Udaipur w Radżastanie to bardzo romantyczne i fantazyjne miasto, głównie ze względu na swoje parki, ogrody i pałace. Ma wiele miejsc do odwiedzenia, a jedzenie jest tutaj ekologiczne, smaczne i niedrogie. Jeśli chcesz poznać historię Radżastanu, musisz przyjechać do Udaipur. Jego wspaniałe cechy Cię oszołomią. Jeśli planujesz podróż, oto mały przewodnik dla Ciebie. Udaipur jest również nazywany miastem jezior.

Piękne miejsca turystyczne Udaipur do odwiedzenia ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Udaipurze, które dają niesamowity i wspaniały czas na podróż z radością. Kiedy odwiedzisz to historyczne i wspaniałe miasto, nigdy go nie zapomnisz.

1. Saheliyon-Ki-Bari:

Saheliyon Ki Bari udaipur miejsca turystyczne

Saheliyon-Ki-Bari to bardzo ważna i znana atrakcja turystyczna położona w Udaipur. Leży w północnej części miasta i jest pełna wiecznie zielonych drzew, krzewów i krzewów. Marmurowe słonie i baseny z lotosem to także jedne z najlepszych atrakcji. Przyjazd tutaj z pewnością będzie wspaniałym przeżyciem. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących miejsc turystycznych, które można zobaczyć i cieszyć się w udaipur. To najlepsze miejsca turystyczne w udaipur.

2. Zespół Pałacowy Miejski:

City Palace Complex historyczne miejsca w udaipur

Kompleks City Palace był w zasadzie pałacami, które zostały przekształcone w hotele. Dziś są główną atrakcją turystyczną, a także przynoszą dobre dochody. Posiada dwa autentyczne hotele pałacowe, a także Muzeum Pałacu Miejskiego. Jest to zdecydowanie największy kompleks Radżastanu i należy go odwiedzić raz.

3. Bagore Ki Haveli:

Bagore Ki Haveli – miejsca do odwiedzenia w udaipur

Bagore Ki Haveli został zbudowany w XVIII wieku przez premiera Radżastanu. Po pięciu latach renowacji tego miejsca ostatecznie przekształcono je w muzeum. To miejsce jest spektakularne, ponieważ odkryjesz wiele o kulturze Radżastani, zwłaszcza gdy natkniesz się na królewskie obrazy, przedmioty osobiste, kostiumy i architekturę. Twoja podróż do Udaipur będzie niekompletna, dopóki tu nie przyjedziesz. To jedno z najlepszych miejsc turystycznych w udaipurze do odwiedzenia.

4. Jezioro Pichola:

Jezioro Pichola – najlepsze miejsca do odwiedzenia w udaipur

Jezioro Pichola w Radżastanie to absolutne piękno. Chociaż jest stworzone przez człowieka, to jezioro oferuje wspaniałe naturalne widoki i lokalizacje. Możesz również wybrać się tutaj na wycieczkę, która kosztuje od 300 do 500 rupii. Przybycie tutaj da ci zupełnie nową perspektywę dotyczącą miasta Udaipur. Jak się zastanawiasz, kiedy odwiedzasz to jedno z idealnych i doskonałych miejsc turystycznych w udaipur.

5. Ghat Ambrai:

Znane miejsca Ambrai Ghat udaipur

Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii i szukasz miejsc w Udaipur do robienia zdjęć, nie możesz przegapić Ambrai Ghat. Zachody słońca zapierają dech w piersiach. Jest to popularna lokalizacja dla wszystkich gołąbków i par i została oceniona jako jedno z najlepszych miejsc turystycznych w udaipur.

6. Pałac Monsunowy:

Monsoon Palace musi odwiedzić miejsca w udaipur

Pałac Monsunowy znajduje się na wzgórzu i jest najlepszym miejscem do odwiedzenia w sezonie monsunowym. Należał do rodziny królewskiej Mewar, dopóki rząd nie przejął go w swoje ręce. Chociaż to miejsce nie jest zbyt dobrze utrzymane, dobrą stroną jest to, że zostało odrestaurowane i nadal możesz jeździć i odwiedzać to miejsce o każdej porze roku.

7. Świątynia Jagdisza:

Miejsca zwiedzania świątyni Jagdish w udaipur

Świątynia Jagdish znajduje się w obszarze Lal Ghat w Orisie i jest nieskazitelną i błyszczącą białą świątynią. Jest on poświęcony Lordowi Jagannathowi i jest tam przechowywany ogromny czarny bożek jego imienia. Najlepszą częścią jest ceremonia uwielbienia, która odbywa się o każdym wschodzie i zachodzie słońca.

8. Droga linowa Udaipur:

Droga linowa Udaipur

Jeśli jesteś miłośnikiem przygód, zdecydowanie powinieneś udać się na kolejkę linową Udaipur. Bilety są dostępne w rupii 72 dla dorosłych Hindusów i około 300 rupii dla dorosłych z zagranicy. Dostępne są również bilety dla dzieci, wszystkie w zależności od wzrostu i narodowości. Przygotuj się na czekanie, ponieważ kolejki są zawsze długie. To jedno z najbardziej przygodowych miejsc do odwiedzenia w udaipur.

