Kodaikanal to popularna stacja górska w Tamil Nadu, która zachwyca turystów malowniczymi widokami. Miasto położone jest pośrodku Pali Hills. Kwitnie tu rzadki kwiat o nazwie Kurinji Flower, który też raz na 12 lat. Miejsce jest błogosławione wzgórzami, wodospadami, jeziorami, sadami owocowymi, ogrodami kwiatowymi itp..

Najlepsze miejsca turystyczne do odwiedzenia w Kodaikanal:

Chcesz zaplanować wycieczkę turystyczną z rodziną czy samotnie? Oto najlepsze miejsce turystyczne w Tamil Nadu w Indiach, które daje wspaniały czas, czyli Kodaikanal. Poniżej podaliśmy listę 14 najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Kodaikanal, które pomogłyby w osiągnięciu maksymalnej radości.

1. Muzeum Shenbaganur:

Muzeum Shenbaganur Kodaikanal miejsca turystyczne

Jest to jedno ze słynnych muzeów Tamil Nadu, które przedstawiają bardzo rzadkie elementy architektury południa. Muzeum powstało z inicjatywy Kolegium Najświętszego Serca w Kodaikanal. Opiekunowie utrzymali tu piękny ogród z wieloma gatunkami ptaków i kwiatów. To muzeum jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych miejsc do zwiedzania w Kodaikanal.

2. Jezioro Berijam:

Miejsca do odwiedzenia nad jeziorem Berijam w Kodaikanal

Jezioro Berijam otoczone jest lasem Upper Palani Shola, który jest pełen pięknej flory i fauny. Istnieje kilka znanych roślin, takich jak Digitalis, Pyrethrum, Dioscorea itp. Rząd podjął się utrzymania jeziora i pobliskiego obszaru, aby mogły kontrolować zanieczyszczenia, a także uczynić je popularnym miejscem turystycznym. Nie przegap tego, jednego ze wspaniałych i niesamowitych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Kodaikanal.

3. Jaskinia Guny:

Atrakcje turystyczne w jaskini Guna Kodaikanal

Jaskinia Guna znana również jako Diabelska Kuchnia. Nazwano go tak ze względu na ukryty wąwóz, a także głęboki spadek, który wygląda jak rynna i jest podatny na wypadki. Aby uniknąć nieszczęścia, należy tam zabrać miejscowych i znajomych ludzi. Jaskinie Guna są jednym z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Kodaikanal.

4. Wodospady Srebrnej Kaskady:

Silver Cascade Falls – najlepsze miejsca do odwiedzenia w Kodaikanal

Istnieją dwa piękne wodospady, około 8 km od Kodaikanal, na Ghat Road. Silver Cascade spada około 180 stóp i wydaje głośny dźwięk, gdy spada i przerywa ciszę tego miejsca. Dość często widuje się tu rodzinne pikniki i spędzające tu czas pary.

5. Świątynia Kurinji Andavar:

Znane miejsca w świątyni Kurinji Andavar w Kodaikanal

Ludzie religijni mogą chcieć odwiedzić Świątynię Kurinji Andavar poświęconą Lordowi Muruganowi. W języku tamilskim słowo Kurinji oznacza „teren pagórkowaty”, a andavar oznacza Boga. Z tej świątyni ludzie mogą również zobaczyć północne równiny i wzgórza Palani.

6. Park Bryanta:

Bryant Park kodaikanal piękne miejsca

Bryant Park został nazwany na cześć brytyjskiego oficera Glenna Bryanta. Co roku odbywają się tam coroczne pokazy kwiatów i warzyw, co jest głównym powodem przylatujących tu turystów po całym kraju, a także obcokrajowców. W parku znajduje się szklany dom z ogromną kolekcją kwiatów i roślin. W szklarni co roku w maju odbywają się pokazy ogrodnicze. Ten park jest jednym z kolejnych pięknych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Kodaikanal.

7. Obserwatorium słoneczne Kodaikanal:

Obserwatorium słoneczne Kodaikanal musi odwiedzić miejsca w Kodaikanal

Obserwatorium słoneczne Kodaikanal zostało założone w 1899 roku i jest częścią Indyjskiego Instytutu Astrofizyki. Wcześniej było znane jako Obserwatorium Fizyki Słońca. Istnieje Muzeum Astronomii, które wyświetla różne zdjęcia Słońca, które zostały zrobione z widma i biblioteki Fraunhofera. Obserwatorium słoneczne Kodaikanal jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Kodaikanal.

8. Spacer kucharza:

Coaker’s Walk kodaikanal musi odwiedzać miejsca

Spacer Coakera to jedno miejsce, do którego przychodzą i ćwiczą wszyscy poranni spacerowicze. Znajduje się nieco z dala od jeziora miejskiego i oferuje malowniczy widok na równiny i doliny. Porucznik Coaker przygotował mapę Kodaikanal, a miejsce zostało nazwane jego imieniem. Najlepszy czas na wizytę w tym miejscu to przed 2.30 lub późnym popołudniem?

