Miejsca turystyczne w Grecji

Z ponad sześćdziesięcioma wyspami, zabytkami, które zachowały się od wieków, pięknymi plażami, pasmami górskimi, zwiedzaniem Grecji, to jedno z najlepszych doświadczeń, którymi można się podarować. Grecja to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych. W całej Grecji znajduje się wiele szczątków starożytnych cywilizacji, co daje nam wiedzę o tym, jak wyglądało życie przedtem.

Popularne greckie miejsca turystyczne do odwiedzenia:

1. Ateny:

greckie miejsca turystyczne

Ateny to stolica Grecji, a także ważne miejsce dla wydziałów administracyjnych. To miasto jest jednym z najstarszych na świecie i wiadomo, że ma ponad 3000 lat. Miasto ma duży wkład w kulturę Zachodu, również od dawnych czasów. Ma ona znaczenie nie tylko administracyjne we wszystkich sprawach finansowych i sądowych, ale ma również znaczenie religijne. Ateny są znane jako miejsce narodzin wielu filozofów, takich jak Sokrates, Perykles i Sofokles.

2. Santoryn:

santorini_greece-tourist-places

Santorini to wyspa wulkaniczna, która należy do grupy greckich wysp Cyklad. Jest dobrze znany ze względu na niesamowicie malownicze, hipnotyzujące piękno zachodów słońca i bielone domy, które są ustawione jeden po drugim. Fira, stolica Santorini, pokazuje wyjątkowe połączenie architektury weneckiej i cykladzkiej.

3. Korfu:

korfu_greece-tourist-places

Korfu, leżące u wybrzeży Albanii i greckiego obszaru Epiru, jest jedną z najważniejszych wysp Morza Jońskiego. Upiększone na zielono wzgórze ma długość od 2 do 20 km. Wzgórza mają wysokość od 906 metrów do 973 stóp. Ma łagodny klimat z kolorowymi kwiatami, a to wszystko sprawia, że ​​Korfu jest bardzo spokojnym i przyjemnym miejscem wypoczynku.

4. Plaża Myrtos:

myrtos-beach_greece-tourist-places

Plaża Myrtos znajduje się w północno-zachodniej części Kefalonii. Znane są z magicznych kolorów wody i przyciągają tysiące turystów. Turkusowe kolory morza kontrastują z jasną bielą gładkich marmurowych kamyków plaży, zapewniając wszystkim odwiedzającym niesamowity czas. Strome góry i wysokie klify za plażą Myrtos tylko dodają jej piękna?.

5. Epidauros:

epidaurus_greece-tourist-places

Epidauros to starożytny teatr w Grecji, który zapewnia jedną z najlepszych uczt dla oka, szczególnie dla osób zainteresowanych sztuką. Miejsce to może pomieścić 15 000 widzów, ale nadal jest dobrze utrzymane. Teatr ten ma 2000 lat i jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. Daje to niesamowity wgląd w życie starożytnej Grecji.

6. Mistry:

mystras_greece-tourist-places

Mystras to średniowieczne miasto z pięknymi kościołami, pałacami, domami i ulicami. Ale to, co sprawia, że ​​ludzie są gaga, to niesamowite zamki ze szczytami i klasztory z freskami. To miasto zostało opuszczone w XVIII wieku i jest to jeden z głównych powodów, dla których odwiedzający wkraczają, mają wrażenie, że cofnęli czas i wrócili do dawnych lat.

7. Góra Athos:

Góra Athos_Miejsca turystyczne w Grecji

Góra Athos to góra na półwyspie w Grecji. Najbardziej wysunięta na wschód część półwyspu jest domem dla ponad 1400 mnichów i 20 klasztorów prawosławnych. Jest to państwo autonomiczne, ale podlega greckiej suwerenności. To miejsce ma pewne surowe zasady i przepisy; jedną z takich zasad jest to, że tylko mężczyźni mogą tu wejść.

8. Wąwóz Samaria:

Wąwóz Samaria_Miejsca turystyczne w Grecji

Wąwóz Samaria to długi kanion położony na południowo-zachodniej Krecie. Ma około 16 km długości. Turyści mogą chodzić po całym wąwozie, a miliony turystów przyjeżdżają i odwiedzają to miejsce każdego roku. Spacer potrwa co najmniej od 4 do 7 godzin, a przewodnicy poprowadzą Cię przez lasy pradawnych cyprysów i sosen. Następnie przecina się między pionowymi klifami przez góry, aby wyłonić się w Agia Roumeli nad Morzem Libijskim.

9. Mykeny:

mycenae_greece-tourist-places

Mykeny znajdowały się w centrum mykeńskim. Tu należeli Agamemnon i Achilles et at. Jest to ważne stanowisko archeologiczne i jest dobrze zachowane. Kiedyś było to jedno z ważnych miast, a teraz służy jako ważny cel turystyczny, w którym ludzie odkrywają wiele rzeczy, takich jak Brama Lwa, mury obronne, Pałac Tarasowy, Grobowiec Agamemnona itp..

10. Delfy:

delphi_greece-tourist-places

Stanowisko archeologiczne Delphi jest popularne ze względu na ruiny, w tym Świątynię Apolla i Skarb Ateńczyków. To było kiedyś uważane za środek Ziemi. Trzeba by poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć to miejsce właściwie?.

11. Partenon i Akropol:

partenon-i-akropol_grecja-miejsc-turystycznych

Partenon, położony na Akropolu, jest znany jako jedna z najlepszych świątyń, która zdecydowanie znajduje się na liście „must visit” każdego turysty. To miejsce architektoniczne zaczęło powstawać w 447 pne i zastąpił inne świątynie Persji. Partenon przez długi czas służył jako świątynia, twierdza, kościół i meczet.

12. Świątynia Hefajstosa:

świątynia-hefajstosa_grecja-miejsc-turystycznych

Świątynia Hefajstosa jest jedną z najlepszych świątyń greckich, jakie wciąż istnieją. Często znajduje się w cieniu Partenonu na Akropolu, ale jest rzeczywiście lepiej utrzymany i mniej zatłoczony, co dałoby ci cichy i spokojny tryb odczuwania otoczenia.

13. Mykonos:

mykonos_greece-tourist-places

Mykonos to kosmopolityczne miejsce, które jest jedną z najlepszych wysp w Grecji, na które można się wybrać. Miasto jest niesamowite z domami w labiryncie małych uliczek. Domy są w większości umyte na biało. Piaszczyste plaże i atrakcyjne życie nocne sprawiają, że ludzie chcą tu przyjeżdżać jeszcze bardziej.

14. Meteory:

meteora_greece-tourist-places

Meteora ma jedną z największych atrakcji Grecji, na którą składają się średniowieczne klasztory. Tam wieże zbudowane są z wysokich skał, które wydają się zwisać ponad setki stóp nad ziemią. Został zbudowany, aby odeprzeć siły tureckie, które podbiły Grecję w XIV-XV wieku. Ten zapierający dech w piersiach widok na klasztory musi być wizytą, ponieważ będzie to wspomnienie do wiecznego chrztu.

15. Knossos:

knossos_greece-tourist-places

Knossos jest centrum starej cywilizacji minojskiej. To miejsce ma słynny pałac i było domem króla Minosa. Łatwiej byłoby przejrzeć przewodniki, aby poznać najlepsze miejsca do odwiedzenia w tej okolicy.