Amritsar to jedna z najpiękniejszych atrakcji widokowych w stanie Pendżab. Każdego roku przyciąga wielu turystów i jest wystarczająco kwalifikowalny, aby stać się jednym z turystycznych hotpotów Indii. Amritsar można podsumować jako miejsce, które łączy zarówno tradycję, jak i historię, bardziej ze względu na rolę, jaką odegrało w walce o wolność i jest domem dla wybitnego bojownika o wolność Udhama Singha. Amritsar jest również znany jako Ramdaspur i jest powszechnie znany jako Ambarsar. Miasto jest dobrze skomunikowane drogami, ponieważ jest połączone drogą Grand Trunk, a także ma stację kolejową. Klimat Amritsar jest w większości półpusty, a najlepszy czas na wizytę to październik.

Miejsca turystyczne w Amritsar do odwiedzenia ze zdjęciami:

Ten artykuł powstał jako lista najlepszych i pięknych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Amritsar, które są bardzo znane i odwiedzane przez większość turystów.

1. Złota Świątynia (Harmandir Sahib):

złota-świątynia-harmandir-sahib_turystyczne-miejsca-w-amritsar

Złota Świątynia, znana również jako Darbar Sahib, została zbudowana przez Guru Arjuna, piątego guru Sikhów. Ukończył także świętą księgę Sikhów Adi Granth, która do dziś jest przechowywana w Gurudwara. Złota Świątynia ma czworo drzwi, które prowadzą do środka, co oznacza świecki charakter religii Sikhów. Złota Świątynia została nazwana tak głównie ze względu na swoją złotą konstrukcję kopuły. Mówi się, że Adi Granth jest przechowywany w świątyni w godzinach porannych, a nocą jest przechowywany w Akal Takht, zwanym również „Wiecznym Tronem”. W Akal Takht znajduje się również starożytna broń używana przez wojowników Sikhów. Gurudwara codziennie oferuje darmowe jedzenie około dwóm tysiącom ludzi, a liczba ta podczas festiwali sięga jednego lakh. Złotą Świątynię można zwiedzać o każdej porze, ponieważ pozostaje ona otwarta przez cały dzień.

2. Granica Wagah:

wagah-border_tourist-places-in-amritsar

Granica Wagah to jedyna granica drogowa między Indiami a Pakistanem. Granica wzięła swoją nazwę od wsi Wagah, przez którą przebiega granica. Ostatecznie wieś była częścią Pakistanu, ale po rozbiorze wschodnia część wioski leży w Indiach, a zachodnia pozostała w Pakistanie. Granica leży na drodze Wielkiego Pnia i regularnie przyciąga tysiące turystów ze względu na uroczyste odosobnienie. Podnoszenie flagi narodowej przez oba narody i parada są organizowane regularnie. Grana jest muzyka patriotyczna, a ludzie tańczą do jej melodii świętującej Niepodległość. Granica Wagah znajduje się 28 km od Amritsar i jest bardzo nostalgicznym doświadczeniem. Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Amritsar.

3. Jallianwala Bagh:

jallianwala-bagh_tourist-places-in-amritsar

Jallianwala Bagh to publiczny ogród znajdujący się w Amritsar, który odegrał bardzo ważną rolę w walce o wolność Indii. Miejsce słynie z masowej masakry na rozkaz generała Dyera. Dziesięć rund nieustannego ostrzału okrutnie zabijało niewinnych ludzi w każdym wieku. Jest tam ściana, na której do dziś wyryto ślady po kulach. W ogrodzie znajduje się studnia pamiątkowa, do której ludzie skakali, aby uciec przed ostrzałem. W miejscu tym znajduje się również Galeria Męczenników, w której przechowywane są różne przedmioty i broń użyta podczas masakry.

4. Akal Takt:

Akal Takhat Sahib (Tron Wszechmogącego, Tron Nieśmiertelności) jest centrum ustroju Sikhów i częścią kompleksu Harmandir Sahib (Złota Świątynia). Akal Takht Sahib został ujawniony przez Guru Har Gobind Sahiba 15 czerwca 1606 roku. W 1606 roku budynek Akal Takht Sahib był jednopiętrowy. Kamień węgielny położył sam Guru Har Gobind Sahib, a całość zbudowali Baba Budda i Bhai Gurdas. Tylko najbardziej szanowani i oświeceni Sikhowie mogli brać udział w procesie budowy Takhat Sahib, zwykły personel ani masoni nie mogli brać w nim udziału. Akal Takhat Sahib (Tron Wszechmogącego, Tron Nieśmiertelności) jest centrum ustroju Sikhów i częścią kompleksu Harmandir Sahib (Złota Świątynia). Akal Takht Sahib został ujawniony przez Guru Har Gobind Sahiba 15 czerwca 1606 roku. W 1606 roku budynek Akal Takht Sahib był jednopiętrowy. Kamień węgielny położył sam Guru Har Gobind Sahib, a całość zbudowali Baba Budda i Bhai Gurdas. Tylko najbardziej szanowani i oświeceni Sikhowie mogli brać udział w procesie budowy Takhat Sahib, zwykły personel ani murarze nie mogli brać w nim udziału.

