Bengal Zachodni to wschodni region Indii, który jest czwartym najbardziej zaludnionym stanem. Kalkuta, stolica stanu, zapewnia wiele atrakcji turystycznych i osoby odwiedzające Bengal Zachodni przede wszystkim chciałyby tu przyjechać. Była to brytyjska stolica Indii, a budowle i zabytki mają w sobie wkomponowane europejskie style.

Miejsca turystyczne do odwiedzenia w Bengalu Zachodnim:

Oto lista 15 różnych pięknych, znanych i niesamowitych miejsc turystycznych w Zachodnim Bengalu do odwiedzenia dla wszystkich osób w wieku z dużą przyjemnością.

1. Kalkuta:

kolkata_west-bengal-miejsca-turystyczne

Kalkuta znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Hooghly. W mieście mieszka ponad 4,5 miliona ludzi i jest to metropolia w kraju. Jest znany jako “Miasto Radości i “Miasto Świateł” ze względu na swoje piękno i żywych mieszkańców. Kalkuta ma najstarsze muzeum Indii, Pomnik Zwycięstwa, piękny widok na rzekę, świątynie i kościoły, które turyści muszą odwiedzić. Większość osób powiedziała, że ​​jest to najlepsze miejsce turystyczne w Zachodnim Bengalu po odwiedzeniu tego.

2. Darjeeling:

darjeeling_west-bengal-tourist-places

Darjeeling jest blisko stacji wzgórza ze stolicy. Samochody są rezerwowane z Siliguri, a następnie turyści jadą pod górę, a podczas podróży mają również piękny widok na okolicę przy wzgórzu. Darjeeling słynie z licznych kwiatów, takich jak magnolie i rododendrony, a turyści nie mogą pominąć plantacji herbaty i jodły pospolitej. Na wzgórzu znajduje się słynny pociąg-zabawka, który zabiera turystów przez kilka miejsc do odwiedzenia. To najlepsze miejsca turystyczne w Darjeeling.

3. Hazarduari:

hazarduari_west-bengal-turist-places

Hazarduari to pałac w mieście Murshidabad. Pałac słynie z tysiąca drzwi i ma do tego uprawnioną historię. 114 pokoi i 8 galerii wybudowanych w europejskim stylu architektury. Obecnie jest przekształcony w muzeum i wystawia 2700 rodzajów broni i zbrojowni, obrazy, dzieła z kości słoniowej z Chin. Jest też biblioteka, ale nie jest otwarta dla publiczności bez specjalnego zezwolenia. Jest to jedno z najlepszych i najbardziej znanych miejsc turystycznych w pobliżu zachodniego Bengalu, które może dać Wam wszystkim wspaniały czas?.

4. Purulia:

purulia_west-bengal-tourist-places

Purulia odciąga turystów od zgiełku ruchliwej ulicy i przenosi ich w bujną zieleń i gęste lasy. To sprawia, że ​​jest to odpowiednie miejsce turystyczne ze względu na jego naturalne piękno i spokój. Do odwiedzenia jest wiele starożytnych budynków, świątyń i wykopalisk archeologicznych?.

5. Sundarbany:

sundarbans_west-bengal-tourist-places

Sundarbans to obszar lasów namorzynowych, który został przekształcony w rezerwat tygrysów. Ten obszar jest dostępny tylko przez wodę, a ludzie, którzy chcieliby spędzić dzikie i pełne przygód wakacje, chcieliby tu przyjechać. Zamieszkują ją Królewskie Tygrysy Bengalskie, Jelenie Nakrapiane, Szczekające Jelenie, Koty Cywetowe, Jaszczurki Monitorujące i wiele innych dzikich zwierząt. Sundarbans to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w zachodnim Bengalu.

6. Diamentowy Port:

diamond-harbor_west-bengal-tourist-places

Diamond Harbour jest najbliższym miejscem wypoczynku od Kalkuty, oddalonym o zaledwie 48 km. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby spędzić weekendy z rodziną i bliskimi. Ten port jest punktem, z którego rzeka Hooghly skręca na południe i wpada do Zatoki Bengalskiej.

7. Bakkhali:

bakkhali_west-bengal-tourist-places

Bakkhali to samotna plaża, około 132 km od Kalkuty. Ludzie przyjeżdżają do Namkhany, a następnie przechodzą przez rzekę Hatania Doania, a potem jeszcze jeden przejazd autobusem do Bakkhali. Podróż jest organizowana przez wydziały turystyki i zapewnia turystom ekscytującą i pełną przygód wycieczkę.

8. Malda:

malda_west-bengal-turist-places

Jest to miasto, które było znane jako Angielski Bazar, ze względu na angielską fabrykę powstałą tutaj w 1771 roku. Malda jest bogata w dziedzictwo i historię z wieloma obecnymi tu świątyniami i pałacami. Muzea Gour, Pandua i Malda muszą odwiedzić, aby zakończyć wycieczkę bez niezadowolenia.

