Włochy mają maksymalną liczbę obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Wspaniała architektura i zabytki znajdują się w całym kraju. Największą liczbą turystów są Rzym, Wenecja i Florencja. Oprócz swojej strony kulturalnej i architektonicznej posiada również piękne wybrzeża, jeziora alpejskie i pasmo górskie. Bel Paese to inna nazwa Włoch, co oznacza piękny kraj.

Top 15 miejsc turystycznych:-

1. Rzym:

rzym_wlochy-miejsca-turystycznych

„Nie od razu Rzym zbudowano” to powszechne określenie, a dla odwiedzających zdecydowanie czasochłonne jest zwiedzanie tego, co najlepsze w stolicy. Jest tak wiele miejsc do odwiedzenia i ciekawych miejsc do zobaczenia. Od zwiedzania niesamowitego Koloseum po spacery, w których zmarł Cezar, zwiedzanie Świętego Watykanu lub składanie życzeń przy Fontannie di Trevi, Rzym jest z pewnością ważną częścią Twojej wycieczki po Włoszech.

2. Wenecja:

wenecja_Włochy Miejsca turystyczne

Wenecja to droga destynacja turystyczna i idealna dla par, ponieważ jest bardzo romantyczna. Będziesz cieszyć się przejażdżką gondolą po jednym z kanałów, spacerować alejkami i spędzać trochę czasu na Placu Świętego Marka, gdzie jest mnóstwo gołębi. Istnieje wiele starych gotyckich kościołów, w których można uzyskać prawdziwą esencję duchowej strony Rzymu.

3. Florencja:

Miejsca turystyczne we Florencji

Florencja słynie z tego, że jest miejscem narodzin słynnego posągu Dawida autorstwa Michała Anioła. Znajduje się tam ogromna gotycka katedra, Basilica di Santa Maria del Fiore, która jest bardzo ważnym punktem turystycznym i jest symbolem Florencji. Duomo to także kolejna popularna atrakcja turystyczna.

4. Piazza del Campo:

piazza-del-campo_italy-turist-places

Piazza del Campo to jeden z największych średniowiecznych placów Europy. Jest dobrze znany na całym świecie ze swojego piękna i integralności architektonicznej. Posiada Palazzo Pubblico i jego słynną wieżę, a także różne palazzi signorili posiadane przez zamożne rody Sieny.

5. Pompeje:

pompeje_wlochy-turystyczne-miejsc

W 79 rne wybuchł wulkan Wezuwiusz, przykrywając pobliskie miasto Pompeje, które pozostało z popiołem i ziemią, a następnie miasto zostało zachowane w stanie tego bolesnego dnia. Po wykopaliskach nowe zostały zapewnione, że niezwykły wgląd w życie ludzi żyjących dwa tysiące lat temu.

6. Positano:

positano_italy-turist-places

Positano to małe miasteczko położone na wybrzeżu Amalfi. Linia brzegowa znana jest z surowego terenu, naturalnego piękna i miast, które wyglądają jak obrazy. Chociaż miasto prosperowało w średniowieczu, do połowy XIX wieku zniknęła już ponad połowa mieszkańców. Ponownie w XX wieku przekształciła się z ubogiej wioski rybackiej w słynną atrakcję turystyczną, a zasługa autora Johna Steinbecka, który pisał o jej pięknie.

7. Jezioro Como:

jezioro-como_wlochy-miejsca-turystyczne

Jezioro Como należy do włoskiego Pojezierza, które jest popularne wśród turystów od ponad 100 lat. Jezioro ma kształt odwróconego „Y”, z dwoma odgałęzieniami zaczynającymi się w Como na południowym zachodzie i Lecco na południowym wschodzie. Łączą się w połowie drogi, a jezioro ciągnie się do Colico na północ. Jezioro znane jest z willi, które stoją tu od czasów rzymskich.

8. Krzywa Wieża w Pizie:

Krzywa-wieza-w-pisie_wlochy-miejsca-turystyczne

Główną atrakcją Pizy jest Krzywa Wieża. Pierwotnie został zbudowany w 1173 roku, aby służyć jako dzwonnica katedry, a następnie zaczął się przechylać z powodu niestabilnego podłoża u podstawy. Był dobrze opracowany projekt, aby zapobiec dalszemu przechylaniu się wieży, który został ukończony w 2001 roku. Wieża jest teraz otwarta dla zwiedzających i jest dość popularna wśród miejsc turystycznych we Włoszech.

9. Capri:

capri_italy-turist-places

Capri to urocza włoska wyspa. Zatoka Neapolitańska była znana jako ważny kurort już od czasów rzymskich. Wyspa jest pełna letnich turystów i możesz mieć szczęście, że znajdziesz celebrytów, którzy przyjadą, aby spędzić wakacje.

10. Abruzja:

abruzja_wlochy-turystyczne-miejsc

W Abruzji znajdują się jedne z najlepiej zachowanych średniowiecznych miasteczek na wzgórzach we Włoszech. Większość z nich znajduje się na terenie parków regionalnych i narodowych, więc jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie powstawały. Abruzja to jedno miejsce we Włoszech, które może dać Ci najlepszy widok na krajobraz Włoch?.

11. San Lorenzo Maggiore:

san-lorenzo-maggiore_italy-turist-places

San Lorenzo Maggiore to atrakcyjny kościół w Neapolu, zbudowany w XIII wieku. Najbardziej zdumiewającą częścią jest tajny fakt dotyczący podziemnych pozostałości grecko-rzymskiego miasta Neapolis. Odwiedzający mogą wędrować po greckiej agorze, a także po starych rzymskich ulicach. To dobrze pouczające muzeum, z eksponatami, wykopaliskami archeologicznymi i historiami?.

12. Manarola:

manarola_Miejsca turystyczne we Włoszech

Manarola to stare miasto w Cinque Terre. „Pięć Ziem” obejmuje pięć wiosek znanych ze swojej urody. Ulice, pociągi i łodzie łączą wioski, a samochody nie mogą wjechać z zewnątrz. Miasto pączkuje na zboczu góry i daje niesamowity widok na Morze Śródziemne.

13. San Gimignano:

san-gimignano_italy-turist-places

San Gimignano to wioska położona w Toskanii, około 56 km od Florencji. Rodziny należące do tego miasta zbudowały ponad 72 wieżowce o wysokości około 50 metrów. Byli bogaci i potężni, a wieże zostały zbudowane, aby chronić ich przed atakami wroga. Niestety wybuchła epidemia i większość ludzi została wyniszczona przez zarazę w 1348 roku. Obecnie jest to ważny cel turystyczny, który pokazuje nam arcydzieła sztuki włoskiej z XIV-XV wieku.

14. Sorrento:

sorrento_italy-turist-places

Sorrento może być najlepszym miejscem docelowym we Włoszech i pozostawić wiele wspomnień, z którymi wrócisz. Jest to popularna miejscowość turystyczna położona na półwyspie Mornington pomiędzy Portsea a Blairqowrie. Wychodzi na Port Phillip na północy i otwarte wody Cieśniny Bassa na południu. Jest bramą do wybrzeża Amalfi i latem popularnym miejscem turystycznym.

15. Cinque Terre:

cinque-terre_italy-turist-places

Cinque Terra daje niesamowity widok na pięć miasteczek położonych na klifach, z widokiem na ocean. Turyści mogą spacerować 12-kilometrowym szlakiem, który łączy każde miasto i odkrywać małe uliczki. Na wzgórzach znajdują się gaje oliwne, wśród których można przejść?.