Bengal Zachodni to idealne połączenie dziedzictwa kulturowego z modernizacją. Dzięki różnorodności, od ośnieżonych gór, przez piękne plaże po bagniste lasy, ten wschodni stan Indii ma wszystko, aby uczynić go atrakcyjnym miejscem na miesiąc miodowy. Jeśli szukasz trochę czasu dla siebie z lepszą połówką, z pewnością nie możesz przegapić tych zapierających dech w piersiach miejsc w Zachodnim Bengalu. Nie wszyscy planują swój miesiąc miodowy w Zachodnim Bengalu, ale kiedy odwiedzisz te miejsca, na pewno nie zapomnisz zdobytych wrażeń wizualnych. Bengal Zachodni to idealne połączenie natury, dzikiej przyrody, romansu i przygody. Bez względu na to, jakim jesteś typem pary – jak miłośnicy przygód, romantyków czy fantazji, Bengal Zachodni wita Cię z całą swoją miłością i ciepłem. Darjeeling jest jednym z tych popularnych i najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych przez pary na miesiąc miodowy w Indiach.

Różne miejsca na miesiąc miodowy w Zachodnim Bengalu:

1. Darjeeling:

Miejsca na miesiąc miodowy w Bengalu Zachodnim

Prawdopodobnie najlepsze, wyjątkowe i najbardziej hipnotyzujące miejsce w Zachodnim Bengalu. Położony na wysokości 6710 stóp, Darjeeling słynie na całym świecie z herbaty, bujnych zielonych pól i Darjeeling Himalayan Railway, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tym przejażdżka zabawkowym pociągiem sprawi, że podróż będzie niezapomniana. Wśród miejsc na miesiąc miodowy w Zachodnim Bengalu to naprawdę wyróżnia się jako jedno z najbardziej romantycznych miejsc.

2. Digha :

Digha

Położony w sąsiedztwie Zatoki Bengalskiej, spokojne i pogodne wody w Digha sprawiają, że jest to ciche, spokojne i romantyczne miejsce dla par. Poza tym to raj dla smakoszy. Regularnie odbywają się tam festiwale owoców morza. Ponadto na plaży można uprawiać różne sporty ekstremalne. W odległości 187 km od Kalkuty, Digha jest jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Zachodnim Bengalu.

3. Sundarban:

Sundarban

Dla par, które mają ochotę na przygodę, nie ma nic bardziej idealnego niż Sundarbans. Majestatyczny Królewski Tygrys Bengalski jest endemiczny dla Sundarbanów i można cieszyć się ich widokiem i resztą dzikiej przyrody z wież obserwacyjnych, takich jak Sajnekhali, Sudhanyakhali i Dobanki . Rozległe lasy namorzynowe w Sundarbans są jednymi z największych na świecie, a flora i fauna wystarczy, aby zniewolić umysł niezapomnianymi wspomnieniami.

4. Duary:

Duars

Duars, co po asamsku znaczy Drzwi, to brama do Bhutanu. Pary, które chcą cieszyć się pięknem natury w najlepszym wydaniu, Duars to miejsce dla Ciebie na miesiąc miodowy. Bujne ogrody zielonej herbaty i urzekające piękno Parku Narodowego Manas, Parku Narodowego Buxa, Rezerwatu Dzikiej Przyrody Jaldapara, Rezerwatu Przyrody Chapramari, Rezerwatu Przyrody Mahananda, Parku Narodowego Gorumara, zachwycą Cię. W lasach Duars można również zobaczyć wiele niezwykłych gatunków dzikich zwierząt. To dla Ciebie raj natury i coś, czego nie możesz przegapić.

5. Kurseong:

Kurseong

Kurseong, Kraina Białych Orchidei, to miejsce słynące z naturalnego piękna i obiektów trekkingowych. Ma przyjemną pogodę przez cały rok i jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Zachodnim Bengalu. W okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak Świątynia Ambhotia Shiva, Eagle’s Craig, Park DowHill, Giddapahar Durga, Jagdish Mandir, buddyjska Gompa w Montieviot, żeby wymienić tylko kilka. Zieleń tutaj wystarczy, aby była to niezapomniana wycieczka.

6. Kalimpong:

Miejsca na miesiąc miodowy w Zachodnim Bengalu Kalimpong

Jeden z trzech regionów echa w Indiach, Kalimpong słynie z pięknych krajobrazów, które oferuje. Oprócz swojej flory znajduje się tu również bogata fauna. W Parku Narodowym Neora Valley można spotkać tygrysy. Wzgórze Deolo i klasztor Zong Dhog Palri Fo Brang to tylko niektóre z innych miejsc, które warto tu odwiedzić. Spokojna atmosfera w Kalimpong sprawia, że ​​jest to obowiązkowa wizyta dla par?.

7. Lawa i Lolegaon :

Miejsca na miesiąc miodowy w Lawie Bengalu Zachodniego i Lolegaon

Położona około 30 km od Kalimpong, Lava zapewnia zapierający dech w piersiach widok na przełęcze Jelep La i Rechi La. Loleygaon to małe miasteczko oddalone o 12 km od Lawy. Miejsca turystyczne, które warto odwiedzić wokół Lava, to Ratnarishi Gumpha, jezioro Neora i wodospady Chhangey. Słynący ze swoich pijawek, należy tego unikać podczas monsunu. Doświadcz ze swoją lepszą połówką mostu spacerowego Canopy w zabytkowym lesie i bądź pewien niezapomnianych wspomnień, z którymi wrócisz.

8. Mirek :

Miejsca na miesiąc miodowy w stanie Bengal Zachodni-Mirik

Jezioro Mirik, pierwotnie znane jako jezioro Sumendu, jest największym naturalnym jeziorem i jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Zachodnim Bengalu. Łukowa kładka o nazwie Indreni Pull (Tęczowy Most) nad jeziorem dodaje uroku jezioru. Pary mogą cieszyć się jazdą na rowerze wodnym po jeziorze, podziwiając wspaniały widok na okolicę.

9. Santiniketan:

Miejsca na miesiąc miodowy w Bengalu Zachodnim Santiniketan

Pary szukające miejsca pełnego spokoju i bogatego dziedzictwa kulturowego, nie ma nic lepszego niż Santiniketan w całym Zachodnim Bengalu. Obecnie miasto uniwersyteckie jest znane na całym świecie z wizji Rabindranatha Tagore, który tu mieszkał. Napisał wiele klasyków literatury, podczas gdy to miejsce było jego siedzibą, a historia i piękna sztuka tego miejsca z pewnością Cię zafascynuje.

Bengal Zachodni to z pewnością raj na wschodzie i nie będziesz chciał przegapić raju podczas podróży poślubnej! Przejście od „ja” do „my” z pewnością wydobędzie z ciebie to, co najlepsze, dzięki atmosferze i środowisku, które czerpiesz z Zachodniego Bengalu. Nie tylko malownicze piękno Cię uwielbia, ale także różne grupy etniczne, kultury i tradycje z pewnością sprawią, że Twój miesiąc miodowy będzie najlepszym w Twoim życiu, za który warto go pielęgnować. Niech twoja miłość rozkwitnie na wietrze Zachodniego Bengalu.