Japonia jest wyspą Azji Wschodniej i jest popularnym miejscem turystycznym. Turyści z jednej strony wracają do historii, za sprawą świątyń i zabytków, a z drugiej widzą, jak nauka i technika przenosi świat w inny wymiar dzięki takim miejscom jak Tokyo Tower.

1. Pałac Cesarski w Tokio:

tokio-imperial-palace_japan-tourist-places

Potomkowie królów japońskich nadal rezydują w cesarskim pałacu. Stary pałac został zniszczony przez wojny, ale później architekci wykonali kolejny pałac o podobnym projekcie. Pałac pełni funkcję centrum administracyjnego i muzeum, które pokazuje japońską historię i sztukę, a przy wejściu znajduje się piękny ogród. Odwiedzający są wpuszczani tylko wtedy, gdy dokonali wcześniejszej rezerwacji.

2. Świątynia Todaiji:

todaiji-temple_japan-tourist-places

Świątynia Todaiji, położona w Nara, jest największą drewnianą budowlą na świecie, w której znajduje się również największy posąg Buddy na świecie. Miejsce to jest również wyczynem inżynieryjnym. Zostało otoczone pięknymi ogrodami i dziką przyrodą, a szkoła buddyzmu o nazwie Kegon jest tutaj obecna. Oferują historię buddyzmu i artefakty kultury japońskiej. To najlepsze japońskie miejsca turystyczne do odwiedzenia?.

3. Góra Fuji:

mount-fuji_japan-tourist-places

Góra Fuji jest najwyższą górą w Japonii i ma około 3776 metrów. Ma wulkan w kształcie symetrycznego stożka; ostatnia erupcja miała miejsce 1707-08. Kształt wulkanu pełni rolę symbolu i jest często widywany na obrazach i sztuce Japonii. Dzięki temu miejsce to jest również znane jako miejsce kultury, a nie miejsce przyrodnicze. Badania pokazują, że co roku tę górę odwiedza około dwustu tysięcy turystów, a wśród nich 30% to obcokrajowcy, także zagraniczni. To niesamowite miejsce turystyczne w Japonii?.

4. Wielki Budda Kamakury:

wielki-budda-kamakura_japonia-miejsc-turystycznych

Wielki Budda Kamakury to posąg na wolnym powietrzu, który reprezentuje Buddę Amidę. Zabytek pochodzi z XIII wieku i waży około 93 ton, a jego wysokość to 13,35 metra. Źródła ujawniają, że posąg znajduje się na wolnym powietrzu, ponieważ otaczająca go świątynia odleciała podczas tsunami w ciągu XV wieku.

5. Park małp Jigokudani:

jigokudani-monkey-park_japonia-miejsc-turystycznych

Jigokudani Monkey Park położony w Nagano jest znanym obszarem gorących źródeł. Nazwa oznacza Piekielną Dolinę i została nazwana przez starożytnych ludzi, ponieważ ma strome klify i parę, która wydobywa się z licznych źródeł. Basen przy wejściu do parku zimą przyciąga wiele małp, które ogrzewają się w gorącym źródle.

6. Zamek Himeji:

Zamek Himeji, Japonia

Zamek Himeji został stworzony w celu obrony regionu przed wrogami i przetrwał bombardowanie podczas II wojny światowej. Na przestrzeni wieków był wielokrotnie odnawiany, co pokazuje różne projekty architektury w różnych czasach.

7. Pomnik Pokoju w Hiroszimie:

hiroszima-pokój-pomnik_japonia-miejsca-turystyczne

Pomnik Pokoju w Hiroszimie to hołd dla uczczenia wszystkich tych, którzy stracili życie w wybuchu bomby w Hiroszimie 6 sierpnia 1945 roku. Miejsce to znajduje się pośród parku i znajduje się tam Kopuła Genbaku, która jest jedynym nietkniętym obszarem po nim. bomba została zrzucona, a to ma skłonić turystów do zastanowienia się, jak cenne jest ludzkie życie.

8. Disneyland w Tokio:

tokyo-disneyland_japan-tourist-places

Turyści z dziećmi chcieliby odwiedzić Disney Resort w Tokio. Jest to park rozrywki i znajduje się w Chiba. Został specjalnie licencjonowany przez The Walt Disney Company.

9. Wieża Tokijska:

tokyo-tower_japan-tourist-places

Tokyo Tower pokazuje postęp technologiczny. Został zainspirowany wieżą Eiffla i jest drugą najwyższą konstrukcją wykonaną przez człowieka w Japonii. Zwiedzający mogą oglądać okoliczne miejsca z dużej wysokości. To wspaniałe zwiedzanie Japonii.

10. Świątynia Złotego Pawilonu:

złoty-pawilon-świątynia_japonia-miejsca-turystyczne

Świątynia Złotego Pawilonu została zbudowana w Kioto w 1397 roku. Była to willa emerytalna dla Szoguna i na jego życzenie; został zamieniony w Świątynię po jego śmierci. Dwie kondygnacje blatu pokryte są Złotym Liściem.