Miasto Jodhpur znajduje się w Radżastanie i leży u podnóża wzgórza pełnego piasku, przez co miasto wygląda jak oaza. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych Radżastanu i co roku przyjeżdża tu wielu turystów z całego kraju. Chwalebna historia Radźputów jest przedstawiana przez różne forty, pomniki, świątynie, pałace w Jodhpur.

Piękne miejsca turystyczne do odwiedzenia w Jodhpur:

Czy chcesz odwiedzić piękne miejsca w Indiach, a następnie wybierz Jodhpur z Radżastanu, ma wspaniałe i historyczne miejsca do odwiedzenia. Poniżej podajemy listę 14 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Jodhpur.

1. Fort Mehrangarh:

Mehrangarh Fort miejsca do odwiedzenia w Jodhpur

Mehrangarh Fort jest wspaniałym fortem w Jodhpur i znajduje się na wzgórzu o wysokości 150 metrów. Rao Jodha, wódz klanu Rathore, zbudował go w 1459 roku. Wewnątrz fortu znajduje się wiele atrakcji, ponieważ składa się z kilku pałaców, galerii, świątyń, a najbardziej znane jest muzeum Mehrangarh. Muzeum daje oryginalny charakter królewskiego ludu; ma świetną kolekcję ówczesnych palankinów.

2. Jezioro Balsamand:

Miejsca turystyczne nad jeziorem Balsamand Jodhpur

Jezioro Balsamand jest popularnym miejscem piknikowym wśród mieszkańców Jodhpur. Miejsce to otacza wiele wzgórz, a jezioro zostało sztucznie zbudowane w 1159 roku. Pałac Balsamand znajduje się tuż nad jeziorem i daje artystyczny widok na jezioro. Wokół jeziora znajdują się bujne, zielone ogrody i posadzono mnóstwo drzew.

3. Świątynia Siddhanth Shiv Jodhpur:

Świątynia Siddhanth Shiv Jodhpur

Świątynia Siddhanth Shiv w Jodhpur leży pomiędzy wzgórzami Takhat Sagar. Miejsce to było jałowe wiele lat temu, az powodu izolacji zaczął tu przebywać mędrzec Veetragi Narain Swami. Mędrzec był bardzo czczony przez ludzi w pobliżu i połączył się z fizycznie sprawnym mężczyzną zwanym Nepalską Babą. Ma cztery palce w dłoniach i stopach, a sam zbudował świątynię przez cięcie kamienia. To jedno z najpiękniejszych miejsc turystycznych w Jodhpur.

4. Umaid Bhawan:

Znane miejsca Umaid Bhawan Jodhpur

Pałac Umaid Bhavan w Jodhpur został zbudowany przez Maharadża Umaida Singha. Zlecił budowę pałacu znanemu architektowi z czasów edwardiańskich, który w rzeczywistości został zbudowany dla dobra ludzi. Powodem było zapewnienie zatrudnienia ludziom, którzy od dłuższego czasu zmagali się z suszą i głodem. Bhavan został przekształcony w zabytkowy hotel w 1977 roku. Obecnie mieści się w nim pałac, hotel, muzeum i rezydencja królewska. Umaid Bhavan jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Jodhpur.

5. Jaswant Thada:

Jaswant Thada najlepsze miejsca do odwiedzenia w Jodhpu

Jaswant Thada leży na lewo od kompleksu fortu Mehrangarh. Pomnik został zbudowany z białego marmuru, aby przywołać wspomnienia Maharajy Jaswanta Singha. W tym miejscu wystawione są rzadkie portrety zasad Jodhpur. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Jodhpur.

6. Świątynia Kunj Bihari:

Historyczne miejsca świątyni Kunj Bihari w Jodhpu

Świątynia Kunj Bihari słynie ze swojej architektury, szczególnie szczytu świątyni i wejścia, które zostały wykonane bardzo pięknie. Wielbiciele Pana Kryszny muszą odwiedzić tę świątynię. Wejście ma posąg Meery Bai, wielbiciela Pana Kryszny, po jego prawej stronie znajduje się posąg świętego Namdeo, po lewej posąg Hanumanji. To zabytkowe miejsca turystyczne Jodhpur do odwiedzenia.

7. Świątynia Rasik Bihari:

Świątynia Rasika Bihari

Świątynia Rasik Bihari poświęcona Rasik Bihari, Panu Krysznie i Bogini Radha. Zapewnia fascynujący widok, z salami konferencyjnymi i filarami zbudowanymi z czerwonego piaskowca. Konserwacja jest wykonywana przez Archeological Survey of India.