Akal Takht jest również określany jako „Wieczny Tron”. Znajduje się w Złotej Świątyni i została zbudowana przez szóstego guru Sikhów, Hargovinda Singha. Uważa się, że Akal Takht jest najdoskonalszym spośród pięciu Takhtów, pozostali to Keshgarh Sahib, Patna Sahib, Hazur Sahib i Damdama Sahib. Podczas operacji Błękitna Gwiazda Takht został poważnie uszkodzony w wyniku szturmu armii indyjskiej.

5. Świątynia Durgiana:

durgiana-temple_tourist-places-w-amritsar

Świątynia Durgiana ma swoją nazwę od Bogini Durgi i jest również znana jako Świątynia Lakshmi Narayana. Świątynia znajduje się w pobliżu bramy Lohgarh. W roku 1908, według podobnego wzoru do Złotej Świątyni, Świątynia Durgiana została zbudowana przez Harsai Mal Kapoor. Świątynia ma kilka historycznych świątyń, takich jak Sita i Hanuman. Świątynia znana jest również jako srebrna świątynia ze względu na wyrzeźbione srebrne drzwi. Większość innych miejsc turystycznych w Amritsar jest również jednym z najlepszych?.

6. Ram Bagh:

ram-bagh_tourist-places-w-amritsar

Ram Bagh jest również znany jako Ogród Maharajy Ranjita Singha. Ogród był początkowo nazywany Ogrodem Firmowym, ale Maharaja Ranjit Singh zmienił nazwę na Ram Bagh, aby oddać szacunek Guru Ram Dasowi, który jest założycielem miasta Amritsar. Ogród był letnim pałacem Maharajy Ranjita Singha i jest zbudowany w stylu Ogrodów Shalimar znajdujących się w Lahore. Ram Bagh został przerobiony na muzeum w 400. rocznicę urodzin miasta Amritsar. W muzeum pokazano trójwymiarowe fotomontaże przedstawiające życie Maharajy Ranjita Singha.

7. Ram Tirath:

ram-tirath_tourist-places-w-amritsar

Świątynia Ram Tirath znajduje się na drodze Chogawan w Amritsar i są z nią związane historyczne opowieści religijne. Uważa się, że jest to miejsce, w którym napisano Ramayanę, a także miejsce, w którym urodził się i wychował bliźniak Sity i Rama przez świętego Valmiki. Do świątyni przymocowany jest święty zbiornik i uważa się, że kąpiel w nim jest święta i pobożna. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc turystycznych w amritsar, które może zapewnić bardzo spokojny czas.

8. Świątynia Mata:

Miejsca turystyczne w świątyni Mata

Świątynia Mata znajduje się na obszarze Ranki Ka Bagh w Amritsar. Świątynię uważa się za świętą i odwiedzają ją kobiety, które chcą zajść w ciążę. Świątynia została zbudowana w adaptacji mandiru Vaishno Devi w Katrze. Widać, że co roku miejsce odwiedzają tysiące osób, zwłaszcza w okresie świątecznym.

9. Fort Faridkot:

faridkot-fort-miejsc-turystycznych-w-amritsar

Fort Faridkot to jedno z wielu niesamowitych miejsc do odwiedzenia w Amritsar. Znajduje się 30 km od miasta Ferozepur i mówi się, że został zbudowany przez starożytnych władców, których historia sięga 700 lat. Główną atrakcją fortu jest Sheesh Mahal, który jest zbudowany z luster i nigdy nie zawodzi nikogo.

10. Fort Gobindgarh:

gobindgarh-fort_tourist-places-w-amritsar

Wcześniej znany jako Bhangian Da Kila, Fort Gobindgarh pochodzi z 1760 roku. Fort reprezentuje wzór kwadratu i został zbudowany z cegieł i wapienia. Po zaanektowaniu fortu przez armię brytyjską został odnowiony z nowymi inkluzjami, takimi jak Darbar Hall, Hawa Mahal i Phansi Ghar. Fort Gobindgarh jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w amritsar.

