Pune jest jednym z najbardziej uznanych miast metropolitalnych w stanie Maharasztra. Jest kulturalną stolicą państwa i słynie z nowoczesnego i szybkiego życia. Posiada jedne z najlepszych galerii sztuki, muzeów, ogrodów i parków narodowych do celów turystycznych. Jest tu również sporo luksusowych hoteli, w których można odpocząć po długim dniu. Jeśli planujesz wakacje w Indiach, nie możesz przegapić Pune. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia i ma wiele atrakcji do zobaczenia.

Najlepsze i atrakcyjne miejsca turystyczne w Pune:

Oto krótki przewodnik po miejscach turystycznych w Pune tylko dla Twojej wygody.

1. Synhagad:

Miejsca turystyczne w Pune

Sinhagad znajduje się około 30 kilometrów od Pune. Jest to słynna twierdza, w której toczono słynne bitwy. Najważniejsza bitwa miała tu miejsce w 1670 roku. Wcześniej była znana jako Kondhana i ma duże znaczenie historyczne i znaczenie.

2. Pałac Aga Chana:

aga-khan-palace_pune-turist-places

Pałac Aga Chana został zbudowany w 1892 roku przez wielkiego króla sułtana Muhammeda Szacha Aga Chana III. Jest najbardziej znany ze swojej genialnej architektury i struktury. Ta wspaniała konstrukcja jest absolutnie piękna i zdecydowanie należy ją odwiedzić podczas podróży do Pune.

3. Wzgórze wetali:

vetal-hill_pune-tourist-places

Vetal Hill to najbardziej znane i najpiękniejsze wzgórza Pune, jakie można zobaczyć. Jest to najwyższe wzgórze w mieście i stoi na wysokości około 2600 stóp. Najbardziej znana jest ze świątyni Vetala, która znajduje się na szczycie wzgórza. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

4. Park Narodowy Rajiv Gandhi:

rajiv-gandhi-national-park_pune-tourist-places

Park Narodowy Rajiv Gandhi znajduje się w Katraj, który znajduje się w pobliżu miasta Pune. Jest zarządzany i utrzymywany przez Miejską Korporację Pune. Podczas podróży do Pune zdecydowanie powinieneś tu przyjechać, ponieważ będzie to Twoja złota okazja do odkrywania i odkrywania indyjskiej przyrody. Egzotyczne bestie i zwierzęta z pewnością Cię zahipnotyzują.

5. Muzeum Plemion:

plemienne-muzeum_pune-turist-places

Aby zrozumieć kulturę plemienną Indii, musisz odwiedzić Muzeum Plemion w Pune. Pokazuje kulturę, zwyczaje i tradycje różnych plemion i oferuje wgląd w cudowne i kolorowe życie plemion żyjących w Maharasztrze i gdzie indziej.

6. Shaniwar Wada:

Shaniwar-wada_pune-tourist-places

Shaniwar Wada to fort pałacowy zbudowany w 1746 roku. Był siedzibą wszystkich władców Peshwa imperium Mogołów. Wygląd tego pałacu jest nieskazitelny, wspaniały i bardzo bogaty. Stanowi odzwierciedlenie genialnej architektury i tradycji, które istniały podczas rządów Mogołów.

7. Wzgórze Parvati:

parvati-hill_pune-tourist-places

Wzgórze Parvati wzięło swoją nazwę od znajdującej się tutaj słynnej świątyni Parvati. Jest on poświęcony hinduskim bóstwom o imieniu Parvati, Vishnu, Ganesh, Kartik i Devadeshwar. Znajduje się na południu Pune i znajduje się na wysokości 2100 stóp nad poziomem morza. To jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Pune.

8. Kościół Mariacki:

st-marys-church_pune-tourist-places

Kościół św. Marii w Pune znajduje się w miejscowości Ghorpuri. Jest to najstarszy region w całym regionie Dekan i jest również bardzo znany. Wygląd tego kościoła jest bardzo atrakcyjny i co roku odwiedza sporą liczbę odwiedzających.

9. Ogród Bundu:

bund-garden_pune-tourist-places

Ogród Bundu został zbudowany przez Sir Jamshedji Jeejeebhoya. Znajduje się w pobliżu rzeki i jest idealnym miejscem dla osób szukających chwili ciszy, spokoju i relaksu. Soczyście zielona trawa i zadbane krzewy dodają mu urody. Dostępne są również urządzenia do pływania łódką dla tych, którzy chcą to wypróbować.