8. Ogród Umeda:

Atrakcje turystyczne Umed Garden Jodhpur

Umed Garden to popularny ogród w Jodhpur i zajmuje powierzchnię 82 akrów. Została założona przez Maharaja Umeda Singha i została nazwana jego imieniem. Wokół niej znajduje się 5 oddzielnych bramek, przez które turyści mogą wejść ze wszystkich stron. Są tam zielone trawniki z kolorowymi kwiatami, muzeum, fontanny, biblioteka i małe zoo.

9. Mandir Udai:

Udai Mandir musi odwiedzić miejsca w Jodhpu

Świątynia została pięknie wyrzeźbiona i słynie z architektury. Główna świątynia stoi w górnej części bramy świątyni i jest podtrzymywana przez 102 filary. Wewnątrz świątyni znajdują się obrazy przedstawiające asany jogi. jest to jedno z najstarszych świątyń w Jodhpur.

10. Parki linowe i parki linowe:

Parki linowe i parki linowe

To jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Jodhpur. Można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc w Jodhpur na spotkania i zabawę. Można przyjechać z rodziną i świetnie się tu bawić. W tym miejscu jest dużo miejsca na zajęcia i można powiedzieć, że jest idealne dla dorosłych dzieciaków i nastolatków. Nie można się nudzić, kiedy odwiedzają to miejsce. Z nazwy można się po prostu domyślić, że to miejsce jest pełne przygód, a tyrolkę można uznać za jedną z największych atrakcji tego miejsca. Jeśli kiedykolwiek przyjedziesz do Jodhpur, zdecydowanie powinieneś odwiedzić to miejsce.

11. Wieża zegarowa:

Wieża zegarowa piękne miejsca w Jodhpu

W Jodhpur jest wiele pięknych atrakcji, a jedną z nich jest niesławna wieża zegarowa. Wieża zegarowa jest jednym z najwspanialszych miejsc w tym miejscu, a ludzie z całego kraju przyjeżdżają do tego miejsca z zainteresowania. To nie jest zwykła wieża zegarowa. Ma ogromne znaczenie historyczne i przydaje się, ponieważ jest dość wysoki i można go zobaczyć z dużej odległości. W ten sposób służy również jako czasomierz. Architektura tej konkretnej wieży jest całkowicie przyciągająca wzrok i można łatwo zakochać się w energicznej atmosferze wszystkich zagranicznych turystów i indyjskich gości z sąsiednich stanów. To jest coś, co powinieneś zobaczyć, odwiedzając Jodhpur. Wieża zegarowa znajduje się na terenie rynku.

12. Ogrody Mandore:

Ogrody Mandore

Według osób, które odwiedziły to miejsce, można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Jodhpur. Zawiera piękne kwiaty i jest naprawdę zadbana i dobrze zorganizowana. Turyści będą się tu świetnie bawić. Jest tak pociągający, że można powiedzieć, że jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Jodhpur. Do tego miejsca przyjeżdżają również ludzie z sąsiednich stanów. W pobliżu tego ogrodu znajduje się wiele atrakcji i restauracji?.

13. Umaid Heritage Art School:

Umaid Heritage Art School

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, to jest to jedno z najlepszych miejsc dla Ciebie w Jodhpur. Nie można po prostu oprzeć się niesamowitemu środowisku artystycznemu tego niesamowitego miejsca. Jest wypełniony małymi galeriami sztuki i jest bardzo zadbany. Miejsce wypełnione jest pięknymi obrazami, od których nie można oderwać wzroku. Według osób, które były, jest to miejsce, które trzeba odwiedzić, a ci, którzy wybierają się do Jodhpur, zdecydowanie powinni odwiedzić to miejsce.

14. Świątynia Sachiya Mata:

Świątynia Sachiya Mata

Wśród wielu hinduskich pielgrzymów w Jodhpur ten ma szczególne znaczenie. Na podstawie opinii odwiedzających świątynia ta jest niezwykle piękna. Patrząc na zdjęcie tej świątyni można zorientować się, jak piękna jest architektura świątyni. Obraz mówi sam za siebie i prawie przekona każdego do odwiedzenia tej świątyni. Warto odwiedzić świątynię, a piękny widok tej świątyni na zdjęciu uzasadnia to stwierdzenie. To najlepsze miejsca turystyczne Jodhpur.

W Dźodhpurze są jedne z najlepszych miejsc do odwiedzenia. Jeśli kiedykolwiek przyjedziesz do tego miejsca, nie zapomnij odwiedzić tych miejsc. W tym miejscu bez trudu można znaleźć wiele obiektów rekreacyjnych i niesamowitych możliwości.