Chiny to bardzo piękny kraj, z wieloma atrakcjami turystycznymi do odwiedzenia. Od pałaców cesarskich po majestatyczne miasta, delikatne, ale odważne dziedzictwo przeszłości, zwyczaje ludowe i bardzo kolorowy krajobraz, w którym można się zanurzyć. Szczerze mówiąc, jedna wizyta w tym pięknym starożytnym kraju nie wystarczyłaby, ponieważ jest ich tak wiele atrakcje do odwiedzenia.

Trzy główne miasta w Chinach to:

a. Pekin

b. Szanghaj

C. Xian

chiny-turystyczne-miejsc

Niektóre z głównych atrakcji, o których studiowaliśmy, oglądanych w telewizji lub Internecie, a nawet o których dowiedzieliśmy się z różnych źródeł i które trzeba odwiedzić, to;

a. Wielki Mur

b. Zakazane Miasto

C. Letni Pałac

D. Świątynia Nieba

mi. Hutongi w Pekinie

F. Szanghaj

g. Bund na rzece Huangpu

h. Żółta Rzeka

i. Wojownicy z terakoty

J. Konie cesarza Qin Shihuang

k. Słynny Jedwabny Szlak

l. Rzeka Jangcy

m. Rejs po Jangcy

n. Rzeka Li w Guilin

o. Jezioro Zachodnie w Hangzhou

P. Wyżyna Tybetańska

Q. Święty Pałac Potala

r. Mount Everest

s. Jezioro Namtso

T. Basen Syczuański

ty. Dolina Jiuzhaigou

v. Góra Huangshan- Światowe Dziedzictwo Kulturowe i Naturalne UNESCO w 1990 r.

Widzisz więc, JEDNA podróż to za mało. Niemniej jednak wybraliśmy najlepsze z dziesięciu turystycznych gorących miejsc dla głodnego podróżnika, więc czytaj dalej i ciesz się!!

Słynne chińskie miejsca turystyczne do odwiedzenia:

Panoramę Pudong:

pudong-skyline_china-tourist-places

Piękna dzielnica położona w Szanghaju, nad rzeką Huangpu (wschód), która jest obecnie jednym z najważniejszych miejsc handlu i handlu w Chinach. Dlaczego to miejsce jest tak ważne jako ośrodek turystyczny? Zejdź na dół lub zrób zdjęcie lotnicze tego miejsca, a zostaniesz otoczony przez jedyne w swoim rodzaju drapacze chmur. Należy pamiętać, że obszar ten był kiedyś terenem uprawnym. Zaledwie dwie dekady temu, kiedy rolnicy uprawiali tu ziemię dla utrzymania, dziś w tym samym regionie znajduje się słynny symbol, Wieża Orientalnej Perły. Poza tym w Pudong znajduje się cenione Shanghai World Financial Center i słynny budynek Jin Mao Building, nie zapominajmy, że obszar ten jest również oblegany przez turystów odwiedzających Shanghai Tower (w budowie)

Jaskinie Mogao:

Mogao-caves_china-tourist-places

Kiedy wejdziesz do 15,5 mil jaskiń Mogao, które znajdują się w Dunhuang (południowy wschód), przygotuj się na zanurzenie się w splendoru. Większość nazywa ten region oazą, która znajduje się na skrzyżowaniu dróg (Jedwabny Szlak). Miłośnicy starożytnej tradycji buddyjskiej pokochaliby to miejsce, ponieważ ma najlepsze i najwspanialsze rzeźby Buddy. Mówi się, że w 366 r., kiedy przechowywano tu sztukę i pisma święte, zbudowano wtedy świątynie. Oprócz tego w regionie znajdują się dwie słynne groty, Longmen i Yungang.

Wielki Budda z Leshan:

leshan-giant-buddha_china-miejsca-turystyczne

Leshan jest domem dla gigantycznego Buddy, posągu wyrzeźbionego na klifie Syczuanu w zachodnich Chinach. Historycy twierdzą, że rzeźbienie rozpoczęło się, gdy dynastia Tang była u władzy, około 713 rne, a dopiero pod koniec 803 r., gdy rzeźbienie zostało ukończone w całości. Olbrzymi Budda ma około 233 stóp wysokości i ma odpoczywające ręce, które mają 11 stóp długości!!

