W Orisie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów i mieszkańców. Stan ten słynie z architektury, świątyń i naturalnego piękna. Jeśli planujesz wybrać się na wycieczkę do Orisy, musisz mieć podstawowe pojęcie o najlepszych miejscach i lokalizacjach tutaj. Oto ich lista.

Wspaniałe miejsca turystyczne w Orisie do odwiedzenia:

Orissa to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych dla turystów. W tym artykule przygotowaliśmy listę 15 cudownych miejsc turystycznych w Orisie, które warto odwiedzić w celu planowania wycieczki.

1. Świątynia Słońca w Konark:

konark-sun-temple_orissa-miejsca-turystyczne

Świątynia Słońca w Konark w Orisie została zbudowana w XIII wieku. Ma około 30 metrów wysokości i stoi na dwunastu masywnych kołach. Erotyczne rzeźby, które można zobaczyć na świątyniach Khajurao, są tutaj dość popularną i interesującą cechą. Spokojna i spokojna atmosfera jest tym, co pokochasz w tej świątyni, a przyjazd tutaj po południu byłby na pewno najlepszym czasem.

2. Puri:

puri_orissa-miejsca-turystyczne

Kiedy przyjeżdżasz do Orisy, zdecydowanie powinieneś przyjechać do Puri. To ma ekscytującą plażę i zostało uznane za raj dla wszystkich turystów. Nieskazitelne wody, czyste niebo i długie połacie piasku sprawią, że zakochasz się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. Wypróbuj tu także wykwintną kuchnię. Jest jadalna, smaczna i nietuzinkowa. Puri w jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc turystycznych w Orisie do odwiedzenia.

3. Bhubaneśwar:

bhubaneswar_orissa-miejsca-turystyczne

Bhubaneshwar jest stolicą Orisy i jest najbardziej znana ze swoich świątyń. Każdy z nich jest bardzo artystyczny, piękny i zachwycający. Powinieneś wziąć udział w organizowanych tu festiwalach muzycznych i tanecznych, nawet melas z plemienia Adivasi. Z pewnością sprawią, że Twoja podróż będzie przyjemna i niezapomniana na długo.

4. Jezioro Chilika:

chilika-jezioro_orissa-miejsca-turystyczne

Jeśli chcesz spędzić czas z naturą, musisz odwiedzić miejscowość Chilika Lake w Orissa. Jest to zbiornik słodkowodny położony w Orisie, pełen dzikiej przyrody, ryb i ptaków. Najlepsze w tym miejscu jest to, że w miesiącach zimowych można tu spotkać niektóre z najbardziej egzotycznych ptaków wędrownych. Widok zapiera dech w piersiach i absolutnie malowniczy.

5. Wioska rękodzieła Raghurajpur:

raghurajpur-rzemiosło-wieś_orissa-miejsca-turystyczne

Wioska Rzemiosła Raghurajpur jest najbardziej znana ze swoich obrazów, drewnianych zabawek, kamiennych rzeźb i drewnianych rzeźb. Znajdziesz tu szeroką gamę rękodzieła, a każde z nich zostało tak pięknie utkane i wykonane, że z pewnością będziesz zachwycony. Znajduje się 15 kilometrów od Puri i oferuje wspaniałe wrażenia?.

6. Plaża Chandipur:

Chandipur-beach_orissa-miejsca-turystyczne

Plaża Chandipur w Orissa została uznana za najlepsze i najbardziej wyjątkowe plaże w kraju. Tutaj będziesz zachwycony łagodną pogodą, czystą wodą gazowaną, długim dnem morskim i niezwykłym złotym piaskiem. Znajdziesz też małe kałuże pełne małych rybek, muszelek, a nawet krabów. Ta plaża jest jednym z najpiękniejszych miejsc turystycznych w Orisie do zwiedzania?.

7. Jaskinie Khandagiri:

khandgiri-jaskinie_orissa-miejsca-turystyczne

Jaskinie Khandagiri w Orisie stanowią silną reprezentację historii i kultury Orisy. Jest starożytny i oddalony o około sześć kilometrów od Bhubaneshwar. To miejsce ma łącznie piętnaście jaskiń, które wcześniej były zamieszkane przez różnych uczonych Jain. Na niektórych ścianach znajdują się nawet święte czytania i inskrypcje religii Jain.

8. Jaskinie Udayagiri:

udayagiri-jaskinie_orissa-miejsca-turystyczne

Jest to jedno z idealnych i wspaniałych miejsc turystycznych w Orisie do odwiedzenia. Jaskinie Udayagiri znajdują się na wzgórzach Udayagiri w stanie Orisa i mają łącznie osiemnaście jaskiń. Każdy z nich ma osobną nazwę i posiada rzeźby przedstawiające zwycięstwo królów nad ich złymi wrogami. Przyjazd tutaj pomoże Ci poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o Orissa.

