Sikkim to jedna z cichych, spokojnych i najpiękniejszych stacji górskich w Indiach. To idealne miejsce na romantyczne wakacje z ukochaną osobą. Położony u podnóża Himalajów Sikkim ma wiele do zaoferowania swoim turystom. Oto lista dziewięciu najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w sikkimie.

Piękne miejsca na miesiąc miodowy w Sikkimie:

1. Gangtok:

Stolica Sikkimu, Gnagtok, ma wiele do zaoferowania. Należą do nich pokryte śniegiem pasma Mt Kachendzonga, Jhakri Falls i Kyongnosla Water Falls, malownicze piękno, przyroda w najlepszym wydaniu i spokojne klasztory, takie jak klasztor Enchey.

miejsca na miesiąc miodowy w Sikkimie

 • Gangtok oferuje malownicze piękno i przyrodę w najlepszym wydaniu. Zatrać się w pięknie Gangtoku i podziwiaj wodospady i klasztory. Pary z pewnością zahipnotyzują się scenerią i błogim otoczeniem tego miejsca na miesiąc miodowy.
 • Najbliższe lotnisko do Gangtok znajduje się w Bagdodra, Bengal Zachodni. To jest około 124 km od Gangtok. Z lotniska można łatwo wynająć samochód lub taksówkę. Widoki i rzeka Teesta w tle po drodze z pewnością Cię oszołomią. Możesz też wziąć helikopter z Bangdodry. Najbliższa stacja kolejowa to Jalpaiguri w Siliguri.
 • Od października do połowy grudnia to najlepszy czas na wizytę w Gangtok. Ta piękna stacja górska na północnym wschodzie oferuje przyjemną pogodę przez cały rok.
 • Istnieje wiele pięciogwiazdkowych nieruchomości i skromnych hoteli dostępnych w Gangtok. Możesz wybrać nocleg według swojego budżetu i wygody.
 • Nathu La, Klasztor Rumtek i Instytut Technologiczny Namgyal to jedne z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Gangtoku. Te lokalizacje są obowiązkową wizytą dla par na miesiąc miodowy?.

2. Jezioro Tsomgo:

Trasa do tego jeziora jest malownicza i niewiarygodnie piękna. Kręte drogi położone pośród ośnieżonych Gór Białych to piekielnie romantyczna przejażdżka. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, zobaczysz rzadkie piękności, w tym kwiaty takie jak pierwiosnki, niebieskie i żółte maki oraz inne irlandzkie kwiaty. Jezioro oferuje również przejażdżki na kucykach i jakach, które mogą wydawać się pełne przygód, w zależności od ich temperamentu. Dość powiedzieć, że to jezioro spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

miejsca na miesiąc miodowy w Sikkimie

 • Nie ma mowy, żeby pary się tu ponownie nie zakochały. Tsomgolake to jedno z najbardziej niebiańskich i zachwycających miejsc na miesiąc miodowy w Sikkimie. Jeśli Ty i Twój partner życiowy chcecie poczuć się bliżej natury i jej cudów, jest to idealne miejsce, aby podzielić się chwilą spokoju i miłości.
 • Będziesz musiał jechać przez prawie 2 godziny, aby dotrzeć do Tsomgolake z Gangtok. Najbliższe lotnisko do Gangtok znajduje się w Hangdog, Bengal Zachodni. To jest około 124 km od Gangtok. Z lotniska łatwo wynająć samochód lub taksówkę.
 • Istnieje wiele hoteli, loży i innych skromnych kwater dostępnych w Gangtok, a także w pobliżu jeziora. Bez problemu można wynająć lokal według własnego budżetu i komfortu.
 • Od października do połowy grudnia to najlepszy czas na wizytę nad jeziorem Tsomgo. Piękny, malowniczy widok na to miejsce na miesiąc miodowy jest lepszy w miesiącach zimowych. Jednak pogoda jest przyjemna przez cały rok.
 • Przejażdżki na kucykach i jakach z pewnością zapewnią Ci pęd do przygód. Upewnij się, że angażujesz się w te działania, aby Twój miesiąc miodowy był niezapomniany.

