Położona u zbiegu trzech górskich potoków – Muthirapuzha, Nallathanni i Kundala, Munnar jest górską stacją, której nazwa przypisuje się doskonałej malowniczości. Turyści odwiedzają tę stację na wzgórzu dla spokoju, który panuje w jej otoczeniu. W okolicy znajduje się kilka ogrodów herbacianych i produkuje się jedne z najlepszych herbat w Indiach! Znajduje się w Ghatach Zachodnich, a najlepszy czas na wizytę w Munnar to od września do maja.

Piękne miejsca turystyczne do odwiedzenia w Munnar:

Munnar to miejsce z wieloma pięknymi i niesamowitymi atrakcjami widokowymi w Kerali. Oto lista najlepszych munnarowych miejsc turystycznych do odwiedzenia, które mogą zadowolić Twoją przyjemną wycieczkę.

1. Niejasność:

Atrakcje turystyczne Munnar

Mattupetty znajduje się w pobliżu Munnar i jest warte odwiedzenia. Jest to małe miejsce ze wspaniałymi widokami i spokojną scenerią do spędzenia dnia. Zapora Mattupetty jest największą przynętą tego miejsca i jest doskonałym miejscem na piknik. Na tym obszarze znajduje się również wysoko wyspecjalizowana farma mleczarska, którą odwiedza wielu turystów. W okolicy znajduje się również kilka ogrodów herbacianych, które można odwiedzić.

2. Pothamedu:

pothamedu_munnar-tourist-places

Pothamedu to kolejne doskonałe miejsce do odwiedzenia, w pobliżu Munnar. To idealne miejsce na trekking, piknik lub długie spacery. Położony jest wśród bujnych, zielonych gór i oferuje piękne widoki na otaczającą scenerię i miasto Munnar, które jest bardzo blisko tego punktu. Jest to jedno z najlepszych i doskonałych miejsc turystycznych do odwiedzenia?.

3. Jezioro Kundala:

kundala-lake_munnar-tourist-places

Jest to sztuczny zbiornik wodny położony pomiędzy dwiema górami. Znajduje się blisko Munnar i jest kolejnym idealnym miejscem na piknik. W tym regionie dostępne są łodzie. Zjazd Shikara w dół jeziora to niesamowite przeżycie! Zapierający dech w piersiach widok na okoliczne klify i góry stanowi wspaniałą scenerię do klikania zdjęć. Powietrze jest czyste i świeże, a cisza w okolicy pozwala po prostu usiąść i odpocząć. Musisz obejrzeć to miejsce, ponieważ jest to jedno z najlepszych miejsc Munnar do odwiedzenia?.

4. Park Narodowy Eravikulam:

eravikulam-park-narodowy_munnar-miejsca-turystyczne

Park zajmuje rozległy obszar 97 km2. Znajduje się w Devikulam Eravikulam Taluk. Znajduje się w nim kilka bardzo rzadkich gatunków, takich jak Nilgiri Tahr, która jest rzadką rasą kozic górskich. Ten park jest rajem dla miłośników przyrody, możesz spędzić cały dzień spacerując po parku, podziwiając widoki różnych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Szczyt Anamudi znajduje się również w parku i fajnie jest ścigać się na szczyt tego wzgórza.

5. Punkt Echa:

echo-point_munnar-tourist-places

Echa są dość powszechnym zjawiskiem. Wszyscy słyszeli o echa, ale jeśli wy, dzieci, koniecznie musicie zabrać je do punktu echa! Jeśli to twój pierwszy raz na stacji górskiej, czystość twojego odbijającego się tu głosu całkowicie cię zszokuje! Nie tylko to, ze względu na swoją wysokość punkt oferuje również doskonałe widoki na okolicę.

6. Rajamala:

rajamala_munnar-turist-places

To jest miejsce, w którym naturalnie istnieje Nilgiri Tahr. Ale większość tej rzadkiej rasy została teraz przeniesiona do parku narodowego Eravikulam. Rajamala znajduje się 2695 Mts nad poziomem morza. Oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne góry, jeziora i doliny. W powietrzu czuć wolność matki natury. Jest to jedno z najwyżej położonych miejsc turystycznych w pobliżu munnar, co sprawia, że ​​widok staje się bardziej głodny.

7. Wodospad Lakkam:

lakkam-waterfall_munnar-tourist-places

Wodospady Lakkam są częścią Parku Narodowego Eravikulam. To doskonałe miejsce, aby po prostu usiąść i odpocząć. Bulgoczący dźwięk tryskających białych smug wody zapewnia poczucie spokoju. Otaczająca zieleń jest spokojna i pogodna. Wielu szalonych turystów wskakuje prosto do wodospadu! Większość turystów potwierdziła, że ​​jest to jedna z najpiękniejszych munnarnych miejsc turystycznych, które warto odwiedzić, aby spędzić wspaniały czas?.

8. Rezerwat Dzikiej Przyrody Chinnar:

chinnar-wildlife-sanctuary_munnar-tourist-places

Znajduje się w Marayoor i Kanthalloor Panchayat w dzielnicy Idukki, dość blisko Munnar. Mieszka tu zagrożona siwowłosa gigantyczna wiewiórka. Wraz z nim występuje tu również kilka innych rzadkich ras. Pantery, jelenie cętkowane, słonie, tygrysy to tylko niektóre z nich. Poza dziką przyrodą w parku nie brakuje też zieleni!

