Bhopal jest stolicą Madhya Pradesh i jest znany i jest połączeniem kultury, historii i sztuki. Zostało znalezione w XI wieku przez Raja Bhoj i nadal jest jednym z najlepszych miejsc, które można odwiedzić w celach turystycznych. Przez lata to miejsce bardzo się rozwinęło i jeśli planujesz tu przyjechać na wycieczkę, oto lista niektórych imponujących miejsc, które zdecydowanie powinieneś odwiedzić.

1. Jezioro Dolne:

Bhopal miejsca turystyczne

Dolne Jezioro, znane również jako Chhota Talab, jest jednym z najpiękniejszych zabytków, jakie można zobaczyć w pięknym mieście Bhopal. Otoczone malowniczymi wzgórzami jezioro jest pozostałością po wielkim Imperium Mogołów. Jest naprawdę wspaniały i jest jednym z bezcennych miejsc, które kiedykolwiek zobaczysz. Więc kiedy odwiedzasz Bhopal, koniecznie wybierz się na wycieczkę do Chhota Talab.

2. Bharat Bhawan:

bharat-bhavan_bhopal-turist-places

Bharat Bhavan to jedna z wyjątkowych instytucji Bhopalu zajmujących się sztukami performatywnymi i wizualnymi. To świetne miejsce do ekspresji, eksploracji, performansów i manifestacji. Bharat Bhavan jest również idealnym miejscem dla miłośników sztuki, ponieważ prowadzą kilka ważnych wystaw i galerii.

3. Park Narodowy Van Vihar:

van-vihar-park-narodowy_bhopal-miejsca-turystyczne

Bhopal słynie nie tylko z zabytków, jezior i galerii sztuki, ale także z parków narodowych. Tak, Park Narodowy Van Vihar to jedno z tych miejsc, w których znajdziesz jedne z najbardziej egzotycznych gatunków w kraju. To miejsce jest najlepsze dla wszystkich obserwatorów dzikiej przyrody i zwierząt i zdecydowanie należy je odwiedzić raz?.

4. Taj ul Masjid:

taj-ul-masjid_bhopal-turist-places

Taj-Ul-Musjid jest jednym z największych meczetów Bhopalu. Jest nie tylko duży, ale także bardzo piękny i nieskazitelny. Struktura, architektura i styl tego meczetu są absolutnie niesamowite. Wspaniałą rzeczą w tym meczecie jest to, że w ciągu dnia funkcjonuje on również jako religijna szkoła islamska.

5. Muzeum Birli:

birla-museum_bhopal-turist-places

Muzeum Birla w Bhopalu oznacza bogatą kulturę Madhya Pradesh. Zawiera narzędzia z epoki neolitu i jest jednym z miejsc, które zdecydowanie powinieneś odwiedzić.

6. Gohar Mahal:

gohar-mahal_bhopal-turist-places

Gohar Mahal znajduje się nad brzegiem Górnego Jeziora i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Bhopalu. Jest to wspaniały przykład architektury mogolskiej i hinduskiej i ma ogromne znaczenie historyczne i znaczenie.

7. Meczet Perłowy:

perłowy meczet_bhopal-miejsca-turystyczne

Meczet Perłowy jest jedną z najwspanialszych muzułmańskich świątyń w Bhopalu i cieszy się dużym szacunkiem dla wszystkich muzułmańskich kobiet. Został zbudowany w 1860 roku i jest dość podobny do projektu architektonicznego Jama Masjid. Chociaż meczet nie jest tak duży, co roku odwiedza go duża liczba turystów?.

8. Muzeum Archeologiczne:

muzeum-archeologiczne_bhopal-miejsca-turystyczne

Muzeum Archeologiczne w Bhopalu posiada szeroką gamę i kolekcję starych rzeźb i reliktów, które zostały pozyskane z różnych części kraju. Niektóre z nich to posągi Buddy, Pana Śiwy i Wisznu, są też bardzo ciekawe obrazy, które są stare jak wiek. Każda z tych relikwii jest dobrze zachowana i stanowi doskonały przykład silnej kultury hinduskiej i buddyjskiej.

9. Shaukat Mahal:

shaukat-mahal_bhopal-miejsca-turystyczne

Shaukat Mahal został uznany za jeden z cudów Bhopalu. Położony w dzielnicy Chowk tego pięknego miasta, pomnik jest naprawdę majestatyczny i genialny dla oka. Chociaż jest odzwierciedleniem kultury islamu, został pierwotnie zbudowany przez Francuzów. Wykonany jest z białego alabastru i ma kilka trójkątnych łuków, które nadają temu pomnikowi bardzo bogaty wygląd.

10. Manua Bhan Ki Tekri:

manua-bhan-ki-tekri_bhopal-turist-places

To piękne miejsce znajduje się w Słonecznym Mieście, Lalghati, jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bhopalu. Jest dobry dla miłośników bogów, miłośników przyrody i osób poszukujących wrażeń. Znajduje się na szczycie wzgórza i jest pięknym miejscem pielgrzymek dla wielbicieli Jain. Tekri zawiera obuwie Jain Saint Shri Jindutta Sureshwarj, Acharya Manutung i Maharaj Shri Vijay Suriji. Mieści się w nim również idol Shri Man Bhadarji. Znane również pod nazwą Mahaveer Giri, miejsce to słynie z eleganckiej i ponętnej architektury oraz panoramy miasta. Brama świątyni zwana również Bramą Simha zawiera rękopisy wyryte na kamieniu. Jest to również Sadhna Sthal z dynastii Oswald. Jednym z dobrych momentów na wizytę w tej świątyni jest święto Kartik Purnima, ponieważ co roku w tym czasie odbywa się duży jarmark.