3. Namczi:

Bardziej niż białe to miasto jest zielone. Ma kilka różnych kwiatów rozsianych po wszystkich ulicach i ogrodach – pokrywających całe miasto. Obecny tutaj klasztor Sherdup Choeling jest koniecznością. Rock Garden, ogrody herbaciane, pasmo Khangchendzonga i Namchi Mahotsav to główne atrakcje tego miejsca.

Namczi

 • Miłosne ptaki z pewnością pokochają Namchi za bujne zielone ogrody, ogrody drzew i piękną aurę, którą ma do zaoferowania. Jest to idealna lokalizacja dla nowożeńców, którzy kochają naturę. Musisz ogrody i klasztor ze swoją lepszą połową.
 • Lotnisko położone najbliżej Namchi to lotnisko Bangdogra. Możesz wygodnie wynająć taksówkę lub taksówkę z tego lotniska, aby dotrzeć do celu. Najbliższa stacja kolejowa do Namchi to New Jalpaiguri, a górskie miasto Namchi jest dobrze skomunikowane z pobliskimi miastami drogami.
 • Istnieje wiele hoteli i domków dostępnych w Namchi. Pary mogą bez problemu wynająć pobyt zgodnie ze swoimi preferencjami i budżetem.
 • Od marca do maja to najlepszy czas na wizytę w Namchi. Temperatura jest umiarkowana, a wakacje mogą być przyjemne. Inny odpowiedni czas trwania to od września do listopada.
 • Samdruptse, ogród herbaciany Temi, klasztor Ngadak i świątynia Char dham to inne główne atrakcje turystyczne w Namchi.

4. Yuksom:

To małe miasteczko położone w Sikkimie znajduje się na jednym z najbardziej ekscytujących szlaków trekkingowych Sikkimu. To spokojne, małe i przytulne miejsce z małymi domkami i dachami krytymi strzechą. To jak z książki z obrazkami. Spokojny dzień spędzony na odkrywaniu pustych, ale pięknych obszarów tutaj to idealny sposób na rozpoczęcie miesiąca miodowego. Mieści się w nim kilka miejsc, które miłośnicy przyrody mogą odwiedzić, takich jak Park Narodowy Khangchendzonga i zabytkowy Park Norbugang. Posiada klasztory, z których najsłynniejsze to Dubdi Gompa i Kathok Wodsalin Gompa. Tashitenka to znajdujący się tutaj zabytek historyczny.

Juksom

 • Która para nie chciałaby zasmakować historii i natury? Zanurz się w naturalnym pięknie i bogatej historii Yuksom. Jest to jedno z najprzyjemniejszych miejsc na miesiąc miodowy w Sikkimie. Love Birds mogą zwiedzać parki i klasztory w tym mieście.
 • Najbliższa stacja kolejowa do Yuksom to New Jalpaiguri, która znajduje się około 150 km od hotelu. Możesz łatwo wynająć taksówkę z dworca kolejowego, aby dotrzeć do Yuksom. Najbliższe lotnisko jest Bagdogra i jest 170 km od Yuksom. Taksówki są również dostępne na lotnisku.
 • Istnieje wiele hoteli i schronisk dostępnych w Yuksom i sąsiednich miastach. Bez problemu można wynająć mieszkanie według budżetu i komfortu.
 • Lato w Yuksom oferuje przyjemną pogodę dla turystów do zwiedzania tego miejsca. Temperatura utrzymuje się około 10 stopni. Pary mogą odwiedzać to miasto również zimą, ale jest bardzo chłodno.
 • Jezioro Khecheopalri, wodospad Kanchenjunga, klasztor Pemayangtse to inne główne atrakcje turystyczne tego skromnego miasta.

5. Żuluk:

Kolejna mała wioska położona na wysokim wzniesieniu nad poziomem morza, Zuluk ma wiele do zaoferowania. Najważniejsze atrakcje to świątynia Nag, Mt Kanchenjungha i punkt widokowy Thambi. Jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Sikkimie.