9. Punkt widzenia Pothamedu:

pothamedu-viewpoint_munnar-tourist-places

Jeśli lubisz wędrować przez niebezpieczne i pełne przygód przełęcze górskie, punkt widokowy Pothamedu nie jest miejscem dla ciebie. To miejsce zawiera przepełnione malownicze piękno wraz z plantacjami herbaty, kardamonu i przypraw, które dodają aury tego miejsca. To miejsce jest dla miłośników przyrody, fotografów i miłośników selfie i możesz mieć pewność, że nie opuścisz tego miejsca, chyba że noc zacznie się czołgać lub bateria w Twoim telefonie się wyczerpie.

10. Stacja górna:

top-station_munnar-tourist-places

Wiele osób nie potrzebuje sportów przygodowych, aby ich ekscytować. Ekscytuje ich samo przebywanie na szczycie wzgórza. Dla miłośników gór takich jak ci ludzie i dla tych, których zachwycają piękne krajobrazy, Top Station to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Munnarze. Stworzona jako centrum handlowe w pierwszych dniach Top Station stała się teraz dobrze znaną atrakcją turystyczną ze względu na 180 stopni, a raczej panoramiczny widok. Zwykle jest zatłoczona kochankami, fotografami i oczywiście królami i królowymi selfie. Widok z górnej stacji jest majestatyczny i wydaje się, że natura pokryła ziemię soczyście zielonym dywanem, a mgła w powietrzu dodaje uroku temu miejscu.

11. Wodospady Cheeyappara:

cheeyappara-waterfalls_munnar-tourist-places

Oto cel dla poetów. Wodospad Cheeyappara jest jednym z wielu wodospadów w Munnar. Widok wodospadu i naturalna atmosfera wokół wodospadu to przyjemność do oglądania i okazuje się być wielką inspiracją dla poetów. Jeśli jesteś całkowicie znudzony luksusowym hotelem, w którym się zatrzymałeś, wynajmij namiot i obozuj w 500-hektarowym sąsiedztwie wodospadów Cheeyappara i zdobądź jeden z naturą i oddaj się muzyce wodospadu.

12. Marayoor:

marayoor_munnar-tourist-places

Jeśli jesteś fanem archeologii lub Indiany Jonesa, to Marayoor jest miejscem, które musisz odwiedzić. Posiada długi odcinek lasów sandałowych i starożytne rzeźby, struktury, a także abstrakcyjne malowidła naskalne, które pochodzą z epoki kamienia. Jest to raj dla studentów archeologii, archeologów i archeologów. Marayoor to miejsce nawet dla miłośników przyrody, ponieważ znajduje się tam las sandałowy i będziesz zahipnotyzowany wyglądem lasu. Również jeśli turyści szukają dobrej jakości oleju sandałowego i innych przedmiotów z drzewa sandałowego, mogą go kupić w magazynie drzewa sandałowego. Marayoor można uznać za jedno z najlepszych miejsc do zwiedzania w Munnar.

13. Zablokuj lukę serca:

lock-heart-gap_munnar-tourist-places

Wśród miejsc odwiedzanych przez Munnar, Lock Heart Gap jest pożądliwą atrakcją dla miłośników wędrówek i przyrody. Istnieją różne szlaki do zwiedzania przez malowniczy, ale dziki i nieokiełznany las bogaty w florę i faunę. To spełnienie marzeń młodych ludzi, którzy chcą przeżyć przygodę w lesie, a jeśli kochasz wilgotne powietrze i piękny widok, który przedstawia, powoli siadając na drzewach i sprawiając, że wygląda to tak, jakby perły spadły z nieba, to Lock Heart Gap jest jednym z najpiękniejszych miejsc wszystkich turystycznych miejsc w munnar.

14. Dolmen Muniyara:

muniyara-dolmens_munnar-tourist-places

Pechowy dla ludzi takich jak my, którzy nie urodzili się w epoce żelaza, w przeciwnym razie dostalibyśmy egzotyczny pochówek w komorach grobowych Muniyara Dolmens. Muniyara Dolmens to grobowce mamuta znajdujące się w Marayoor, jednym z miejsc do odwiedzenia w pobliżu Munnar. Po tych komorach grobowych biegnie piękny szlak i nadal nie jest straszny, ale jest to niesamowity widok, ponieważ w pobliżu znajduje się również las sandałowy. Miejsce to zostało znienawidzone w prymitywnych kulturach i praktykach i może być uważane za raj dla archeologów i antropologów.

15. Zabawny leśny park rozrywki:

fun-forest-adventure-park_munnar-turist-places

Cóż, teraz jest to coś dla ludzi żądnych przygód i nie jest to miejsce dla ludzi o słabym sercu. Fun Forest Adventure Park jest idealnym miejscem turystycznym dla osób szukających przygód, takich jak wspinaczka skałkowa, chodzenie po krawędzi doliny z liną itp. Ale noś buty, spodnie i, jeśli to możliwe, koszulkę na całej długości, bo inaczej będziesz jechał dom z wysypką, ranami, skręconą kostką i wieloma naturalnymi tatuażami, więc bądź żądny przygód, a nie głupi.

Były to jedne z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Munnarze. Teraz przestań zwlekać w domu, wstań i idź podróżować po tych niesamowitych miejscach w Munnar!