Góra Huang:

mount-huang_china-tourist-places

Góra Huang znajduje się na wschodnim paśmie Chin i znana jest również jako słynna Żółta Góra. Zapierające dech w piersiach widoki witają podróżnika, a flora i fauna koją oczy. długa linia sosen i granitowych szczytów, chmury unoszące się nad i przenikliwe natury, to właśnie przynosi ci Żółta Góra. Historycy twierdzą, że w starożytności na tej górze znajdowało się około 60 000 kamiennych stopni. W dzisiejszych czasach można jeździć kolejkami linowymi z jednej bazy lub szczytu na drugą.

Rejs po rzece Li:

li-river-cruise_china-turist-places

Nie zapomnij cieszyć się słynnym rejsem po rzece Li, który biegnie z Guilin do Yangshuo. To powinno być najważniejszą rzeczą do zrobienia, zwłaszcza jeśli jesteś w pobliżu znanej północno-wschodniej prowincji Guangxi. To, co można napotkać podczas tej podróży, to wzgórza i klify, wioski rolnicze i kropkowane jaskinie po drodze, a także mnóstwo gajów bambusowych. Sceneria zapiera dech w piersiach, dzięki czemu zapomnisz o zgiełku miejskiego życia

Armia Terakotowa:

terakota-armia_china-miejsca-turystyczne

Armie Qin Shi Huanga przyzywają twoją obecność i proszą o oddanie szacunku także pierwszemu królowi Chin. Armia Terakotowa jest jedną z obowiązkowych wizyt i bardzo popularną atrakcją w całym kraju, znajdującą się w Xian. Mówią, że gorący punkt składa się z trzech dołów, w których znajduje się około 8000 żołnierzy. Jest nawet 130 rydwanów i 150 koni kawalerii, wszystkie wykonane z terakoty, z których większość do dziś jest głęboko zakopana w dołach.

Port Wiktorii:

victoria-harbour_china-tourist-places

Udaj się do Hongkongu i odwiedź słynny Port Wiktorii, znany również jako jeden z najlepszych portów kontenerowych na świecie. Z portu znajdziesz długą linię drapaczy chmur wraz z majestatycznym widokiem na linię brzegową Tsim Sha Tsui. Jedno z najbardziej ruchliwych miejsc lub portów, w którym znajdują się łodzie motorowe, promy i dżonki na całym wybrzeżu.

Zakazane Miasto:

zakazane-miasto_chińskie-miejsca-turystyczne

Czy możemy zapomnieć o wzmiance o tajemniczym Zakazanym Mieście? Cóż, nie, nie możemy, a skoro jesteśmy w Pekinie, dlaczego nie podróżować wzdłuż i wszerz tego starożytnego miasta. Zakazane Miasto powstało w latach 1406-1420, a pałac będący ogromnym kompleksem liczy dziś około 980 budynków. Istnieje około 8707 pokoi, fosa o głębokości 20 stóp i mur o wysokości 33 stóp, dzięki czemu miasto jest chronione ze wszystkich stron i na zewnątrz.

Pałac Potala:

potala-palace_china-tourist-places

Ponad 130 metrów od słynnej Doliny Lhasy, Pałac Potala znajduje się i jest przyjemnym miejscem. Wiadomo, że jest to starożytny wyczyn architektoniczny w całym regionie, a teraz jest słynnym gorącym miejscem torusów. Było to również miejsce pobytu Jego Świątobliwości Dalajlamy, zanim udał się do Indii po inwazji na Tybet przez Chińczyków w roku 159.

Wielki Mur Chiński:

wielka-ściana-chińska_chińska-miejsca-turystyczne

Uczyliśmy się i czytaliśmy, oglądaliśmy w telewizji i szukaliśmy w Internecie, ale teraz musimy odwiedzić słynny „Wielki Mur Chiński”. Już od V wieku mur był budowany i przebudowywany i aż do XVI wieku znany był jako obrońca północnych granic imperium. Historycy przypisują dynastii Ming wiele murów, które zbudowała, i mówi się, że wielki mur można zobaczyć również z kosmosu.

Oto wszystko, co mieliśmy do powiedzenia o najlepszych miejscach turystycznych w Chinach. Daj nam znać o swoich ulubionych, a ponieważ lato jest tutaj, dlaczego nie zaplanować podróży??