10. Świątynia Jaskini Pataleshwar:

pataleshwar-cave-temple_pune-tourist-places

Ta historyczna świątynia stoi w samym sercu miasta. Pochodzi z VIII wieku. Świątynia poświęcona jest Panu Shivie. Konstrukcja została wyrzeźbiona z jednego kawałka bazaltowej skały przypominającej jaskinie Ellora, które w jakiś sposób mają ten sam projekt. Słynna świątynia zawiera również wiele posągów innych hinduskich bogów i bogiń czczonych w Indiach. Rzeźby i rzeźby są wizualną ucztą.

11. Ogrody Pu La Deshpande:

pu-la-deshpande-gardens_pune-tourist-places

Nazywany również ogrodem Przyjaźni Pune-Okayama, jest to bujny ogród inspirowany ogrodem w Okayama, Garden. Rozległe tereny ogrodu mają wyeksponowane pięknie zagospodarowane trawniki. W ogrodzie znajduje się również plac zabaw dla dzieci. Można odpocząć i pobawić się wśród zieleni tego miejsca i wrócić wypoczętym. To jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Pune.

12. Narodowe Muzeum Wojny:

pune-tourist-places_pune-tourist-places

Narodowe Muzeum Wojny to muzeum wojny poświęcone wszystkim żołnierzom i żołnierzom, którzy poświęcili swoje życie, aby chronić ten kraj w Indiach po odzyskaniu niepodległości. Jest tam główna konstrukcja o wysokości 25 stóp. Ludziom wystawiono również samolot MIG. Pomnik został zbudowany ze środków zebranych od mieszkańców Pune na pamiątkę żołnierzy. Idź tu ożywić w sobie patriotę.

13. Pałac Shaniwar Wada:

Shaniwar-wada-palace_pune-tourist-places

Shaniwar Wada jest naprawdę godna pochwały ze względu na mieszankę architektury mogolskiej i kunsztu Marathów. Stoi w pobliżu rzeki Mula-Mutha i jest jednym z najlepszych i najspokojniejszych historycznych miejsc do odwiedzenia w Pune. Możesz cieszyć się widokiem pięknych ogrodów i rzeźb, a także uczestniczyć w niesamowitym pokazie dźwięku i światła, który odbywa się każdego wieczoru w lokalu samo. Ponadto, jeśli kiedykolwiek odwiedzisz Pune, nigdy nie możesz przegapić różnych małych stacji górskich w pobliżu miasta z rodziną i przyjaciółmi. Istnieje również wiele stacji górskich, które są jednymi z najlepszych miejsc turystycznych w pobliżu Pune.

14. Ogród węża Katraj:

katraz-snake-garden_pune-turist-places

Jedno z najczęściej odwiedzanych i znanych miejsc turystycznych w Pune. Katraj Snake Garden początkowo był domem tylko dla węży i ​​innych gadów i jest również znany jako Park Zoologiczny Rajiv Gandhi. Dziś stało się całkowicie pełnoprawnym ogrodem zoologicznym z jeziorem na swoim terenie. Możesz także cieszyć się i zrelaksować podczas przejażdżki łodzią po zakończeniu zwiedzania parku. Przez całe zoo kursuje również mini pociąg ku uciesze młodych odwiedzających.

15. Saras Baug:

saras-baug_pune-turist-places

Świątynia Sary Baug w Pune jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów tego miejsca. Świątynia leży u podnóża wzgórz Parvati i jest ucztą dla oczu zwiedzających. Podczas Diwali tysiące ludzi gromadzą się tutaj, aby być świadkiem piękna świętującego „Deepotsav”, czyli święto świateł. Tysiące migoczących lamp świeci na terenie świątyni i na trawnikach. Jest to jedno z zdecydowanie wartych zobaczenia miejsc w Pune.

Pune ma mieszankę ogrodów, świątyń, muzeów i pałaców, oferując coś dla każdego. Miejsce to przyciąga wielu turystów swoją bogatą historią i pięknymi lokalizacjami. Oto niektóre z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Pune, które należy uwzględnić w swoich dziennikach podróży.