Dubaj to nie tylko raj dla miłośników zakupów lub miejsce dla bogatych i sławnych, ale także bardzo kosmopolityczne miasto z własną energią i urokiem. W mieście każdy znajdzie coś dla siebie, od dzieci po seniorów i nikogo byłby kiedykolwiek rozczarowany, odwiedzając tutaj?.

Dla dzieci i rodzin obowiązkowy jest park wodny Wild Wadi z mnóstwem przejażdżek, które pobudzają adrenalinę i zachwycają umysł. Rodziny, duże i małe, pokochałyby mnóstwo opcji wycieczek, od piaszczystych pustyń po piaszczyste plaże, Al Mamzar par, a nawet słynną plażę i park Jumeira, jak już powiedzieliśmy, każdy znajdzie coś dla siebie i do zdobycia też rozrywkę.

Zabierz swoje maluchy do słynnej KidZania, gdzie dzieci mogą odgrywać swoje ulubione postacie lub być tym, kim chcą, policjantem lub strażakiem. To interaktywne miasto, które zbudowane jest z myślą o skupieniu uwagi i sposobie myślenia młodych. Park przy Creek słynie z miłośników zwierząt, a jeśli kochasz futrzane anioły, powinieneś być tutaj, aby zobaczyć je w ich rodzimych siedliskach. Możesz także udać się i odwiedzić słynny rezerwat Dubai Desert Conservation Reserve i zobaczyć, jak matka natura troszczy się tam o swoje młode, co jest jednocześnie dość pouczające i rozrywkowe, prawda??

dubai-tourist-places_dubai-tourist-places

Dorośli i seniorzy również mają wiele do zaoferowania w Dubaju, na przykład wycieczki po mieście i pustynie, meczet Jumerirah, poznawanie kultury i tradycji i tak dalej. Wskocz do modnego wagonu, który zabierze Cię do muzeum Dubaju i dowiedz się więcej o historii miasta lub wejdź do Bur Dubai Abra Dock, aby przeżyć zabawne chwile z bliskimi. Są tu przejażdżki łodzią, a słynne fontanny w Dubaju sprawią, że będziesz zahipnotyzowany, gdy zachodzi słońce i późno w nocy.

Aby tego wszystkiego doświadczyć, trzeba tu być, dlatego wymyśliliśmy najlepsze miejsca do sprawdzenia. Dlatego czytaj dalej i bądź dobrze poinformowany o tym samym. Oto niektóre z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Dubaju.

Niesamowite miejsca turystyczne w Dubaju do odwiedzenia:

W Dubaju jest tak wiele naturalnych miejsc turystycznych z pięknymi lokalizacjami i atrakcjami. Oto 15 najlepszych i wspaniałych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Dubaju wraz z niesamowitymi atrakcjami turystycznymi.

1. Fontanny Dubaju:

dubai-fountains_dubai-tourist-places

Rozkoszuj się muzyczną rozrywką tańczących fontann, pokazem świateł i zabawami wodnymi, podczas gdy słona bryza wieczoru unosi cię. Tańczące Fontanny mają wiele wyróżnień, a Twoje wieczory będą magiczne. Wody fontanny osiągają wysokość 500 stóp i pasują do mise-en-scene na tych samych liniach, co fontanny Bellagio w LAS VEGAS. Przyjedź nad jezioro Burdż Chalifa i następnym razem bądź częścią światła, muzyki i tańczących wód.

2. Zatoka Delfinów:

Dolphin-Bay_dubai-turist-places

Kochamy delfiny, my też, dlatego chcielibyśmy, abyś odwiedził Zatokę Delfinów w Dubaju. Jest to największe, a właściwie największe i bardzo wyrafinowane siedlisko delfinów na całym świecie. Odwiedzający mogą zobaczyć, jak delfiny żyją i współdziałają ze sobą, a także z TY. To miejsce jest odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, a jeśli umiesz pływać, delfiny chcą cię jako swojego gościa, mokrego i zabawnego z nimi w płytkich wodach. Można tu również nurkować i bawić się z małymi ssakami, wszystko delikatne i miłe.

