Stan Nagaland ma wiele do zaoferowania na pakiet dla nowożeńców. Jest to jeden ze stanów siedmiu sióstr w Indiach z pięknymi lokalizacjami i cudowną atmosferą. To podwaja się jako odosobniona ucieczka dla was dwojga, aby odmłodzić się po całym ślubnym szaleństwie. Nagaland jest również znany jako „Dziki Wschód”. Dziś to, co stoi, jest symbolem zaciekłej walki i przetrwania po incydentach z Kohima podczas wojny światowej. Udaj się do Kohima, aby odkryć bogate dziedzictwo i przeszłość stanu wraz ze słynnymi domami pamięci. Podziwiaj naturalne piękno Nagaland nad jeziorem Shilloi w Meluri. Spotkaj się i pozdrów wyraźnie interesujące plemiona z obszaru Mokokchung i Zielonej Wioski Khonoma. Zatrać się w sobie jeszcze bardziej wśród oszałamiających widoków na dolinę Dzukou i przeżyj bajkową chwilę w przewiewnym Benreu.

Tyle do zobaczenia i tak wiele do zrobienia – ale podróżnicy planujący podróż do Nagaland muszą uważać na napięcia polityczne, które wciąż ustępują miejsca w stanie. Poszczególne plemiona z każdego regionu są często w konflikcie, powodując zakłócenia w podróży; dlatego przed dokonaniem rezerwacji zaleca się sprawdzenie, czy Nagaland jest w pokoju o podanej godzinie. Jeśli lubisz chłód, zimy są tu piękne (ze śniegiem na najwyższych szczytach), jednak nawet dla tych, którzy zawiązują węzeł w lecie, Nagaland jest doskonałym wyborem, ponieważ temperatury wahają się nawet wtedy między 16 a 30 stopniami Celsjusza. Oto dziewięć najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Nagaland ze zdjęciami do pakietu wycieczek.

Najlepsze miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland ze zdjęciami:

1.Dimapur:

Miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland-Dimapur

Dimapur to oficjalna brama Nagalandu. Rozpoczyna każdą wycieczkę, która przemierza ten stan. Działa więc jako preludium do wszystkiego, co państwo ma do zaoferowania. Posiada bogate dziedzictwo kulturowe, a tym samym szczyci się kilkoma zabytkami. Ma również kilka miejsc, które są uważane za raj dla miłośników przyrody. Główne romantyczne miejsca do odwiedzenia to Ruiny Kachari, Diezephe Craft Village, Rangapahar Reserve Forest / Zoological Park, Chumukedima Village, Dimapur Ao Baptist Church, Diphupar, Nikaraguan, Kuki Dolong Village, Green Park, Centrum Nauki Nagaland, Medziphema i Ruzaphema. Jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Nagaland.

2.Kohima:

Miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland

Kohima to stolica Nagaland i najbardziej zurbanizowane miasto, jakie tu znajdziesz. Jednak pomimo odrobiny miejskiego zgiełku, nadal jest to przede wszystkim spokojne miasteczko. Główne miejsca do odwiedzenia to Dolina Dzukou, Szczyt Japfu, Szczyt Pulebadze, Cmentarz Wojenny Kohima, Bungalow Zastępcy Komisarza, Muzeum Stanowe Kohima, Zoo Kohima, Naga Bazar, Dzuleke i Tseminyu. To jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Nagaland.

3.Mokokczung:

Miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland-Mokukchung

Mokokchung jest domem plemienia Ao. Są to przyjaźni i gościnni ludzie, dzięki czemu ta mała dzielnica jest cudowna na wizytę. Główne miejsca do odwiedzenia to Changtongya, Mokokchung Park, Mokokchung Village, Longkhum, Ungma i Chuchuyimlang.

4.Pon:

Miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland-Mon

Mon mieści Konyak Nagas. Są to wytatuowani wojownicy, często kojarzeni z Nagalandem. Pon zatem sprawia, że ​​wizyta jest ciekawa. Główne romantyczne miejsca na miesiąc miodowy, które warto odwiedzić, to wioska Longwa, szczyt Veda, wioska Chui (Basti) i wioska Shangnyu. Opowieści ludowe i opowieści plemienne, które usłyszysz od miejscowych, zachwycą Cię w krótkim czasie.

5.Meluri:

Miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland-Meluri

To małe, ale piękne miasteczko. Główne miejsca na miesiąc miodowy do odwiedzenia to Phek, jezioro Dzudu, szczyt Zanibu i jezioro Shilloi.

6.Wochań:

Miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland-Wokha

Małe piękne miasteczko Wokha znajduje się na łonie najlepszych gór stanu. To raj dla wszystkich miłośników przyrody. Główne miejsca do odwiedzenia to Projekt Hydro Doyang, obóz gubernatora Liphanyan, Góra Tiyi, rzeka Doyang, Water Pool, Totsu Cliff i Vankhosung. To spokojne miejsce, co czyni go jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Nagaland?.

7. Dolina Dzukou:

Miejsca na miesiąc miodowy w dolinie Nagaland-Dzukou

Ta położona niedaleko Kohimy dolina jest jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Nagaland, ale w całych Indiach. Oferuje panoramiczne widoki, które można podziwiać, wylegując się na zielonych łąkach tutejszych wzgórz. Główne miejsca do odwiedzenia to Khonoma i Japfu Peak.

8.Benreu:

Benreu

Nieskazitelny i nietknięty Benreu wydaje się wyłonić się z księgi baśni. Powietrze jest tu świeże, a otoczenie spokojne. Jego cicha samotność sprawia, że ​​twoje serce jest ciepłe i zrelaksowane. Główne miejsca do odwiedzenia to Peren i Wioska Turystyczna na Górze Pauna.

9. Zielona Wioska Khonoma:

Miejsca na miesiąc miodowy w Nagaland-Khonoma Green Village

Ta wioska domy należy do plemienia Angami. To ci ludzie są odpowiedzialni za to, że Khonoma zyskała miano zielonej wioski. Plemię to przed laty zrezygnowało z polowań i założyło rolnictwo, a efektem ich decyzji było to zielone miasto. Główne miejsca do odwiedzenia to Dzulekie, Ruzaphema, Intangki Wildlife Sanctuary i Khonoma Village.

Podsumowując, Nagaland nie jest złym wyborem na miesiąc miodowy. Jest to idealne miejsce na romantyczny wypad i spędzenie czasu sam na sam z nowożeńców, ukryte w górach. Więc idź romantycznie i przytulnie w tym cudownym miejscu Nagaland. Co jest wyjątkowego? Ponad 16 kulturowo odrębnych plemion występujących w różnych częściach stanu. To dodaje różnorodności, czyniąc całe doświadczenie jedynym w swoim rodzaju. Poznaj nowe zwyczaje, święta i stroje tych plemion. Ciesz się samotnym czasem podczas luksusowych pobytów w otoczeniu bujnych zielonych dolin i widoków na góry. Postępuj zgodnie z powyższą listą wiader, aby zaplanować swój miesiąc miodowy, a zapewniamy, że oboje zbierzecie piękne wspomnienia, które będziecie pielęgnować na całe życie. Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, ponieważ Twoja opinia pozwala nam tylko skuteczniej pomagać naszym czytelnikom. Życzymy Wam dużo szczęścia, miłości i wspólnoty w tej nowej podróży, którą wspólnie wyruszacie.