Ci, którzy lubią podróżować, muszą zrozumieć, że jest tylko kilka miejsc na świecie, które zapewnią im życiową szansę. Sikkim to jeden z tych wspaniałych stanów, w których odkryjesz jedne z najbardziej wyjątkowych i wspaniałych rzeczy w kulturze indyjskiej. Tutaj znajdziesz obfitość przyrody. Malownicze piękno zachwyci, a wystawna kuchnia zaskoczy. Urzekające zwiedzanie, trekking, spędzanie czasu i zwiedzanie z pewnością sprawią, że Twoja podróż będzie niezapomniana. W Sikkimie jest wiele atrakcji turystycznych, które możesz odwiedzić, a jeśli planujesz wyjazd na wakacje do Indii, nie zapomnij odwiedzić fantastycznego i ekscytującego stanu Sikkim. Jeśli szukasz krótkiego przewodnika, mamy go dla Ciebie!

Piękne miejsca turystyczne Sikkimu do odwiedzenia:

Poniżej mamy listę wspaniałych, wspaniałych miejsc turystycznych w sikkimie, które z pewnością mogą Cię przyciągnąć i podzielić się niesamowitymi uczuciami z Twoją rodziną.

1. Gangtok:

gangtok_sikkim-tourist-places

Gangtok jest stolicą Sikkimu. Jest to największe miasto w tym stanie i znajduje się we wschodnich pasmach Himalajów. Tutaj znajdziesz różne grupy etniczne, takie jak Indian-Nepalis, Lepchas i Bhutias. Pogoda tutaj jest łagodna i umiarkowana przez cały czas i jest doskonałym miejscem do uprawiania turystyki. Większość turystów wykazuje zainteresowanie tym pięknym miejscem?.

2. Soreng:

soreng_sikkim-turist-places

Soreng to piękna i malownicza wioska położona w zachodnim regionie Sikkimu. Jest otoczony bujnymi zielonymi wzgórzami, a także oferuje szeroką gamę ptaków i zwierząt. Jeśli jesteś obserwatorem ptaków lub miłośnikiem eko, nie możesz przegapić tego uroczego miejsca o nazwie Soreng. To miejsce jest dla Ciebie idealne! Jest to jedno z idealnych miejsc turystycznych do odwiedzenia w sikkimie ze wspaniałym punktem widokowym.

3. Mangan:

mangan_sikkim-turist-places

Mangan to urocze miasto położone w północnym Sikkimie. W ostatnim czasie doświadczył ogromnego wzrostu swojej gospodarki ze względu na turystykę. Cieszy się umiarkowanym klimatem i jest dość dobrze znana wśród turystów i podróżników. Przyjazd tutaj z pewnością będzie wspaniałym przeżyciem. Jest to jedno z najważniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów w sikkim.

4. Jezioro Menmecho:

menmecho-lake_sikkim-miejsca-turystyczne

Sikkim słynie nie tylko ze swoich dolin, wzgórz i miast, ale także z urokliwych jezior. Jezioro Menmecho jest jednym z cudownych miejsc turystycznych sikkimu. Słynie z ryb pstrągowych i powstaje w wyniku topnienia śniegu w okresie letnim i monsunowym. W pobliżu znajduje się również hodowla ryb.

5. Rynek Marg MG:

m-g-marg-market_sikkim-miejsca-turystyczne

Targ M.G Marg znajduje się przy głównej ulicy Gangtok. To świetne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi i rodziną. Możesz także wybrać się i dobrze się bawić w Titanic Park lub wziąć udział w zabawnych karnawałach tutaj. To miejsce jest bardzo zatłoczone podczas wakacji?.

6. Padmasambhawa:

padmasambhava_sikkim-miejsca-turystyczne

Padmasambhava znajduje się w Namchi w Sikkimie. To znaczy Urodzony w Lotosie. Padmasambhava był starożytnym mędrcem, który wywarł duży wpływ na buddyzm w krajach takich jak Bhutan i Tybet. Struktura tego guru jest wspaniała, a złoty posąg jest oszałamiający.

7. Przełęcz Nathu La:

nathu-la-pass_sikkim-tourist-places

Jeśli jesteś osobą żądną przygód i uwielbiasz chodzić na trekking, Nathu La Pass jest Twoim celem. Jest trzy godziny drogi od pięknego miasta Gangtok i znajduje się na granicy z Chinami. Indianie są jedynymi, którzy mogą podróżować tak daleko i tylko kilka dni w tygodniu ma taką możliwość. Nathu La Pass to jedno z najbardziej przygód turystycznych miejsc do odwiedzenia w sikkimie, które mogą być świetnym czasem w twoim życiu.

8. Rzeka Teesta:

teesta-river_sikkim-miejsca-turystyczne

Jeśli lubisz rafting, podejmij inicjatywę przyjazdu nad rzekę Teesta. Wysokie klify i błyszczące rzeki dodają emocji. Najlepszy czas, kiedy możesz tu przyjechać, to od października do grudnia. Twoja podróż do Sikkimu nie będzie kompletna bez tego miejsca.

9. Ogród Botaniczny Nehru:

nehru-botanical-garden_sikkim-miejsca-turystyczne

W Ogrodzie Botanicznym Nehru znajdziesz szeroką i egzotyczną gamę storczyków. Dostępna jest również mieszanka drzew i roślin. Jest też mały plac zabaw dla najmłodszych.

