Czy to duży, czy mały miesiąc miodowy; wnikliwe sugestie są bardzo pomocne w spędzeniu tych cennych chwil po tym, jak się zwiążesz. Wszystkie te gołąbki na miesiąc miodowy w styczniu nie powinny przegapić pomysłowych opcji, które oferują Indie. Istnieje mnóstwo pięknych miejsc idealnych na romantyczne wypady w Indiach; idealny na wszystkie miesiące i pory roku. Tutaj przeprowadzimy Cię przez dziewięć najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w styczniu.

Podróże poślubne w Indiach w styczniu:

Oto najlepsze miejsca na miesiąc miodowy w styczniu w całych Indiach. Szukasz najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach, ten artykuł Ci pomoże.

1. Agra:

Miejsca na miesiąc miodowy w Indiach w styczniu

Jeden z Siedmiu Cudów Świata Taj Mahal nadal jest niezłomnym symbolem miłości. Co może być lepszego niż zabranie współmałżonka w mury tego wiekowego budynku i odczucie miłości, która zalewa ten pomnik? Agra, położona na północ od Indii, mieści ten wspaniały budynek, a także inne zabytki historyczne, takie jak Fort Agra, Chini ka Rauza, Ram Bagh, Grób Mariam i tak dalej. Styczeń to jeden z najprzyjemniejszych i najwygodniejszych miesięcy, aby odwiedzić to miejsce, ponieważ zimy, a klimat jest przyjemny i chłodniejszy. Bez wątpienia Agra jest jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w styczniu.

 • Pary mogą odwiedzić Sadar Bazar i cieszyć się ulicznym jedzeniem lub wybrać się na przejażdżkę do Parku Narodowego Keoladeo Ghana i spędzić czas jeżdżąc po okolicy.
 • Agra znajduje się w stanie Uttar Pradesh, dzięki czemu podróżowanie jest łatwe dla pary krajowej i międzynarodowej. Istnieje dobrze skomunikowana i rozległa sieć linii kolejowych, a także można zdecydować się na podróż drogą. Istnieje również kilka połączeń autobusowych dostępnych z innych części kraju.
 • Agra jest gorącym miejscem dla turystów przez cały rok, dlatego ma wiele miejsc noclegowych. Pary mogą wybrać pobyt w hotelach, domach lub pensjonatach rządowych, z których wszystkie są równie dobre i rozsądne?.
 • Jedzenie Mughalai, Kachori, Bedhai i Chaat to świetne jedzenie, które można spróbować w lokalnych sklepach ze względu na ich autentyczny smak.
 • Lotnisko Kheria w Agrze jest połączone z New Delhi dzięki częstym lotom linii Air India. To miejsce ma dwa terminale autobusowe międzystanowe i jest dobrze połączone z innymi dworcami autobusowymi. W Agrze jest też pięć stacji kolejowych, a najbliżej Taj Mahal jest stacja kolejowa Agra Cantt.
 • Trzydniowa wizyta byłaby wystarczająca, aby pary mogły cieszyć się tym miejscem i okolicą. Planowanie podróży i unikanie lokalnych przewodników byłoby lekkie dla portfela.

2. Daman i Diu:

Daman i Diu

Te dwie małe enklawy w zachodnich Indiach to miejsce z jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie. Tutaj zobaczysz złoty i biały piasek wtapiający się w czysty błękit oceanu, mieniący się promieniami słońca. Okupacja portugalska od ponad 450 lat pozostawiła na tym miejscu niezatarte ślady. Tutejsze plaże są główną atrakcją turystyczną, a spokojna i przewiewna pogoda sprawia, że ​​są to najlepsze miejsca na miesiąc miodowy w Indiach w styczniu. Chociaż Daman ma piękną plażę o nazwie Devka, pływanie tutaj nie jest całkowicie bezpieczne. Jednak w pobliżu plaży znajduje się park rozrywki i inne zabytki, takie jak XVII-wieczny fort św. Hieronima i kościół Bom Jesus, aby zanurzyć nas w chwale tego miejsca. Dla porównania, Diu jest bardziej nadmorskim kurortem, a plaża Nagoa słynie z nieskazitelnego piękna.

