Pondicherry jest ulubionym miejscem wszystkich turystów i podróżników. Ponieważ był rządzony przez Francuzów przez około trzysta lat, z pewnością odnajdziecie tu panujące tu wpływy. Ma jedne z najlepszych architektur, galerii, jezior, stawów i ogrodów, jakie kiedykolwiek widziałeś. Malownicze krajobrazy, bujna zieleń i woda gazowana to tylko niektóre z jej specjalności. Jeśli planujesz podróż do południowych Indii, koniecznie przyjedź do Pondicherry. Twoje wakacje tutaj będą cudowne. Jeśli szukasz przewodnika, podajemy kilka sugestii.

Piękne miejsca turystyczne do odwiedzenia Pondicherry:

Puducherry to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych dla turystów. W tym artykule przygotowaliśmy listę 15 wspaniałych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Pondicherry na potrzeby planowania wycieczki.

1. Francuski Fort Louis:

Miejsca turystyczne do odwiedzenia w Pondicherry

Francuski Fort Louis of Pondicherry jest ważnym zabytkiem i główną atrakcją turystyczną. Był to jeden z najwcześniejszych zakładów dokonanych przez Francuzów, gdy po raz pierwszy osiedlili się w Indiach. Posiada ogromne podziemne komory, w których przechowywano amunicję, broń i broń. Został zbudowany w 1709 roku i trzeba go raz odwiedzić.

2. Aayi Mandapam:

aayi-mandapam_pondicherry-tourist-places

Aayi Mandapam to wspaniały park rządowy położony bardzo blisko Pondicherry. Został zbudowany w XVI wieku i jest dziś wielką atrakcją. Został zbudowany w stylu architektury grecko-rzymskiej i ma duże znaczenie historyczne.

3. Jeziora i ogrody:

jeziora-i-ogrody_podicherry-miejsca-turystyczne

Pondicherry jest najbardziej znane z najwspanialszych miejsc, takich jak jeziora i ogrody. Aby wymienić niektóre, możemy pomyśleć o Ogrodzie Botanicznym, Parku Bharathi, Rozlewisku Chunnambar i Keezhoor. Te zalewowe jeziora to jedne z najpiękniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek zobaczysz w Pondicherry. Są popularnymi miejscami piknikowymi i codziennie odwiedzają ich całkiem sporo.

4. Aśram Aurobindo:

aurobindo-ashram_pondicherry-turist-places

Aurobindo Ashram został założony przez Sir Aurobindo Ghosha, który spędził wiele lat w Pondicherry. Odwiedzany jest co roku przez tysiące wielbicieli i jest dziś dobrze znaną atrakcją turystyczną. Jest to słynne centrum pielgrzymkowe, a także miejsce, w którym znajdziesz spokój i relaks.

5. XIX-wieczna latarnia morska:

XIX-wieczna-latarnia-miejsca-turystyczne-stawicherry

Latarnia morska z XIX wieku znajduje się na Czerwonych Wzgórzach w Gorimedu niedaleko Pondicherry. Miejsce to oddalone jest o pięć kilometrów od zachodniej części miasta i było często odwiedzane przez wielu turystów. Jest to główna atrakcja Pondicherry i trzeba ją raz odwiedzić.

6. Stanowisko archeologiczne Ariyakuppam:

arikmedu_pondicherry-tourist-places

Stanowisko archeologiczne Ariyakuppam jest rajem dla wszystkich turystów i podróżników. Tutaj znaleziono wiele ważnych i starożytnych rzymskich artefaktów, w tym kieliszki do wina i słoiki z sosami. Po dokładnych wykopaliskach odkryto również kilka kawałków ceramiki indyjskiej i śródziemnomorskiej. To jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Pondicherry.

7. Pomnik Wojny Francuskiej:

french-war-memorial_pondicherry-tourist-places

Francuski pomnik wojenny to wspaniały obiekt położony w Pondicherry. Jest to ukłon w stronę wszystkich dzielnych żołnierzy, którzy nieustraszenie walczyli na polu bitwy i oddali swoje życie za ojczyznę. Stanowi silne odzwierciedlenie kultury francuskiej i z daleka wygląda bardzo majestatycznie i wspaniale.

8. Park Rządowy:

Government-park_pondicherry-tourist-places

Park Rządowy Pondicherry to typowy zielony ogród znajdujący się na terytorium Unii. Wygląda spektakularnie i jest doskonałym miejscem dla osób szukających chwili ciszy i spokoju. Atmosfera i przemiła atmosfera z pewnością sprawią, że zakochasz się w tym miejscu. Ten park jest jednym z najlepszych i pięknych miejsc turystycznych w Pondicherry do zwiedzania w celu zwiedzania.

9. Statua Joanny d’Arc:

pomnik-joanny-arc_ponicherry-turist-places

Posąg Joanny d’Arc znajduje się na terenie Union Territory of Pondicherry. Jest to pomnik historyczny, wykonany z nieskazitelnego marmuru. Jest otoczony pięknie wyglądającym ogrodem i stanowi hołd dla wielkiej Joanny d’Arc, która wykazała się ogromną siłą i odwagą na polu bitwy. Była prawdziwą męczennicą i była inspiracją dla wielu.