10. Lachen:

lachen_sikkim-turist-places

Lachen, miasto w dystrykcie Sikkim Północny, położone jest na wysokości 2750 metrów. Dosłowne znaczenie nazwy Lachen to wielka przełęcz, z której roztacza się piękny widok na Himalaje. Lachen stanowi podstawę do doliny Chopta i jeziora Gurudongmar. Wyścig jaków, Thangu, odbywa się co roku w Lachen w okresie letnim.

11. Namczi:

namchi_sikkim-miejsca-turystyczne

Namchi, siedziba okręgu południowego Sikkimu, szybko staje się ważnym miejscem turystycznym i centrum pielgrzymkowym. Klasztor Namchi, Wzgórze Tendong i Klasztor Ralang to jedne z najważniejszych buddyjskich ośrodków pielgrzymkowych. Największy na świecie posąg Padmasambhawy o wysokości 118 stóp, znany również jako Guru Rinpocze, który jest patronem Sikkimu, znajduje się na wzgórzu Samdruptse naprzeciwko Namchi. Mówi się również, że wzgórze Samdruptse jest uśpionym wulkanem i że mnisi buddyjscy wchodzą na szczyt wzgórza i regularnie modlą się do wulkanu, aby go uspokoić. Istnieje również Ogród Skalny, który znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miasta w drodze do Samdruptse. Rock Garden oferuje szeroką gamę flory i jest lokalnym miejscem piknikowym i rekreacyjnym, z którego roztacza się wspaniały widok na Kanchenjunga, który jest trzecim najwyższym szczytem na świecie.

12. Ogród Saramsa:

saramsa-garden_sikkim-miejsca-turystyczne

Nazywany również ogrodem Ipecac, ogród saramsa został założony przez Departament Leśny rządu Sikkimu w 1922 roku, aby zaspokoić potrzeby brytyjskich oficerów i byłej rodziny królewskiej Namgyal. Oszałamiająca gama kolorowych kwiatów i bujna zieleń z pewnością sprawią, że opadnie Ci szczęka. W ogrodzie znajduje się również duża szklarnia, w której przechowywana jest szeroka gama storczyków. Z pięknymi widokami, które przyciągają turystów, ogród jest dobrze zagospodarowany i można tu oddać się rozmaitym zajęciom rekreacyjnym, takim jak piłka nożna i siatkówka.

13. Punkt widokowy Tashi:

tashi-view-point_sikkim-miejsca-turystyczne

Zbudowany przez Tashi Namgyala, króla Sikkimu, 4 km od Gangtok, punkt widokowy tashi oferuje spektakularne widoki na górę Khangchendzonga i kilka innych słynnych, pięknie pokrytych śniegiem szczytów górskich. Widok na dolinę Gangtok z tego miejsca zapiera dech w piersiach. Widać stąd słynne klasztory Phodong i Labrang, które znajdują się na wzgórzach naprzeciwko tego punktu widokowego.

14. Alpejskie Sanktuarium Kyongnosla:

kyongnosla-alpine-sanctuary_sikkim-miejsca-turystyczne

Alpejskie Sanktuarium Kyongnosla, które obejmuje 31 km2 ziemi, leży na wysokości od około 3200 do 4200 metrów. Położony 30 km od Gangtok, oferuje piękny widok na szczyt Khangchendzonga. Chociaż wysokość sanktuarium może być dla niektórych wyzwaniem fizycznym, zapierające dech w piersiach piękne, pokryte śniegiem góry wznoszą na duchu na zupełnie inny poziom. Wędrowcy często odwiedzają tę część Sikkimu ze względu na wyzwania, jakie oferuje, a miłośnicy przyrody uwielbiają to sanktuarium ze względu na bogatą różnorodność alpejskich kwiatów, takich jak rododendron, pierwiosnki i magnolie. Pantera śnieżna, jeleń piżmowy, czarny niedźwiedź himalajski i kozioł górski to tylko niektóre ze zwierząt tutaj znalezionych.

15. Ganesh Tok:

Ganesh-tok_sikkim-miejsca-turystyczne

Ganesh tok poświęcony panu Ganesha to mała świątynia, która może pomieścić jednocześnie tylko kilka osób. Aby wejść do świątyni, osoba musi zejść na czworakach. Pomimo swojej wielkości świątynia ta jest odwiedzana przez podróżników z dużym entuzjazmem. Wielu wielbicieli sadzi sadzonki na ziemi w pobliżu świątyni w imieniu swoich bliskich. Leżący na wysokości około 6500 stóp, zaledwie 7 km od Gangtok, Ganesh Tok oferuje spektakularne widoki zarówno na miasto, jak i piękną Khangchendzonga. Wieża obserwacyjna znajduje się w pobliżu Ganesh Tok. Widok na ośnieżoną Khangchendzongę z tego miejsca zapiera dech w piersiach. Najlepiej zaplanować wizytę rano, bo zła pogoda może zepsuć widok wieczorem.

Sikkim to naprawdę wspaniałe tempo. Jej urok i piękno sprawią, że poczujesz się jak w czarach. Więc zaplanuj wkrótce wycieczkę do tego niesamowitego indyjskiego stanu?!