Srinagar jest stolicą pięknych stanów Dżammu i Kaszmir i słynie z spokojnych wód, promiennych rzek, szczytów, pięknych ogrodów i naturalnego piękna. Jest to idealne miejsce dla wszystkich turystów i gości, a także dla wszystkich zakochanych ptaków i nowożeńców. Domki, jeziora i górskie zbocza dodają jej uroku i urody.

Atrakcje turystyczne Srinagar do odwiedzenia:

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś Srinagar w Dżammu i Kaszmirze Jeśli planujesz w najbliższym czasie wakacje w Srinagar, musisz mieć pomysł, które miejsca powinieneś odwiedzić. Poniżej wymieniono niektóre z najlepszych miejsc turystycznych w Srinagar, które warto odwiedzić.

1. Jezioro Dal:

Atrakcje turystyczne nad jeziorem Dal w Srinagar

Jezioro Dal jest bardzo popularne w Srinagarze i jest zatłoczone przez cały rok. Możesz spróbować jazdy na Shikara, surfingu po wodzie, pływania, wędkowania, pływania kajakiem i wielu innych zabawnych zajęć. Prowadzona jest tu również działalność połowowa i pozyskiwanie roślin wodnych. Jednak zimą robi się tak zimno, że jezioro prawie zamarza.

2. Jezioro Nagin:

Jezioro Nagin piękne miejsca w Srinagar

Jezioro Nagin znane jest jako „Klejnot w Pierścieniu”. Ma tu wspaniałe zaplecze do pływania łódką, nart wodnych i żeglarstwa. Znajdziesz tu również fantazyjnie wyglądające łodzie mieszkalne. Jezioro jest czyste, odizolowane i bardzo ładne. Podczas podróży do Srinagar nie zapomnij raz tu przyjechać. Tego typu pięknego miejsca nie można zobaczyć w żadnym innym kraju.

3. Jama Masjid:

miejsca jama Masjid w Śrinagarze do odwiedzenia

Jama Masjid jest najstarszym meczetem Srinagaru i stanowi odzwierciedlenie islamskiej architektury i tradycji. Znany jest również jako Meczet Piątkowy i był wielokrotnie niszczony i unowocześniany. Każdego roku przyciąga tysiące turystów i jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Srinagar.

4. Meczet Hazratbala:

Meczet Hazratbal

Meczet Hazratbal to stare i starożytne miejsce, które powstało w wyniku połączenia architektury Kaszmiru i Mogołów. Istnieje również słynna świątynia, w której uważa się, że jako relikwię znajdują się włosy islamskiego proroka Mahometa. Jest to jedno z idealnych i historycznych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Srinagar.

5. Świątynia Shankaracharya:

Atrakcje w świątyni Shankaracharya w Srinagarze

Świątynia Shankaracharya w Srinagar znajduje się na szczycie wzgórza Shankaracharya. Został zbudowany w roku 200 pne przez syna wielkiego cesarza Aśoki, Jalukę. Ze szczytu wzgórza będziesz mógł zobaczyć malownicze zabytki, takie jak pokryte śniegiem góry znane jako pasmo Pir Panjal.

6. Muzeum Sri Pratap Singha:

Muzeum Sri Pratap Singh najlepsze miejsca do odwiedzenia Srinagar

To muzeum zostało założone w 1898 roku i oferuje jedne z najpiękniejszych i najbardziej historycznych głów z terakoty z XVII i XVIII wieku. Posiada również bogate obrazy, monety, rękodzieło, architekturę i broń. Podczas podróży do Srinagar nie możesz przegapić tego miejsca.

7. Ogród tulipanów Indiry Gandhi:

Indira Gandhi Tulip Garden słynne miejsca w Srinagar

Indira Gandhi Tulip Garden znajduje się w górach Zabarwan, w pobliżu jeziora Dal. Ogród jest najbardziej znany z festiwali tulipanów, które odbywają się co roku przez siedem dni. W ogrodzie znajduje się 70 różnych rodzajów tulipanów, a wszystkie z nich są bardzo wyjątkowe. Każdy może być przyciągnięty swoim pięknem i doskonałością tego wspaniałego ogrodu, który jest miejscem turystycznym w Srinagar.

8. Shalimar Bagh:

Atrakcje turystyczne Shalimar bagh w Srinagar

Shalimar Bagh of Srinagar to ogród Mogołów, który znajduje się w północno-wschodniej części jeziora Dal. Został zbudowany przez króla Jahangira dla jego ukochanej żony Nur Jahan. Ogród składa się ze wspaniałego basenu ze słodką wodą, drzew chińskich, krzewów i egzotycznych kwiatów. Przyjazd tutaj będzie wspaniałym przeżyciem.

