Uttar Pradesh jest określany jako „Serce Indii”. Miejsce szczyci się bogatym dziedzictwem kulturowym. Spędź wymarzony miesiąc miodowy, odkrywając to piękne miejsce z fantastycznym jedzeniem i wizualnymi ucztami. Jest to bezpieczne miejsce dla par na miesiąc miodowy. W Uttar Pradesh jest wiele miejsc turystycznych, w których niektóre miejsca są przeznaczone wyłącznie dla par na miesiąc miodowy. Uttar Pradesh to miasto zabytków i fortów. W UP można zobaczyć historyczne pozostałości królestwa. Jeśli lubisz oglądać takie zabytki i forty starożytnego Uttar Pradesh, miasto wita Cię wieloma niespodziankami. Oto niektóre z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Uttar Pradesh.

Miejsca na miesiąc miodowy w Uttar Pradesh z obrazami:

1. Tadź Mahal:

Taj Mahal

Nie ma lepszego miejsca na uczczenie miesiąca miodowego niż sam pomnik miłości. Taj Mahal ze swoim oczyszczającym białym wyglądem i zapierającym dech w piersiach rzemiosłem jest zdecydowanie jednym z idealnych miejsc na miesiąc miodowy w Uttar Pradesh. Odkryj miłość i piękno dzięki temu słynnemu cudowi świata.

2. Fort w Agrze:

Fort w Agrze

Poznaj to miejsce i odkryj miłość pośród niesamowitych wizualizacji otoczonego murami miasta. Fort jest symbolem mocy, siły i odporności. Czerwony odcień piaskowca był wypolerowany jak lustro, nadrabiając oszałamiający widok. Oprócz tego, że jest wspaniałym kawałkiem historii, Fort jest wspaniały na romantyczny spacer?.

3. Szczęście:

Lucknow

Lucknow jest ogromną atrakcją turystyczną ze względu na kulturę Nawabi i nowoczesność, płynnie zestawiając kulturę i kuchnię Mogołów ze współczesnym spojrzeniem. To miasto, które może czarująco przenieść w czasie do epoki romantyzmu i bogactwa kulturowego. Lucknow ma niesamowite jedzenie z biryani na szczycie listy. Zanurz się w ucztach i zabawie w mieście Nawabów. To romantyczne miasto jest bezsprzecznie jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Uttar Pradesh.

4. Allahabad:

Allahabad

Allahabad to święte miasto słynące z literatury, świętych rzek i schadzki z historią. Jest gospodarzem słynnego Kumbh Mela co 12 lat. Allahabad jest również bogaty w historię i jest miastem dusz, znanym z tego, że rodzi się literackich niezłomnych. Odkryj miłość wśród ulic tego artystycznego miasta.

5. Sarnath:

Sarnath

Sarnath to małe miasteczko położone nad Gangesem i Gomti, gdzie Gautama Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i nauczał Dharmy. Ten jest dla miłośników historii. Jest stupa Dhamek, masywna i okazała cylindryczna stupa z III wieku pne zbudowana przez cesarza Ashokę. Czarujące ruiny świątyni, w której Budda spędził swoją pierwszą porę deszczową, to świetne miejsce do zwiedzania. W Muzeum Archeologicznym Sarnath znajdują się próbki sztuki i kultury buddyjskiej. Ten spokój Sarnatha jest miejscem błogości.

6. Mirzapur:

Mirzapur

Mirzapur to miasto w środku Vindhyas. Jest malownicza z trzema rzekami, czterema fortami, wzgórzami i wodospadami oraz dziedzictwem tkania dywanów. Rzeka Ganga i ghaty na brzegach przyciągają co roku wielu turystów. Odkryj oszałamiający fort Chunar, wodospady Vindham i Sirsi i zafunduj sobie wieżę zegarową, która jest uważana za siostrę londyńskiego Big Bena. Nie przegap zwiedzania malowideł naskalnych z ukochaną osobą.

7. Jhansi:

Jhansi

Jhansi ma parki, jeziora, świątynie i fort w przepięknej scenerii. Jhansi jest historycznym miastem i ma wiele do odkrycia. Ten jest obowiązkowy dla tych, którzy lubią lokalną sztukę, kulturę i kuchnię. Przeglądaj forty, weź swoje błogosławieństwa w świątyniach i spędź romantyczny miesiąc miodowy nad malowniczymi jeziorami i parkami.

8. Pilibhit:

Pilibhit

Pilibhit to malowniczy rezerwat tygrysów wzdłuż granicy indyjsko-nepalskiej. To miejsce ma niesamowitą różnorodność roślin i zwierząt. Wybierz się na romantyczny spacer na dziko w tym parku narodowym i spraw, by Twój miesiąc miodowy był zabawą. Rozpocznij przygodę ze swoim partnerem i zwiedzaj to miejsce.

9. Fatehpur Sikri:

Fatehpur Sikri

Fatehpur Sikri to XVI-wieczne miasto zbudowane przez słynnego cesarza Mogołów Akbara. Miasto ma zapierającą dech w piersiach architekturę, dzięki czemu jest wiecznie sławne. Pałace odzwierciedlają architektoniczny blask minionej epoki. Poznaj Panch Mahal, Diwan-i-Khas, Buland Darwaza, Pałac Johbhai i Lotosowy Tron, aby docenić jego prawdziwe mistrzostwo architektoniczne.

To były jedne z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Uttar Pradesh. Od architektury Mogołów po boskie Ghaty i fantastyczne jedzenie, Uttar Pradesh ma wszystko. Ten jest idealnym miejscem na spędzenie miesiąca miodowego. Istnieje wiele ekscytujących pakietów podróży poślubnych oferowanych przez firmę turystyczną w najlepszych cenach. Po prostu Google i napraw swój dogodny pakiet. Oprócz tych miejsc, jeśli znasz jakieś inne niezbadane miejsca w Uttar Pradesh, zostaw nam opinię.