Zuluk

 • Jeśli wszystko, co kochasz ptaki, chcesz cieszyć oczy i doceniać przyrodę, jest to dla Ciebie najlepsze miejsce na miesiąc miodowy. Ta wioska położona jest na wysokim wzniesieniu i ma wiele do zaoferowania dla nowożeńców. To z pewnością jedno z najbardziej romantycznych miejsc na miesiąc miodowy w Sikkimie.
 • Zuluk jest około 4 godzin jazdy od Gangtok. Do Gangtoku można dotrzeć zarówno koleją, jak i samolotem. Lotnisko położone najbliżej Gangtoku to lotnisko Bagdogra. Najbliższe stacje kolejowe to Jalpaiguri i Siliguri.
 • W tej wiosce dostępnych jest wiele hoteli i schronisk. Z łatwością zarezerwujesz skromne i przytulne zakwaterowanie zgodnie z budżetem i wygodą.
 • Najlepszy czas na wizytę Zuluk to sierpień i wrzesień. Te miesiące przynoszą widok dzikich kwiatów w całej wiosce. Pogoda jest bardzo przyjemna dla par, aby cieszyć się romantycznym wypadem.
 • Punkt widokowy Thambi, Jedwabny Szlak Sikkimu i punkt widokowy Lungthung to główne atrakcje turystyczne. Miłosne ptaki nie mogą przegapić tych zapierających dech w piersiach widoków.

6. Przełęcz Nathula:

Leży na granicy Indii i Tybetu. Była częścią starego jedwabnego szlaku handlowego i dlatego jest miejscem o dużej wartości historycznej. Ma też wiele do zaoferowania pod względem estetyki. Położony na łonie Himalajów jest otoczony ośnieżonymi szczytami. Oprócz spacerów po śniegu, ma również piękny pomnik wojenny, który turyści uwielbiają odwiedzać.

Przełęcz Nathula

 • To miejsce o ogromnej wartości historycznej może okazać się świetnym miejscem na miesiąc miodowy dla nowożeńców. Oferuje nie tylko malownicze piękno, ale także pomnik wojenny. Ptaki miłości z pewnością docenią esencję historii i piękna w tym miejscu.
 • Lotnisko położone najbliżej przełęczy Nathula to Bagdogra. To jest prawie 178kms od lotniska. Najbliższe stacje kolejowe to Jalpaiguri i Siliguri. Taksówki są dostępne zarówno na lotnisku, jak i na dworcu kolejowym.
 • W okolicach przełęczy Nathula są dostępne hotele i domki. Pary mogą zarezerwować nocleg zgodnie z komfortem i budżetem.
 • Od kwietnia do połowy czerwca to najlepszy czas na wizytę na przełęczy Nathula. Miesiące zimowe mogą być wyjątkowo mroźne i chłodne, a temperatura może spaść do -25 stopni. Monsuny są wielkim zagrożeniem dla tego miejsca na miesiąc miodowy ze względu na możliwość osuwania się ziemi.
 • Baba Harbajan Singh Mandir, wzgórze Mera Bharat Mahan i schody do granicy indochińskiej to inne główne atrakcje turystyczne tutaj.

7. Lachung, Lachen i dolina Yumthang:

Mała wioska jest rezydencją kilku plemion tybetańskich. Położone wysoko w północnym Sikkimie to miejsce ma najbardziej romantyczną rzecz do zaoferowania – śnieg! Spacer po jego ulicach, wygrzewanie się we wzajemnym towarzystwie i podziwianie widoków to doskonały sposób na spędzenie miesiąca miodowego. To jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Sikkimie. Jezioro Gurudongmar jest zamarznięte zimą i należy je odwiedzić. Lachung Gompa to jeden ze słynnych klasztorów znajdujących się tutaj.