 • Zwiedzanie świątyni Jain, Samudra Narayan Mandir, park wodny Mirasol i uprawianie sportów ekstremalnych na plażach Daman i Diu to tylko niektóre z opcji, na które mogą zdecydować się pary. Plaża Ghoghla jest największą plażą w Diu i oferuje doskonałe możliwości do pływania, surfingu i parasailingu.
 • Najbliższe lotnisko do Daman i Diu znajduje się w Bombaju. Możesz również zamiast tego wybrać podróż pociągiem, w którym to przypadku stacja kolejowa Vapi będzie najbliżej miejsca docelowego. Traverse przez drogę to również opcja, na którą możesz się zdecydować.
 • Ośrodki i hotele są dostępne we wszystkich przedziałach cenowych, aby pary mogły odpocząć po całym dniu podróży i zwiedzania.
 • Zaplanowana 4-dniowa wycieczka byłaby odpowiednia dla par, aby podróżować i cieszyć się różnymi zajęciami w tych miejscach?.

3. Jaisalmer:

Jaisalmer

Położony w bogatym w kulturę stanie Radżastan, Jaisalmer oferuje piękne twierdze, niezwykłe wille i starożytne Havelisy, które doskonale nadają się na wyprawę pełną zabawy i przygody. „Złote Miasto”, jak często się je nazywa, ma w powietrzu poczucie tajemniczości i romansu, a przy idealnej pogodzie w miesiącach zimowych jest jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach w styczniu. Wieża Tazia, pokazy pustynnego safari, Patwon ki Haveli, świątynie i Złota Forteca to tylko niektóre z miejsc, w których mogą cieszyć się nowożeńcy.

 • Do celu można dotrzeć koleją lub samolotem. Dostępne są również międzystanowe wycieczki autobusowe. Podróżując po drogach może również zdecydować się, kto kocha długie przejażdżki. W przeciwnym razie długie przejazdy autobusami mogą być nawet wyczerpujące.
 • Zwiedzanie tego złotego miasta obejmuje lot parasailingiem z pustyni Thar, rejs statkiem po słynnym Jeziorze Gadisar. Mogą to być wspaniałe i ekscytujące zajęcia, na które można sobie pozwolić.
 • Ze względu na turystykę w Jaisalmer jest kilka hoteli. Są dobrze utrzymane i dają przytulne uczucie.
 • Bhang, lokalne lassi i ghotua to obowiązkowy wybór jedzenia dla każdej pary, która odwiedza to miejsce. To są specjalności Jaisalmer.
 • Możesz z łatwością zatrzymać tutaj około pięciu dni na miesiąc miodowy, ponieważ dwa dni mogą zająć podróże, a inne obejmują zwiedzanie i inne zajęcia?

4. Lonavala:

Lonavala

W miesiącach zimowych w styczniu stacje górskie na średniej wysokości mają najbardziej romantyczną aurę, z przyjemną temperaturą i częstymi bryzami. Lonavala, będąc jednym z takich miejsc, jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc turystycznych w Maharasztrze. Bliskość dużych miast, takich jak Pune i Bombaj, sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na małą przerwę od zgiełku miejskiego życia, ponieważ jego otoczenie obfituje w bujne zielone wzgórza i chłodną bryzę. Ta piękna górska stacja w pobliżu Pune to najlepsze miejsce na miesiąc miodowy w styczniu w Indiach?.

