Dolina Kaszmiru jest z jednej strony bogata w historię, kulturę i zjawiska przyrodnicze, az drugiej strony jest kontrowersją polityczną. Pikantny smak rodzimych kuchni, różnego rodzaju herbaty, trekking, pobyt na łodziach mieszkalnych i odwiedzanie wielu świętych świątyń to rzeczy, które turyści chcieliby robić. Tutejsze tekstylia i rzemiosło są dość znane, dlatego zakupy tutaj są dobre.

Piękne miejsca turystyczne Kaszmiru do odwiedzenia:

W tym artykule wyjaśnimy piękno listy miejsc turystycznych w Kaszmirze do odwiedzenia, które wyjaśnią również kulturę i historię tych miejsc wraz ze zdjęciami, które sprawią, że Twoja podróż będzie szczęśliwa.

1. Jama Masjid:

jama-masjid_kashmir-turist-places

Jama Masjid znajdujący się w Nowhatta jest jednym z najczęściej odwiedzanych meczetów w stolicy Srinagaru. Meczet został zbudowany przez sułtana Sikandara w 1400 roku, a później rozbudowany przez jego syna Zain-ul-Abidina. Meczet ma 370 drewnianych filarów wraz z architekturą indosaranceńską to niektóre elementy, które przyciągają tu ludzi. Piątki są pełne tysięcy muzułmanów w piątek, ponieważ uważa się go za najświętszy dzień kultu.

2. Chashmashahi:

chashmashahi_kashmir-miejsca-turystyczne

Chashmashahi to najmniejszy z trzech ogrodów Mogołów znajdujących się w Kaszmirze. Ogród znajduje się nad Parkiem Pamięci Nehru, a nazwa oznacza Królewskie Źródło. Z ogrodu widać piękne jezioro Dal, a także otaczające go góry. Ogrody mają również wiele tarasów i fontann i są budowane przez centrum.

3. Jezioro Nagin:

nagin-lake_kashmir-tourist-places

Jezioro Nagin znajduje się na wschód od Doliny Kaszmiru. Położone jest u podnóża góry Zabarwan, a jezioro otoczone jest wierzbami i topolami. Wzgórze Shankaracharya leży na południu jeziora, a Hari Parbat na zachodzie. Słynie z nart wodnych, wodowania i pływania łódką. Jezioro Naga to jedno z najwspanialszych miejsc w Kaszmirze do odwiedzenia.

4. Park Narodowy Dachigam:

dachigam-park-narodowy_kaszmir-miejsca-turystyczne

Park Narodowy Dachigam znajduje się około 22 km od Srinagaru i zajmuje powierzchnię około 141 km2. Park słynie z zagrożonych zwierząt, takich jak jeleń. Park znajduje się w głębokiej dolinie o stromych zboczach lasów. Park narodowy różnorodny na wysokości od 1600 m do 4200 m npm jak na terenach górzystych. Ten park narodowy jest jednym ze słynnych miejsc w Kaszmirze na wycieczki przygodowe.

5. Drabina:

drass_kashmir-turist-places

Drass to drugie najzimniejsze miejsce na świecie, które ma mieszkańców. Znajduje się na wysokości 3230 metrów i jest około 60 km od Kargil. Jest to małe miasteczko w środku doliny, a droga do Ladakh stąd jest łatwa, ponieważ przełęcz Zojila przechodzi przez to miejsce. Turyści chętnie uprawiają trekking, z którego słynie dolina Suru.

6. Hazratbal:

hazratbal_kashmir-turist-places

Hazratbal to słynna muzułmańska świątynia i uważa się, że zachowany w niej kosmyk włosów należał do proroka Mahometa. Znajduje się na lewo od jeziora Dal i jest jednym z najświętszych miejsc w Kaszmirze. Najlepszą porą na wizytę w tym sanktuarium jest okres od marca do października ze względu na sprzyjającą pogodę. Hazratbal to jedno z idealnych i historycznych miejsc do zobaczenia w kaszmirze, które zapewnią mnóstwo spokoju.

7. Sonamarg:

sonamarg_kashmir-turist-places

Do Sonamarg trzeba dotrzeć doliną Sindh, która pokazuje inny wiejski klimat Kaszmiru, co nie jest zbyt powszechne. Leży na wysokości 2730 m, a jego nazwa oznacza Złotą Łąkę ze względu na górzyste tło z czystym niebem. Przez dolinę przepływa rzeka Sindh, a kucyki są często wynajmowane do zwiedzania obiektu. Sonamarg to jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Kaszmirze do odwiedzenia.

8. Shiv Khori:

shiv-khori_kashmir-tourist-places

Shiv Kori to jaskinia, która znajduje się na wzgórzu i rozciąga się na około kilometr. Jaskinia znana jest z naturalnego Shiva Lingam i ma ponad 100 lat. Turyści są pod wrażeniem rzeźbionego sufitu jaskini Sheshnaag.

