Wcześniej nietknięte przez siły zewnętrzne ze względu na surowy teren, postępujące zmiany umieściły Himachal Pradesh na mapie słynnych miejsc turystycznych w Indiach. Państwo jest szczególnie drogie miłośnikom gór. Ze swoimi malowniczymi stacjami na wzgórzach, bogactwem naturalnego splendoru i najbardziej znanymi pracami rękodzielniczymi, Himachal Pradesh zdecydowanie powinien znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia. Mamy

wymienione poniżej kilka najlepszych miejsc turystycznych w Himachal Pradesh do odwiedzenia?.

Miejsca turystyczne w Himachal Pradesh:

1. Shimla:

shimla_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Stolica Himachal Pradesh jest uwielbianym i najbardziej znanym miejscem turystycznym w całych Indiach. Nazywana królową wszystkich górskich stacji, Shimla jest rajem dla nowożeńców i błogim schronieniem dla wczasowiczów. Jego malowniczy teren jest przerywany świątyniami i pałacami oraz budynkami w stylu kolonialnym. Stary i imponujący Kościół Chrystusowy z witrażami stanowi jedną z głównych atrakcji miasta, podczas gdy The Mall, główne centrum handlowe Shimla, jest obowiązkowym punktem dla wszystkich odwiedzających to miejsce.

2. Dalhousie:

Himachal Pradesh turystyczne miejsca

Gęste lasy, ośnieżone góry, rozległa zieleń, sporty wodne, bazary handlowe i sklepy z rękodziełem to tylko niektóre z rzeczy, które sprawiają, że ta górska stacja ożywa. W Dalhousie jest wiele rzeczy do zrobienia. Możesz wygrzewać się w blasku wzgórz Bakota i Dainkund Peak lub zabrać do domu pamiątki z tybetańskiego targu. Wybór nalezy do ciebie. Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Himachal Pradesh.

3. Dharamsala:

dharamsala_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Dom Dalajlamy, Dharamsala to kwitnący kurort na wzgórzach. Wysadzane szlakami trekkingowymi, świątyniami, jeziorami i muzeami piękno tego miasta nie zna granic. Ukoronowaniem listy atrakcji turystycznych jest Wzgórze Triund, które obejmuje orzeźwiającą jednodniową wędrówkę przez lasy rododendronów, skąd zapierające dech w piersiach widoki na Mcleodganj, dolinę Dharamsali i odległe widoki na wzgórza Shivalik oczarują Cię. Nic więc dziwnego, że Triund Hill jest znane jako Klejnot Dharamshal.

4. Palampur:

palampur_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Palampur otoczony lasami sosnowymi i ogrodami herbacianymi oferuje jedno z najfajniejszych mieszkań. Woda jest pełna i obfita w tej zielonej stacji na wzgórzu, której źródłem są liczne strumienie płynące z gór. Dla poszukiwaczy przygód Palampur jest idealnym miejscem do trekkingu lub paralotniarstwa.

5. Kinnaur:

kinnaur_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Kiedy Kinnaur otworzył swoje drzwi dla osób z zewnątrz, zobaczyli aleję niekończącego się piękna. Bujnie zielone pasma leśne, przepełnione owocami sady, wspaniałe pola i malownicze osady pokrywały tę okolicę w całej okazałości. Kinnaur, obecnie wiodący cel turystyczny w Himachal Pradesh, przyciąga zarówno młodych, jak i starszych.

6. Chałup:

chail_himachal-pradesh-tourist-places

Położony na wysokości wyższej niż Shimla, Chail słynie z Pałacu Chail, letniego wypoczynku maharadży Patiala podczas Brytyjskiego Raju i najwyższego boiska do krykieta na świecie. Dla bardziej odważnych Chail oferuje stymulujące zajęcia przygodowe, od zjazdów po skałach po latanie lisów i chodzenie po linie, które z pewnością przyśpieszą bicie serca.

7. Manali:

manali_himachal-pradesh-turist-places

Niegdyś spokojna wioska Manali została przekształcona w tętniące życiem centrum turystyczne. Postrzegany jako idealne miejsce dla tych, którzy chcą zasmakować w Himalajach i być świadkiem opadów śniegu, jest bardziej rajem dla nowożeńców.

8. Khajjiar:

khajjiar_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Położony pośród zielonych łąk i gęstych lasów Khajjiar został nazwany Mini Szwajcarią Indii. Jego bujne pastwiska, gęste lasy sosnowe i spokojne jezioro tworzą niemal romantyczną atmosferę. Jazda konna po zielonym terenie ma swój urok, gdzie można zaczerpnąć świeżego górskiego powietrza. Inne interesujące miejsca to świątynia Khajjiar i góry Dauladhar.

9. Kullu:

kullu_himachal-pradesh-turist-places

Dolina Kullu słynie z majestatycznego piękna lasów sosnowych i deodarowych oraz rozległych sadów jabłoniowych. Kullu oferuje turystom mnóstwo atrakcji i przygód. Jeśli chcesz zasmakować na świeżym powietrzu, możesz wybrać się na trekking, narty lub rafting po rzece Beas. W tym miejscu roi się również od świątyń i sanktuariów dzikiej przyrody. Najlepszym skarbem, jaki możesz zabrać do domu, jest jednak ręcznie robiony szal Kullu, który jest charakterystyczny dla tego regionu.

