Radżastan to stan we wschodniej części Indii. Jest bogaty w dziedzictwo, kulturę, safari i wydmy z kontrastem nawet bujnych lasów. W tle ma najstarsze pasmo górskie w Indiach. Pary na miesiąc miodowy często decydują się na przyjazd wczesną zimą, kiedy jest to najkorzystniejszy czas. Pary są zahipnotyzowane pięknem miasta, które wciąż gdzieś łączy antyczną mieszankę ze wszystkimi zabytkami i historią, która się z tym wiąże. Radżastan jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do odwiedzenia na miesiąc miodowy w Indiach. Wśród miejsc na miesiąc miodowy, Jaipur, Udaipur i Jodhpur są najczęściej odwiedzanymi miejscami podróży poślubnych przez pary, ponieważ malownicze piękno i architektoniczne piękno fortów i zabytków wzbudzi podziw. Oto niektóre z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Radżastanie

Miejsca na miesiąc miodowy w Radżastanie:

Dźajpur:

miejsca na miesiąc miodowy w radżastanie

Jaipur jest stolicą Radżastanu i jest również znany jako miasto różowe, ponieważ był czas, kiedy wszystkie domy były pomalowane na różowo. W odległych miejscach miasta wciąż można znaleźć 3 lub 4 sąsiadujące domy w kolorze różowym. Mają kolorowy targ, na którym można kupić etniczną biżuterię, ubrania i rękodzieło artystyczne. Miasto ma parki, wspaniałe hotele i wesołych, gościnnych ludzi.

Udajpur:

Udajpur

Udaipur to jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Indiach. To pełne ogrody, świątynie, okazałe pałace, rezydencje i pełne jezior, co nadaje mu nazwę „Miasto Jezior”. Pałac Miejski jest jednym z głównych punktów turystycznych. Doodh Tai to ogród słynący z punktu zachodu słońca, który najbardziej przyciąga pary, zwłaszcza jeśli są na łodzi. Następnie mają do odwiedzenia Ogród Nehru, Obserwatorium Słoneczne Udaipur i przejażdżki na wielbłądzie, koniu, aby cieszyć się.

Jodhpur:

Jodhpur

Podobnie jak Różowe Miasto, Jodhpur jest znane jako Błękitne Miasto Radżastanu. Jodhpur to jedno z najbardziej romantycznych miejsc z pałacami, świątyniami, rezydencjami, które dodają uroku tej podróży. Piękno Umaid Bhavan jest niezwykłe; został zbudowany z marmuru i różowego piaskowca. W okolicy jeziora Balasamand znajduje się ogród. Inne miejsca do odwiedzenia to Mehrangarh Fort, Mandore Garden i Jaswant Thada.

Jaisalmer:

Jaisalmer

Jaisalmer jest znany jako Złote Miasto w Radżastanie, ponieważ turyści mogą zobaczyć lśniący piasek w tym miejscu. To miejsce wygląda tak pięknie i tętniące życiem w nocy, że para nie może bardziej oderwać się od kolorowego miasta. To miejsce jest cudowne z licznymi świątyniami Jain, w mieście są używane struktury z żółtego piaskowca, co czyni je dość fascynującym. Fort Jaisalmer, wieża Tazai, jezioro Gadsisar, Havelis i wiele innych miejsc do zwiedzenia.

Góra Abu:

Góra Abu

Mount Abu to jedyny górski kurort w Radżastanie i jedyna oaza na pustyni. Piękno świątyń Dilwara Jain musi odwiedzić wszystkie pary. Jeśli parom uda się wejść na najwyższy szczyt Guru Sikhar, będą mogli zobaczyć cały obszar Mount Abu. Jezioro Nakki i Toad Rock to również ważne miejsca do odwiedzenia, ale przede wszystkim punkt zachodu słońca w jednym miejscu, którego żadna para nie chciałaby przegapić. Jest punkt dla nowożeńców, który jest dla nich tak odpowiedni, a także sprawia, że ​​czują się wyjątkowo.

Bikaner:

Bikaner

Bikaner leży na północy Radżastanu i został założony przez radźputskiego króla Rao Bika. Obecnie jest chętniej nazywany Krainą Wielbłądów, ponieważ zapewnia najlepszą jazdę na wielbłądach na świecie, a także ma tutaj farmę badań i hodowli wielbłądów. Bikarner narzuca piękną architekturę historii, rzeźbione Jharokas są wielkim hitem turystów. Jest też wiele fortów, świątyń i haveli.

Bharatpur:

miejsca na miesiąc miodowy w radżastanie Bharatpur

Historia Bharatpur leży w Królestwie Matsya w V wieku pne. Matsya był sojusznikiem Pandawów w wojnie Mahabharaty. Jest to wschodnia brama Radżastanu. Miasto jest pełne licznych fortów, świątyń, pałaców i ma obecnie park narodowy o nazwie Keoladep Ghana National Park,.

Do tej pory możesz być zdesperowany, aby zarezerwować bilety do Radżastanu. Więc po co marnować czas? Zaplanuj wakacje i zarezerwuj najlepszy pakiet wycieczki poślubnej do Radżastanu. Pary, które odwiedziły Radżastan, nigdy nie zapomną swojego miesiąca miodowego, ponieważ Radżastan wita ich wieloma niespodziankami. To tak, jakbyś przybył do rajskiego miasta, w którym w ich fortach i pałacach można znaleźć pozostałości naszej starożytnej indyjskiej historii. Wydobądź w sobie królewskiego króla i królową, odwiedzając te miejsca. Mam nadzieję, że polubiłeś te słynne miejsca dla nowożeńców w Radżastanie! Zostaw swoje komentarze, jeśli masz inne miejsce do zasugerowania.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Jaki jest najlepszy czas na wizytę w Radżastanie biorąc pod uwagę warunki klimatyczne??

Normalnie Radżastan można odwiedzić w dowolnym momencie, ponieważ miasto cieszy się wszystkimi trzema podstawowymi warunkami klimatycznymi. Ale jeśli planujesz podróż poślubną, najlepiej jest odwiedzić w miesiącu październik – marzec, ponieważ pogoda będzie ładna.

2. Jakie jest najbliższe lotnisko Rajsathan?

Radżastan to miasto, do którego można się dostać wszystkimi środkami transportu. Sanganer to jedyne międzynarodowe lotnisko zlokalizowane w Jaipur, które łączy Cię z różnymi innymi miastami Radżastanu.

3. Czy mogę dojechać do Radżastanu koleją? Jeśli tak, na której stacji powinienem się zatrzymać?

Radżastan ma bardzo dobrą sieć połączeń kolejowych i drogowych, dzięki czemu turyści mają łatwy dostęp do miasta z różnych części kraju. Rozważ podróżowanie w Rajdhani Express i Shatabdi, ponieważ zapewniają one doskonałe standardy usług.

4. Jakie są romantyczne rzeczy do zrobienia w Radżastanie??

Jeśli chodzi o Radżastan, masz wiele rzeczy do zrobienia. Spróbuj odwiedzić Amer Fort i Hawa Mahal, ponieważ są to jedne z najpiękniejszych pałaców i fortów, jakie można zobaczyć w Indiach. Wybierz się na królewski spacer ze swoją lepszą połową przez City Palace, Jaipur. Jeśli jesteś trochę żądnym przygód typem, możesz również odwiedzić Park Narodowy Ranthambore.