9. Gulab Bhawan:

Gulab Bhawan

Srinagar jest pełen pięknych i malowniczych miejsc, a żeby wymienić tylko kilka, musimy wspomnieć o Gulab Bhawan. Jest to pałac będący dawną rezydencją maharadży Dżammu i Kaszmiru, który należał do prestiżowej dynastii Dogra. Leży we wschodniej części Srinagaru i jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia.

10. Nishat Bagh:

Atrakcje turystyczne Nishat Bagh Srinagar

Jest to w zasadzie ogród botaniczny i jedno z najpiękniejszych miejsc w Srinagarze. Nishat Bagh jest dobrze znany ze swojej pięknej konfiguracji i wspaniałej atmosfery. Ogród został założony podczas panowania Mogołów na tej ziemi i jest pokryty przezroczystym tarasem, dlatego też nazywany jest ogrodem tarasowym Śrinagaru. Piękno tego ogrodu sprawia, że ​​jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Srinagarze. Znajduje się naprawdę blisko jeziora Dal i faktycznie znajduje się na liście największych ogrodów Mogołów w Kaszmirze, gdzie zajmuje drugie miejsce ze względu na swój ogromny rozmiar.

11. Wzgórze Shankaracharya:

Wzgórze Shankaracharya Srinagar

Jest to jedno z najlepszych miejsc w Srinagarze dla turystów, gdzie można się dobrze bawić. Miejsce to jest specjalnie zaprojektowane dla turystów i ma wiele do zaoferowania zarówno przyjezdnym z zewnątrz, jak i mieszkańcom sąsiednich krajów. Znajduje się tu wiele świątyń i wszystkie są pięknie zaprojektowane i utrzymane. Wzgórze jest również uważane za świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i oferuje jedne z najlepszych widoków na to miejsce. Świątynia na szczycie tego wzgórza czyni go jeszcze bardziej popularnym.

12. Jezioro Nigeen:

Atrakcje turystyczne nad jeziorem Nigeen Srinagar

W Srinagarze znajduje się wiele zbiorników wodnych. Jednym z najpiękniejszych jest jezioro Nigeen. Można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Srinagarze. Nie chciałoby się opuszczać tego miejsca, gdy już je odwiedziło. Władze jeziora odpowiednio dbają o otoczenie jeziora, aby cała miejscowość była interesująca i atrakcyjna. Atmosfera jeziora jest dość spokojna i jest wiele osób, które chcą odwiedzać to jezioro raz za razem, chociaż były tu już sporo razy.

13. Dolina Betabów:

Dolina Betabu

Szukasz świetnych miejsc do zobaczenia w Srinagarze? Dolina Betab to miejsce, do którego warto się udać. Tutaj otoczenie jest bardzo piękne i można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Srinagarze. Miejsce jest przepełnione naturalnym pięknem i można zatracić się w absolutnym uroku pięknego dotyku natury. Dolina jest popularnym miejscem spotkań i wędrówek turystów w tym miejscu. Piękno tej doliny przyciąga ludzi z niemal wszystkich zakątków Indii. Ludzie spoza kraju również przyjeżdżają, aby zobaczyć piękno tego miejsca.

14. Ogród Nishat:

Ogród Nishat Śrinagaru

Ogród Nishat to jeden z wielu pięknych ogrodów w tym miejscu. Ten ogród jest pełen pięknych krajobrazów i niesamowitych widoków. Otoczenie tego miejsca szczególnie przyciąga ludzi, którzy je odwiedzają. Osoby, które odwiedziły to miejsce, są pod wrażeniem piękna i absolutnego uroku tego ogrodu. Ogród jest pełen kwiatowego piękna i geograficznie związany z Nishat Bagh. Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz Srinagar, ten ogród jest jednym z najlepszych miejsc na spędzenie czasu.

15. Pari Mahal:

Atrakcje - Pari Mahal Srinagar

Z tego miejsca roztacza się piękny widok na jezioro Dal, ponieważ znajduje się ono dość blisko tego miejsca. Pari Mahal jest jednym z najlepszych miejsc w tym Srinagarze i kiedy ktoś odwiedza to miejsce, będzie chciał je odwiedzać w kółko. Las owocowy to jedna z największych atrakcji tego miejsca. Las owocowy i inne atrakcje sprawiają, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Srinagar, a także jedno z najlepszych miejsc do zwiedzania w Srinagar.

W Srinagarze jest wiele turystycznych miejsc do odwiedzenia, które zapewnią ci całkowitą ulgę w ciężkim i męczącym życiu. Czasem trzeba zrobić sobie trochę wolnego od życia i odwiedzić takie miejsca jak Srinagar, gdzie znajdziesz wiele pięknych miejsc, w których możesz spędzić sporo czasu.