To są słynne miejsca w Himachal Pradesh. Turyści roją się w tych miejscach latem jak muchy na słodkim daniu. Himachal Pradesh można nazwać lodówką dla osób, które mogą go odwiedzić, aby schłodzić się z rodziną podczas upalnego, skąpego lata. Wspomniane wyżej miejsca to tzw. hotspoty turystyczne, więc nie bądź zszokowany, jeśli podczas wakacji natkniesz się na znajomych lub znajomych.

Ale co, jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i faktycznie chcesz spędzić wakacje pozbawione istot społecznych lub jeśli jesteś żądny przygód, ale jedyną przygodą, jaką możesz tam znaleźć, jest wędrówka przez gęsty tłum turystów. Oto lista mniej znanych i najlepszych miejsc do odwiedzenia w Himachal Pradesh, gdzie można zapuścić się w las, poczuć chłodne powietrze i zahipnotyzować oczy malowniczym pięknem gór, dolin, lasów i rzek i przykryć się kocem Matki Natury, a jednak nie będzie prawie żadnych turystów, ponieważ większość turystów podąża za więcej i mniej zwiedza

10. Malana:

malana_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

W dzisiejszych czasach miejsca turystyczne są bardziej zatłoczone niż jakiekolwiek miejsca kultu, a wraz z rosnącą turystyką w Himachal Pradesh prawie nie ma szans na mniej znane miejsce turystyczne. Malana to jedna z takich wiosek, do których jeszcze nie przybywają turyści. W XXI wieku trudno uwierzyć, że wieś jest całkowicie poza siecią. Ludzie tutaj są jednością z naturą, własną kulturą i językiem, które również są z najwyższą niewinnością. Dla podróżnych z ograniczonym budżetem, miłośników przyrody i nienawidzących tłumów warto odwiedzić tę wioskę.

11. Jalori Jot:

jalori-jot_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Jalori Jot czyli Jalori Pass to miejsce dla poszukiwaczy przygód i trekkerów. Przełęcz zlokalizowana w dzielnicy Kulu w Himachal Pradesh jest jeszcze niezbadana i ma różne trasy trekkingowe. Jeśli nie potrzebujesz ciepłego, miękkiego łóżka lub dobrze ugotowanego posiłku, możesz wynająć namiot, rozpalić ognisko i spać pod gwiazdami i dobrze bawić się na łonie natury, a potem poczuć zimną niesamowitą noc w lesie.

12. Przełęcz Hampta:

Przełęcz Hampta, Himalaje - Indie

Hamta Pass Trail to kolejne przeznaczenie dla każdego szalonego wędrowca lub poszukiwacza przygód. Położona w sercu Himachal Pradesh jest to świetna trasa przez przełęcz Rohtang, czyli jeśli nie wolisz podążać za resztą turystów wspólną trasą pojazdów i nie masz nic przeciwko trekkingowi.

13. Chindi:

chindi_himachal-pradesh-turist-places

Dla tych ludzi, którzy obejrzeli film „Hobbit: Nieoczekiwana podróż” i pokochali malownicze ujęcia wioski hobbita, można zobaczyć ten sam widok w Chindi, a jedną z najlepszych rzeczy w nim jest to, że są sady jabłkowe więc dla tych par, które chciałyby zintensyfikować swój romans w teatralny sposób, Chindi jest miejscem dla Ciebie

14. Dolina Barota:

barot-valley_himachal-pradesh-miejsca-turystyczne

Dla poszukiwaczy samotności i myślicieli Dolina Barot jest idealnym miejscem na wakacje i inspiracją dla poetów i pisarzy. Poza szeregiem domów w pięknej dolinie, miejsce to jest trochę opuszczone i dlatego jest idealnym miejscem dla turystów. Zawiąż sznurówki, przejdź się przez piękną dolinę i nie zapomnij odwiedzić pięknej rzeki Uhl, która znajduje się w samej dolinie.

15. Dolina Tirthanu:

Dolina Tirthan jest oddalona od Kullu o około 70 km i 75 km od Mandi. Można również dotrzeć przez Manali, które jest oddalone o około 105 km. Do tej doliny również trzeba dotrzeć trekkingiem i znajduje się ona na terenie Parku Narodowego Wielkich Himalajów. Dolina jest pięknie usiana alpejskimi rowkami i lasami liściastymi. To najlepsze miejsce do łowienia ryb, biwakowania i po prostu oglądania nocnego nieba. Ponieważ jest to ścieżka do Parku Narodowego Wielkich Himalajów, zobaczysz zwierzęta, takie jak niedźwiedź himalajski, sępy, lisy itp. Miejsce to jest często uważane za miejsce kempingowe, a sama wędrówka jest pięknym doświadczeniem.

Kiedy powinieneś odwiedzić:Maj-październik to najlepszy czas na wizytę.

Jak zdobyć: Rozpocznij trekking od Gushaini, czyli punktu wejścia. Ten punkt ma bogate gatunki flory i fauny. Możesz wziąć lokalne autobusy z Kullu, Mandi lub Manali do Gushaini.

To były jedne z najlepszych rzeczy do zrobienia w Himachal Pradesh. Czy masz wątpliwości, jaki jest najlepszy czas na wizytę w Himachal Pradesh? Warunki klimatyczne w Himachal Pradesh są przyjemne przez cały rok, z wyjątkiem niektórych miast, w których zimą występują obfite opady śniegu. Ale stan przyjmuje najwięcej turystów latem w porównaniu do zimy. Niech będą miłośnicy przyrody, wędrowcy, poszukiwacze przygód, małżeństwa/niezamężne, turystyczne miejsca w Himachal Pradesh to miejsca, w których dreszczyk emocji i romans spotykają się z naturalną estetyką i sprawiają, że wakacje są najbardziej niezapomniane.