10. Auroville:

auroville_pondicherry-turist-places

Jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Pondicherry jest Auroville. Jest to bardzo spokojne i piękne miejsce pełne zieleni. Ludzie z całego świata przyjeżdżają zobaczyć to miejsce i cieszyć się jego pięknem. Cudowne miejsce, aby cieszyć się wizją Sri Aurobindo i matki. Około 1-2 kilometry to punkt widokowy Matrimandir. Dla Matrimandir złota konstrukcja jest w najlepszym wydaniu i daje wspaniały widok i jest niesamowitym i uroczym miejscem położonym w środku ogrodu.

11. Raj Niwas:

raj-niwas_pondicherry-turist-places

Raj Niwas jest oficjalną rezydencją Gubernatora Porucznika Pondicherry. Mieszanka architektury w stylu francuskim i indyjskim jest niezwykle dostrzegalna. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest otwarty dla publiczności, z wyjątkiem niektórych świąt państwowych. Jego lokalizacja jest blisko plaży, co daje niesamowity widok, a wspaniały ogród z przodu dodaje uroku temu miejscu. W pobliżu tego miejsca znajduje się również park o nazwie Bharathi Park, który jest również niesamowitym miejscem do spędzania czasu?.

12. Willianur:

villianur_pondicherry-tourist-places

Jest to piękna miejscowość turystyczna w pobliżu Pondicherry, około 20 minut od głównego miasta Pondicherry. Największą atrakcją tego miejsca jest kościół. Obecne są również historyczne świątynie, takie jak pan Śiwa i Wisznu. W tym miejscu znajduje się stara świątynia Sri Gokilambal Thirukameswar, zbudowana w godnym uwagi stylu architektonicznym. W tym miejscu odbywa się coroczny festiwal samochodowy, który przyciąga wielu turystów do odwiedzenia Villianur. To miejsce jest również znane z innych atrakcji turystycznych, takich jak Kościół św..

13. Plaża Pondicherry:

pondicherry-beach_ponicherry-turist-places

Ta plaża jest jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia w Pondicherry. Jest bardzo popularny i jest idealnym miejscem na cieszenie się chłodną bryzą i relaksem. W pobliżu plaży znajduje się wiele kawiarni, ośrodków wypoczynkowych i restauracji. To miejsce jest również dobre do opalania się, uprawiania jogi, gry w siatkówkę plażową i innych zabawnych zajęć. To miejsce jest najlepsze dla ludzi kochających zabawę i dla tych, którzy są blisko natury i cenią sobie malownicze piękno tego miejsca. Jest to urocze i urocze miejsce do odwiedzenia i należy je odwiedzić przynajmniej raz, jeśli udasz się do Pondicherry?.

14. Muzeum Pondicherry:

pondicherry-museum_pondicherry-turist-places

To piękne muzeum znajduje się w parku Bharathi i słynie z wyjątkowej kolekcji rzeźb. Jest to obowiązkowa wizyta w miejscu turystycznym Pondicherry. Obecna jest ogromna galeria ze znaleziskami archeologicznymi z czasów rzymskich Arikamedu, a także eksponowane są zdobione posągi. W galerii znajdują się również różne artefakty należące do Cholas i Pallavas z Pondicherry i Karaikal. Posiada również kilka brązowych posągów bogów i bogiń wraz z rękodziełem, dziełami sztuki i lampami świątynnymi. Mają też bogatą kolekcję muszli ślimaków przywiezionych z plaży. Trzeba odwiedzić to muzeum, aby pielęgnować niesamowite starożytne rzeczy i poznać piękno antyków?.

15. Dom łodzi Chunnambar:

chunnambar-boat-house_pondicherry-miejsca-turystyczne

Chunnambar jest najpopularniejszym miejscem pływania łódką, które słynie z rozlewiska i bujnej zieleni wokół. To miejsce przyciąga wielu turystów, którzy lubią pływać łódką w Boat House w pobliżu rzeki Chunnambar. To miejsce najlepiej nadaje się dla ludzi kochających zabawę i fanatyków fotografii. To piękne miejsce oferuje różne zajęcia z łodziami motorowymi, motorówkami, skuterami wodnymi itp. bez obciążania kieszeni. Możesz cieszyć się dobrą jakością czasu i zwiedzać miejsce przy minimalnych nakładach. Jest to również dobre miejsce na piknik, a wieczory to najlepsze czasy na pływanie łódką.

To było 15 najlepszych miejsc turystycznych do zobaczenia w Pondicherry. Jako zapalony podróżnik musisz odwiedzić Pondicherry i cieszyć się jego niesamowitymi miejscami turystycznymi. Będziesz zachwycony konstrukcją, naturalnym pięknem i urokiem tego miejsca.