Książęce miasto Indore było świadkiem panowania kilku wielkich władców, którzy pozostawili swoje dziedzictwo w postaci wspaniałych pomników owianych architektoniczną wspaniałością. Od Holkars do British Raj, każdy z nich pozostawił swój ślad, który rozbrzmiewa w krajobrazie największego miasta w Madhya Pradesh. Na tym urok się nie kończy, ponieważ Indore ma również swój udział w malowniczym pięknie do zaoferowania turystom i zwiedzającym.

Piękne miejsca turystyczne Indore do odwiedzenia:

Indore to połączenie kolorowych i atrakcyjnych miejsc do zwiedzania dla turystów. W tym artykule otrzymaliśmy listę niesamowitych miejsc turystycznych w Indore, które warto odwiedzić na zwiedzanie, które mogą pomóc Ci cieszyć się wraz z rodziną.

1. Radźwada:

rajwada_indore-turist-places

Jest to jedno z najlepszych i idealnych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Indore. Rajwada to historyczny królewski pałac Holkarów, dawnych władców Imperium Marathów. Pałac, który został zbudowany 2 wieki temu, to siedmiopiętrowa budowla z rzeźbionego kamienia. Architektura tego pałacowego budynku odzwierciedla mieszankę stylów Marathów i Mogołów i służy jako doskonały przykład królewskiej wielkości.

2. Pałac Lal Bagh:

lal-bagh-palace_indore-miejsca-turystyczne

Pałac Lal Bagh to najwspanialsza spuścizna dynastii Holkar, która odzwierciedla ekstrawagancki styl europejskiej architektury. Wewnątrz pałacu znajdują się greckie i łacińskie rzeźby i obrazy mitologiczne, a także malowane sufity z gryfami i cherubinami, a splendoru dodają lśniące żyrandole i drogie zasłony. Z Lal Bagh wciąż emanującym swoim dawnym urokiem, pałac pozostaje jedną z głównych atrakcji turystycznych w mieście. To najlepsze miejsca turystyczne do odwiedzenia w Indore.

3. Chhatris:

chhatri_indore-miejsca-turystyczne

Chhatris z Indore, jak są one znane, są misternie rzeźbionymi cenotafami, które upamiętniają dawnych Holkarów z Imperium Marathów. Te pomniki są wyryte z kamienia i zostały zbudowane na terenie kremacji władców Holkar. Stoją imponująco nad brzegiem rzeki Chan, aby wszyscy mogli podziwiać ich styl architektoniczny i splendor.

4. Mandir Kancha:

kanch-mandir_indore-tourist-places

Kanch Mandir dosłownie oznacza Temple of Glass to słynna świątynia Jain w Indore, której charakterystyczną cechą są jej wnętrza, które są w całości pokryte wielokolorowym szkłem i lustrem. Świątynia została zbudowana przez Setha Hukumchanda Jaina na początku XX wieku. Lustro w środku przedstawia tradycje i koncepcje Jainów, podczas gdy festiwale Jain są obchodzone z entuzjazmem w Kanch Mandir.

5. Wodospad Patalpani:

patalpani-waterfall_indore-tourist-places

Patalpani Położony około 35 km wokół Indore, Patalpani to majestatyczny wodospad, który spada z wysokości 300 stóp. Dolina otaczająca wodospad jest popularnym miejscem piknikowym wśród odwiedzających i jest również uważana za idealny teren do trekkingu. Czas monsunowy to czas, w którym wodospad najlepiej płynie. Patalpani jest jednym z najprzyjemniejszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Indore, na pewno będzie to wspaniały bilet dla Ciebie i Twojej rodziny.

6. Świątynia Annapurny:

annapurna-temple_indore-tourist-places

Annapurna to jedna z najstarszych świątyń w Indore, która szczyci się pięknem i podobieństwem do słynnej świątyni Meenakshi w Madurai. Świątynia poświęcona jest bogini Annapurnie i jest jednym z wiodących ośrodków pielgrzymkowych Hindusów w Indore. W świątyni mieszczą się trzy świątynie poświęcone Śiwie, Hanumanowi i Kalabhairawie. Ozdobną bramę świątyni otaczają cztery dorosłe słonie, co samo w sobie jest przyjemnym widokiem. To historyczne miejsca turystyczne do odwiedzenia w Indore.

7. Sala Mahatmy Gandhiego:

mahatma-gandhi-hall_indore-miejsca-turystyczne

Znana powszechnie jako Ratusz, Sala Mahatmy Gandhiego była pierwotnie znana jako Sala Króla Edwarda. Zbudowany w 1904 roku budynek charakteryzuje się indogotyckim stylem architektury i jest wyrzeźbiony z kamienia seoni. Sala Mahatmy Gandhiego, która może pomieścić 2000 osób, jest gospodarzem różnych wystaw artystycznych i kulturalnych przez cały rok. Budynek, w którym mieści się również biblioteka, świątynia i park dla dzieci, jest jednym z najlepiej wyglądających budynków w Indore, którego wspaniałe kopuły, minarety i oszałamiająca czworoboczna wieża zegarowa dodają mu uroku.

8. Park Pipliyapala:

regional-park_indore-tourist-places

Park, znany również jako Indore Regional Park, rozciąga się na około 80 akrach ziemi i jest wypełniony różnego rodzaju atrakcjami, takimi jak muzyczne, mgliste i skaczące fontanny odrzutowe, ogrody francuskie, ogrody bioróżnorodności, labirynt ogrodowy, centra fast food i piękne jezioro stworzone do pływania łódką. Ogród jest czysty i bardzo zadbany, co przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. To najatrakcyjniejsze miejsca turystyczne do odwiedzenia w Indore.