 • Pary, które lubią przygodę, będą miały przyjemność, ponieważ istnieje wiele miejsc do trekkingu, takich jak jaskinie Rajmachi i Kondane w Nagphani. Dostępne są również atrakcje, takie jak safari balonem na gorące powietrze?.
 • Podróżni mogą dotrzeć na miejsce samolotem, jadąc na najbliższe lotnisko w Pune i kontynuując podróż drogą. Pary mogą również przybyć na międzynarodowe lotnisko w Pune, które oddalone jest o 64 kilometry. Mogą również wybrać podróż koleją lub transportem drogowym autobusami publicznymi i prywatnymi. Lonavala znajduje się na drodze ekspresowej Mumbai – Pune i sama w sobie jest ważną stacją.
 • Większość odmian dań indyjskich i kontynentalnych jest dostępna w różnych hotelach w okolicy. Istnieją również lokalne jadłodajnie, które serwują lokalne posiłki.
 • Istnieje duży wybór hoteli i loży, z których pary mogą wybierać?.
 • Wystarczy czterodniowa wycieczka, aby dotrzeć do tego miejsca i cieszyć się bogactwem jego natury i wrócić ze wspaniałymi wspomnieniami.

5. Kasauli:

Kasauli

Kasauli to małe miasteczko w stanie Himachal Pradesh. Jest to stacja górska położona na wysokości 1927 m i upiększona przez rozległe lasy i lasy pełne dębów i sosen. Jest w całości ustawiony, z malowniczym krajobrazem, brukowanymi ścieżkami i wiktoriańskimi rezydencjami, co nadaje tej stacji romantyczny klimat i przypomina turystom minioną epokę brytyjską. To najlepsze miejsce do odwiedzenia w styczniu w Indiach na miesiąc miodowy. Na romantyczną eskapadę udanie się do tego spokojnego miejsca poza sezonem byłoby dobrym pomysłem, aby mieć trochę czasu dla siebie i spacerować w towarzystwie kojącego głosu ptaków.

 • Poza pięknym krajobrazem tego miejsca, spacer wśród niego byłby najlepszą rzeczą do zrobienia w Kasauli. Spacer szlakiem Gilberta i trekking po raju spacerowiczów byłby odmłodzeniem. Przejażdżka Pociągiem Zabawek również ożywiłaby w tobie dziecko.
 • Nie ma bezpośredniego środka transportu do Kasauli innego niż transport drogowy. Najbliższe lotnisko to Shimla, oddalone o 35 km. W pobliżu można dotrzeć drogą lotniczą i kolejową, a następnie dotrzeć do Kasauli drogą lądową.
 • Poczęstowanie Ciebie i Twojej ukochanej tybetańskim jedzeniem, które jest powszechnie dostępne, obudzi Twoje kubki smakowe. Co więcej, podczas pobytu tutaj wypróbuj zieloną herbatę imbirową, a także samosę z zespołu.
 • Wynajmij willę lub domek położony na skraju wzgórza, aby spać w środku nocy i obudzić się przy śpiewie ptaków i zimnym, wietrznym porannym powietrzu.
 • Pięciodniowa podróż wystarczyłaby młodej parze, aby odkryć piękno tego miejsca. Zakupy na tybetańskim rynku to najlepszy sposób na zakończenie miesiąca miodowego w tym miejscu w styczniu?.

6. Bhimtal:

Bhimtal

Kolejną piękną stacją górską położoną na okrążeniu wzgórz Kumaon w Uttarakhand jest Bhimtal. Jednak tym, co przyciąga turystów do tego miejsca, nie jest chłodna bryza ani góra, ale jezioro Bhimtal i wyspa w jego centrum. Urokliwy krajobraz oraz piękne budynki i budowle sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy do odwiedzenia w Indiach w styczniu.

 • Położony w dystrykcie Uttarakhand i blisko Nainital, Bhimtal jest dostępny drogą lotniczą i kolejową do najbliższych miast i podróżuje drogą lądową przez pozostałą odległość.
 • Obserwowanie gwiazd i biwakowanie na świeżym powietrzu, pływanie łodzią i wędkowanie w jeziorach Sat Ral, wędrówki na pobliskie wzgórze to tylko niektóre z rekreacji, na którą mogą sobie pozwolić pary.
 • Podobnie jak inne stacje górskie z naszej listy, Bhimtal jest również dostępny koleją i samolotem, podróżując do najbliższej stacji kolejowej i lotniska. Ponadto pozostałą odległość do celu należy pokonać drogą.
 • Ośrodki i hotele są łatwo dostępne w Bhimtal, co sprawia, że ​​pobyt tam jest bezproblemowy?.
 • To miejsce szczyci się wieloma miejscami do zwiedzania, takimi jak Victoria Dam, Muzeum Kultury Ludowej, Park Naina i tak dalej. Pobyt 3-5 dni jest idealny?.

