A może zanurkujesz prosto w chmury na miesiąc miodowy? Tak, co oznacza “siedzibę chmur” w sanskrycie – stan Meghalaya ma kuszące położenie z idealną pogodą przez cały rok. Kilka romantycznie malowniczych miejsc turystycznych sprawia, że ​​jest to atrakcyjne miejsce na miesiąc miodowy. Wyobraź sobie tętniące życiem miejskie, ale wyjątkowe miasto Shillong, czerpiące z brytyjskich wpływów pozostawionych po ich raju. Architektura w stylu brytyjskim i pozostałości brytyjskiej kolonizacji w mieście sprawiają, że jest jeszcze bardziej czarujące i wnikliwe do zwiedzania.

Co więcej? Tło licznych pagórków i jezior sprawiło, że miejsce to zyskało miano „Szkocji Wschodu”. Czy ty i twój partner jesteście prawdziwymi uzależnionymi od przygód? Udaj się nad jezioro Umiam, aby uprawiać sporty wodne i cherrapunji (jeden z najbardziej mokrych regionów na świecie) na piesze wędrówki / wędrówki. Co powiesz na kulturową eksplorację najczystszej wioski Azji? Tak, wioska Mawlynnong w stanie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które będziecie pielęgnować na zawsze, razem jako para. Rzeźba w drewnie, miłość do muzyki i tradycyjne rzemiosło są bogate w historię i kulturę tutejszych mieszkańców.

To, co jest najbardziej atrakcyjne w stanie, to piękna przyjemna i chłodna pogoda, którą państwo cieszy się przez cały rok. Pokryta deszczem i chmurami atmosfera jest romantyczna dla par przez cały czas. Jest to jednak obszar wrażliwy na napięcia polityczne, a także dość odrębny pod względem lokalnych zwyczajów i pochodzenia etnicznego. Dlatego przed zaplanowaniem podróży zaleca się zbadanie sytuacji państwa i przygotowanie się na lokalne zwyczaje i jedzenie.

Oto lista dziewięciu najlepszych i romantycznych miejsc na miesiąc miodowy w Meghalaya ze zdjęciami dla Ciebie.

Najlepsze miejsca na miesiąc miodowy w Meghalaya ze zdjęciami:

1.Shillong:

Miejsca na miesiąc miodowy w Meghalaya

Przed powstaniem Meghalaya była to stolica całego Assam. Teraz cieszy się tą pozycją dla stanu Meghalaya. Spokojne i piękne miasto jest idealnym miejscem na romantyczny wypoczynek. Wodospady Beadon i Bishop to ciche, malownicze miejsca, które pozwalają nowożeńcom cieszyć się swoim towarzystwem w spokojnym otoczeniu. Shillong ma również jeden z najdłuższych kursów złota w Azji.

2. Szczyt Shillong:

miejsca na miesiąc miodowy w Meghalaya-Shillong Peak

Shillong Peak znajduje się kilka kilometrów od miasta Shillong. Wysoki stopień wzniesienia nad ziemią sprawia, że ​​jest to miejsce z najwspanialszymi widokami. Idealna pogoda i samotność również sprawiają, że jest romantycznie. To bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Meghalaya?.

3.Mawlynnong:

Mawlynnong

To małe miasteczko, a właściwie wioska, słynie w Azji ze swojej czystości! Tak, jest miejsce w Indiach znane z higienicznych warunków życia. Wizyta w tej małej wiosce zszokuje Cię na wiele więcej sposobów niż to proste stwierdzenie. To trzeba odwiedzić podczas podróży poślubnej w Meghalaya?.

4. Cherrapunji‎:

Cherrapunji‎

Cherrapunji to kolejne małe miasteczko w Meghalaya, znane z panoramicznych widoków i spokojnej lokalizacji. Otoczone naturalną zielenią, charakterystyczną dla stanu Meghalaya, to małe miasteczko jest idealne, mimo że nie ma wiele do zaoferowania w miejscach turystycznych. A może właśnie dlatego jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Meghalaya?.

5. Żywy most korzeniowy:

Żywy most korzeniowy

Meghalaya jest znana z tych urządzeń, które są złożonym połączeniem natury i zdolności człowieka do kontrolowania jej. Żywe korzenie powietrzne są skręcane i tkane w skomplikowany sposób, tworząc wiszące mosty. Są nie tylko wytrzymałe, ale także pięknie wyglądają. Będąc w Meghalaya musisz odwiedzić przynajmniej jeden żywy most korzeniowy.

6. Słoń Falls:

Słoń spada

Spadki słonia składają się z dwóch zestawów wodospadów – Wei Laplam i Wir Phang. Położone blisko miasta Shillong, do tego miejsca można dojechać samochodem w kilka godzin. Przejażdżka samochodem długimi krętymi górskimi drogami, z tą piękną kaskadą czekającą na Ciebie na końcu, to wycieczka, którą zapamiętasz na całe życie. To jedno z najdoskonalszych miejsc na miesiąc miodowy w Meghalaya?.

7. Jezioro Umiam:

Jezioro Umiam

Zbiornik, to jezioro znajduje się w pobliżu Shillong i ma jedne z najpiękniejszych widoków na Meghalaya. Musisz odwiedzić to jezioro podczas podróży poślubnej, ponieważ jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy dostępnych w Meghalaya.

8.Dawki:

Dawki

To małe miasteczko położone jest na granicy Indii i Bangladeszu. Chociaż nie ma wielu interesujących miejsc, które można odwiedzić, sugeruję, abyś poświęcił dzień na wędrówkę po ulicach tego miasta i odwiedzenie słynnego mostu wiszącego nad rzeką Umngot. Spokój w powietrzu otaczającym to miejsce to coś, co może zapewnić tylko takie rodzinne miasteczko jak Dawki.

9. Droga do jaskini Mawsmai:

Droga do jaskini Mawsmai

Koniecznie trzeba odwiedzić jaskinie Mawsmai lub drogi jaskini Mawsmai. To najlepsze miejsce, aby zobaczyć, jak natura działa swoją magią. Te złoża wapienia przez lata skompresowały się w pofalowane struktury, których nawet najlepsi rzeźbiarze nie byli w stanie naśladować. Gdy staniesz przed tą wspaniałą budowlą i wejdziesz w jej głębiny, zaczniesz się zastanawiać, jak nigdy wcześniej nie zauważyłeś, że natura jest tak wspaniałym artystą. Jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w stanie Meghalaya na cudowną podróż.

Błyszczące wodospady, urzekające jaskinie, najbardziej wilgotne tereny na świecie, sporty wodne, pokryte chmurami pagórki, bujna zieleń krajobrazów i ciekawe kulturowo lokalne zwyczaje. Ten stan jest miejscem, w którym romantycy, którzy mają tyle piękna, mogą razem wziąć udział w zajęciach, w których mogą sobie pozwolić. Po co więc stąpać po świecie, skoro możesz znaleźć smak oszałamiającej Szkocji właśnie tutaj, w tym indyjskim stanie? Meghalaya ma też kilka innych atrakcji turystycznych. Ale jego głównym atutem jako miejsca na miesiąc miodowy jest samotne i spokojne otoczenie. Postępuj zgodnie z powyższą romantyczną listą wiader, gdy będziesz w Meghalaya, a nie będziesz rozczarowany. Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, uwielbiamy otrzymywać od Ciebie odpowiedzi, a opinie naszych czytelników mają ogromne znaczenie. Wesołych podróży i obyście razem stworzyli wiele pięknych wspomnień podczas tej nowej podróży.