Nowa Zelandia to niezwykle fotogeniczny kraj, dający turystom niesamowite widoki do zwiedzania. Wyspy mają gęste lasy, góry, plaże, lodowce itp. Kraj miesza się z tradycyjną kulturą Maorysów wraz z miejskimi kosmopolitycznymi miastami, malowniczymi wioskami i dziewiczą dziką przyrodą. Błogi naród wyspiarski ma coś do zaoferowania dla każdego.

Znane i piękne miejsca turystyczne Nowej Zelandii:

Niech musimy przyjrzeć się najlepszym miejscom turystycznym Nowej Zelandii.

1. Kościół w Christchurch:

miejsca turystyczne w Nowej Zelandii

Christchurch to drugie co do wielkości miasto w Nowej Zelandii. Jest wysoce rozwinięty pod względem biznesowym. Morze łączy się z handlem międzynarodowym, rozrywką, zakupami, z najlepszymi obiektami rekreacyjnymi dla turystów. Christchurch będąc po stronie miejskiej nie zapewnia miejskiego życia, ale służy również jako ścieżka do plaż i gór. Christchurch oferuje to, co najlepsze w Nowej Zelandii.

2. Dźwięk Milforda:

milford-sound_new-zealand-tourist-places

Milford Sound to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Nowej Zelandii. Leży na północy i jest dostępny dla Parku Narodowego Fiordland. To miejsce daje niesamowity widok na wybrzeże z pięknymi szczytami i granatową wodą. Obszar ten jest obdarzony częstymi opadami, które wzmacniają piękno Wyspy Południowej, a wodospady pięknie spływają z klifów.

3. Zatoka Wysp:

zatoka-wysp_nowa-zelandii-miejsca-turystycznych

Bay of Islands to romantyczna miejscowość turystyczna. Obszar zawiera 144 wyspy oraz kilka zacisznych zatok i piaszczystych plaż. Prawdopodobnie będziesz świadkiem dużej liczby zwierząt morskich, takich jak wieloryby, delfiny i wielki marlin. To są powody, dla których ludzie uwielbiają przychodzić. Pływają na jachtach, wielkich rejsach i zabierają naprawdę niezapomniane wspomnienia.

4. Rotorua:

rotorua_new-zealand-tourist-places

Rotorua jest dobrze znanym miejscem turystycznym w Nowej Zelandii. Ma charakterystyczną kulturę znaną jako Maorysów, która zadziwiała turystów przy każdej wizycie w mieście. Tubylcy są dość serdeczni i na pewno pomogliby ci w trasie. Umiejętności artystyczne odzwierciedlające miejsca kultury są niewątpliwie powodem, dla którego to miasto jest tak ważne w Nowej Zelandii.

5. Park Narodowy Tongariro:

park-narodowy-tongariro_nowa-zelandii-miejsca-turystycznych

Tongariro był pierwszym parkiem narodowym, który powstał w Nowej Zelandii. Park ma zróżnicowany ekosystem, który obejmuje jeziora, krzewy lecznicze, lasy, pustynie, takie jak płaskowyże, a nawet wulkany. Możesz rozpocząć trekking z Centrum Turystycznego Whakapapa, a także zobaczyć Wodospady Taranaki, które są stamtąd oddalone o trzy godziny.

6. Auckland:

auckland_new-zealand-tourist-places

Auckland to metropolia, która znajduje się na Wyspie Północnej Nowej Zelandii i ma dużą liczbę ludności w mieście w porównaniu do innych miast tutaj. Turyści cieszą się miejską stroną Nowej Zelandii, a także znajdują piękne krajobrazy i ekscytujące życie w mieście. Auckland to miejsce, do którego turyści chętnie wpadną przy każdej wizycie w Nowej Zelandii.

7. Półwysep Coromandel:

coromandel-peninsula_nowa-zelandia-miejsca-turystyczne

Półwysep Coromandel to plaża, która słynie wśród mieszkańców wyspy, a także wśród gości, którzy przyjeżdżają tu, aby cieszyć się gorącymi temperaturami wody, które dochodzą do 60 stopni Celsjusza. Gorące źródła i piaszczyste plaże są warte dobrego czasu na relaks, a goście odświeżą się i odmładzają i cieszą się dobrymi sportami plażowymi.

