Malediwy to grupa wysp na Oceanie Indyjskim, która jest wymarzonym miejscem na miesiąc miodowy dla prawie wszystkich par. Odosobnione wyspy, lśniące białe plaże, lśniące piaski, rafy koralowe i akwamarynowe życie sprawiają, że jest to żywy raj na ziemi! Możesz uznać to za idealne miejsce na miesiąc miodowy, jeśli chcesz wykwintne sesje nurkowe lub spokojny wypoczynek w ekskluzywnych spa! W zależności od nastroju i wyboru, oto najlepsze miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach:

Najlepsze zdjęcia miejsc na miesiąc miodowy na Malediwach:

1. Punkt Manty:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach - Manta Point

Manta Point to jedno z najbardziej poszukiwanych miejsc na miesiąc miodowy na Malediwach. Jest to miejsce nurkowe, w którym można dostrzec tysiące mant. Po okrążeniu raf koralowych i oczyszczeniu, szybują do płytkich wód, aby żywić się planktonem. Jeśli odwiedzasz Malediwy, nie przegap tego niesamowitego doświadczenia nurkowego.

2. Wyspa Alimatha:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach

Znajduje się na wschodnim wybrzeżu Malediwów, możesz odwiedzić to miejsce dla każdego rodzaju aktywności wodnej; takich jak nurkowanie i snorkeling. Lśniące plaże otoczone są zielonymi krajobrazami i przepięknymi malowniczymi terenami wiejskimi.

3. Moofushi Bluetribe:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach - Bluetribe Moofushi

To miejsce do nurkowania jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania niezliczonych sportów wodnych; w tym – nurkowanie, snorkeling, windsurfing, kajaki i rowery wodne. Możesz także zobaczyć różnorodne wieloryby, manty i ryby podczas romantycznego rejsu lub spaceru wzdłuż brzegu.

4. Utheemu Ganduvaru:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach - Utheemu Ganduvaru

Jeśli chcesz rzucić okiem na historyczne Malediwy, odwiedź wyspę Utheemu. Utheemu Ganduvaru był oficjalną rezydencją sułtana Mohameda Thankurufana, który słynął z bohaterskich czynów i obfitego wkładu w starożytne Malediwy.

5. Hukuru Miskiiy:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach - Hukuru Miskiiy

Stary meczet piątkowy jest kolejnym ze słynnych miejsc na podróż poślubną na Malediwach. Jest to najstarszy meczet na wyspie i ma wykwintne wnętrza zaprojektowane z koralowymi kamieniami i dziełami sztuki starożytnych arabskich pism. Są też wspaniałe grobowce ku pamięci różnych sułtanów i władców tej wyspy.

6. Muzeum Narodowe:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach - Muzeum Narodowe

Jeśli szukasz historycznych miejsc do odwiedzenia na Malediwach na miesiąc miodowy, możesz oczywiście rozważyć Muzeum Narodowe. W tym muzeum znajdują się wszystkie starożytne artefakty Malediwów, które mówią o bogatym dziedzictwie historycznym wyspy.

7. Rafa HP:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach — HP Reef

To kolejne słynne miejsce do nurkowania na Malediwach. Znajduje się na Północnym Atolu Male, jest to punkt widokowy na piękne rafy koralowe i asortyment wielokolorowych ryb. Jeśli jesteś wielbicielem przyrody i miłośnikiem bogatej flory i fauny oceanicznej, to jest to miejsce, w którym możesz być!

8. Rafa Bananowa:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach - Banana Reef

Wywodząca swoją nazwę od kształtu banana, Banana Reef to kolejne legendarne miejsce na podróż poślubną na Malediwach. Rozciągający się do 300 metrów z północy na południe i położony w North Male, będziesz zaskoczony różnorodnością życia wodnego tutaj. Obejmuje to – Wargacz Napoleona, Banner Fish, Moray Eels itp..

9. Sun Island Resort and Spa:

Miejsca na miesiąc miodowy na Malediwach - Sun Island Resort and Spa

To tropikalne miejsce położone na południowym atolu Ari przez wielu uważane jest za najlepsze miejsce na Malediwach na miesiąc miodowy. Ozdobiony rozległą zielenią, pięknymi kwiatami i lagunami, ten ośrodek zapewnia wrażenia z zakwaterowania na wyspie w czasie rzeczywistym!

Wybierając Malediwy jako cel podróży poślubnej, możesz mieć pewność, że nie będziesz żałować. Każda z Twoich pasji spełni się pośród kropkowanych wysp, spokojnych linii brzegowych lub przepięknych kurortów. Najlepszy sezon na podróż na te wyspy to listopad i kwiecień. Jest to okres, w którym nie pada dużo deszczu i możesz w pełni odkrywać ten spokojny schronienie!