7. Alleppe:

Alleppey

Położone w Kerali Alleppey jest często nazywane „Wenecją Wschodu”. To miejsce jest romantyczne, pełne atrakcji turystycznych i zajęć, które zainteresują każdego odwiedzającego. To raj, szczególnie dla miłośników dzikiej przyrody. Jedzenie tutaj jest wyjątkowe i oszałamiające, zwłaszcza wino ryżowe. Mieszanka wszystkich tych czynników oraz łagodna i przyjemna pogoda zimą sprawia, że ​​to miejsce jest najlepszym miejscem na styczniowy miesiąc miodowy w Indiach. Odpręż się i zrelaksuj podczas rejsu po rozlewiskach.

 • Rozlewiska Alleppey oferują parom urzekający pobyt na kilka dni nieprzerwany przez świat. Wynajęcie prywatnego hangaru na łodzie i spędzenie wyjątkowych chwil na podziwianiu rzekomego wschodu i zachodu słońca oraz stada ptaków nad lśniącymi wodami. Rzuć okiem na wioski na wybrzeżu i popłyń dalej.
 • Inne główne atrakcje tego miejsca to Pałac Krishnapuram, Kayamkulam, Latarnia Alappuzha, Świątynia Chettikulangara Devi, Świątynia Ambalappuzha Sri Krishna, Plaża Alappuzha i Plaża Marari.
 • Lepiej jest wynająć łódź osobistą w miejscu docelowym lub przez Internet, ponieważ pakiety obejmują głównie przejażdżkę łodzią przez rozlewiska i mogą być dość zniechęcające po dniu lub dwóch. Jeśli zrobisz to osobiście, możesz również odwiedzić inne interesujące miejsca.
 • Kerala Sadhay i Kerala Breakfast są koniecznością.
 • Międzynarodowy port lotniczy Cochin jest najbliższym i dobrze skomunikowanym lotniskiem z Alleppey. Luksusowe, klimatyzowane autobusy kursują do iz miast poza Kerala. Autobusy Kerala State Run Transport Corporation łączą Allepey z innymi miastami w stanie. System kolejowy jest również pomocny w podróży, podobnie jak usługi taksówkowe i autoriksze. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną jazdę, Allepey jest dostępne przez NH47.

8. Coorg:

Coorg

Mała stacja górska w Karnataka, Coorg słynie z cichego i spokojnego otoczenia. W jego dolinie przepływa rzeka Kaveri. To miejsce sprawia, że ​​jego krajobraz jest jeszcze bardziej fascynujący. Wśród tej ciszy i samotności znajdują się kurorty, wodospady Iruppu i Abbey, Park Narodowy Nagarhole, Dubare Elephant Camp i inne tego typu atrakcje. Jest to jedno z najlepszych miejsc na styczniowy miesiąc miodowy w Indiach. Na stacji na wzgórzu panuje tropikalna pogoda i zawsze jest przyjemnie; jednak najlepszy czas na wizytę w tym miejscu to około stycznia?.

 • Jest to idealne miejsce do zwiedzania i aktywności na świeżym powietrzu, a pary często przyjeżdżają tutaj, aby uciec przed upałem i hałasem równin.
 • Zimą jest Coorg, a temperatura spada. Jednak tło jest spektakularnie bujne i kolorowe, co sprawia, że ​​jest to idealne miejsce dla par.
 • Koniecznie odwiedź klasztor tybetański w Kushalnagar, Thalakavery, wodospady Abbe, wodospady Iruppu i sanktuarium Nagarhola. Wiele dzikich zwierząt można było dostrzec w sanktuarium w godzinach porannych.
 • Najbliższe lotnisko krajowe znajduje się w odległości około 160 kilometrów, czyli międzynarodowe lotnisko Mangalore, a międzynarodowe lotnisko znajduje się dalej w Bangalore. Autobusy KSRTC deluxe są dostępne z dużych miast, takich jak Bangalore i Mysore. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Mysore. Dla samodzielnych kierowców – przejazd do Coorg to wyjątkowo niezapomniane przeżycie.
 • Podstawowym pożywieniem jest ryż, a tubylcy uwielbiają pikantne aromatyczne curry z kurczakiem, wieprzowiną itp. W menu mają również wyśmienite dania warzywne.

