Mount Abu to niewielka stacja górska położona pośród pustyń Radżastanu. Położony u podnóża pasma górskiego Aravalli, jest idealnym miejscem na ucieczkę od upału deserów. Góra Abu to charakterystyczna miejscowość turystyczna Radżastanu, która przyciąga turystów ze wszystkich części kraju, aby uzyskać esencję Radżastanu.

Mount Abu w Radżastanie jest domem dla wielu popularnych miejsc turystycznych. Należą do nich atrakcje przyrodnicze, takie jak wzniesienia z pięknymi widokami na miasto oraz wschody i zachody słońca, historyczne forty i pałace o doskonałej architekturze, muzea i zespół świątyń, z których najsłynniejsza to świątynia Dilwara Jain. Nie tylko to, Mount Abu to idealne miejsce, aby cieszyć się przygodami i ich upodobaniami. W tym artykule wymieniono wszystkie doskonałe miejsca, które warto odwiedzić w Mount Abu.

Wspaniałe miejsca turystyczne Mount Abu do odwiedzenia:

Mount Abu jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych dla turystów. W tym artykule przygotowaliśmy listę 15 cudownych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Mount Abu w celu planowania wycieczki.

1. Świątynie Dilwara:

Wzgórze świątyni Dilwara abu miejsca turystyczne

To jedna z głównych atrakcji turystycznych Mount Abu. Fasada świątyni jest dość prosta i znacznie podważa wyszukane detale, które zawiera wnętrze! Konstrukcja świątyni i jej inkrustowane dzieła i rzeźby przewyższają pod pewnymi względami nawet Wielki Taj Mahal! Jest więc niedopowiedzeniem nazwanie tej świątyni po prostu wspaniałą lub wspaniałą. To doświadczenie, które musisz mieć dla siebie, zanim będziesz w stanie pojąć jego doskonałość.

2. Jezioro Nakki:

Jezioro Nakki odwiedza miejsca na górze abu

Naturalne miejsca turystyczne w Mount Abu obejmują kilka jezior i wysokie kufle. Spośród nich jezioro Nakki jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc turystycznych na górze Abu. Piknik wzdłuż zakątków tego jeziora to najlepszy sposób na uczczenie rocznicy lub spokojnej randki. Jego lokalizacja jest odpowiednia również dla turystów. Prawie wszystkie najlepsze hotele Mount Abu znajdują się na jej obrzeżach.

3. Punkt Zachodu Słońca:

Sunset Point Mount Abu słynne miejsce

Sunset point to najsłynniejszy punkt, z którego można podziwiać przepiękne wieczorne zachody słońca. Znajduje się wśród wzgórz Aravalli, dlatego często robi się dość chłodno, więc nie zapomnij zabrać ze sobą kurtki. Ten punkt jest najbardziej znanym miejscem turystycznym Mount Abu do zwiedzania.

4. Fort Achalgarh:

Fort Achalgarh najlepsze miejsce do odwiedzenia na górze abu

Historyczny fort Achalgarh, zbudowany przez Ranę Kumbhę, jest podobny do wszystkich innych wspaniałych fortów i pałaców radźputskich rozsianych po całym Radżastanie. Ten położony na szczycie wysokiego szczytu górski fort oferuje panoramiczne widoki na otaczającą malowniczą scenerię. Fort znajduje się blisko głównego miasta i znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od wspaniałej świątyni Jain. Ogromne mury obronne otaczają fort. Niektóre niesamowite zdjęcia można kliknąć tutaj.

5. Świątynia Achaleshwar:

Atrakcje w świątyni Achaleshwar na górze abu

Świątynia ta znajduje się blisko fortu Achalgarh, dzięki czemu nie musisz się wysilać, aby ją odwiedzić. Ale zobacz to, aby uzyskać lepszą rozrywkę! Świątynia poświęcona Panu Shivie mieści naturalną Shiva Linga. Ma również idoli kilku innych bóstw otaczających linga. Te idole zostały wyrzeźbione z kamienia, który wygląda jak kryształ i świeci jasno w świetle. Świątynia znajduje się blisko niesławnego jeziora Mandakini, dzięki czemu oferuje spektakularne widoki!

6. Guru Shikhar:

Guru Shikhar

Najwyższy szczyt góry Abu nazywa się Guru shikhar. Odwiedzenie tego miejsca jest więc koniecznością. Oferuje najlepsze widoki w całej Mount Abu! Powietrze tutaj jest świeże i zimne, a otoczenie niesamowicie piękne. Świątynia poświęcona Guru Dattatreya leży na drodze na szczyt i jest kolejnym doskonałym miejscem do odwiedzenia na górze abu.

7. Świątynia Adhar Devi:

Świątynia Adhar Devi Mount abu najlepsze miejsca do odwiedzenia

Poświęcona bogini Aruby świątynia ta znajduje się w jaskini. Ta świątynia jest odwiedzana przez kilku pielgrzymów każdego roku podczas tygodnia navratri. Ale uważaj, aby dotrzeć do progu tej świątyni, musisz wspiąć się po 365 stopniach wyciętych w górze! Wcale nie jest to łatwa wspinaczka, ale w końcu warto?.

