Niemcy znajdują się w centrum Europy. Zapewnia nam mnóstwo fantastycznych miejsc turystycznych wraz z cudownymi miejscami wokół. Goście z całego świata przyjeżdżają do Niemiec ze względu na znane struktury architektoniczne i naturalne piękno. Podróżnym trochę trudno jest zrozumieć Niemcy na nowo, ale zainteresowani odkrywcy zawsze odnajdą drogę.

miejsca turystyczne w niemczech

Popularne miejsca turystyczne do odwiedzenia w Niemczech:

1. Zamek Neuschwanstein:

Zamek Neuschwanstein – najlepsze miejsca do odwiedzenia w Niemczech?

Neuschwanstein to ekskluzywny przykład bajkowego zamku. Znajduje się na nierównym wzgórzu w pobliżu Fussen, w południowo-zachodniej Bawarii. Jest wyidealizowany jako symbol romantycznej architektury i tragicznej historii, na którą nie ma odpowiedzi. Inspiracją były zamki Śpiącej Królewny w parkach Disneylandu. Zamek został założony przez króla Ludwika II Bawarskiego, który w tajemniczy sposób oszalał, gdy zamek był prawie ukończony, w 1886 roku i zmarł po kilku dniach. Turyści są zdumieni, widząc takie piękno ze wspaniałym tłem.

2. Brama Brandenburska:

Atrakcje turystyczne Bramy Brandenburskiej w niemczech

Brama Brandenburska to jedyna zachowana brama w Berlinie. Symbolizuje zjednoczenie Berlina Wschodniego i Zachodniego. Został zbudowany w XVIII wieku i jest jednocześnie wejściem do Unter den Linden, który jest wybitnym bulwarem lipowym. To niegdyś prowadziło bezpośrednio do pałacu monarchów pruskich.

3. Park Europa:

Znane miejsca Europa Park w Niemczech

Europa-Park w Rust to piękny park, położony w południowo-zachodnich Niemczech między Freiburgiem a Offenburgiem. Jest to park rozrywki, na który składają się różne śmiałe przejażdżki, które sprawią, że będzie to dość pełna przygód wycieczka. Europa-Park to największy park rozrywki w krajach niemieckojęzycznych i jeden z nielicznych czynnych zimą.

4. Miasto Heidelberg:

Miasto Heidelberg

Heidelberg, w dolinie rzeki Neckar, jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Niemczech. Podczas II wojny światowej miasto zostało prawie całkowicie zrujnowane z powodu bombardowań, które zniszczyły większość wewnętrznych miast Niemiec. Heidelberg zachował swój barokowy urok wąskich uliczek, malowniczych domów i ma dobrze znany zamek Heidelberg, który zabiera turystów z powrotem w życie, jakie żyli ludzie przed wiekami.

5. Mur berliński:

Atrakcje turystyczne w Niemczech w Murze Berlińskim

Mur berliński zbudowany w latach 1961-1989 doprowadził do podziału miasta na dwie części. Szlak Muru Berlińskiego to trasa dla pieszych i rowerzystów, podzielona na 14 odcinków. Tablice informacyjne opowiadają historię muru. Galeria East Side to niedawne wprowadzenie, czyli ściana w głębi lądu, namalowana przez artystów z 21 krajów, 1990.

6. Holstentor:

Holstentor Niemcy Miejsca do odwiedzenia

W Lubece pozostały dwie bramy, a Holstentor jest jedną z nich. Został zbudowany w 1464 roku i jest obecnie otwarty dla zwiedzających jako muzeum. Ma dwie okrągłe wieże i łukowe wejście, co czyni go symbolem miasta.

7. Berlińska Wyspa Muzeów:

Berlińska Wyspa Muzeów

Berlińska Wyspa Muzeów jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie i zawiera bezcenne skarby kultury. Niektóre galerie to Muzeum Świata Starożytnego, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Muzeum Bodego i Muzeum Pergamonu, po których zwiedzający poruszają się i dowiadują się o sztuce i kulturze z cywilizacji Mezopotamii, z Egiptu, Grecji, Rzym itp.

