Ladakh jest jedną z dziesięciu prowincji Dżammu i Kaszmiru, a także zajmuje największą powierzchnię. Jest otoczony pasmem górskim Karakorum na północy i Himalajami na południu, co czyni Leh Ladakh jednym z najlepszych miejsc turystycznych. Ladakh rozciąga się na obszarze około 59 000 kilometrów kwadratowych i składa się z dwóch okręgów administracyjnych, którymi są Leh i Kargil.

Najlepsze miejsca turystyczne do odwiedzenia w Leh Ladakh:

1. Basgo:

basgo_ladakh-miejsca-turystyczne

Basgo leży 80 km na zachód od Leh. Kiedyś była stolicą dolnego Ladakhu, królestwa zjednoczonego w Leh. Miejsce światowego dziedzictwa niedawno obróciło się w pył, ale potem, z pomocą UNESCO i Komitetu Opieki Społecznej Basgo, miejsce to zostało przywrócone do starożytnego dziedzictwa. To miejsce jest jedną z najważniejszych atrakcji Doliny Indusu.

2. Klasztor Hemis:

hemis-monastery_ladakh-turist-places

To jedna z wielu interesujących atrakcji turystycznych w Ladakhu. Klasztor Hemis to największy klasztor, jaki spotkasz w Ladakhu. Najbardziej znany jest z ogromnego obrazu Buddy, który jest pokazywany publiczności raz na 11 lat. Tym razem staje się miejscem naprawdę zatłoczonym przez turystów, ponieważ ludzie przylatują i przyjeżdżają tu z całego świata tylko po to, by je rzucić okiem.

3. Drabina:

drass

Drass znajduje się około 60 km na zachód od Kargil, gdy jesteś w drodze do Srinagar. Jest to małe miasteczko leżące w centrum doliny Drass. Drass to pierwsza wioska po przełęczy Zoji La. Zyskuje sławę jako drugie najzimniejsze zamieszkałe miejsce na świecie ze względu na ekstremalne zimno i opady śniegu w zimie. Wiadomo, że w tym czasie temperatura spada do minus 50 stopni.

4. Dolina Nubra:

nubra-valley_ladakh-turist-places

Dolina Nubra jest piękna ze względu na malowniczy widok. Zabierze cię z powrotem do prawie zapomnianego „Shangri La”, który był kiedyś ważnym szlakiem handlowym, który zbliżał wschodni Tybet do Turkistanu przez przełęcz Karakorum. Ta dolina słynie teraz z turystów, którzy przyjeżdżają tu i spędzają trochę czasu na przygodzie i przyjemności.

5. Jezioro Pangong:

Pangong-jezioro

Jezioro Pangong położone jest na wysokości 4242 metrów, na wschód od Leh. Jezioro jest największe w Himalajach, rozciąga się na około 130 km długości i około 2 do 6 km szerokości. Indie mają tylko jedną czwartą jeziora, podczas gdy reszta należy do Tybetu.

6. Wioska Korzok:

korzok-village_ladakh-turist-places

Słowo Korzok oznacza centrum góry lub centrum ciała. To naprawdę duża wioska w porównaniu z resztą w Ladakhu. Znajduje się wokół jeziora Tsomoririr, które jest ważnym miejscem turystycznym dla odwiedzających to jezioro. We wsi znajduje się około 45 domów i wszystkie znajdują się około 40m nad jeziorem. Możesz nie uzyskać najlepszych udogodnień, ale zobaczysz inny styl życia i będziesz cieszyć się czymś po wyjęciu z pudełka.

7. Klasztor Spituk:

spituk-monastery_ladakh-turist-places

Klasztor Spituk leży około 10 km przy drodze Kargil od Leh. Znajduje się na wzgórzu z widokiem na Indus. Klasztor słynie nie tylko z cenionych „thankhas”, ale także z komnaty z posągiem kali, która jest otwarta dla ludzi tylko raz w roku. Komora zawiera również starożytną kolekcję masek na twarz.

8. Samstanling Gompa:

samstanling-gompa_ladakh-miejsca-turystyczne

Samtanling Gompa znajduje się w stosunkowo dużej wiosce Sumur. Jest to jedna z obowiązkowych wizyt w Ladakhu i ma ładną kolekcję idoli i fresków, a także malowanych i haftowanych zwojów, które są znane jako thanki. Sumur zapewnił Ci podstawowe zakwaterowanie na wakacje. Spędź kilka dni w tej położonej wiosce i przeżyj spokojny czas.

9. Pałac Shey:

shey-palace_ladakh-tourist-places

Shey Palace znajduje się około 15 km od Leh. Był to tron ​​króla Ladakhu i jest dobrze znany z trzypiętrowego posągu Buddy Siakjamuniego, który jest jedynym rodzajem posągu znalezionego w tym obszarze.

10. Pałac i Muzeum Stok:

stok-pałac-i-muzeum

Pałac Stok został zbudowany w XIX wieku po utracie Ladakhu na rzecz Zorawara Singha. W muzeum przechowywane są królewskie suknie, podziękowania, tron, na którym zasiadał król itp..

11. Leh:

leh_ladakh-miejsca-turystyczne

Leh jest stolicą Ladakhu i znajduje się w dolinie rzeki Indus. Jest tu wiele miejsc do odwiedzenia, w tym Pałac Leh, Pałac Singee, który został zbudowany w XVII wieku. Shanti Stupa lub Japońska Stupa jest pięknie położona na szczycie wzgórza nad Leh. Znajduje się tam muzeum, które zostało zbudowane przez armię indyjską z głównymi informacjami o wojnie w Kargil. Leh daje również możliwość spędzenia trochę miejskiego życia w tym odległym miejscu, będąc na terenach miejskich, gdzie możesz cieszyć się rozwiniętą stroną Ladakhu.

12. Jezioro Tsomoriri:

tsomoriri-jezioro_ladakh-miejsca-turystyczne

Jezioro Tsomoirri ma około 28 km długości i 5 do 8 km szerokości i leży 240 km na południowy wschód od Leh. Woda w jeziorze nie nadaje się do picia, nawet jeśli nie jest jeziorem słonowodnym. Możesz wybrać się na trekking wokół jeziora, a także spędzić spokojny czas z przyjaciółmi i rodziną wśród spokoju.

13. Klasztor Likir:

likir-monastery_ladakh-turist-places

Klasztor Likir znajduje się około 52 km od Leh i jest znany z Klu-Kkhjil (duchów wodnych), które powstały w XI wieku naszej ery. W XV wieku został ponownie poświęcony innemu zakonowi (sekcie żółtej). Poprzednia gompa została zniszczona w pożarze.

14. Wioska Diskit:

dyskit-wioska

Wioska Diskit znana jest z plantacji moreli. Jest to jedna z większych wiosek w regionie i ma 350-letnią Diskit Gompa, która jest najstarszym i największym klasztorem tutaj.

15. Klasztor Thiksey:

thiksey-klasztor

Klasztor Thiksey w pobliżu Leh znany jest z tego, że zachwyca turystów cudownie stylizowanymi projektami architektonicznymi, które trzymają. W klasztorze znajduje się dwupiętrowy posąg Buddy Maitrei. Status siedzi na lotosie, a klasztor daje nam niesamowity widok na dolinę. Przed wschodem słońca odprawiane są poranne modlitwy, w których zapraszani są turyści. Istnieje wiele ręcznie pisanych i malowanych ksiąg poświęconych Bogini Tara. Prawdopodobnie zobaczysz także małe kapliczki, w tym Cham Sing, bóstwo opiekuńcze Thiksey.