Uttarakhand to stan północnoindyjski, co oznacza “Kraina Bogów”. Jest domem dla Himalajów i ma wiele miejsc turystycznych, co czyni go jednym z najbardziej lubianych stanów na wycieczki. To tylko 170 km od Delhi, a stan rozciąga się od podnóża Himalajów po granice Nepalu i Chin. Duże państwo ma dwie dywizje, które nazywają się Garhwal i Kumaon. Oto 15 najlepszych miejsc turystycznych w Uttarakhand do odwiedzenia wraz ze zdjęciami wymienionymi poniżej dla Ciebie.

Słynne miejsca turystyczne w Uttarakhand, aby zobaczyć z obrazami:

1. Narodziny:

nainital-lake_uttarakhand-tourist-places

Nainital znajduje się w regionie Kumaon i leży 1938 metrów nad poziomem morza. Jest popularnie nazywany „Dzielnicą Jezior w Indiach” ze względu na piękne jeziora. Najbardziej znaną i obowiązkową wizytą wszystkich turystów w Nainital jest jezioro Naini. Zoo Nainital, centra handlowe, restauracje, to niektóre miejsca, które turyści chcieliby odwiedzić.

2. Park Narodowy Jima Corbetta:

jim-corbett-national-park_uttarakhand-turist-places

Park Narodowy Jim Corbett znajduje się w Nainital i jest najstarszym parkiem narodowym w Indiach, założonym w 1936 roku. Został nazwany na cześć słynnego ekologa i pisarza Jima Corbetta, który pomógł w założeniu parku. Park zawiera 488 gatunków roślin, a w dzikim życiu obejmuje tygrysy, słonie, lisy latające, chital, łuskowiec indyjski itp. oraz ponad 600 gatunków ptaków.

3. Mussoorie:

mussoorie_uttarakhand-turist-places

Mussorie to stacja górska, która znajduje się 2000 metrów nad poziomem morza. Znajduje się u podnóża Himalajów i jest tak piękna, że ​​została nazwana Królową Wzgórz. Na tym terenie obficie występuje nazwa rośliny „mansor”, od której miejsce wywodzi swoją nazwę. Miejsce jest czyste i zielone z piękną florą i fauną. Najbardziej lubianym miejscem turystycznym jest Doon Valley.

4. Badrinath:

badrinath_uttarakhand-turist-places

Badrinath to religijne miasto dla Hindusów. Główną atrakcją jest tu świątynia Badrinath, która została poświęcona Panu Wisznu, a także jednej ze 108 świętych świątyń wisznuitów. Czczono tu 15 bożków i wszystkie zostały wykonane z czarnego kamienia. Jest to jedno z największych i najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w stanie Uttarakhand w Indiach.

5. Auli:

auli_uttarakhand-turist-places

Auli znajduje się w dzielnicy Chamoli w regionie Garhwal. To w ich języku regionalnym łąka, która latem okazuje się pięknie zielona, ​​a zimą pokryta śniegiem i idealna do jazdy na nartach.

6. Mukteszwar:

mukteshwar_uttarakhand-turist-places

Mukteshwar to kojące miejsce położone na wysokości 2285 metrów w Nainital. Ma swoją nazwę od słynnej świątyni Mukteshwar Dham. Ma ponad 350 lat i został stworzony dla Pana Shivy. Świątynia znajduje się na samym szczycie góry i daje piękny widok na miasto poniżej i Himalaje. Możesz cieszyć się z rodziną i spędzić najlepszy czas w pięknej atmosferze.

7. Haridwar:

haridwar_uttarakhand-turist-places

Haridwar oznacza “Bramę do Boga” i jest zaliczany do siedmiu świętych miejsc Hindusów w Indiach. Znajduje się nad brzegiem Gangesu i znajduje się tam, gdzie rzeka schodzi na równiny. Większość mieszkańców Indii i innych krajów azjatyckich chce odwiedzić to święte miejsce w Uttarakhand.

8. Lansdowne:

lansdowne_uttarakhand-turist-places

Lansdowne to spokojna stacja górska i jest lubiana przez turystów ze względu na łatwy dostęp z transportem na drogach zmotoryzowanych, w przeciwieństwie do kilku innych stacji górskich. Znajduje się na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza i jest pełna lasów sosnowych i dębowych. Jest to jedno z najlepszych i najwspanialszych naturalnych miejsc w Uttarakhand do zobaczenia. Można tu znaleźć mnóstwo kościołów i można powiedzieć, że to miejsce jest zdominowane przez chrześcijan, a nie jakakolwiek inna obsada. W rejonie Lansdowne znajduje się również wiele zbiorników wodnych. pływanie łódką i trekking to również jedne z najlepszych zajęć.