9. Wyspy Andaman i Nicobar:

Miesiąc miodowy na wyspach Andaman i Nicobar w styczniu

Wyspy Andamańskie i Nikobary to archipelag składający się z 572 małych wysepek, które charakteryzują się fantastyczną różnorodnością obszarów geograficznych, od równin i plaż po skaliste wzgórza i góry. Kluczową i główną atrakcją tego miejsca jest malowniczy krajobraz, który Cię oczaruje. Romantyczna sceneria tego miejsca sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na miesiąc miodowy w Indiach w styczniu.

 • Coroczny festiwal turystyczny będzie przeżyciem i chwilami wspólnej zabawy.
 • Nurkowanie z rurką jest koniecznością, aby cieszyć się pięknem podwodnego życia i raf koralowych. Bioluminescencja Cię zadziwi, podobnie jak podwodne życie morskie.
 • Transport lotniczy jest podstawową opcją podróży, ponieważ celem podróży jest wyspa. Indyjskie miasta takie jak Kalkuta, Bengaluru czy Chennai to jedyne miejsca, przez które można dostać się na wyspę. Promy kursują raz lub dwa razy w tygodniu, aby połączyć się z obszarem.
 • Można spróbować przysmaków z owoców morza z lokalnych knajpek. Jedzenie tutaj jest dość drogie; jednak przepyszna kuchnia tego miejsca z pewnością nas utrzyma?.
 • Andaman i Nicobar to zgromadzenie 572 wspaniałych i bujnych wysp. Pary mogą wybierać spośród egzotycznych, luksusowych hoteli i kurortów na nieprzerwany i spokojny pobyt. Sea Princess Beach Resort w Wandoor i Silver Sand Beach Resort lub lokalny odpoczynek to tylko niektóre z opcji.
 • Sklepy medyczne i szpitale są dostępne w większych miastach, takich jak Port Blair.

Niezależnie od tego, czy chcesz się przytulić w zimie, czy wspólnie cieszyć się tropikalnymi kwiatami, romantyczny styczeń ma do zaoferowania wiele miejsc na miesiąc miodowy w Indiach. To jedne z najlepszych i różnorodnych opcji do wyboru, a jest ich więcej; nic dziwnego, bo to Indie z unikalnymi terenami i zróżnicowanym klimatem regionalnym. Podziel się z nami swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej i skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania, w których moglibyśmy pomóc.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy podróż do Kasauli jest bezpieczna na miesiąc miodowy??

Odp.: Himachal Pradesh jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Indiach, co sprawia, że ​​Kasauli jest również bezpiecznym celem podróży. Ludzie współpracują. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo spokojne miejsce na spędzenie czasu. Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego.

Q2. Ile kosztowałby mały budżetowy pakiet podróży poślubnej do stacji na wzgórzu??

Odp.: Niedrogie, niedrogie pakiety na miesiąc miodowy mogą zaczynać się od Rs. 30 000 z biur podróży. Kasauli i Coorg to dobre opcje do rozważenia.

Q3. Czy miesiąc miodowy na łodzi mieszkalnej w Alleppey jest wart swojej ceny??

Odp.: Doświadczenie będzie zależeć przede wszystkim od osobistych upodobań. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jest to pierwsze doświadczenie i jeśli pochodzisz z gorączkowego stylu życia, Twój miesiąc miodowy byłby idealny na łodzi mieszkalnej pływającej po rozlewiskach. Serwowana kuchnia jest również wykwintna. Upewnij się jednak, że pobyt nie jest dłuższy niż dzień lub dwa.