8. Zbiornik Trevora:

Czołg Trevora musi odwiedzić miejsca na górze abu

Czołg Trevora nosi imię brytyjskiego inżyniera, który zbudował to miejsce. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych Mount Abu. Słynie przede wszystkim ze sztucznego zbiornika, w którym hoduje się krokodyle. Poza tym miejsce to oferuje wspaniałe widoki na otaczającą scenerię, kojące miejsca na piknik i otoczenie wypełnione różnego rodzaju drzewami, zwierzętami i ptakami.

9. Ropucha Skała:

Ropucha Skała

Toad Rock znajduje się w pobliżu jeziora Nakki. Toad Rock, jak sama nazwa wskazuje, jest gigantyczną strukturą skalną, która przypomina ropuchę. Znajduje się w paśmie górskim Aravalli z przyjemną atmosferą. Toad Rock wraz z kilkoma innymi formacjami skalnymi jest również odpowiednim miejscem do wspinaczki i trekkingu. Wspinając się na szczyt skały, spójrz na zapierający dech w piersiach widok na wzgórza i jezioro?.

10. Dom Jaipur:

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Jaipur House na górze abu

Royal Jaipur House to zabytek w Mount Abu, który został zbudowany przez Jego Wysokość Maharaja Ram Singh w roku 1897. Miejsce to znane jest z malowniczego położenia i zostało teraz przekształcone w zabytkowy hotel z najnowocześniejszymi rozwiązaniami udogodnienia i udogodnienia.

11. Światowy Uniwersytet Duchowy Brahma Kumari:

Światowy Uniwersytet Duchowy Brahma Kumari

Światowy Uniwersytet Duchowy Brahma Kumari jest światową siedzibą Brahma Kumaris, organizacji zajmującej się nauczaniem Raja Jogi i innych form medytacji. Jest to również wybrane miejsce na organizację Międzynarodowej Konferencji Pokojowej od 1982 roku. Centrum jest idealnym miejscem na oderwanie się od zgiełku życia i poszukiwanie spokoju.

12. Świątynia Vimala Vasahi:

Atrakcje turystyczne świątyni Vimala Vasahi na górze abu

Świątynia Vimala Vasahi jest ważnym miejscem religijnym dla wyznawców dżinizmu. Świątynia poświęcona jest Adinathowi, który był pierwszym Jain Tirthankaras. Świątynia Vimala Vasahi ma metalowy idol św. Adinata wykonany ze złota i mosiądzu, więc upewnij się, że nie przegapisz wizyty w tym miejscu podczas pobytu na Górze Abu. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i idealnych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Mount Abu.

13. Punkt Miodowego Księżyca:

Punkt Miodowego Księżyca

Honey Moon Point znajduje się na wysokości 4000 stóp po północno-zachodniej stronie jeziora Nakki. Ten punkt jest również znany jako Anadara Point, po małej wiosce o nazwie Anadara. Jest to idealne miejsce na długie, spokojne romantyczne spacery, podziwiając zapierający dech w piersiach widok na otaczający krajobraz. Ten punkt jest jednym z najbardziej romantycznych i najpiękniejszych miejsc turystycznych Mount Abu dla par.

14. Świątynia Gaumukh:

Wzgórze świątyni Gaumukh

Świątynia Gaumukh to obowiązkowy punkt docelowy na Górze Abu. Świątynia otoczona jest malowniczym pięknem, a także okazuje się idealnym miejscem na pikniki lub piesze wycieczki. Świątynia Gaumukh jest poświęcona wielkiemu hinduskiemu świętemu Waszyszthowi i jest ważnym miejscem religijnym dla hinduskich pielgrzymów.

15. Sanktuarium dzikiego życia na górze Abu:

Rezerwat dzikiego życia na górze Abu

Sanktuarium dzikiej przyrody w Mount Abu rozciąga się na obszarze 288 kilometrów kwadratowych i zostało założone w 1980 roku. Sanktuarium charakteryzuje się bogactwem flory i fauny, a także jest domem dla dzikich zwierząt, takich jak lampart, hiena, langur, kot dżungli, sambhar, niedźwiedź i dzik, żeby wymienić tylko kilka. Lwy i tygrysy nie mogą być już zauważone i można znaleźć tylko ślady ich dawnego bytowania. Rezerwat dzikiej przyrody Mount Abu jest również obowiązkowym miejscem dla zapalonych miłośników ptaków, ponieważ występuje tu ponad 250 gatunków ptaków. Podczas podróży nie przegap okazji zobaczenia szarego ptactwa dżungli, wyjątkowego mieszkańca tego obszaru.

Mount Abu to jedno z tych miejsc turystycznych w stanie Radżastan, które przez cały rok jest zatłoczone przez turystów. To miejsce z naturalnym pięknem i bujną zielenią prezentuje charakterystyczny bled Radżastanu, który z pewnością zachwyci twój umysł i duszę.