9. Khanqah-e-Moula:

khanqah-e-moula_kashmir-miejsca-turystyczne

Khana-e-Mola to jedna z najstarszych muzułmańskich świątyń w Kaszmirze. Świątynia została zbudowana przez sułtana Sikandara i została pięknie wyrzeźbiona w środku. Została wykonana na cześć muzułmańskiego kaznodziei Mir Syed Ali Hamdani.

10. Śrinagar:

srinagar_kashmir-miejsca-turystyczne

Srinagar to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Indiach, nie mówiąc już o Kaszmirze. Będąc w Srinagar, możesz oddać się wielu aktywnościom, od trekkingu, obserwacji ptaków, pływania łódką lub jazdy na nartach wodnych. Jest to popularny cel podróży poślubnych w Indiach. Chociaż miejsce to można zwiedzać przez cały rok, opady śniegu, które występują między grudniem a styczniem, nadają temu cudownemu miejscu szczególnego spokoju i piękna. Jest to jedno z najbardziej naturalnych i znanych miejsc turystycznych w kaszmirze.

11. Leh:

leh_kashmir-miejsca-turystyczne

Jeśli odwiedzasz Kaszmir latem i myślisz o miejscach do odwiedzenia w Kaszmirze, to Leh jest miejscem dla Ciebie. Wysokie góry i jeziora oferują zapierający dech w piersiach widok na malownicze krajobrazy. Piękno Leh hipnotyzuje wszystkich, którzy go odwiedzają. To także świetne miejsce dla miłośników kolarstwa górskiego i trekkingu. Zaangażowanie się w te zajęcia zapewni ci całe życie wspomnień i mnóstwo historii, o których możesz opowiedzieć swoim wnukom. Jeśli jednak chcesz wybrać się do Leh na rowery górskie, lato to czas dla Ciebie, ponieważ po listopadzie wiele tras jest zamkniętych z powodu obfitych opadów śniegu.

12. Kupwara:

kupwara_kashmir-miejsca-turystyczne

Kupwara znana jest również jako „Korona Kaszmiru”. Piękne, zielone łąki, góry i czyste strumienie sprawiają, że Kupwara jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kaszmirze. Ze względu na malowniczy krajobraz jest to miejsce, które trzeba odwiedzić, jeśli planujesz wycieczkę do Kaszmiru. Kupwara jest przykładem piękna Kaszmiru na wiele sposobów. Sheikh Baba Behram, Lolab Valley i Qamar Reshi Sahib Shrine to tylko niektóre z miejsc, które trzeba odwiedzić.

13. Kathua:

kathua_kashmir-miejsca-turystyczne

Jeśli kiedykolwiek pociągał cię sufizm i masz do niego skłonność, Kathua jest miejscem dla ciebie. Kathua jest również znane jako miasto sufich. Przedstawia piękną historię Kaszmiru i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Kaszmirze. To obowiązkowa wizyta, jeśli jesteś miłośnikiem historii i nie przegapisz fortu Jasrota. Kathua oferuje spokojną i spokojną atmosferę dla wszystkich odwiedzających.

14. Kargil:

kargil_kashmir-miejsca-turystyczne

To miasto, którego nie da się łatwo zapomnieć. Nawet dzisiaj wzmianka o Kargilu przyprawia o dreszcze każdego Indianina, który żył w czasie wojny. To miasto trzeba odwiedzić, ponieważ zajmuje szczególne miejsce w uczuciach każdego mieszkańca Indii. Jest to jedno z turystycznych miejsc Kaszmiru ze względu na mnogość emocji, jakie ma do zaoferowania. Dla wielu to miasto przynosi żywe wspomnienia z dawnych czasów i sprawia, że ​​są dumni ze swojej indyjskiej narodowości. Będąc w Kargil, można wybrać się na wspinaczkę górską lub trekking w pobliskiej dolinie Suru. Inne interesujące miejsca to Mulbek Gompa, Shergol, Wakha Rgyal.

15. Pahalgam:

pahalgam_kashmir-tourist-places

W tym małym miasteczku schowanym w górach świeżość jest przeładowana. Dla wszystkich, którzy odwiedzają, jest mnóstwo ciszy i spokoju. Pahalgam to świetne miejsce na relaks, medytację i kontakt z naturą. Położony z dala od wyścigu szczurów tętniącego życiem miasta, Pahalgam sprawi, że zapomnisz o zmartwieniach i stresie podczas pobytu w tym mieście. To maleńkie miasteczko słynie z ogromnej rozpiętości lasu iglastego. Sezon zimowy rozpoczynający się pod koniec października to chyba najlepszy czas na odwiedzenie tego miasta, ponieważ śnieg dodaje temu miejscu dodatkowego piękna. Odwiedzając Pahalgam można oddać się różnym rozrywkom, takim jak spływy kajakowe i jazda konna. Pobliskie atrakcje to Betab i Aru Valley.

Uwielbiałeś czytać o tych miejscach? Teraz wybierz się w długą podróż i miejsca turystyczne do odwiedzenia w Kaszmirze z rodziną i przyjaciółmi! Zakochaj się w malowniczym pięknie tych wszystkich miejsc i nie zapomnij zrobić mnóstwa zdjęć!