9. Szantiniketan:

shantiniketan_west-bengal-tourist-places

Shantiniketan zaliczane jest do najbardziej religijnych i kulturalnych miejsc. Miejsce to zostało opracowane przez Maharishiego Debendranatha Tagore, a później Rabindranath Tagore założył szkołę na świeżym powietrzu i nazwał ją „Patha Bhavan”. W 1921 r. wybudowano tu Uniwersytet Visva Bharati, który obecnie jest Uniwersytetem Centralnym i znany jest z edukacji kulturalnej.

10. Miasto nauki w Kalkucie:

miasto-nauki-w-kolkacie_west-bengal-miejsca-turystyczne

Kalkuta, miasto radości, jest jednym z najlepszych miejsc w Zachodnim Bengalu, a także na wsi, czyli Miastem Nauki. Chodzą tam nie tylko maniacy nauki. Jest wielu ludzi, którzy przyjeżdżają do tego miejsca, niezależnie od tego, czy są zainteresowani tematami, które są tam pokazywane lub głoszone. Będzie się dobrze bawić odwiedzając to miejsce, ponieważ jest tu wiele rzeczy, które można tutaj zrobić. Są też kolejki linowe i wiele innych atrakcji dla młodzieży i dzieci. Wiele osób z innych stanów i krajów (turyści) również przyjeżdża do tego miejsca. Można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc w Zachodnim Bengalu i jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Zachodnim Bengalu.

11. Muzeum Indii:

indian-museum_west-bengal-tourist-places

Jednym z najlepszych miejsc turystycznych w Zachodnim Bengalu jest Muzeum Indii. To całkiem ekscytujące miejsce i zawiera jedne z najpiękniejszych i najbardziej pouczających faktów, dzięki którym można się edukować. Muzeum zostało założone w XVIII wieku i od tego czasu jest uznawane za jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Zachodnim Bengalu. Nie można po prostu zignorować ogromnego piękna i uroku tego miejsca. Jest mnóstwo pięknych replik architektonicznych i faktów kulturowych na temat Indian, które fascynują odwiedzających i tak bardzo przyklejają ich do tego miejsca, że ​​nie chcą go opuszczać.

12. Tygrysie Wzgórze:

Tiger-hill_west-bengal-tourist-places

Jest to jedna z najlepszych stacji górskich w Zachodnim Bengalu i znajduje się w Darjeeling. Miejsce jest pełne przerażających plotek, ale wydaje się, że nie zmniejsza to popularności tego miejsca. Można raczej powiedzieć, że nawiedzone fakty dotyczące tego miejsca przyciągają coraz więcej odwiedzających i sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Bengalu Zachodnim. Poza tym jest wiele innych pięknych cech tego miejsca, które przyciągają turystów, takich jak sceneria tego miejsca. Z tego wzgórza można również podziwiać piękny widok na Kanchenjunga, co jest naprawdę fascynujące i sprawia, że ​​jest to również popularne miejsce do uprawiania turystyki pieszej. Wiele osób wspina się na to miejsce tylko po to, aby mieć piękny widok na pasmo górskie Kanchenjunga?.

13. Ogrody Edenu:

eden-gardens_west-bengal-tourist-places

Kolejnym niesamowitym miejscem turystycznym w Zachodnim Bengalu w pobliżu Kalkuty są Ogrody Edenu. To jedno z najlepszych miejsc do oglądania meczu krykieta w Indiach. Ponieważ krykiet jest jednym z najpopularniejszych sportów na bongach, nie chcesz przegapić meczu w Eden Gardens, gdy przyjedziesz do Kalkuty w Zachodnim Bengalu. Atmosfera jest tak elektryzująca, że ​​już sam rzut oka na szczyt stadionu z daleka sprawia, że ​​ludzie ekscytują się tym miejscem.

14. Pomnik Wiktorii:

victoria-memorial_west-bengal-tourist-places

Victoria Memorial to kolejne piękne miejsce w Kalkucie. Pomnik Wiktorii jest jednym z najpiękniejszych miejsc w tym miejscu i z łatwością może sprawić, że ludzie się w nim zakochają. Cudzoziemcy uwielbiają je odwiedzać, szczególnie z tego powodu, że miejsce to odwiedziły setki osób z Wielkiej Brytanii. Widok na Pomnik Wiktorii sprawia, że ​​jest jedyny w swoim rodzaju.

15. Eko Park Nowego Miasta:

nowe-miasto-eko-parku-zachodni-bengal-miejsca-turystyczne

W Bengalu Zachodnim jest wiele wspaniałych miejsc do odwiedzenia, a większość z nich znajduje się tylko w Kalkucie. Ostatnim na tej liście jest Eco Park położony w Nowym Mieście, który jest dość znanym obszarem w tym mieście Radości. Jest wiele rzeczy, które ten Eko Park ma do zaoferowania swoim gościom. Nie będziesz się nudzić i będziesz miał mnóstwo zabawy, gdy odwiedzisz to miejsce.

Ta lista zawiera tylko 15 najlepszych miejsc turystycznych w Bengalu Zachodnim. Jest jednak kilka wyróżnień, takich jak Howrah Bridge, Darjeeling Himalayan Railway itp. i wiele innych. Upewnij się, że kiedy odwiedzasz Bengal Zachodni, przyjeżdżasz i odwiedzasz również te miejsca.