3. Centrum zrozumienia kulturowego im. Szejka Mohammeda SMCCU:

smccu-szejk-mohammed-centrum-zrozumienia-kulturowego_dubaju-miejsc-turystycznych

Po raz kolejny dzieci i młode nastolatki chciałyby się dobrze bawić, gdyby miała szansę, ale zabawa tutaj byłaby również edukacyjna. Witamy w słynnym Centrum Porozumienia Kulturowego im. Szejka Mohammeda (SMCCU), miejscu, w którym młodzi ludzie dowiedzą się wiele o Dubaju, z religijnego i kulturowego punktu widzenia, a także o zwyczajach i tradycjach. Jest to miejsce, w którym normą są interaktywne sesje i programy, z posiłkami w domu, zwiedzaniem meczetu i programami edukacyjnymi, które obejmują również zabawę i naukę.

4. Dubaj: Burdż Chalifa:

dubai-burj-khalifa_dubai-tourist-places

Majestatyczny i cud nowoczesnej architektury, Burdż Chalifa to strefa, w której znajduje się wiele centrów handlowych, hoteli i rozrywki, które odbywają się przez całą dobę. Burdż Chalifa jest najwyższym zabytkiem architektury na całym świecie i ma własny taras widokowy na świeżym powietrzu, At the Top, który znajduje się na 124. piętrze budynku. Na tarasie widokowym można było znaleźć się na słynnym Teleskopie Widzenia, gdzie można było zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak wygląda otoczenie, jak orły. Tutaj poczujesz różnicę pogody, zmiany krajobrazu i nie tylko.

5. Klub jachtowy Dubai Marina:

dubai-marina-yacht-club_dubai-tourist-places

Ukochany Dubaju lub nowego Dubaju, DMYC lub Dubai Marina Yacht Club jest renomowany i sławny. Tutaj ci, którzy mają prywatne jachty, zyskują członkostwo, ale to nie powinno powstrzymać Cię przed udaniem się tam i złożeniem wizyty. Turyści gromadzą się w tym miejscu, aby cieszyć się długimi przejażdżkami kanałami, wszystkie 3,5 km, i wybrać jacht z ponad pięciuset z nich. To miejsce jest jednym z najbardziej znanych i wspaniałych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Dubaju?.

6. Rezerwat Ochrony Pustyni Dubaju:

dubai-desert-conservation-reserve_dubai-tourist-places

Tęsknota za spokojnym pustynnym safari, dziką przyrodą, wycieczką do parku narodowego w Dubaju, Dubai Desert Conservation Reserve zapewni Ci to i wiele więcej. Jest to strefa chroniona, przeznaczona do ochrony i posiada naturalny ekosystem śródlądowy na linii pustyni. Obszar ten cieszy się dobrą opinią i jest członkiem Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, a także jest uznawany przez Program Ochrony Środowiska ONZ. Odwiedzający mogli znaleźć różne gatunki roślin, zwierzęta i ptaki, gady, a także słynny oryks arabski.

7. Ośrodek jeździecki Al Sahra:

al-sahra-equestrian-centre_dubai-tourist-places

W samym środku oazy centrum jeździeckie Al Sahra zapewnia pełną obsługę tym, którzy kochają jeździć konno. Duże grupy turystów gromadzą się w okolicy, aby zaspokoić potrzeby jeździeckie, a centrum jest również zorientowane na klienta i przyjazne. Wyobraź sobie, że jesteś wśród najlepszych koni i uczysz się od ekspertów, jak przejąć wodze podczas wakacji w Dubaju? Ekscytujące i jedyne w swoim rodzaju, prawda? Istnieją sesje zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących jeźdźców, z wieloma obiektami w barwach i instruktorami. Warto również zaangażować się w program Camel Encounter, który jest hitem wśród turystów krajowych i zagranicznych. Krótko mówiąc, ośrodek jeździecki Al Sahra to miejsce, w którym poznasz jedną z tradycji Dubaju, jazdę konną!!

8. Muzeum Dubaju:

dubai-museum_dubai-tourist-places

Mieszczące się w forcie Al-Fahidi mury zbudowane są z tradycyjnych bloków koralowych i są utrzymywane razem z wapnem. „Uchwyty” podtrzymują górne drewniane słupy. Sufit zbudowany jest z frontów palmowych, błota i gipsu. Jest to ważne muzeum miasta. Fascynujące stare mapy emiratów i Dubaju są jasno udekorowane przy wejściu. Na dziedzińcu znajduje się kilka tradycyjnych łodzi i domek z liści palmowych z wieżą wiatrową. We wspaniałym muzeum wystawiona jest różnorodna broń, instrumenty muzyczne i eksponaty przedstawiające styl życia Emiratów.