11. Jama Masjid Khairuddin:

jama-masjid-khairuddin_tourist-places-in-amritsar

Masjid słynie ze swojego artystycznego piękna. Położony w pobliżu Bramy Gandhiego i bazaru, ten Masjid jest bardzo dobrze skomunikowany z miastem. Masjid jest zatłoczony ludźmi, szczególnie w godzinach namaz.

Inne miejsca do odwiedzenia wokół Amritsar:-

  • Samadhi Guru Angad Dev Ji
  • Khoo Kalyanwala
  • Historyczne drzewo Banyan

Miejsca w pobliżu Amritsar:

  • Tarn Taran Sahib
  • Phu Kanjari

12. Tempio złote:

tempio-doro_turystyczne-miejsca-w-amritsar

To jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Amritsar. Miejsce pełne jest religijnych cudów i będzie się tu wspaniale spędzać czas. Tutaj można zobaczyć prawdziwe oddanie Sikhów wobec ich religijnego guru lub Boga. Z tego miejsca można się również wiele dowiedzieć o kulturze Sikhów. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących miejsc dla turystów, którzy przyjeżdżają do Indii, aby poznać tło kulturowe Indian. W tym miejscu dostępne są prywatne wycieczki, a fakt, jak pięknie utrzymane jest to historyczne miejsce, jest niesamowity. W pobliżu jest wiele restauracji, które oferują pyszne jedzenie i prawie namówią do jedzenia?.

13. Teatr i spektakle:

Oto niesamowite centrum rozrywki w Amritsar, o którym można powiedzieć, że jest jednym z najskuteczniejszych miejsc do zabawy i wędrówek po pięknym mieście Amritsar. Można tu świetnie się bawić, bo miejsc do rekreacji jest prawie wiele. To miejsce jest wypełnione ekscytującymi mnóstwem wspaniałych opcji dla turystów. Ludzie z prawie całego świata i sąsiednich kontynentów przyjeżdżają tutaj, aby odwiedzić to miejsce i można powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Amritsar.

14. Tarn Taran Sahib:

tarn-taran-sahib_tourist-places-w-amritsar

Ta świątynia Sikhów jest kolejnym niesamowicie pięknym miejscem pielgrzymek w Amritsar. Miejsce jest pięknie wykonane i można powiedzieć, że jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Amritsar. Miejsce odpowiednie dla osób w każdym wieku. Świątynia Sikhów jest wypełniona białymi i złotymi kolorami, które są w zasadzie białą farbą i złotem (na górze). To miejsce jest niesamowite i oczywiście zmotywuje ludzi i pozwoli im wierzyć w swoją religię. Sardarów jest dużo, a kiedy odwiedzają to miejsce razem i bawią się, staje się to subtelnym miejscem do oglądania.

15. Pul Kanjari:

pul-kanjari_tourist-places-in-amritsar

Oto kolejne piękne miejsce do zobaczenia w Amritsar, które pozwoli ludziom mieć wspaniały widok na historyczne znaczenie Amritsar. Miejsce to jest często odwiedzane przez ludzi z całego Pendżabu i Indii. Miejsce to znajduje się prawie 36 km od drogi Amritsar-Lahore. Będzie się świetnie bawić, odwiedzając to miejsce, jedno z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Amritsar. Pogoda tutaj jest dość przyjemna i jest wiele środków transportu stąd do innych miejsc i na odwrót. W tym miejscu jest wiele pobliskich wiosek, co staje się naprawdę pięknym widokiem, który ludzie mogą oglądać.

16. Kolegium Khalsa:

khalsa-college_tourist-places-in-amritsar

To fenomenalne miejsce to wspaniały widok do odwiedzenia w Amritsar. Uczelnia jest bardzo popularna. Można raczej powiedzieć, że jest to jedna z najpopularniejszych uczelni w mieście. W tej uczelni istnieje szczególny wydział, który przypomina historię Sikhów. Tutaj znajdziesz dokumenty i inne ciekawe rzeczy. Tutaj znajdziesz również dowody niektórych prac badawczych, które są niezwykle ekscytujące i będziesz się świetnie bawić pracując nad nimi, a to będzie dla nich korzystny i kompetentny zabójca czasu. Ludzie z całych Indii uwielbiają tu przyjeżdżać i niezwykle ekscytujące jest być tutaj i spędzić trochę czasu w tym wspaniałym turystycznym miejscu?.

Oto niektóre z najlepszych miejsc turystycznych w Amritsar. Miejsca zostały wybrane, a lista utworzona na podstawie opinii osób, które je odwiedziły. Tylko pozytywne odpowiedzi zostały wzięte pod uwagę podczas tworzenia tej listy i okazało się, że jest to lista zawierająca 15 najlepszych miejsc turystycznych w Amritsar.