9. Mahendragiri:

mahendragiri_orissa-miejsca-turystyczne

Mahendragiri znajduje się w dzielnicy Gajapati w Orisie i jest otoczone malowniczą i przepiękną okolicą. Zielone lasy, egzotyczne góry i małe strumyki to tylko niektóre z jego cech szczególnych. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, zdecydowanie powinieneś przyjechać do Mahendragiri.

10. Świątynia Jagannatha:

jagannath-temple_orissa-miejsca-turystyczne

Świątynia Jagannath jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Orisie. Pochodzenie świątyni sięga XI wieku i jest znana jako jedna z czterech pomyślnych „Char Dham” Hindusów. Świątynia poświęcona jest Panu Jagannathowi, któremu towarzyszą Balabhadra i Subhadra. Bóstwa świątyni Jagannath są bogato ubrane w zależności od okazji lub pory roku. Doroczna Rath Yatra, podczas której lordowie są zabierani ze świątyni w ogromnej procesji, jest wielkim przyciągaczem tłumów, a tysiące wielbicieli w całych Indiach przyjeżdża, aby rzucić okiem na ich bóstwa.

11. Park Zoologiczny Nandankanan:

nandankanan-zoologiczny-park_orissa-miejsca-turystyczne

Park Zoologiczny Nandankanan to kolejne popularne miejsca odwiedzane w pobliżu Orisy. To zoo położone w mieście Bhubaneshwar znajduje się w lesie Chandaka i jest usiane pięknym jeziorem znanym jako Kanjia. Park Zoologiczny Nandankanan jest domem dla ponad 166 różnych gatunków zwierząt, w tym zagrożonego białego tygrysa. Jeśli masz ze sobą dzieci, zabierz je do tego parku zoologicznego na dobrą zabawę.

12. Świątynia Lingaraja:

lingaraja-temple_orissa-turist-places

Świątynia Lingaraja jest jedną ze starożytnych, a także największą świątynią Bhubaneshwar i jedną z głównych odwiedzanych miejsc w Orisie. Świątynia jest ważnym punktem orientacyjnym, który przez cały rok jest oblegany przez turystów. Świątynia Lingaraja jest poświęcona „Hariharze”, połączonej formie Pana Śiwy i Pana Wisznu. Shivratri to wielkie wydarzenie obchodzone w Świątyni, którego świadkami jest ponad 2 wielbicieli lakh.

13. Park Narodowy Bhitarkanika:

bhitarkanika-park-narodowy_orissa-miejsca-turystyczne

Park Narodowy Bhitarkanika jest uważany za jedno z najbardziej imponujących sanktuariów dzikiej przyrody w Azji, co czyni go obowiązkowym punktem turystycznym w Orisie. Sanktuarium rozciąga się na obszarze 672 km2 w dystrykcie Kendrapara. Park Narodowy Bhitarkanika słynie z gęstych lasów namorzynowych i gigantycznych krokodyli słonowodnych. Poza tym sanktuarium obfituje w florę i faunę, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody.

14. Świątynia Ardhasani:

ardhasani-temple_orissa-miejsca-turystyczne

Świątynia Ardhasani jest jednym z głównych miejsc religijnych w Orisie. Znajduje się 3 km od głównej świątyni Jagannath w Puri i nie ma bardzo dużej struktury. Świątynia Ardhasani jest głównie poświęcona Subhadrze, która według legend uratowała kiedyś miasto Puri przed zatopieniem w powodziach. Najlepszy czas na wizytę w tej świątyni to doroczna procesja Rath Yatra, ponieważ uważa się, że trzy bóstwa podczas powrotu do głównej świątyni zatrzymują się w świątyni Ardhasani. W tym dniu z ryżu przygotowywany jest specjalny bhog znany jako „poda pitha”.

15. Wioski plemienne:

plemienne-wioski_orissa-miejsca-turystyczne

Orissa jest stanem znanym z kultury plemiennej i ma ponad 600 społeczności plemiennych. Plemienni ludzie ze swoimi mistycznymi obyczajami mieszkają w pagórkowatych regionach i odległych lasach wokół Orisy, głównie w południowo-zachodnim regionie stanu. Oglądanie codziennych zajęć i niezwykłego stylu życia tych starożytnych ludzi może być ekscytującym przeżyciem. Musisz jednak przejść przez zorganizowane wycieczki, ponieważ większość tych miejsc jest niedostępna i potrzebujesz legalnych zezwoleń. Podczas pobytu w Orisie koniecznie odwiedź plemienne targi, które odbywają się co tydzień, aby poznać fascynujące formy plemiennej pracy.

Orissa powoli staje się rosnącą destynacją turystyczną Indii. Były to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca Orisy, które znajdują się na liście każdego podróżnika. Więc poświęć trochę czasu, kiedy planujesz wakacje w tej hipnotyzującej krainie.

Źródła obrazów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.