Arunachal Pradesh znajduje się w północno-wschodniej części Indii i słynie z naturalnych przysmaków. Każdego roku tysiące odwiedzających odwiedza to miejsce. Otoczony przez trzy sąsiadujące z Indiami kraje – Bhutan, Chiny i Birmę, jest w większości słabo zaludnionym stanem.

Kto nie chce odwiedzać miejsca o kojącym klimacie, gościnnych ludziach i śnieżnej mgle, słynnych na świecie klasztorach, spokojnych jeziorach, malowniczych górach i pogórzach Himalajów po ciężkim życiu zaludnionych miast?

Atrakcje turystyczne Arunachal Pradesh

Miejsca do odwiedzenia w Arunachal Pradesh:-

Tałang:

 • Będąc centrum buddyjskich monitorów i siedzibą dystryktu Tawang, jest to kraina z wielowiekowymi klasztorami. Góry Skaliste, setki dziewiczych jezior, ośnieżone szczyty, smocze bramy i liczne wodospady to prawdziwe piękno.
 • Można go również nazwać skarbem arunachal pradesh.
 • Klasztory Tawang są drugim co do wielkości klasztorem w Azji i kontrolują 17 gumphas (klasztory buddyjskie), które mają 400 lat. Tałang, ziemia plemion Monpa i Sherdukpen, dominują tu wpływy tybetańskie. Słynny festiwal Torgva odbywa się tutaj w okresie od grudnia do stycznia. Zgodnie z kalendarzem buddyjskim jedenasty miesiąc Monpa zwany Dawa Chukchipah.

tawang_arunachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Znajduje się tam 8 metrowy posąg Pana Buddy. Flagi modlitewne są podnoszone na zewnątrz, nawet jeśli jest to wspaniały widok do oglądania.

Wokół Tawang:

 • Druga co do wysokości przełęcz na świecie, przełęcz Sela, leży na drodze do Tawang. Na wysokości 4125 metrów, która biegnie przez mały grzbiet i wzdłuż spokojnego jeziora zwanego Rajskim Jeziorem? Jest to najwyższa przełęcz stanu Arunachal Pradesh, a także trzecia najwyższa na świecie.
 • Jezioro Pakang Teng Tso, spokojne jezioro, położone około 17 km od Tawang i niesamowity widok na roślinność.
 • Miejsce urodzenia Tsangyang Gyasto, klasztor Urgelling i szóstego Dalajlamy Matki Monpy znajduje się w odległości 5 km od Tawang.

Bomdila:

To miejsce oferuje niesamowity widok na ośnieżone góry, dzikie orchidee, himalajskie krajobrazy, zwabiające wodospady. Będąca siedzibą dystryktu West Kameng położonego na wysokości 8500 stóp n.p.m. Klasztor Bomdila jest repliką klasztoru Tsona Gontse znajdującego się w Tybecie. Klasztor Bomdila jest również znany jako klasztor Gentse Gaden Rabgyel Lling i został wzniesiony przez Tsonę Gontse Riponche. Obok nich znajduje się również Muzeum Etnograficzne. Przez wiele stuleci istniały silne wpływy tybetańskie i buddyjskie.

bomdila_arunachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Wokół Bomdili:

 • Dirang, położone pomiędzy Bomdila i Tawang. Sady jabłkowe, fermy jaków są z tego, z czego słynie.
 • Kilka kilometrów od Dirang znajdują się gorące źródła, do których ludzie chodzą na świętą kąpiel, aby zmyć grzechy i choroby.
 • Tipi to największe orchidarium w Azji. Otoczony wiecznie zielonym lasem, ma ponad 500 gatunków storczyków. Centrum Orchidei na brzegu rzeki Bharali. Gorące źródło, duży ogród orchidei to skarb tego miejsca.
 • Przepływ rzeki Jia-bharali leży na drodze do Bomdili i jest bramą do Arunachal Pradesh, od południowego zachodu.
 • Bhalukpong leży 64 km od Tezpur u podnóża Aka Hills to piękne miejsce na piknik. I był stolicą Bhaluki, wnuka króla Bana.

Itanagar:

itanagar_arunachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Kraina świtu oświetlonych gór” jest stolicą północno-wschodniego stanu Arunachal Pradesh. Znajduje się na wschód od Tawang i został rozpoznany z Mayapur, miastem z XIV-XV wieku. Nowoczesna osada zbudowana bardzo blisko ruin średniowiecznej stolicy. Administracyjnie wchodzi w skład powiatu Papum Pare. Jednak Itanagar można nazwać mini Indiami, ponieważ ludzie z całego kraju żyją tu w harmonii. Regularna usługa helikoptera jest dostępna z Guwahati do Naharlagun (Itanagar). Podróżnicy z całego kraju odwiedzają to miejsce, aby odkryć jego naturalne piękno.