8. Oktoberfest:

Oktoberfest musi odwiedzić miejsca w Niemczech?

Oktoberfest to największy Volksfest. Monachium co roku odwiedza ponad 6 milionów odwiedzających. Oktoberfest rozpoczyna się pod koniec września i trwa do pierwszego weekendu października. Jest to ważna część kultury Bawarii i jest regularnie praktykowana od 1810 roku. Odwiedzający mogą cieszyć się szeroką gamą tradycyjnych potraw.

9. Pałac Sanssouci:

Pałac Sanssouci najlepsze miejsca turystyczne w niemczech

Miasto Poczdam ma piękne krajobrazy, w tym rozległe parki, majestatyczne aleje wysadzane drzewami i około 150 budynków, które zostały wzniesione w ciągu 200 lat, od XVIII do XX wieku, co razem tworzy wyjątkowy skarb kultury. Sanssouci jest najczęściej odwiedzaną budowlą i oferuje zapierający dech w piersiach widok i pozostawia wszystkich odwiedzających zahipnotyzowany?.

10. Lindau:

Lindau miejsca do odwiedzenia w Niemczech latem?

Historyczne miasto jest dość popularną atrakcją turystyczną. Znajduje się w pobliżu skrzyżowania granicy austriackiej, niemieckiej i szwajcarskiej we wschodniej części Jeziora Bodeńskiego. Miasto jest połączone z lądem mostem i linią kolejową i jest obecnie bardzo gęsto zaludnione. Daje turystom średniowieczny akcent poprzez swoje budynki i architekturę.

11. Kościół Frauenkirche:

Kościół Frauenkirche

Kościół Frauenkirche w Dreźnie to luterański kościół Matki Boskiej. Został zrujnowany podczas II wojny światowej. Kościół został zrekonstruowany na podstawie oryginalnych pomysłów poprzedniego kościoła i został ponownie otwarty w 2005 roku. Na kopule kościoła znajduje się złoty krzyż, który został podarowany przez miasto Coventry.

12. Góra Zugspitze:

Góra Zugspitze

Zugspitze to jeden z najbardziej znanych szczytów górskich w Alpach. Mierzy 2962 m i jest najwyższym szczytem w Niemczech. Odwiedzający przyjeżdżają tu z całego świata, aby rzucić okiem na jego wspaniały widok.

13. Romantyczny Ren:

Romantyczny Ren

Rzeka Ren przepływa przez strome wzgórza porośnięte winnicami i jest zwieńczona niezliczonymi zamkami i zniszczeniami, i dociera do najlepszej części tego miejsca, Romantycznego Renu. Rzeka była niegdyś ważnym szlakiem handlowym do Europy Środkowej od czasów starożytnych, a nad jej brzegami pojawił się szereg małych miasteczek. Wejście na rejs może być wspaniałym przeżyciem.

14. Klify Rugii:

Klify Rugii

Klify Rugen znajdują się w Parku Narodowym Jasmund, który leży w północno-wschodniej części Rugii. Są w obliczu ciągłej erozji. Wysoko nad Bałtykiem wznosi się stroma wieża. Ma 118 metrów wysokości i jest znany jako krzesło królewskie. Jest to najpiękniejsza część klifów i daje niesamowitą malowniczość. Możesz także zobaczyć nienaruszony las tuż za klifami. To część parku narodowego.

15. Pałac Mieszkańców Wurburga:

Pałac w Wurburgu

Pałac Mieszkańców Würzburga uważany jest za jedną z najwybitniejszych europejskich obiektów architektonicznych w Niemczech. Został założony w latach 1740-1770 i upiększony wspaniałymi ogrodami w latach 1765-1780, jest przykładem lśniącej epoki i jest jednym z najbardziej spektakularnych pałaców królewskich w Europie