Lachung, Lachen i Yumthang Valley

 • Najlepszym sposobem na poznanie bogatej kultury Sikkimu jest odwiedzenie doliny Lachung, Lachen i Yumthang. Pary mogą podziwiać urzekające widoki tego miejsca i cieszyć się tradycjami związanymi z jedzeniem i zajęciami. To idealne miejsce na miesiąc miodowy dla par szukających przygody.
 • Drogą z Gangtok można dojechać do doliny Lachung, Lachen i Yumthang. Najbliższe lotnisko do Gangtok to Bagdogra, a najbliższe stacje kolejowe to Jalpaiguri i Siliguri. Wynajmij taksówkę, aby dotrzeć do Gangtok. Będziesz musiał zostać na Gangtok na noc i rozpocząć podróż następnego dnia.
 • Istnieje wiele przytulnych hoteli i schronisk dostępnych w Gangtok, a także w dolinach. Można wygodnie wynająć lokal zgodnie z budżetem i preferencjami.
 • Koniec lutego do czerwca to najlepszy czas na wizytę w tych dolinach. Pogoda jest przyjemna, a w połowie czerwca zobaczysz kwitnące kwiaty.
 • Wodospady Bhewma, wodospady Amitabh Bachchan, wodospady BhimNala i rzeka Lachung to inne ważne atrakcje, które warto odwiedzić.

8. Rzeka Teesta:

Jego rzeka jest zamarznięta zimą, a latem wygląda na lśniącą i czystą. W zależności od miesiąca, w którym odwiedzasz to miejsce, możesz tu uprawiać różne sporty ekstremalne. Należą do nich rafting i spływy kajakowe w okresie letnim. To miejsce ma też najpiękniejsze ptaki?.

Rzeka Teesta

 • Ty i twoja ukochana możecie przeżyć chwilę romansu w pobliżu tej rzeki. Rzeka Teesta oferuje piękne miejsce na miesiąc miodowy dla par. Osoby szukające przygód mogą tu przyjechać i spróbować raftingu i spływów kajakowych. Obserwacja ptaków to również zajęcie, które turyści bardzo lubią tutaj.
 • Rzeka Teesta znajduje się około 180 km od Gangtok. Do Gangtoku można dotrzeć samolotem lub koleją. Najbliższe lotnisko do Gangtok to Bagdogra, a najbliższe stacje kolejowe to Jalpaiguri i Siliguri. Wynajmij taksówkę, aby dotrzeć do Gangtok. Będziesz musiał zostać na Gangtok na noc i rozpocząć podróż następnego dnia.
 • W pobliżu rzeki Teesta znajduje się wiele hoteli i schronisk. Bez problemu można wynająć mieszkanie według budżetu i komfortu.
 • Od grudnia do czerwca to najlepszy czas na wizytę w rzece Teesta. Możesz cieszyć się sportami wodnymi i przyjemną pogodą. Całkowicie unikaj odwiedzania tego miejsca w porze monsunowej z powodu wezbrania rzek z powodu deszczu.
 • Rzeka Teesta to idealne miejsce na miesiąc miodowy. Sporty wodne są koniecznością, a pary z pewnością będą cieszyć się przygodą.

9. Rawangla:

Małe miasteczko Sikkim Ravangla oferuje panoramiczne widoki i przejażdżki jakami oraz inne typowe miejsca zainteresowania. Zapewnia spokojne otoczenie idealne na romantyczny wypad.

Rawangla

 • To jedno z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc w Sikkimie. Pary z pewnością zachwycą piękno lokalnych atrakcji i innych atrakcji. Świeżo poślubione pary powinny również wybrać się tutaj na przejażdżki jakami, aby ich miłosne wakacje były bardziej niezapomniane.
 • Lotnisko położone najbliżej Ravangla to lotnisko Bagdogra. Znajduje się w odległości około 130kms. Najbliższe stacje kolejowe to Siliguri i Jalpaiguri. Możesz wynająć taksówkę z lotniska lub dworca kolejowego, aby dotrzeć do celu.
 • Istnieje wiele hoteli i przytulnych schronisk dostępnych w tym regionie. Możesz wynająć nocleg według własnego komfortu i budżetu.
 • Sezon letni to najlepszy czas na wizytę w Ravangla. Turyści również wolą odwiedzać to miejsce na miesiąc miodowy we wrześniu, październiku i listopadzie.
 • Park Buddy w Ravangla (zdjęcie), klasztor Tashiding i klasztor Bon to inne główne atrakcje turystyczne tutaj.

Tak więc Sikkim ma jedne z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach i jest niesamowicie odpowiednią lokalizacją na miesiąc miodowy.