9. Dom Szejka Saeeda Al-Maktouma:

sheikh-saeed-al-maktoum-house_dubai-tourist-places

Rezydencja szejka Saeeda Al Maktouma została przebudowana na muzeum, które doskonale opracowuje arabską architekturę. Wewnątrz znajdują się eksponaty Muzeum Fotografii i Dokumentów Historycznych w Dubaju. Zdjęcia łowienia ryb, poławiania pereł i budowy łodzi stanowią morskie skrzydło muzeum. W całym budynku rozmieszczone są litery, mapy i monety rozwijających się emiratów.

10. Meczet Jumeirah:

jumeirah-mosque_dubai-tourist-places

To jeden z najpiękniejszych meczetów Dubaju. Doskonałym przykładem architektury islamu, meczet Jumeirah jest jednym z najpiękniejszych miejsc. Z pięknymi, ale subtelnymi detalami w kamieniu. Piękno meczetu ożywa wieczorem przy świetle reflektorów. Wizyta turystyczna w tym miejscu ma na celu lepsze zrozumienie wiary muzułmańskiej. Ta piękna rzecz jest zdecydowanie miejscem do zobaczenia w Dubaju.

11. Targi Deira:

deira-souks_dubai-turist-places

Deira jest jednym z najlepszych i najcudowniejszych miejsc turystycznych w Dubaju. Słynąca z tradycyjnych rynków Deira jest cały czas wypełniona tłumem. Dostępne są tu wszelkiego rodzaju przyprawy z ogromnymi workami kadzidła, kminku, papryki, szafranu, sumaka i tymianku. Tutejszy rynek złota jest najsłynniejszym rynkiem złota na świecie. Ten ogromny obszar lokalnych bazarów to zdecydowanie miejsce do odwiedzenia w Dubaju.

12. Meczet Bastakiya:

bastakiya-mosque_dubai-tourist-places

Meczet Bastakiya jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej przyjaznych fotografiom meczetów w Dubaju. Wyjątkowe, ażurowe detale zdobiące białą fasadę sprawiają, że jest jeszcze piękniejszy. Możesz również zobaczyć pozostałości murów miejskich Dubaju, które zostały zbudowane w połowie XIX wieku z gipsu i koralowca.

13. Wioska dziedzictwa i nurkowania:

Heritage-and-diving-village_dubai-tourist-places

Dziedzictwo architektoniczne, kulturowe i morskie jest pokazane w Heritage and Divingf Village, z pokazami nurkowania pereł i budowania statków dau. Odtworzenie tradycyjnego życia Beduinów i nadmorskich wsi wraz z perskimi domami, kawiarnią, a także małym rynkiem, na którym garncarze i tkacze ćwiczą swoją pracę i ustawiają stragany. Odbywają się również lokalne występy muzyczne i taneczne.

14. Akwarium w Dubaju:

dubai-aquarium_dubai-tourist-places

Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Dubaju, które warto odwiedzić. Jest domem dla 140 gatunków morskich gatunków rozsianych na parterze Dubai Mall. Oprócz widoków na centrum handlowe można również przejść przez tunele akwariowe wchodząc do Podwodnego Zoo. Wycieczki łodzią ze szklaną podstawą są również bardzo popularne wśród turystów. Można tam również uprawiać snorkeling w klatce i nurkowanie z rekinami. Jest domem dla 140 gatunków morskich gatunków rozsianych na parterze Dubai Mall.

15. Plaża Jumeirah:

Jumeirah-Beach_dubai-turist-places

Jumeirah to jedno z najwspanialszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Dubaju. Plaża Jumeirah to piękna, pokryta białym piaskiem plaża. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do zobaczenia w Dubaju. Plaża zapewnia napoje, takie jak leżaki, restauracje i operatorzy sportów wodnych. Można tam pojeździć na nartach wodnych.

Dubaj ma również kilka niesamowitych miejsc na zakupy. Miejsce to jest nowoczesnym fenomenem architektonicznym. Miłośnicy podróży mogą podziwiać wspaniałe miejsca do zwiedzania Dubaju. Dojazd do Dubaju nie musi być kosztowną ani żmudną sprawą. Skontaktuj się z biurem podróży, aby uzyskać tanie oferty i wysoką satysfakcję już dziś.