9. Shilgram:

Shilpgram najlepsze miejsca turystyczne w udaipur

Shilpgram z Udaipur został zbudowany na rozkaz rządu w roku 1986. To miejsce jest odzwierciedleniem kultury i tradycji Radżastanu, Gudżaratu i Maharasztry. Znajdziesz tu również jedne z najlepszych tańców ludowych prowadzone tutaj, a także przejażdżki na wielbłądach i koniach.

10. Jezioro Fateh Sagar:

Jezioro Fateh Sagar

Sagar Lake Fateh jest jednym z uroków Udaipur. Jezioro znajduje się na północ od Picholi i jest jednym z najlepszych miejsc w Udaipur. Miejsce jest tak piękne i energetyczne, że co roku przyciąga wielu turystów. Jezioro połączone jest tunelem z północną częścią jeziora Pichola. Rejsy łodzią to jedna z głównych atrakcji tego miejsca. Jest mnóstwo okazji do zabawy, a sagar Lake Fateh można powiedzieć, że jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie Udaipur ma do zaoferowania swoim gościom. Na tym jeziorze jest kilka wysp, które nie są aż tak duże, ale prawie wszystkie są malownicze. To najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca w udaipur.

11. Jag Mandir:

Atrakcje turystyczne Jag Mandir w udaipur

To kolejne niesamowite miejsce turystyczne w udaipurze, które jest dość często odwiedzane przez ludzi i można powiedzieć, że jest jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia w Udaipurze. Jad Mandir słynie ze swojego zewnętrznego piękna, a także ze swojej wewnętrznej atmosfery. Wiele znanych osób odwiedziło to miejsce i przekazało pozytywne opinie na temat tego niesamowitego miejsca. Luksusowy hotel w tym miejscu wygląda jak pałac z XVII wieku. Królewski i historyczny klimat tego miejsca utrzymuje zainteresowanie turystów tym miejscem?.

12. Pałac nad jeziorem:

Lake Palace piękne miejsca w udaipur

Czy potrzebujesz miejsc do zwiedzania Udaipur? Pałac nad jeziorem jest jedyny w swoim rodzaju. Miejsce to ma niesamowicie piękne piękno architektoniczne, a także jest dość znane z zewnętrznej konstrukcji budynku. Jest kilka statutów, które warto zobaczyć. Można powiedzieć, że to miejsce zachwyca wspaniałym akcentem vintage’owego piękna. Cały ten XVIII-wieczny obszar jest prawie ze wszystkich stron otoczony wodą i dostaniesz się tam za pomocą transportu wodnego. Pałac słynie również wśród turystów, ponieważ odegrał ważną rolę (lokalizację) w filmie o Jamesie Bondzie.

13. Gulab Bagh i zoo:

Gulab Bagh i zoo

Jest to największy ogród w mieście i stanie. Do tego pięknego ogrodu przyjeżdżają ludzie z sąsiednich stanów i prawie wszystkich części kraju. W ogrodzie rośnie wiele różnych odmian róż, dlatego miejsce to nosi nazwę „Gulab Bagh and Zoo”, gdzie „Gulab” oznacza „różę”. Kolorowa obfitość kwiatów sprawia, że ​​ten ogród jest prawdziwą ucztą dla oczu i sprawia, że ​​jest to jedno z najbardziej fascynujących miejsc, w których można się znaleźć. W pobliżu tego miejsca znajduje się wiele popularnych atrakcji i dlatego ludzie trzymają to miejsce zarezerwowane na ich ” do odwiedzenia’ jako portal, aby połączyć je z innymi atrakcjami i miejscami.

14. Moti Magri:

Miejsca podróży Moti Magri udaipur

Niedaleko jeziora Fateh Sagar jest zbudowany piękny posąg przedstawiający mężczyznę jadącego na koniu (szarżujący) umieszczony na białej konstrukcji przypominającej słup. To jest posąg słynnego bohatera Radżputa, Maharany Pratapa. Posąg wykonany z brązu jest właściwie ucztą dla oczu. Ludzie przychodzą tu tylko po to, aby zobaczyć ten pięknie wykonany posąg. Posąg znajduje się na perłowym wzgórzu, które jest również jedną z najlepszych lokalizacji w Udaigarh. Można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Udaigarh.

15. Pałac Shiv Niwas:

Pałac Shiv Niwas

W Udaigarh znajduje się wiele historycznych pałaców, a jednym z nich jest Pałac Shiv Nivas. Pałac można zobaczyć z drugiej strony jeziora Pichola. Hotel ma kształt półksiężyca i ma mnóstwo udogodnień dla gości, takich jak sale rozrywkowe, internet (WiFi), apartamenty, salony, pobliskie restauracje itp..

W Udaipurze jest wiele pięknych miejsc, a niektóre z najlepszych są tutaj omawiane. Rzeczywista lista nigdy się nie kończy. Są to jednak jedne z najpiękniejszych miejsc, które turyści chcą odwiedzać dość często. Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz Udaipur, zdecydowanie zaleca się odwiedzenie tych miejsc.