Vizag to jedno z ulubionych miejsc turystycznych Indii. Miejsce to ma do zaoferowania piękne krajobrazy, plaże, a nawet historyczne zabytki i relikty, które przybliżają turystom kulturę i dziedzictwo kraju. Visakhapatnam jest częścią Andhra Pradesh, a rosnąca liczba turystów sprawiła, że ​​rząd utrzymuje miejsca turystyczne jeszcze bardziej niż wcześniej. Oto 10 najlepszych miejsc turystycznych Vizag do wymienionych poniżej.

10 najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Vizag:

1. Kailasagiri:

kailasagiri

Kailasagiri oferuje spektakularny widok na plaże i przyległe wzgórza. Najważniejszą rzeczą, która przyciąga turystów, jest rzeźba Shivy i Parvati, która jest ogromna i ładnie wygląda w bieli. Miejsce rozwija się z muzeum lalek i knajpkami w pobliżu.

2. Plaża Ramakriszna:

ramakrishna-plaża

Plaża Ramakrishna jest jedną z najbardziej zaludnionych plaż turystycznych w visakhapatnam. Ludzie uwielbiają uprawiać sporty wodne i zajęcia na plaży. Ta plaża słynie z obchodów znanych jako Vishakha Utsav obchodzonych tutaj co roku.

3. Jaskinie Borra:

borra-jaskinie vizag znane miejsca

Jaskinie Borra to ważne stanowisko archeologiczne, które znajduje się na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza w Anantgiri niedaleko Vizag. Jest znany ze swoich formacji stalaktytowych i stalagmitowych, a także jest religijny. Miejscowa ludność czci tu Shivalinga, a także ma bożka świętej krowy Kamadenu.

4. Nos delfina:

nos delfina musi odwiedzić miejsca w vizag

Dolphin’s Nose to skalisty cypel o wysokości około 174 metrów. Przypomina nos delfina i dlatego został tak nazwany. Kształt możemy rozpoznać na poniższym obrazku. Panoramiczny widok na miasto z tego miejsca jest piękny, a turyści nie chcieliby przegapić słynnej latarni morskiej w pobliżu.

5. Jaskinie Sankaram:

Sankaram piękne miejsca w visakhapatnam

Obraz stupy, który widzimy poniżej, jest jednym z najważniejszych buddyjskich miejsc w Andhra Pradesh. Jaskinie Sarkaram i stupy znajdują się tu od I wieku naszej ery i zostały poświęcone Panu Buddzie. Od tego czasu odkryto tu monety Satavahana i wczesną ceramikę.

6. Bhavikonda:

bavikonda najlepsze miejsca turystyczne w visakhapatnam

Bhavikonda oznacza “Wzgórza Studni” i jak sama nazwa wskazuje, jest to naprawdę wzgórze, które zgromadziło wodę deszczową w studni. Jest to jedno z najstarszych miejsc w Azji i naprawdę uważane jest za najświętsze miejsce dla buddystów, ponieważ znaleziono tam ruiny ich cywilizacji.

7. Pomnik Wojenny:

zwycięstwo-na-morze-pomnik atrakcje turystyczne w vizag

Pomnik Wojenny, znany również jako „Zwycięstwo na morzu”, został poświęcony odważnym żołnierzom, którzy oddali życie za swój naród i chronili resztę ludu przed niebezpieczeństwem. Znajduje się na lewo od drogi przy plaży i wychodzi na muzeum łodzi podwodnej. Powstał po zwycięstwie wojny Indopaku w 1971 roku. Przechowywane są tu bomby, samolot myśliwski, czołgi itp..

8. Jarada:

yarada-plaża visakhapatnam miejsca do odwiedzenia

Yarada to prywatna plaża utrzymywana przez Agrigold Group. Znajduje się za Nosem Delfina, a stamtąd również roztacza się piękny widok na plażę i miasto Vizag.

9. Plaża Lawson’s Bay:

lawsons-bay-beach piękne miejsca w vizag

Plaża Lawsona to spokojna plaża, która nie jest przez cały czas zbyt zatłoczona. Pary chciałyby spędzić trochę czasu na plaży i cieszyć się zielenią stojącą na czystych, złotych piaskach. Woda w morzu jest początkowo płytka i jest idealna do pływania i surfingu.

Plaża Lawsona to spokojna plaża, która nie jest przez cały czas zbyt zatłoczona. Pary chciałyby spędzić trochę czasu na plaży i cieszyć się zielenią stojącą na czystych, złotych piaskach. Woda w morzu jest początkowo płytka i jest idealna do pływania i surfingu.

10. Świątynia Simhachalam:

świątynia simhachalam miejsca do odwiedzenia w vizag

Świątynia Simhachalam ma swoje znaczenie od starożytnej świątyni Sri Varaha Lakhsminarasimha, założonej w XI wieku. Liczba turystów i wielbicieli gwałtownie rośnie i jest to również druga najbogatsza świątynia kraju po Tirupati. Bóstwo, które jest tutaj czczone, daje święty wygląd w prawdziwej formie, znanej jako „Nijaroopa Darshan”, przez 12 godzin w roku. Przez resztę czasu bożek pokryty jest pastą z drewna sandałowego.

Vizag to jedna z najlepszych atrakcji turystycznych w Indiach. ma wiele pięknych plaż i pagórkowatych regionów. Czy lubisz te turystyczne miejsca? proszę podziel się swoją opinią.