Orissa to jeden ze stanów Indii, który jest bogaty w kulturę i dziedzictwo. Znajduje się w nim kilka ciekawych miast obfitujących w ciekawe miejsca turystyczne. Dla nowożeńców najlepszym wyborem jest Orissa, ponieważ oferuje wiele romantycznych miejsc i atrakcji. W tym artykule zobaczymy jedne z najlepszych miejsc w Orisie, które są najlepsze dla par na miesiąc miodowy. Kolejną dobrą rzeczą w Orissie jest to, że jest to bardzo bezpieczne miejsce do odwiedzenia przez rodziny i pary. Do Orisy najlepiej przyjechać na przełomie roku – październik – grudzień, gdyż klimat do zwiedzania będzie przyjemny i urokliwy. Oto lista dziewięciu najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Orisie ze zdjęciami.

Najlepsze miejsca na miesiąc miodowy w Orissa ze zdjęciami:

1. Bhubaneszwar:

Miejsca na miesiąc miodowy w Orissa

Znany w Indiach ze spektakularnej liczby i piękna swoich świątyń, Bhubaneshwar mieściło jednocześnie ponad 2000 świątyń. Dziś główne miejsca do odwiedzenia to Świątynia Lingaraja, Muzeum Państwowe Odisha, Muzeum Sztuki Plemiennej i Artefaktów, Park Zoologiczny Nandankanan, Ekamra Kanan, Jaskinie Udayagiri, Wzgórze Dhauli, Rezerwat Tygrysów Satkosia, Świątynia Brahmeshvara, Bindu Sarovara, Regionalne Muzeum Historii Naturalnej , Biju Patnaik Park, Stadion Kalinga, Planetarium Pathani Samanta i Buddyjskie Wykopaliska Ratnagiri. To wspaniałe miejsce na miesiąc miodowy w Orisie, szczególnie dla nadmiernie religijnych ludzi i młodej pary.

2. Cięcie:

Cięcie

Cuttack oferuje kilka atrakcji turystycznych, z których główne to Mahanadi Barrage, Netaji Birth Place Museum, Bhitarkanika Wildlife Sanctuary, Singanatha Temple, Dhabaleswar Island, Qadam-I-Rasool, Bhattarika Temple, Gurudwara Datun Sahib, Odisha Maritime Museum i Ansupa Lake. Obecna stolica handlowa Orisy, to także więcej zgiełku niż inne cichsze części tego stanu.

3.Sambalpur:

miejsca na miesiąc miodowy w orissa

Teraz jest to miejsce o wiele lepiej nadające się na romantyczny wypad. Malownicze piękno i cicha samotność przyciągają pary nowożeńców, które pragną wygrzewać się we wzajemnym towarzystwie, dzięki dostępności kilku ciekawych miejsc na miejsce. Główne miejsca, które warto odwiedzić to Zapora Hirakud, Rezerwat Przyrody Ushakothi, Rezerwat Przyrody Debrigarh, Wyspa Bydlęca, Rezerwat Przyrody Badrama, Rezerwat Przyrody Khalasuni, Chiplima, Huma, Pradhanpat, Vikramkhol, Bells Galore, Hatibari, Nrusinghanath i Świątynia Samaleswari.

4.Puri:

Puri

Puri to jedna z niesławnych plaż Indii. Oznacza to, że ma więcej tłumów niż w innych miejscach w Odisha, ale nadal warto. Dotyk złotego piasku i błękitnej wody zmieszanych ze świeżym powietrzem i ogromnym tempem otwarcia zapiera dech w piersiach i dziwnie uspokaja. Główne miejsca do odwiedzenia to świątynia Jagannath, plaża Puri, plaża Swargadwar, jezioro Chilika, rezerwat przyrody Chilika, rzeka Daya, świątynia Gundicha Ghar, Raghurajpur, most Atharnala i Pipili.

5.Rourkela:

rourkela

O Rourkeli wspomina się w połączeniu ze stalowymi miastami i Orisą. Mimo to jest również atrakcyjny dla turystów z szeregiem ciekawych miejsc do odwiedzenia, takich jak Świątynia Vedavyas, Green Park, Świątynia Vaishno Devi, Wodospad Badaghagra, Wodospad Khandadhar, Ushakothi, Darjeeng, Nehru Traffic Park, Ghogar, Tama Mandira, Tama Pitamahal, Wodospady Barehipani i Wodospady Jorandy.

6.Konark w Odisha:

Konark

Konark słynie ze znajdującej się w nim świątyni Słońca. Ta pięknie rzeźbiona świątynia jest obowiązkowa. I nie zapomnij poprosić przewodnika, aby uraczył Cię wszystkimi interesującymi opowieściami związanymi z jego historią. Inne miejsca do odwiedzenia to Muzeum Stanowiska Archeologicznego, Świątynia Ramachandi, Plaża Ramchandi, Kuruma, Astaranga i Plaża Chandrabhaga.

7.Barbil:

Barbil

Małe miasteczko, położone na łonie piękna natury Barbil, oferuje kilka panoramicznych widoków i pozwala swoim gościom cieszyć się niezrównanym spokojem. Główne miejsca, które warto odwiedzić, to Rezerwat Lasu Uliburu, Wzgórza Thakurani, Hawa Mahal, Wodospady Murga Mahadev, Gonasika, Kendujhargarh, Hanuman Mandir, Shiva Mandir, Ghatgaon, Sanaghagara, Badaghagara i Khandadhar.

8.Jeypore:

Jeypore

Małe miasteczko, w którym znajduje się kilka ważnych miejsc do odwiedzenia, takich jak Jaskinie Gupteshwar, Sunabeda, Deomali, Wodospad Duduma, Hatipathar, Nandapur, Wodospad Kolab, Ogród Botaniczny Kolab, Jagannath Sagar, Patroput i Minna Jhola. Bujne naturalne piękno jest kluczowym punktem sprzedaży Jeypore. To jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy w Orissa.

9. Bargarh:

mieszczanin

Bargarh oferuje ciekawe miejsca turystyczne, takie jak Świątynia Kedarnath, Rezerwat Przyrody Debrigarh, Gandhamardan, Świątynia Nrusinghnath, Wodospady Nrusinghanath, Wodospad Chaldhar, Papaharini i Wzgórze Papanga.

Orissa ma więc wiele do zaoferowania swoim turystom, zwłaszcza jeśli są nowożeńcami. Czy to jaskinie Udaygiri, czy rezerwaty tygrysów Satkosia, a będziesz rozkoszować się naturą i pięknem Orisy. Zaplanuj swoją podróż mądrze, ponieważ istnieje wiele przewodników i pakietów, które mogą oszukać za wysoką cenę. Właściwe zbadanie lokalizacji może dać jasny obraz tego miejsca. Jeśli znasz inne obszary poza wymienionymi powyżej miejscami, podziel się swoimi komentarzami poniżej. Pomoże to innym parom odpowiednio zaplanować swój miesiąc miodowy.