9. Jezioro Kodaikanal:

Jezioro Kodaikanal

Jezioro Kodaikanal to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Jezioro to jest sztucznie ukształtowane w kształcie gwiazdy i zajmuje powierzchnię około 60 akrów z otaczającą zielenią. To przyjemne miejsce dla wszystkich, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu i w wodzie. Jest klub łodzi, który oferuje pedałowanie, wioślarstwo itp. Rowery i konie są również dostępne do poruszania się po jeziorze.

10. Skały filarowe:

Istnieją trzy granitowe głazy, które stoją pionowo, wszystkie przylegające do siebie i nazywane są skałami filarowymi. Miejsce to stało się obecnie znanym miejscem turystycznym i zabawia wielu odwiedzających. Skały mierzą około 400 stóp nad ziemią.

Skały filarowe

Skały filarowe to kolejne niesamowite miejsce w Kodaikanal. Można powiedzieć, że Kodaikanal jest dość niesamowity, a jednym z głównych punktów lub powodów tego są skały Pillar. Skały filarowe są popularnym miejscem zwiedzania i można uznać, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Kodaikanal.

11. Niedźwiedź Shola Falls:

Niedźwiedź Shola Falls kodaikanal ważne miejsca

Wodospad Bear Shola został tak nazwany, ponieważ niedźwiedzie przyjeżdżały tu i piły wodę. Jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Kodaikanal i jest odwiedzane przez ludzi prawie codziennie ze względu na piękne i malownicze krajobrazy. Można powiedzieć, że jest całkowicie rozgrzewający, a dźwięk wodospadów sprawia, że ​​wygląda jeszcze bardziej ponętnie. Okolica jest wypełniona zielenią, a gęsta zielona plantacja jest jednym z głównych powodów ogromnej liczby odwiedzających to miejsce każdego roku. To jest tak piękne, że miejscowi mieszkańcy Tamil Nadu nazywają to atrakcją, którą trzeba zobaczyć?.

Przede wszystkim miejsce to nie było obiektem turystycznym. Później został opracowany, mając na uwadze, że będzie to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w stanie. Wodospad Bear Shola to niesamowite miejsce i na pewno je pokochasz.

12. Wzgórza Palni:

Wzgórza Palni

Te wzgórza znajdują się na wzniesieniu i można je zobaczyć z dość odległej lokalizacji. Ta górska szał jest naprawdę piękna i ludzie ją pokochają. Można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych rzeczy do zobaczenia w Tamil Nadu. Zasadniczo nie jest to rozszerzenie Ghatu Zachodniego. Są one jakby położone równolegle do wybrzeża Indii (wybrzeże zachodnie). To jedno z tych miejsc, do których można przyjść i po prostu odpocząć. Możliwości zabawy w tym miejscu są nieograniczone i można po prostu zatracić się w pięknej atmosferze tego miejsca. Znajduje się na wzniesieniu o wysokości 2500 m.

13. Widok na Zieloną Dolinę:

Widok na Zieloną Dolinę

W Kodaikanal jest wiele takich dolin, a jedną z nich jest Zielona Dolina. To miejsce oferuje jedne z najlepszych widoków na okoliczne ziemie i można je zdobyć w idealnym miejscu na relaks i relaks. Widok na zieloną dolinę jest dość popularny ze względu na liczbę przybywających tu osób. To smutne, ale prawdziwe, że liczba gości, którzy przyjeżdżają do tego miejsca, jest większa niż liczba lokalnych mieszkańców, którzy tu przyjeżdżają. Jest zatłoczony przez obcokrajowców prawie przez cały rok i jest prawdopodobnie jednym z najlepszych miejsc, w których można wybrać się z rodziną i miło spędzić czas. Oczywiście istnieją opcje rekreacji i świetnie nadają się również do zwiedzania. Piękno tego miejsca sprawia, że ​​jest to jedno z najlepszych miejsc do zwiedzania Kodaikanal.

14. Klub golfowy Kodaikanal:

Klub golfowy Kodaikanal

Tutaj mamy jeden z najbardziej zdyscyplinowanych i arystokratycznych obszarów w Kodaikanal. Klub golfa wiejskiego jest dość popularny wśród miejscowej ludności, a ludzie z innych stanów, miast i krajów przyjeżdżają tutaj, aby być świadkiem pięknego stroju tego miejsca. Ten prywatny klub członkowski ogranicza wjazd osobom postronnym, ale jeśli jesteś turystą, zawsze możesz tu przyjechać ze specjalnym pozwoleniem i wejść do niego (odwiedzający nie będą mogli brać udziału w zawodach golfowych). Z centrum miasta jest to tylko około 6-8 km i istnieje wiele możliwości dojazdu. Jeśli przyjedziesz do Kodaikanal, będzie to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kodaikanal.

Oto niektóre z najlepszych miejsc turystycznych w Kodaikanal. Ilekroć odwiedzasz Kodaikanal, nie zapomnij odwiedzić tych miejsc, ponieważ w tym miejscu są jedne z najlepszych miejsc docelowych. Ktoś nie chciałby opuścić Kodaikanal, gdy odwiedził te miejsca.