11. Jaskinie Bhimbetka i schroniska skalne:

bhimbetka-jaskinie-i-skalne-schrony_bhopal-miejsca-turystyczne

Te piękne jaskinie i skały są jednym z miejsc turystycznych w pobliżu Bhopalu. To miejsce jest jednorazową wizytą dla miłośników historii i fanatyków fotografii. W tym miejscu znajduje się 600 schronów skalnych, które są tak stare jak 5500 – 1000 p.n.e. Znajduje się w środku Sanktuarium Ratapani, a schrony te rozciągają się na około 10 kilometrów. To miejsce ma ogromną kolekcję prehistorycznych obrazów. Malowidła te przedstawiają życie mieszkańców jaskiń, ilustrowane kolorową mieszanką czerwieni, zieleni, żółci i bieli. Przedstawia również sceny polowań, tańczących koni i słoni, walk zwierząt i innych ciekawych wydarzeń. To miejsce obrazuje bogactwo architektoniczne Indii i zdecydowanie należy je odwiedzić, jeśli wybierasz się do Bhopal.

12. Jezioro Górne:

górne-jezioro_bhopal-miejsca-turystyczne

To piękne jezioro położone w pobliżu CM House jest również jednym z miejsc turystycznych Bhopalu. To niesamowite miejsce dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Jest to najstarsze stworzone przez człowieka jezioro w Indiach, znane również jako Bhojtal lub Bada Talab w lokalnym języku. Został zbudowany w XI wieku i zajmuje powierzchnię 36,1 km2 i służy jako główne źródło wody dla mieszkańców Bhopalu. Jest zbudowany po drugiej stronie rzeki Kolan i uważa się, że król Bhoj zbudował to jezioro w celu leczenia chorób skóry. W pobliżu jeziora znajduje się również park Kamla Park, który dodaje uroku temu miejscu. Jest dobre dla wszystkich aktywności sportowych i jest ulubionym miejscem dla ludzi kochających przygody. To także dargah Shah Ali i piękne miejsce do odwiedzenia.

13. Regionalne Centrum Nauki:

regionalne-centrum-nauki_bhopal-tourist-places

To centrum nauki położone przy ulicy Banganga w Shyamla Hills jest jednym z obowiązkowych miejsc w Bhopalu dla dzieci. To miłe miejsce dla miłośników nauki i poszukiwaczy doświadczenia, to muzeum kryje piękno nauki i technologii. Jeśli odwiedzasz Bhopal, odwiedź muzeum i poszerz swoją wiedzę o nauce i technologii. Dla dzieci to innowacyjny sposób spędzania czasu i cieszenia się nauką. Zawiera różne działy, takie jak Hala Silnikowa, Galeria Nauki Zabawy, Galeria Kosmiczna, Galeria Elektrotechniki i inne piękne, atrakcyjne rzeczy. Centrum jest podzielone na trzy kategorie – Zabawa Nauka, Atmosfera i Energia wraz z Science Park, a także odbywają się pokazy takie jak 3D, Obserwacja nieba i Taramandal.

14. Świątynia Laxmi Narayan:

laxmi-narayan-temple_bhopal-tourist-places

Jeśli jesteś miłośnikiem boga i interesujesz się działalnością religijną, musisz choć raz odwiedzić to miejsce. Ta piękna świątynia znajduje się na szczycie wzgórza, dzięki czemu można zobaczyć całe miasto Bhopal. Świątynia jest pięknie zbudowana, a projekt architektoniczny jest pięknie wykonany. Podłogi są wykonane z pięknego białego marmuru, a pomieszczenia są czyste i zadbane. Przed bramą główną znajdują się rzędy fontann, które dodają świątyni uroku. Świątynia ta zapewnia panoramiczny widok na Bhopal i jest również nazywana Świątynią Birla, ponieważ Birlas ją zbudowali. Świątynia ta została zbudowana na cześć Lakszmi, bogini bogactwa. Jest to piękne miejsce, w którym ludzie religijni mogą odwiedzić i cieszyć się czystym i spokojnym otoczeniem?.

15. Jama Masjid:

jama-masjid_bhopal-tourist-places

Jama Masjid jest jednym z pięknych miejsc pielgrzymek i pięknym miejscem do zobaczenia w Bhopalu, który znajduje się w Loha Bazar. To dobre miejsce dla miłośników boga, a ludzie religijni muszą raz to miejsce odwiedzić. Ten meczet ma 2 wieki, a zbudowana konstrukcja jest znaczna. Najlepszą porą na wizytę w Masjid jest wczesny poranek, ponieważ w tym czasie miejsce jest spokojne i można dobrze się bawić w Masjid. Jest to jedno ze znanych miejsc turystycznych, a także dobre dla celów religijnych. Meczet jest pięknie zbudowany ze złotymi kolcami na minaretach. Ten meczet jest zbudowany na tle pięknego jeziora. Jest zbudowany z dużego czerwonego piaskowca i jest jednym z największych meczetów w Azji.

Bhopal to z pewnością świetne miejsce do odwiedzenia. Przy tych wszystkich niesamowitych tempach turystycznych w Bhopalu, musisz już chcieć tam pojechać?!

Idź spakuj swoje torby!