wzgórz, to zbiór skarbów natury. To miejsce obiecuje nowożeńcom romantyczną przygodę, dzięki czemu jest najlepszym miejscem do tworzenia wspomnień.
 • Aby dotrzeć do Mussoorie, możesz złapać taksówkę z Delhi lub pociągiem lub samolotem z Dehradun.
 • Mussoorie słynie z bazaru, na którym znajdują się ręcznie robione torby i ubrania, dzięki czemu są to produkty o dużym popycie, dzięki którym pary mogą kupić pamiątki. Tybetańska Świątynia i Ogród Miejski, który jest jedną z atrakcji miasta, pomogą uszczęśliwić nowożeńcom najlepszy moment.
 • Od lipca do połowy września uważany jest za najlepszy czas na wizytę, ponieważ przy takiej pogodzie nie zabraknie wielu sportów i aktywności. Październik do lutego to czas zimowy, ponieważ miasto będzie pokryte błyszczącym śniegiem.
 • Mussoorie ma wysokiej klasy usługi architektoniczne i hotelarskie, dzięki czemu jest bardziej dostępne i przystępne cenowo dla turystów.
 • Mussoorie jest również popularnym miejscem turystycznym na jedzenie. Zapewniają turystom różnorodne kuchnie, ale Kumaon i Garhwal pozostają sercem jedzenia. Alooke Gutke, Phaanu i Chainsoo to inne takie dania.

8. Nainital:

Nainital, znane centrum edukacji w Indiach w stanie Uttarakhand, jest również znanym miejscem turystycznym. Jest szczególnie znany ze swoich lasów, które są dobrze wyposażone w szereg drzew, w tym dąb, sosnę, deodar, sal i wiele innych gatunków flory i fauny. Rejs łodzią po jeziorze Paradise lub romantyczny spacer po Thandi Sadak lub przejażdżka kolejką linową, aby podziwiać widok na miasto z lotu ptaka – to wszystko aktywności, które sprawiają, że Nainital jest najlepszym miejscem do odwiedzenia w kwietniu w Indiach na miesiąc miodowy.

Najlepsza stacja górska Nainital w Indiach na miesiąc miodowy w kwietniu?

 • Nainital to romantyczna stacja górska, w której znajduje się wiele jezior, gór i starożytnych świątyń, co czyni to miejsce idealnym dla nowożeńców.
 • Najlepszy czas na spędzenie w Nainital to pływanie łodziami i zwiedzanie starożytnych świątyń oraz podziwianie malowniczych widoków na miasto.
 • Wiadomo, że Nainital ma przyjemny klimat przez cały rok; stąd można go zwiedzać o każdej porze roku. Lato zaczyna się w marcu i trwa do maja. Sezon monsunowy trwa od lipca do września.
 • Nainital nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych, ale ma doskonałe połączenia drogowe z kilkoma miastami i małymi miasteczkami w Indiach.
 • Ponieważ Nainital jest popularną stacją górską i miejscem turystycznym, liczba dobrych hoteli nigdy nie wymyka się spod kontroli. Usługi hotelarskie są dostępne dla każdego, zgodnie z jego preferencjami i przedziałem cenowym.
 • Tybetańskie jedzenie można szeroko zobaczyć na ulicach Nainital. Autentyczne domowe dania Kumoani, takie jak Bhatt kichurani itp., będą dostępne w lokalnych restauracjach i na straganach.

9. Pahalgam:

Znany na całym świecie szlak Amarnatha Yatry przechodzi przez Pahalgam. Jest to idealne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych takich jak trekking. Jest to również spokojne i piękne miejsce na romantyczny miesiąc miodowy. Jego jeziora, lasy i góry łączą się, aby zapewnić urzekający widok.

Pahalgam

 • Jednym z zapierających dech w piersiach miejsc w Indiach jest Kaszmir, a Pahalgam wyróżnia się jako jedno z obowiązkowych miejsc do zobaczenia. To miejsce jest najlepsze dla nowożeńców, ponieważ mogą spędzić chwile, ciesząc się hipnotyzującym widokiem wokół stacji na wzgórzu.
 • Jeśli jesteście tymi parami, które kochają golfa, to Pahalgam Fairway będzie najlepszym miejscem do spędzenia czasu z lepszą połową.
 • Pahalgam najlepiej odwiedzać w okresie letnim, który trwa od marca do czerwca. Klimat jest łagodny i sprzyja pobytowi i wycieczce w Pahalgam.
 • Turysta może dotrzeć do Pahalgam drogą lotniczą, drogową i kolejową. Najbliższe lotnisko do Pahalgam to Srinagar, a najbliższa stacja kolejowa to Jammu.
 • Dum Aloo i Yakhni to jedne z ich słynnych potraw. Bogaty aromat i tradycyjny smak receptur można poczuć już za jednym kęsem.
 • Kwiecień to miesiąc upałów w większości Indii; słusznie czyniąc stacje górskie i duże wysokości w kraju miejscem idealnych miejsc na miesiąc miodowy w tym sezonie. Tutaj znajdziesz krótki opis dziewięciu najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w kwietniu. Przejrzyj je, zarezerwuj bilety i lataj! Chciałbyś nigdy nie wracać.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Czy w tych miesiącach będzie padał deszcz na stacjach górskich??

Odp.: Deszcz można spodziewać się w Manali w Himachal Pradesh i Pahalgam w Dżammu i Kaszmirze.

2. Czy podczas podróży poślubnej na wyspy Lakshadweep trzeba umieć pływać??

Odp.: Nie, znajomość pływania nie jest wymagana, aby uprawiać sporty ekstremalne na wyspach Lakshadweep, ponieważ zainteresowane władze stosują odpowiednie środki bezpieczeństwa.

3. Czy bankomaty są dostępne w Manali?

Odp.: Bankomaty Banku Baroda, Pendżab & Sind Bank, ICICI Bank i HDFC Bank są dostępne w Manali.