Wokół Itanagaru:

Naharlagun, znane jako bliźniacze miasto Itanagar, znajduje się w odległości 10 km od Itanagaru. Składa się z Zoo, Centrum Rzemiosła i Polo Park.

Ziro:

ziro_arunachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Otoczony górami porośniętymi sosnami jest domem plemion Apatani. Od wielu lat jest ulubionym miastem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się około 167 km od Itanagaru. Świeża bryza, gaje sosnowego bambusa, rodzima metoda uprawy ryżu, po prostu oszałamia umysł i sprawi, że poczujesz ulgę. To miejsce też bywa rozkoszą antropologa.

Wokół Ziro:

Talley Valley Wild life Sanctuary, to naturalny ogród botaniczny. Sanktuarium składa się z wielu egzotycznych storczyków. Jest to dom krzyżówki rasy dzikiego gaur (mithun) nieśmiałego typu zwierząt.

Farma rybacka Tarin jest farmą nasion rybackich na dużych wysokościach w Tarin i słynie z kultury niełuskanej i rybnej.

Daporijo:

Położone w miejscu, gdzie płyną dwie rzeki, Sippi i Subansiri, jest największym miastem wsi. Trochę zatłoczone, ale warto zobaczyć tu miejscową ludność i mosty wykonane z bambusa i trzciny przez miejscowych?.

Przed siebie:

Po drodze można zobaczyć historyczną świątynię Malinithan. Legendarna Akashi Ganga, miejsce, z którego ludzie mogą być świadkami Brahmaputry i jej dopływów. Widać hodowlę krzyżówek w Kamki of Mithun i Jersey.

Pasighat:

Położona na prawym brzegu rzeki Siang (nazwa rzeki Brahmaputra w Arunachal Pradesh), jest siedzibą okręgu East Siang. Dr. D. Ering Wildlife Sanctuary, gdzie trzeba oglądać dzikie bawoły, tygrysy, jelenie sambre i dzikie kaczki. Brahmaputra Darshan, festiwal stał się festiwalem odbywającym się co dwa lata.

Dzikiej przyrody:-

Dzikiej przyrody, której możemy być świadkami w tym stanie, nie można zobaczyć w żadnej części Indii. Zwierzęta takie jak czerwona panda, himalajski czarny niedźwiedź i góral. Ptaki takie jak White Winged Wood Duck, Bengal Florican, Temmincks Tragopan, Mishmi Wren i Sclater’s Monal itp. Można tu zobaczyć. Stan jest bardzo bogaty we florę i faunę.

bengal-florican_arunachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Rezerwaty dzikiej przyrody:-

 • Dr. D. Ering Memorial Wildlife Sanctuary, Pasighat
 • Rezerwat Dzikiej Przyrody Mehao, Roing
 • Rezerwat dzikiej przyrody Pakhui, Seijosa
 • Rezerwat Przyrody Orlego Gniazda, Seijosa
 • Sanktuarium dzikiej przyrody Itanagar, Naharlagun
 • Rezerwat dzikiej przyrody Kamlang, Miao
 • Rezerwat Dzikiej Przyrody Kane, Wzdłuż

Parki narodowe:

parki-narodowe_arunachal-pradesh-miejsca-turystyczne

 • Park Narodowy Namdhapa (Projekt Tygrys), Miao
 • Sanktuarium Storczyków Sessa, Tip
 • Park Narodowy Mouling, Jengging
 • Rezerwat Biosfery Dihang-Debang, Dolina Dibang

Wskazówki podróżnicze:

Osoby kochające przygodę muszą doświadczyć tych:

Rafting Brahmaputra jest uważana za jedną z najlepszych rzek do raftingu na świecie. Ta rzeka daje niesamowite i ekscytujące, niezapomniane przeżycia z wyprawy raftingowej do północno-wschodniej części Indii. Rzeka Tsang Po płynie we wschodniej części Tybetu, przechodząc przez wielkie Himalaje.

travel-tips_arunachal-pradesh-tourist-places

 • Rafting na rzece Subansari Rzeka Subansari znana jest również jako „Złota Rzeka”. Ta rzeka jest największym dopływem rzeki Brahmaputra.
 • Rafting na rzece Kameng: Ta rzeka była znana jako rzeka Bhareli, zanim została przemianowana na Kameng. Jest to jedna z najtrudniejszych rzek dla raftingu w Indiach.
 • Podróżni powinni spróbować tych autentycznych potraw: Momo jest robione przez nadziewanie mielonej wieprzowiny i cebuli w ciasto, a następnie gotowanie na parze w trójwarstwowym parowarze lub smażenie. Thupka to zupa wypełniona makaronem, mielonym mięsem i warzywami, znana również jako Der Thuk. Zan to podstawowe danie plemion Monpa, Khura to naleśnik, Gyapa Khazi
 • Arunachal Pradesh to najbezpieczniejszy stan w północno-wschodnich Indiach. Mieszkańcy Arunachal Pradesh nie są zbyt religijni. Są bardzo przyjaźni i gotowi do pomocy.