8. Lodowiec Franza Josefa:

franz-josef-glacier_nowa-zelandii-miejsca-turystyczne

Lodowiec Franz Josef Glacier znajduje się w Parku Narodowym Westland na południowym zachodzie i jest dobrze dostępny dla wszystkich turystów. Odwiedzający mogą podejść do podnóża gigantycznego lodowca, a niektórzy nawet lecą helikopterem i mają najlepszy widok na lodowiec. To, wraz z lodowcem Fox Glacier w South Westland, jest dwoma najatrakcyjniejszymi turystycznie miejscami.

9. Wellington:

Wellington City o zmierzchu z Mount Victoria

Stolicą Nowej Zelandii jest Wellington. Jest skupiony na dnie Wyspy Północnej. To miejsce ma piękne otoczenie z najlepszym życiem miasta, z budynkami i pomnikami, a nawet sztuką i kulturą. Muzeum Te Papa jest koniecznością tutaj z dużymi wystawami historii z przeszłości. Życie nocne jest niesamowicie ekstrawaganckie, gdzie możesz pozostać w mieście i cieszyć się dobrym jedzeniem, napojami, muzyką i tańcem.

10. Canterbury:

Zimowy wschód słońca patrzący przez rzekę Tasman w kierunku Aoraki / Mt Cook pokryty śniegiem, Mackenzie Country, Canterbury, Nowa Zelandia - fotografia, płótno, druk artystyczny

Największą atrakcją Canterbury jest Mt Cook, który jest najwyższym szczytem Nowej Zelandii. Z jednej strony góra wznosi się na 3754 metry, az drugiej u wybrzeży Kaikoura znajdują się głębokie rowy podwodne, co jest wielką atrakcją ze względu na wieloryby, delfiny i foki. Christchurch i Timaru są sąsiednimi miastami. Prawdopodobnie znajdziesz tutaj dobrze zachowane dziedzictwo i kulturę dawnych czasów.

11. Park Narodowy Westland Tai Poutini:

westland-tai-poutini-park narodowy_nowa-zelandii-miejsca-turystycznych

Park Narodowy Tai Poutini znajduje się na Wyspie Południowej. Został założony w 1960 roku o powierzchni 1175 km². Na terenie parku znajdują się dwa słynne lodowce Franciszka Józefa i Lisa. W parku można polować na jelenie, kozice i tahry. Istnieją również obiekty do latania helikopterami i polowania.

12. Marlborough:

marlborough_nowa-zelandia-miejsca-turystyczne

Marlborough słynie z winnic. Możesz poznać jego historię, a także przejrzeć dziką przyrodę. W całym regionie, a także w rezerwacie życia morskiego, żyją delfiny, foki, maleńkie pingwiny w kolorze niebieskim, rodzimy ptak dzwonkowy i kilka innych gatunków ptaków.

13. Sky Tower:

sky-tower_nowa-zelandii-miejsca-turystycznych

Sky Tower pełni funkcję wieży obserwacyjnej i telekomunikacyjnej. Wieża została zbudowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń i ma około 328 metrów wysokości, co czyni ją najwyższą wolnostojącą konstrukcją na całej półkuli południowej. Sky Tower to kultowa konstrukcja w panoramie Auckland. Wieża daje najlepszy widok z obrotowej restauracji Orbit, która znajduje się około 80 km od budynku.

14. Park Narodowy Abla Tasmana:

abel-tasman-park-narodowy_nowa-zelandii-miejsca-turystycznych

Park Narodowy Abel Tasman znajduje się na najbardziej wysuniętym na północ krańcu południowej wyspy. Ludzie lubią tu wędrować. Przewoźne pojazdy to łodzie, piesze lub mały samolot, ale wycieczka będzie warta przeżycia. Przechodząc przez górzysty teren, można tu wyśledzić niebieskie pingwiny, gołębie leśne, weki i inne rzadkie ptaki.

15. Napier Art Deco:

napier-art-deco_nowa-zelandia-miejsca-turystyczne

Napier to małe miasto w Hawke’s Bay. Jest dobrze znany z architektury art deco. Miasto zostało całkowicie zrujnowane po trzęsieniu ziemi w 1931 roku. Co roku w lutym podczas weekendu Art Deco do Napier przyjeżdżają tysiące turystów. To ważne wydarzenie kulturalne dla tubylców.