Rishikesh został uznany za krainę Bogów. To najlepsze miejsce na spokój, ciszę i duchowość. Kojące i pobożne wody rzeki Ganges, wspaniałe i piękne góry oraz spokojna i kojąca pogoda otaczająca to cudowne położenie przyciągnęły tysiące gości i turystów z całego świata. Jest to nie tylko jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w północnym regionie Indii, ale także idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportu. Jeśli planujesz wyjazd na wakacje do Rishikesh, proponujemy poznać następujące miejsca. Na pewno nie warto ich przegapić.

Rishikesh to doskonałe miejsce do odwiedzenia, jeśli szukasz ciszy i spokoju z dala od wścibskich oczu codziennego stresu i frustracji. Rishikesh jest nie tylko wypełniony wieloma obszarami medytacji, ale ma również świetne miejsca turystyczne, głównie po to, aby dobrze się bawić i uwolnić od stresu, który dziś dręczy wszystkich. Jest wiele miejsc do zobaczenia i mnóstwo rzeczy do zrobienia, dzięki czemu jest to jedna z najlepszych atrakcji u podnóża Himalajów dla osób w każdym wieku.

Wspaniałe miejsca turystyczne Rishikesh do odwiedzenia:

Rishikesh to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych dla turystów. W tym artykule przygotowaliśmy listę 15 niesamowitych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Rishikesh na potrzeby planowania wycieczki.

1. Ram Dżhula:

Miejsca turystyczne do odwiedzenia w Rishikesh

Ram Jhula znajduje się na północy Rishikesh w Muni Ki Reti. Został zbudowany w 1986 roku i jest uważany za główny punkt orientacyjny Rishikesh. Tutaj znajdziesz słynne hinduskie ashramy i ośrodki religijne, takie jak Swargashram i Sivananda Ashram. Tutejsze świątynie również są dość znane i popularne.

2. Świątynia Neelkanth Mahadev:

neelkanth-mahadev-temple_rishikesh-tourist-places

Świątynia Neelkanth Mahadev została zbudowana w dzielnicy Pauri Garhwal w Rishikesh. Ta świątynia jest absolutnie niezwykła. Warto zwrócić uwagę na styl i architekturę. Reprezentują bogatą kulturę, zwyczaje i tradycje Hindusów. Jest on poświęcony Panu Śiwie i zdecydowanie powinien zostać raz odwiedzony przez wszystkich jego wielbicieli i wyznawców. ta świątynia jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Rishikesh.

3. Lakszman Jhula:

lakshman-jhula_rishikesh-miejsca-turystyczne

Lakshman Jhula z Rishikesh jest pierwszorzędnym i spektakularnym miejscem docelowym dla wszystkich zagranicznych turystów i gości. Mocny żelazny most zbudowany nad spokojnym Gangesem jest absolutnie niezwykły i piękny. Spokojny spacer tutaj z ukochaną osobą z pewnością sprawi, że Twój dzień będzie niezapomniany i nostalgiczny.

4. Park Narodowy Rajaji:

Park Narodowy Rajaji to indyjski park narodowy położony u podnóża Himalajów, w Rishikesh. Obejmuje około trzech dzielnic Uttarakhandu i jest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników dzikiej przyrody i zwierząt. Duża i wyjątkowa kolekcja zwierząt z pewnością Cię mile zaskoczy, a wyprawa na safari sprawi, że podróż będzie niezapomniana.

5. Skoki do skoków:

skoki-wysokości_rishikesh-miejsca-turystyczne

Jeśli jesteś miłośnikiem sportu lub entuzjastą przygód, nie przegap Jumping Heights of Rishikesh. Skakanie ze skalistego klifu z pewnością może wydawać się przerażające, ale na pewno jest świetną zabawą. Miej jednak oczy otwarte, jeśli boisz się wysokości. Trzymanie ich otwartych może zniweczyć cel, jakim jest pozbycie się tego irracjonalnego strachu. To bardzo turystyczne miejsce przygód wokół rishikesh.

6. Triveni Ghat:

triveni-ghat_rishikesh-miejsca-turystyczne

Triveni Ghat to najświętsze miejsce Rishikesh. Jeśli chcesz zażyć kąpieli w wodach święconych i spędzić trochę czasu w absolutnej ciszy, Triveni Ghat to miejsce, w którym powinieneś być. Możesz również wziąć udział w prowadzonych tutaj sesjach modlitewnych. Widok jest naprawdę wspaniały i magiczny, gdy ogląda się tysiące ludzi z zapalonymi diyami w dłoniach. Na pewno przeżyjesz tu coś nowego i pięknego.

7. Bharat Mandir:

bharat-mandir_rishikesh-miejsca-turystyczne

Bharat Mandir został zbudowany w XII wieku i jest rzeczywiście bardzo starożytną świątynią. Mieści się w nim kilka wspaniałych historycznych wykopalisk, takich jak posągi, garnki i stare monety. Jest poświęcony Panu Shivie i jest czczony przez tysiące indyjskich mieszkańców i zagranicznych gości.