9. Harsil:

harsil_uttarakhand-turist-places

Harsil jest cichym i spokojnym malowniczym miastem położonym nad brzegiem rzeki Bhagirathi na wysokości 2620 metrów nad poziomem morza. Znajduje się wśród gęstych lasów Deodar, w których żyją piękne ptaki. Są tu trasy trekkingowe dla poszukiwaczy przygód, a okolica jest odpowiednia dla osób lubiących medytację i jogę.

10. Kausani:

kausani_uttarakhand-miejsca-turystyczne

Kausani to soczyście zielone wzgórze, położone na wysokości 1890 metrów i słynie z zapierających dech w piersiach widoków na majestatyczne Himalaje. Piękniejsze są drzewa iglaste, które rosną na całym wzgórzu. Jest to jedno z uroczych miejsc w Uttarakhand, które można odwiedzić, aby cieszyć się naturą z najlepszym widokiem i chłodną pogodą?.

11. Rishikesh:

rishikesh_uttarakhand-turist-places

Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Uttarakhand i jest popularne ze względu na swoje malownicze piękno. Miejsce to jest również znane jako słynne cele trekkingowe. Przyjeżdżają tu ludzie z całego kraju. Otaczający widok jest pełen naturalnego piękna i gór. Jest tam dużo miejsca na wykonywanie różnorodnych czynności. Ludzie odnajdą tu wieczny spokój i można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Uttarakhand. Miejsce to jest również znanym celem jogi. Mnóstwo ludzi wstaje wcześnie rano i wspina się do tego miejsca tylko po to, aby ćwiczyć jogę?.

12. Dehradun:

dehradun_uttarakhand-turist-places

Dehradun jest jednym z najwspanialszych miejsc w Uttarakhand. Miejsce to jest popularne ze względu na różnorodność naturalnego piękna ze względu na ogromną liczbę dostępnych tu lasów. Sklepy w tym miejscu są również bardzo ekscytujące i jest tu wiele miejsc do zamieszkania. Można powiedzieć, że jest to dobrze zbudowane miasto, w którym znajduje się wiele wspaniałych instytucji edukacyjnych, które przyciągają młodych chłopców i dziewczęta do studiowania tutaj. Można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych Uttarakhand. Dehradun to słynne miejsce podróży poślubnych w Uttarakhand, odwiedzane przez pary przez cały rok.

13. Stacja Almora Hill:

almora-hill-station_uttarakhand-tourist-places

Almora jest jednym z najlepszych miejsc kultu religijnego w Uttarakhand, a także jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Uttarakhand. Miejsca te są popularnym celem podróży poślubnych, a ludzie odwiedzają to miejsce z całych Indii. Miejsce to przyciąga turystów ze względu na swoje naturalne piękno i zachowanie jakości, aby zapewnić odwiedzającym niesamowite udogodnienia dotyczące tymczasowego pobytu. Wędrówki z plecakiem i zwiedzanie świątyni to jedne z najsłynniejszych zajęć w tym miejscu. Almora jest bardzo popularnym miejscem w Uttarakhand i jest jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia w Uttarakhand, według ludzi, którzy tam byli.

14. Bageshwar:

bageshwar_uttarakhand-turist-places

To nie jest pas Lansdowne w Kalkucie. W rzeczywistości jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Uttarakhand i można powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej religijnych miejsc w tym stanie. Miejsce to jest wypełnione świątyniami i można również powiedzieć, że jest to słynna atrakcja na miesiąc miodowy. Miejsce słynie z naturalnego piękna i otaczającego krajobrazu. Jakość tego miejsca jest bez wątpienia niezwykła i posiada różnorodne udogodnienia dostępne dla klientów.

15. Gangotri:

gangotri_uttarakhand-turist-places

Miejsce to słynie z ekscytującego środowiska i chłodnej atmosfery. Ludzie odwiedzają to miejsce ze względu na rzeki i lodowce. Są też wodospady, które przyciągają klientów. Miejsce jest pełne atrakcji turystycznych i wielu miejsc, w których można zaspokoić pragnienie przygody. Osoby lubiące zwiedzać zakochają się w tym miejscu i nie będą chciały wyjeżdżać. Nie można powiedzieć, że jest popularna jako strona dla nowożeńców, ale z pewnością ma wiele innych atrakcji i udogodnień do zaoferowania ludziom.

Rzeki w tym miejscu są tak piękne, że rząd zorganizował tu kilka ławek i miejsc siedzących, aby turyści mogli dobrze się bawić odwiedzając to miejsce. Indyjski rząd turystyczny wykonał świetną robotę, czyniąc to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Uttarakhand. Jedną z najbardziej znanych atrakcji tego miejsca jest świątynia Gangotri.