9. Kamla Nehru Prani Sangrahalay:

kamla-nehru-prani-sangrahalay_indore-turist-places

Znany po prostu jako zoo Indore, Kamla Nehru jest jednym z najstarszych parków zoologicznych w Indore. Jest szczególnie znany ze względu na zagrożone gatunki, takie jak biały tygrys, niedźwiedź himalajski i biały paw. Zoo to przede wszystkim ośrodek reprodukcji, ochrony i ekspozycji roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. To, co sprawia, że ​​zoo w Indore jest główną atrakcją, to różne przejażdżki na kucykach, wózkach, słoniach, a nawet wielbłądach, z których może korzystać każdy odwiedzający zoo.

10. Centralne Muzeum Indore:

central-muzeum-indore_indore-miejsca-turystyczne

Muzeum Centralne jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc do zwiedzania w Indore. Znajdujące się w pobliżu Głównego Urzędu Pocztowego muzeum posiada charakterystyczną kolekcję historycznych artefaktów i rzeźb, które pochodzą z około 5000 pne. W muzeum znajdują się dwie oddzielne galerie, z których jedna prezentuje artefakty z czasów prehistorycznych, podczas gdy druga galeria prezentuje rzeźby opowiadające opowieści o mitologii hinduskiej. Odwiedzając Muzeum Centralne, spójrz na 8-metrowy posąg Lorda Ganapatiego, największy na świecie. To muzeum to rzeczywiście gratka dla archeologów historyków.

11. Bijasen Tekri:

bijasan-mata-mandir-indore_indore-miejsca-turystyczne

Bijasen Tekri to idealne miejsce na piknik, które graniczy z małym jeziorem i ogrodami. Istnieje również świątynia Bijasen Mata, która została zbudowana w 1920 roku. Podczas 9-dniowych obchodów Navratri wokół świątyni odbywa się wielki jarmark. Tysiące wielbicieli odwiedza w tym czasie świątynię i uczestniczy w jarmarku. Na szczycie tego wzgórza znajdował się pensjonat Holkars, który obecnie został przekształcony w Muzeum Broni Ochrony Pogranicza. Bijasen Tekri oferuje turystom spektakularny widok na miasto. Nie można przegapić wspaniałego widoku zachodzącego słońca z tego miejsca.

12. Devguradia:

devguradia_indore-turist-places

Devguradia to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w pobliżu Indore. Jest to mała urocza wioska położona przy drodze Nemawar, około 8 km od miasta Indore. Devguradia to idealne miejsce na trekking, a zatem obowiązkowy cel dla miłośników przyrody. Kolejną główną atrakcją tego miejsca jest monolityczna skalna świątynia z VII wieku. Świątynia ta posiada ujście wody przypominające „Gomukh” i jest znana jako Garuda Tirth. Tutaj odbywa się ogromny jarmark przez trzy nieprzerwane dni w czasie Shivratri i tysiące wielbicieli Pana Shivy zbiera się tutaj, aby wziąć udział w wydarzeniu.

13. Rezerwat dzikiej przyrody Ralamandal:

ralamandal-wildlife-sanctuary_indore-tourist-places

Ralamandal Wildlife Sanctuary w Indore rozciąga się na obszarze 5 km2 i zostało założone w 1989 roku. Bogata flora i fauna sanktuarium sprawia, że ​​jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Indore. Sanktuarium położone jest na tle malowniczych wzgórz i zapierających dech w piersiach dolin. Do sanktuarium można dojechać drogą, a dla miłośników przyrody jest też trasa trekkingowa. W Ralamandal Wildlife Sanctuary można z łatwością dostrzec lamparty, czarne kozły, szczekające jelenie i sambary.

14. Biały Kościół Indore:

indore-white-church_indore-tourist-places

Indore White Church jest jednym z najstarszych dzieł architektury i jednym z najlepszych miejsc do zwiedzania w Indore. Został zbudowany w 1858 roku i jest znany jako najstarszy kościół w całych środkowych Indiach. Indore White Church jest uderzającym przykładem europejskiego projektu architektonicznego i był wcześniej znany jako „St. Anny”. Podczas wizyty w kościele spokój tego miejsca i jego otoczenia ukoi twoją duszę i zrelaksuje najbardziej niespokojny umysł. To zabytkowe miejsca turystyczne do odwiedzenia w Indore.

15. Wodospady Tincha:

tincha-falls_indore-turist-places

Wodospad Tincha to jedno z miejsc do odwiedzenia w pobliżu Indore, którego zdecydowanie nie można przegapić. Położony w odległości 25 km, gdy odwiedzisz wodospad, zahipnotyzuje Cię widok spadającej wody z wysokości około 300 metrów. W pobliżu wodospadu Tincha znajduje się staw, który dodaje mu uroku. Pływanie w stawie jest dozwolone, ale nie w porze deszczowej. Jeśli jednak chcesz cieszyć się spektaklem natury, odwiedź Tincha Falls podczas monsunów.

Było 15 najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Indore, których na pewno nie można przegapić. Oprócz tych głównych atrakcji jest o wiele więcej do odkrycia i poznania magicznego miasta Indore. Planując wizytę w tym głównym handlowym mieście Madhya Pradesh, upewnij się, że masz czas na odwiedzenie każdego z tych charakterystycznych miejsc turystycznych w Indore.