8. Geeta Bhawan:

geeta-bhawan_rishikesh-miejsca-turystyczne

Jako turysta z Indii, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Mahabharacie lub Ramajanie, nie wahaj się odwiedzić tego najstarszego miejsca w Rishikesh. Pomoże ci na nowo odkryć starą hinduską filozofię i mitologię i naprawdę pomoże ci się wiele nauczyć.

9. Riszi Kund:

riszi-kund_rishikesh-miejsca-turystyczne

Słynna i piękna bogini Yamuna napełniająca ten zbiornik wodą po tym, jak została zadowolona z modlitw świętego Kubza, to naprawdę tajemniczy widok. Rishi Kund to jedno z najpiękniejszych i doskonałych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Rishikesh.

10. Haridwar:

haridwar_rishikesh-turist-places

Jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Rishikesh w celu osiągnięcia poczucia spokoju, haridwar jest nie tylko ulubionym miejscem turystycznym, ale także domem dla wielu ludzi, którzy przyjęli bardzo spokojny i spokojny styl życia. Otoczony bujną zielenią, rozległą otwartą przestrzenią i idealnym miejscem na odpoczynek w wielu sprawach, haridwar, podobnie jak wiele innych, jest idealnym miejscem turystycznym dla zestresowanego umysłu.

11. Śiwpuri:

shivpuri_rishikesh-turist-places

Położony bardzo blisko Radżastanu w dzielnicy Gwalior jest po raz kolejny świetnym miejscem turystycznym, a jego cały obszar jest pokryty świątyniami religijnymi, zielenią, zabytkami i wieloma innymi. Zajmujący powierzchnię ponad 10 000 km dystrykt shivpuri jest bardzo znanym dziedzictwem w kraju, które każdego roku przyciąga tysiące ludzi. Świątynia Shiv na drodze chhatari jest główną atrakcją tego miasta, a następnie wioską turystyczną i klubem żeglarskim, co czyni go jednym z najbardziej znanych miejsc odwiedzanych przez rishikesh.

12. Aśram Beatlesów:

beatles-ashram_rishikesh-miejsca-turystyczne

Zmieniony po tym, jak Beatlesi odwiedzili aszram w 1958 roku podczas jednego z najbardziej produktywnych okresów, aby być świadkami nauk jogina Maharishi Mahesh, aszram Beatlesów jest doskonałą lokalizacją turystyczną, jeśli jesteś zagorzałym fanem Beatlesów. Beatlesi odwiedzili położony w Rishikesh po zapoznaniu się z bardziej modernistycznymi poglądami nauk maharishis na indyjski spirytualizm. Nauki riszich są podtrzymywane nawet dzisiaj, a lokalizacja jest idealnym środowiskiem dla osób, które chcą zdjąć ciężar z ramion, wybierając miejsca do odwiedzenia w riszikesh.

13. Wodospad Neer Garh:

neer-garh-waterfall_rishikesh-tourist-places

Wodospady zawsze były wielką atrakcją turystyczną, zwłaszcza gdy miejsca te pokrywa bujna zieleń i spokojne miejsca. Wodospad neer garh jest jednym z takich miejsc, które ma doskonałe środowisko ze słodką wodą, znajduje się 2 km na północ od lakshman jhula i można do niego dotrzeć po 2 km wędrówki przez bujną zieleń dżungli, co czyni go jednym z najbardziej korzystnych miejsc turystycznych risikesh.

14. Aśram Swarg:

swarg-ashram_rishikesh-turist-places

Położony u podnóża Himalajów, w przepięknych rejonach Rishikesh, aszram Swarg jest malowniczym miejscem dla zestresowanej duszy. Ma idealną konfigurację wielu chat medytacyjnych, dzięki czemu możesz spotkać się ze swoim wnętrzem w ciszy i spokoju. Galeria Beatlesów to miejsce do odwiedzenia w aszramie upamiętniającym wizytę Beatlesów w 1958 r..

15. Narendra Nagar:

narendra-nagar_rishikesh-miejsca-turystyczne

Jest to niewielka stacja górska, która słynie z wdrożeń jogi i medytacji, które pozwalają na trochę wolnego czasu, aby zapoznać się z wewnętrznym spokojem. Jest to bardzo znany ośrodek medytacji jogi, a następnie wspaniała sceneria i rześka pogoda przez cały rok, co czyni go jednym z najwygodniejszych miejsc do zobaczenia w rishikesh.

Poszukując idealnego miejsca, aby usiąść i zrelaksować się i cieszyć się idealnym dniem od wschodu do zachodu słońca z dala od spraw codziennego życia, zawsze możesz zaufać jednemu z najlepszych turystycznych miejsc Rishikesh, które są rozległym obszarem u podnóża Himalaje.